• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Będzie nowa murawa na stadionie w Gdyni. Koszt to 700 tysięcy złotych

jag.
12 marca 2019 (artykuł sprzed 4 lat) 

Arka Gdynia

Około 2/3 murawy zostanie wymienionej na Stadionie Miejskim w Gdyni do najbliższego meczu Arki, który planowany jest na 30 marca. Około 2/3 murawy zostanie wymienionej na Stadionie Miejskim w Gdyni do najbliższego meczu Arki, który planowany jest na 30 marca.

Ruszają prace związaną z wymianą trawy na Stadionie Miejskim w Gdyni. Dotychczasowa ma już ponad 8 lat. Na razie nowa murawa ma zostać zainstalowana na około 2/3 boiska. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na 700 tysięcy złotych. Pierwszy efekt piłkarze i kibice zobaczą 30 marca, gdy Arka w ramach 27. kolejki ekstraklasy zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. Natomiast finalny - w maju i czerwcu, gdy przy ul. Olimpijskiej rozegranych zostanie 10 meczów mistrzostw świata do lat 20.Arka - Legia. Przeczytaj relacja, zobacz wideo i foto oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi po ostatnim meczu na dotychczasowej murawieNa wspólnym spotkaniu władz miasta, Gdyńskiego Centrum Sportu i Arki zdecydowano, że po raz pierwszy na Stadionie Miejskim przy ul. Olimpijskiej wymieniona zostanie murawa. Dotychczasowa służyła od otwarcia obiektu, czyli od lutego 2011 roku. Wielokrotnie była uznawana za najlepszą w kraju. Jednak w tym sezonie stan boiska stale się pogarszał. Po ostatnim meczu niektórzy piłkarze zastanawiali się, czy na placu gry nie ma już więcej piasku niż trawy.

- Spróbowaliśmy wszystkich możliwych metod regeneracji murawy. Niestety, w konfrontacji z kapryśną, zimową aurą nie zareagowała ona zgodnie z oczekiwaniami. Głównymi powodami takiego stanu boiska są przede wszystkim: złe rozlokowanie wilgotności w profilu glebowym oraz bardzo niski poziom odporności na rozrywanie, co oznacza, że system korzeniowy wadliwie się rozwija, nie rośnie głębiej niż na 3-4 centymetry. W takim przypadku trzeba podjąć radykalne kroki - wyjaśnia Rafał Klajnert, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, które zarządza stadionem.

Przypomnij sobie, jakie plany co do murawy miano jeszcze na przełomie rokuDlatego porzucono nadzieje, że stan boiska poprawi się wraz z lepszą pogodą i odstąpiono od niedawnych zapowiedzi, że wymiana murawy jest zbędna, bo obecna wróci do dawnej świetności. Prace związane z instalacją nowej trawy przy ul. Olimpijskiej już ruszają.

- Przez lata gdyńska murawa uchodziła za najlepszą w Polsce. Chcemy, aby te czasy powróciły - zapewnia Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.
Teraz jest właśnie najlepszy moment na wymianę. Arka 26. kolejkę ekstraklasy rozegra w niedzielę w Lubinie, a potem w rozgrywkach nastąpi dwutygodniowa przerwa. Na 30 marca i mecz ze Śląskiem piłkarze otrzymają nową nawierzchnię. W najbliższych dniach rozstrzygnie się, skąd pochodzić będzie trawa.

- Robimy wszystko, aby kluczowe dla Arki mecze rozegrane zostały na zdecydowanie lepszej nawierzchni niż obecna. Dlatego już od pewnego czasu byliśmy w kontakcie z trzema hodowcami trawy. Po badaniach laboratoryjnych wybierzemy jedną z nich. Na razie wymienimy około 2/3 murawy - mówi nam Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.

Michał Janota: Mamy najgorsze boisko w ekstraklasie. Przeczytaj wywiad z pomocnikiem ArkiCałkowity koszt inwestycji szacowany jest na 700 tysięcy złotych.

- Cieszę się z osobistego zaangażowania panów prezydentów oraz z decyzji, którą wspólnie podjęliśmy. Reszta w nogach piłkarzy - dodaje Wojciech Pertkiewicz, prezes Arki.

Przypomnij sobie, jak na murawę narzekał trener ArkiPrzypomnijmy, że do końca sezonu ekstraklasy żółto-niebieskich czekają na tym obiekcie jeszcze 3 mecze rundy zasadniczej, w tym derby Trójmiasta (2 kwietnia), a następnie 3 lub 4 spotkania drugiej fazy rozgrywek.

Natomiast od 23 maja do 14 czerwca na gdyńskim stadionie odbędzie się 10 meczów finałów mistrzostw świata U-20, w tym m.in. mecz o 3. miejsce. Przy ul. Olimpijskiej gościć będą m.in. takie reprezentacje jak: Francja, Włochy czy Meksyk.

