Kobieta zmienną jest także pod koszem

6 grudnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Kelsey Simon (z piłką) i Kateryna Dorogobuzowa zaliczyły w Siedlcach double-double, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa Basketu. Kelsey Simon (z piłką) i Kateryna Dorogobuzowa zaliczyły w Siedlcach double-double, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa Basketu.

Jeśli ktoś zastanawia się, czy powiedzenie, że "kobieta zmienną jest" należy do prawdziwych, powinien zapoznać się z przebiegiem meczu koszykarek Basketu w Siedlcach. Gdynianki pod koniec pierwszej połowy przegrywały różnicą 20 punktów, w czwartej kwarcie wyszły na prowadzenie, a mecz, w którym zebrały aż 55 piłek (!), przegrały w ostatnich 90 sekundach. Ostatecznie podopieczne Vadima Czeczuro zeszły z parkietu pokonane przez zespół MKK 73:79 (21:30, 14:24, 20:10, 18:15).

MKK: Brooks 23 (2x3), Tomiałowicz 16 (2x3), Zarycka 15 (1x3, 20 zb.), Bibrzycka 13, Salska 5 oraz Butler 7 (5 as.)

BASKET: Brown 18 (4x3, 5 zb.), Stankiewicz 18 (2x3, 7 zb.), Dorogobuzowa 14 (1x3, 16 zb.), Simon 12 (13 zb.), Jakubiuk 4 (7 zb.) oraz Naczk 5 (1x3), Miłoszewska 2, Różyńska, Koperwas

Koszykarki Basketu w tym meczu z gry wyprowadziły aż 81 rzutów! Jednak na bakier były ze skutecznością. Do celu trafiała średnio co trzecia próba. Miejscowe pod tym względem były tylko nieznacznie lepsze, osiągając niewiele ponad 37 procent skuteczności w próbach za 2 i 3 punkty. Stąd też śrubowano rzadko spotykane wyniki w zbiórkach.

Gdynianki zebrały 55 piłki, w tym aż 26 z atakowanej tablicy. Dzięki temu dwie z nich: Kateryna DorogobuzowaKelsey Simon sięgnęły po double-double, notując dwucyfrowy wynik w zbiórkach i zdobyczach punktowych.

Po przeciwnej stronie takim samym osiągnięciem popisała się Ganna Zarycka. Ukrainka miała aż 20 zbiórek! Niegdyś grała w Gdyni i to w tłustych latach dla koszykówki w tym mieście, bo w barwach Lotosu PKO BP.

W tym meczu niepewne było nie tylko to, czy piłka wpadnie do kosza, ale również nie było żadnej bezpiecznej przewagi. Skoro ze skutecznością zawodniczki były na bakier, nigdy nie było wiadomo, kiedy jedna z drużyn stanie na dobre, a druga ruszy po "zacięciu".

Basket pierwszy poważny postój zaczął w 7. minucie, gdy prowadził 19:14 po "trójce" Dorogobuzowej. W tej kwarcie gdynianki nie zdobyły już punktu z gry. Jedynie Ukraińce udało się dwukrotnie rzucić z wolnych, ale wówczas było już 30:19 dla MKK!

Miejscowe za ciosem poszły w drugiej odsłonie pojedynku. W 18. minucie po akcji Eureki Brooks zrobiło się 48:28. Ostatecznie na przerwę zespoły zeszły przy 19-punktowej przewadze siedlczanek (54:35).

Po zmianie stron miejscowym dało się we znaki to, że Teodor Mollov zdecydował się na korzystanie w tym meczu z zaledwie sześciu zawodniczek, w tym dwóch kolejnych eksgdynianek: Olivii TomiałowiczMagdaleny Bibrzyckiej.

Basket odwołał się do szerzej rotacji i stopniowo zaczął zmniejszać straty. Już w trzeciej kwarcie dwukrotnie przyjezdne zbliżały się na odległość 5 punktów (55:50, 57:52).

Zespół MKK na dobre stanął w czwartej części gry. Tę kwartę wolnym na 65:55 otworzyła Heather Butler. Przez 6 kolejnych minut gospodynie nie mogły zdobyć punktu! Dlatego w 36. minucie gdynianki objęły prowadzenie 67:65 po "trójce" Tiffany Brown.

