Najwyższa wygrana Basketu w BLK

19 listopada 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Gundars Vetra znów mógł skorzystać z Kahleah Copper. Amerykanka nie grała ponad miesiąc z powodu kontuzji, a gdy wróciła znów zdobyła najwięcej punktów dla Basketu. Gundars Vetra znów mógł skorzystać z Kahleah Copper. Amerykanka nie grała ponad miesiąc z powodu kontuzji, a gdy wróciła znów zdobyła najwięcej punktów dla Basketu.

Koszykarki Basketu 90 Gdynia nie miały litości na zdecydowanie najsłabszej drużyny krajowej elity, choć nie wykorzystały szansy na zdobycie ponad 100 punktów. Podopieczne Gundarsa Vetry na własnym parkiecie rozgromiły Widzew Łódź 97:62 (28:21, 23:13, 30:13, 16:15). To ich najwyższe zwycięstwo w bieżących rozgrywkach BLK.

BASKET: Copper 19 (1x3, 8 zb.), Vitola 17 (1x3, 7 zb.), Jankoska 14 (1x3), Makurat 9 (3x3), Aleksandravicius 8 (11 zb., 6 as.) oraz Kotnis 8, Rembiszewska 7, Ossowska 6 (2x3), Jakubiuk 6, Skerović 3 (1x3), Morawiec

WIDZEW: Schmidt 23 (5 as.), Harvey-Carr 14, Drop 14 (3x3 7 zb.), Gertchen 0 (8 zb.), Zawidna 2 oraz Kopciuch 9 (1x3), Zapart

Widzew przed przyjazdem do Gdyni przegrał siedem meczów w tym sezonie. Mimo że łodzianki na początku próbowały zaskoczyć Basket, zaliczyły wysoką, kolejną porażkę. Mecz "trójką" rozpoczęła Julia Drop, a na początku 3. minuty było jeszcze 7:4 dla przyjezdnych. Potem do solidnej defensywy wzięły się gdynianki. Dzięki temu zdobyły 12 punktów z rzędu bez własnych strat, zmieniając wynik na 16:7. Połowa z tych zdobyczy była zasługą Anny Makurat, która dwukrotnie celnie przymierzyła zza łuku.

Kolejne śrubowanie rezultaty ze strony miejscowych mieliśmy w drugiej kwarcie. Już w jej 7 sekundzie Jelena Skervic "trójką" poprawiła na 31:21, a w 17. minucie było już 43:25 dla Basketu. Na przerwę gdynianki zeszły z 17-punktami w zapasie (51:34).

Widzew starał się dużo rzucać za 3 punkty, ale z 23 takich prób na punkty zamienił tylko 4. Dla porównania gdynianki grały tutaj na poziomie 50-procentowej skuteczności (9 z 18). Mogły też poprawić wskaźniki zbiórek. Zebrały aż 51 piłek.

Gdy w trzeciej kwarcie, gospodynie zdobyły aż 30 punktów, jedyną ekscytującą informacją tego meczu było już tylko to, czy "pęknie" bariera stu punktów i kiedy to nastąpi. Tym bardziej, że Widzew grał w zaledwie 7-osobowym składzie. Nie udało się, gdyż pod względem skuteczności była to najsłabsza kwarta gdynianek, ale i rozegrały ją piątką znacznie odbiegającą od podstawowej.

Trener Vetra nie forsował najlepszych. Najwięcej na parkiecie przebywała Kristine Vitola (łącznie przez 26 minut). Natomiast każda z 11 miejscowych koszykarek, która tego dnia zaprezentowała się na parkiecie, dostała co najmniej ponad 11 minut, by zaprezentować obecną formę.

Łącznie miejscowe rezerwowe zdobyły 30 punktów, tym Jowita Ossowska trafiła dwie "trójki", gdy tylko jedna łódzka zmienniczka potrafiła punktować.

Na pocieszenie po braku setki Basketowi pozostał rekord punktowy tego sezonu. Wcześniej Basket 95 punktów zaaplikował u siebie Spartakowi Nogińsk w eliminacjach Eurocup, a w lidze 93 punkty zdobył w meczu z InvestInTheWest AZS AJP Gorzów.

Natomiast nieznacznie zostały poprawione rozmiary najwyższego zwycięstwa w tym sezonie BLK, które wcześniej miało miejsce w inauguracyjnym spotkaniu z Eneą AZS Poznań (82:58). Teraz było aż 35 punktów różnicy. Natomiast ze wspomnianym Spartakiem gdynianki wygrały jeszcze wyżej (95:55).

13 Widzew Łódź 8 0 8 462:676 8
W rundzie zasadniczej drużyny grają systemem mecz i rewanż. Po niej, do play-off awansuje czołowa ósemka.
Tabela wprowadzona: 2017-11-22

Wyniki 9 kolejki

• BASKET 90 GDYNIA - Widzew Łódź 97:62 (28:21, 23:13, 30:13, 16:15)
  • JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Artego Bydgoszcz 60:80 (24:20, 10:16, 13:20, 13:24)
  • Enea AZS Poznań - PGE MKK Siedlce 85:64 (19:22, 21:15, 22:19, 23:8)
  • InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. - Wisła CanPack Kraków 56:64 (16:13, 13:21, 14:14, 13:16)
  • CCC Polkowice - Energa Toruń 70:50 (18:16, 15:12, 16:14, 21:8)
  • Ślęza Wrocław - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin (przełożony na 7.12)
  • Pauza: Ostrovia Ostrów Wlkp.

Opinie (9)

• Sport&Show&Biznes

Nareszcie ławka coś ugrała.

• 17 0

• Miazga (3)

Ale szkoda że postawienia w końcowce na słabe Polki pozbawiło nas setki. Mógł trener zrobić tą stówę dla kibiców.

Cooper jest niesamowita.Zdecydowanie najlepsza zawodniczka ligi.

• 19 3

• tylko ze te Polki tez musza sie ogrywac (1)

Jasne, że jest różnica pomiędzy Nimi a naszymi zaciężnymi, ale dobrze, że mogą grać i się uczyć na własnych błędach... Bo jak nie w takich meczach, to kiedy? Ławka musi być długa. Mimo wszystko brawa dla wszystkich naszych dziewczyn!

• 11 6

• Oczywiście że muszą się ogrywać

Chodzi o to że trener postawił w końcówce na same Polki plus Jelena.Ogrywać się można wtedy gdy jedna-maks dwie grają z podstawowymi zawodniczkami-tu coś się można nauczyć. A jak grają praktycznie same to ani się nic nie nauczą i do tego odbija się to na wyniku.

• 8 7

• Brawo

Miazga to jest ten komentarz ,az żal czytać ...Tak następny raz trener zrobi wszystko żeby pękła 100 bo masz takie zachcianki .No
      proszę,jakby to było
      najważniejsze .Brawa dla całej drużyny .Wygrana to wygrana .Dobra rozgrzewka przed meczem w Istambule.

• 8 2

• Jelena

De best.Super mecz dla drużyny!!!

• 9 2

• ... (1)

Ostatnia kwarta pokazała, że Polki nie nadają się do niczego. To był jakiś dramat... Dziwić się potem trenerowi, że nie stawia na nie w trudniejszych meczach...