Sprawdź, jakie mecze rozegrane zostaną w mistrzostwach świata U-20 w GdyniTypowanie wyników

17 marca 2019, godz. 15:30
3 pkt.
Zagłębie Lubin
ARKA Gdynia

Jak typowano

67% 269 typowań Zagłębie Lubin
17% 72 typowania REMIS
16% 63 typowania ARKA Gdynia

Twoje dane

jag.

Kluby sportowe

Opinie (223) ponad 20 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • czemu 2/3???? (17)

  Kpina po gdyńsku

  • 80 22

  • kiedyś najlepsza murawa w Polsce, dzisiaj przy zrujnowanym budżecie miasta najgorsza.

   • 18 8

  • Murawa. (9)

   Murawa na tym stadionie będzie super od połowy kwietnia do połowy listopada. Żeby nadawała się do grania w miesiącach zimowych trzeba zadbać o nią w listopadzie bo jak chce się zaoszczędzić kasę jak w tym roku to efekt będzie taki sam. Jak nie zadbają o ta nową w listopadzie to w lutym 2020 będzie dokładnie tak samo. TU sprawa jest prosta albo oszczędności albo dobre boisko. W 2019 roku zaoszczędzono na dbaniu o murawę zimą i mamy sytuację jaką widać.
   Zastanawiam się tylko dlaczego nikt z wysoko opłacanych decydentów z Arki prezes , dyr. sportowy w listopadzie czy grudniu nie nalegali u właściciela obiektu o właściwe działania.
   Myśleli że samo się zrobi? Jakoś to będzie? przerosło to ich wiedze i kompetencje?

   • 20 5

   • myślę ze sam sobie odpowiedziałeś na pytanie (4)

    a mianowicie decydenci Arki nie są właścicielem obiektu. Czy ty np. korzystając z basenu zabiegasz o to żeby woda była czysta ? Nie bo to jest oczywiste że powinna być. A zadbać powinien o to właściciel, jeżeli decyduje się udostępniać obiekt dla chętnych. Tak samo odbywa się w każdym biznesie. To GCS powinno dbać o obiekt, by był sprawny dla podmiotów, którym go użycza.

    • 12 2

    • Zrobili właśnie tak jak piszesz. (3)

     Wysoko opłacania decydenci Arki zrobili właśnie tak jak myślisz. Liczyli na to że właściciel stadionu przejmie się ich potrzebami i coś zrobi. No i zrobił, co? patrzył na trawę z daleka i myślał że wszystko jest dobrze a w lutym przyszli piłkarze i okazało się że jest nie dobrze. No ale teraz nic nie można zrobić trzeba czekać jak rozpocznie się wegetacji trawy w kwietniu to potem będzie lepiej. Szkoda że decydenci nie zrobili nic żeby wyegzekwować od właściciela właściwe przygotowanie boiska. To oczywiście sporo kosztuje no ale jak szkoda pieniędzy to potem jest jak w Gdyni. Prezes i dyrektor sportowy wiedzieli że tak będzie bo od lat znają obiekty w Redłowie nic jednak nie zrobili. Prezydent Szczurek jest przełożonym właściciela stadion był jesienią na nie jednym meczu zamiast o d*pie maryni można było rozmawiać z nim o przygotowaniu boiska do rundy rewanżowej. Ale nie rozmawiano.

     • 1 2

     • ty jesteś po prostu uprzedzony do władz klubu (2)

      i w d.pie masz murawę. Gdybyś przeczytał więcej postów tu zamieszczonych to wiedział byś, że problem był komunikowany do GCS już 2 lata temu. Co mają jeszcze "decydenci" robić ? Ogłoszenia w prasie i FB ? Daj spokój już z obrażaniem się na władze klubu. Wierz mi, że ludzie robią tyle ile się da, żeby ten wózek jechał dalej.

      • 1 2

      • Czyli partacze. (1)

       Z naszej dwójki ja uważam że decydenci Arki to lenie którym nie chciało się zorganizować przygotowania stadionu do rozgrywek bo liczyli że właściciel za nich to zrobi (efekt widać i nie dziwi on nikogo kto zna obiekty w Redłowie) . Ty za to za to uważasz że to dyletanci którzy 2 lata zajmują się sprawą rozmawiają spotykają się i nic z tego nie wynika. Ja nie jestem pewien czy na pewno ja jestem bardziej uprzedzony do władz.
       Klasyczne tłumaczenie dyletanta 2 lata się starałem ale mi się nie udało.
       W miescie za Sopotem się udało w 14 innych w Ekstraklasie się udało tylko Arka ma kartoflisko zamiast boiska. A od pół roku trener wpaja piłkarzom grę po ziemi wieloma podaniami to jest po prostu sabotaż. Grając laga do przodu nie było by problemu ale my od lata mamy grać podaniami po boisku. Tak ale nie u siebie bo tu nieudacznikom nie udało się od 2 lat przygotować piłkarzom odpowiedniego miejsca pracy. Piłkarze powinni dostać od klubu odszkodowanie za mecze w Gdyni gdzie nie mogą grać tak jak ich od pół roku przygotowywano bo nieudacznicy od 2 lat nie potrafią zadbać o boisko. Amatorka czystej wody.

