Koszykarki Basketu pokonały Zagłębie

17 grudnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Amalia Rembiszewska była w Sosnowcu najlepsza w ataku wśród czterech koszykarek Basketu 90 powołanych do kadry Polski. Zdobyła 9 punktów i 5 zbiórek. Amalia Rembiszewska była w Sosnowcu najlepsza w ataku wśród czterech koszykarek Basketu 90 powołanych do kadry Polski. Zdobyła 9 punktów i 5 zbiórek.

Koszykarki Basketu 90 nie zwalniają tempa. Tym razem rozprawiły się na wyjeździe z JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 80:61 (24:22, 21:11, 17:12, 18:16), rewanżując się z nawiązką za porażkę w pierwszej kolejce 68:72. Brylował amerykański duet Carolyn Swords - Renee Montgomery, który zdobył łącznie 40 punktów. Satysfakcję mogą mieć także aż cztery polskie zawodniczki, które przed spotkaniem otrzymały powołanie do drużyny narodowej.

W NIEDZIELĘ GRAJĄ KOSZYKARZE ASSECO W PONIEDZIAŁEK TREFLA

JAS-FBG Zagłębie: Frost 18 (4x3), Rozwadowska 14, Dobrowolska 13 (3x3), Michael 8 (1x3, 12 zb.), Swanier 2 (6 as.) oraz Antczak 4, Kaczor 2, Kosałka 0, Rutkowska 0, Piędel 0,

BASKET 90: Swords 24 (12 zb.), Montgomery 16 (4x3, 6 zb.), Miłoszewska 8 (7 zb.), Skerović 5 (1x3, 6 zb., 13 as.), Jakubiuk 5 oraz Rembiszewska 9 (5 zb.), Podgórna 8 (2x3), Grigalauskyte 4 (9 zb.), Puss 0, Kotnis 0

Basket 90 pojechał do Sosnowca z nadzieją, że nie rozpocznie rundy rewanżowej jak inauguracji sezonu. Wtedy przegrał w Gdyni z Zagłębiem, a było to początkiem sześciu meczów z rzędu bez wygranej.

Gdynianki przed weekendową kolejką miały taki sam bilans jak drużyna z Sosnowca. Zwycięstwo dawało im 8. bilans w BLK, porażka 9. W kadrze Marka Lebiedzińskiego mieliśmy cztery reprezentantki Polski. Powołania na zgrupowanie biało-czerwonych, które odbędzie się w dniach 27-30 grudnia w Bydgoszczy otrzymały: Anna Jakubiuk, Kamila Podgórna, Dominika MiłoszewskaAmalia Rembiszewska.

W pierwszej piątce na mecz z Zagłębiem gdyński szkoleniowiec zdecydował się wypuścić pierwszą z nich i Miłoszewską. Znalazła się w niej także liderka punktowa Basketu 90 Renee Montgomery. Amerykanki zabrakło podczas ostatniego meczu z Widzewem Łódź. Podczas wcześniejszego starcia z Energą Toruń podkręciła staw skokowy i musiała wyleczyć uraz. Udało się już na kolejne starcie.

Gdynianki zaczęły mecz z ofensywnym nastawieniem. Choć niecelny rzut, a następnie stratę zaliczyła Montgomery, to gdy Amerykanka trafiała za trzy punkty było 5:4 dla przyjezdnych. W tej kwarcie oglądaliśmy wymianę cios na cios. Po stronie Basketu 90 najlepiej odnajdywały się pod koszem zawodniczki, które grają najbliżej obręczy. 8 pkt po pierwszej kwarcie miała Carolyn Swords, a po 4 pkt kadrowiczki Miłoszewska i Rembiszewska. Gdynianki prowadziły jednak tylko 24:22.

Ostatnia z reprezentantek Polski, czyli Podgórna dała sygnał do ucieczki rywalkom w drugiej kwarcie. Zdobyła 5 pkt z rzędu i choć po tym rywalki dopowiedziały trafieniem, to po chwili na kolejną serię złożyły się Swords, Montgomery i Monika Grigalauskyte. W 16. min. przyjezdne prowadziły 37:28. Jeszcze wyższą przewagę Basketu 90 mieliśmy na koniec pierwszej połowy. Tuż przed syreną zapraszającą na dłuższy odpoczynek 4 pkt zdobyła Rembiszewska (33:45).