Jeszcze na 90 sekund przed końcem gry po akcji Simon był korzystny wynik dla Basketu 71:70. Niestety, potem faulowały Anna Jakubiuk i Brown, a z wolnych nie myliły się: Zarycka i Tomiałowicz.

Na 46 sekund przed końcem Dorogobuzowa zdobyła kontaktowy punkt (73:74), ale na więcej w tym pojedynku przyjezdnych już nie było stać. Końcowy wynik ustaliły kolejne rzuty: Zaryckiej i Bibrzyckiej.

Wyniki 10 kolejki

• MKK Siedlce - BASKET GDYNI 79:73 (30:21, 24:14, 10:20, 15:18)
  • Wisła Can-Pack Kraków - Artego Bydgoszcz 88:62 (24:19, 19:22, 28:2, 17:19)
  • Pszczółka AZS UMCS Lublin - KSSSE AZS PWSZ Gorzów 58:68 (14:12, 13:19, 18:12, 13:25)
  • Ślęza Wrocław - Energa Toruń 57:75 (15:22, 6:24, 15:9, 21:20)
  • Basket Konin - Glucose ROW Rybnik 72:83 (22:26, 20:18, 14:18, 16:21)
  • Widzew Łódź - CCC Polkowice po dwóch dogrywkach 99:98 (22:22, 14:14, 23:18, 14:19; dog. 14:14, 12:11)

Opinie (11)

• Po każdym umoczonym meczu piszę to samo.

Czy zatrudnicie w końcu trenera koszykówki?

• 15 3

• Co musi się wydarzyć? (1)

Co musi się wydarzyć żeby coś się zmieniło w klubie?

• 18 0

• rozwiązać to

to SPÓŁKA a nie klub!

• 2 0

• Gana Zarytska też grała w Gdynia i zdobyła tytuł Mistrza Polski. (1)

Ta ilość zbiórek w jej wykonaniu wystawia ocenę negatywną dla gry Ani Jakubiuk i jej koleżanek. Przegrać z zespołem 6-osobowym to naprawdę trzeba chcieć albo już wychodzi bokiem granie przez Miłoszewską, Naczk, Stankiewicz, Jakubiuk, Różyńska i Koperwas na trzech frontach dla dwóch dawców pieniędzy dla włodarzy klubu: ekstraklasa - Basket GDYNIA, I liga - Politechnika GDAŃSK, juniorki starsze - Politechnika GDYNIA.

• 21 1

• Jakoś autor dziwnie rozgoryczony!

• 3 2

• Straszne

Osłabione Siedlce wygrywają... Ciekawym ilości wygranych meczów na koniec sezonu. 4?

• 9 0

• Czasem aż oczy bolą patrzeć...

jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes naszego klubu BI. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie to wilki!

• 8 3

• wstyd.....

To już chyba ostatnie oddechy tego klubu,jakże trzeba być naiwnym,żeby wierzyć że to jakoś będzie- wstyd i jeszcze raz wstyd żeby doprowadzić do upadku takiej wspaniałej przeszłości.

• 15 2

• Ja również powtórzę - a jak jest w NBA. (1)

Czytałem ostatnio pewien artykuł.
    LA L. kilkunastokrotny mistrz NBA z Kobe B. w składzie przegrywa wszystko jak się patrzy i dołuje w tabeli. Na poprawę sytuacji się nie zanosi, bo nie ma kasy na nowych zawodników. Kobe zgarnia całą pulę. Do czasu ważności jego kontraktu nic się nie zmieni. A to chyba jeszcze ze 2 sezony tak będzie.
    Mimo to hala jest pełna wiernych fanów. Na wszystkich meczach jest komplet widzów.!!!
    Niech mi to ktoś wytłumaczy. ????
    A u nas jak jest? Każdy czyta i pisze - Tu jest Polska i ...
    Narzekania, pierdzenie, zazdroszczenie, podejrzenia o korupcje i mataczenia itd. itp.

• 6 7

• W LA całą kasę bierze zawodnik Kobe B. a w Baskecie prezes Mietek K.

Bo chyba innego wytłumaczenia na brak kasy dla zawodniczek, gdy klub dostaje na pół sezonu z miasta 700 000 zł nie ma.

• 4 2

• Sport&Show&Biznes

Chyba Krawczyk oddaje mecze by świeże dziewczyny pod szyldem Politechniki ogrywały VBW GTK Gdynia.