Dominacja gdyńskich podkoszowych była tak duża, że kiedy dołożyła się do nich ze skuteczną grą Montgomery w 26. min. przyjezdne prowadziły już 55:38. Zagłębie miało ogromne problemy z obroną Basketu 90. Odbijało się to na rzutach z gry, których ogólna skuteczność w 3. kwarcie wynosiła w pewnym momencie zaledwie 28 proc. Rekordową przewagę w tej części gry gdynianki zbudowały po trafieniu Miłoszewskiej (38:57) i później nieco niepotrzebnie oddały inicjatywę Zagłębiu.

Pudłując 6 rzutów z rzędu, przy 5 pkt na początku czwartej kwarty drużyny z Sosnowca, gdynianki prowadziły już tylko 62:50. W odpowiednim momencie koleżanki rozbudziły trójki Podgórnej i Montgomery (55:70). Następnie 6 pkt dołożyła Swords, trójką poprawiła Montgomery i było po meczu.

Wyniki 12 kolejki

• JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - BASKET 90 GDYNIA 61:80 (22:24, 11:21, 12:17, 16:18)
  • Energa Toruń - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 66:48 (26:16, 17:15, 8:13, 15:4)
  • PGE MKK Siedlce - Wisła Can-Pack Kraków 66:72 (16:18, 18:16, 17:9, 15:29)
  • Artego Bydgoszcz - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 58:63 (19:17, 12:14, 13:18, 14:14)
  • InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. - 1KS Ślęza Wrocław 68:63 (20:19, 17:14, 14:15, 17:15)
  • Cosinus Widzew Łódź - CCC Polkowice 74:71 (16:18, 18:18, 27:19, 13:16)

Opinie (11) 1 zablokowana

• Basket 90 do wygranej poprowadziła Jelena Skerović mając 13 asyst (1)

Dięki m. in. niej Carolyn i Renne mają czyste sytuacje rzutowe. Cieszą też zdobycze punktowe kadrowiczek. Jak zwykle bardzo ofensywne mecz tylko połączony z dobrą obroną. Czekamy jeszcze na dojście do formy Anety Kotnis po powrocie na parkiet

• 13 2

• Dokładnie tak tylko dobra współpraca daje takie rezultaty.

• 2 2

• Powołanie dla Ani Jakubiuk jest przyznaniem się tego "trenera" do błędu (2)

Ania była kadrze potrzebna na mecze eliminacyjne do ME a dopiero teraz na świąteczne gierki

• 11 2

• (1)

Ciekawe do czego potrzebna

• 1 6

• Jakie czasy taka kadra

Nie ma czym sie chelpic,ze są 4 kadrowiczki,teraz w kadrze grają młode z łapanki,bo wartosciowe zawodniczki z różnych powodów odmówiły gry z tym bulgarskim nieudacznikiem,rownie dobrze ta kadra może moze nazywac sie mkk siedlce 2,bo ma takie same wyniki.Dopoki trenerem bedzie mollow,to gra ani w Siedlcach,ani w kadrze tym dziewczynom splendoru nie przyniesie,a co najwazniejsze one koszykarsko pod jego wodzą się nie rozwina.Mollow=Noculak,jak to się skonczylo ,wszyscy wiemy.Także Ania nic nie stracila,a mozna powiedziec,że zyskala(przynajmniej zdrowotni)

• 8 2

• Gratulacje!!!

A w środę ważny mecz z Gorzowem, który dzisiaj wygrał z Ślęzą. Wszyscy na ostatni mecz w tym roku. Następny u siebie dopiero 14 stycznia, ale za to jaki - szlagierowe spotkanie z Wisłą.

• 12 3

• Bez Amerykanek 0-6 z nimi w składzie 5-1 ....Szkoda początku sezonu. Teraz wygrywamy prawie z każdym:)