       • 1 2

       • A ja z każdym twoim postem jestem coraz bardziej przekonany że jesteś uprzedzony do władz klubu

        choćby dlatego że nawet nie starasz się zrozumieć podstawowych relacji kto za co jest odpowiedzialny tylko z niezrozumiałej dla mnie zasady przerzucasz ją na "decydentów" kubu. Przedstawiłem wyżej przykład z basenem, ale wydaje mi się że bardziej odpowiedni będzie z hotelem. Wyobraź sobie, że raz na dwa tygodnie wyjeżdżasz, bo taką masz pracę. Na wyjeździe lokujesz się w hotelu, z którym masz podpisaną umowę, że raz na 2 tygodnie nocujesz u nich. Zdajesz sobie sprawę, że nie zawsze było u nich czysto, a łóżko nie zawsze było pościelone. Pytanie czy dzwonisz do nich za każdym razem i prosisz żeby pościelili ci łóżko i posprzątali pokój ? Załóżmy nawet, że tak się dzieje, ale z racji że jest to jedyny hotel w okolicy, zarządca hotelu nie reaguje na twoje telefony. Jak chcesz go zmusić do tego, żeby spełnił twoje oczekiwania do pościelonego łóżka i czystego pokoju ? A jeżeli porównujesz się do innych stadionów to porównaj też nie samą murawę, ale też stan i jakość gleby, jakość nasłonecznienia, zabiegi pielęgnacyjne. Podlicz budżet jaki władowany był w utrzymanie murawy ze względu na poziom rozgrywek. Arka zaczęła grę na stadionie w sezonie w którym na pięć lat spadła do 1 ligi. I o ile ekstraklasa daje jakieś dotacje na utrzymanie boisk, to nie mam pojęcia czy w 1 lidze boiska jakieś dodatki dostają. A to oznacza że przez ponad połowę swojego istnienia murawa w Gdyni nie miała takich warunków jak np. Lech, Legia, Lechia (przy czym miała całkiem niedawno wymienioną murawę), Jagiellonia itp. a Miedź Legnica jakiś czas temu też wymieniała murawę. Tak więc jak widzisz jakość murawy nie zależy od widzimisię przedstawicieli klubu, choć może rzeczywiście powinni mieć większy wpływ na jej stan. Ten niestety zależy od podmiotów zarządzających, a jak w każdym ośrodku budżetowym najważniejsze jest by kasa się zgadzała, a tak na prawdę wydawało się jej jak najmniej.

        • 1 1

   • (1)

    Widzę, że mamy mocnego fachowca w sprawie dbałości o stan murawy piłkarskiej w okresie od listopada do kwietnia. Proszę o podanie kilku parametrów w jaki sposób dbamy o trawę w tym okresie.

    • 4 1

    • Proszę bardzo

     Trzeba zabezpieczyć przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. Tyle ogólnie. Szczegółowych konsultacji zainteresowanym mogę udzielić ale po opłaceniu odpowiedniej opłaty. Bo wiedza kosztuje. A jak jej brak to ma się kartoflisko jak na stadionie w Gdyni. Do usług.

     • 0 1

   • Skąd wiesz że nic nie robili (1)

    Ja wiem, że nie od grudnia a od 2 lat prosili o większą uwagę i zaangażowanie w pielęgnacji. Do tego boisko treningowe to dramat. A proszą i proszą o poprawę

    • 4 0

    • Chcesz mnie przekonać?

     Chcesz mnie przekonać że robili co mogli rozmawiali z właścicielem z jego przełożonymi 100 razy prosząc o zajęcie się sprawą a właściciel zawziął się żeby boisk było koniecznie w takim stanie jaki jest (pastwiska w Mongolii wyglądają lepiej). Jednym słowem gigantyczna niekompetencja. To za co ci panowie biorą wysokie wynagrodzenia, jak tak prostej rzeczy nie umieją zrobić, tak jak w innych miastach.

     • 0 0

  • może dlatego że nikt w okresie zimowym nie ma możliwości utrzymania większej ilości trawy

   a może dlatego że na wiosnę popyt jest tak duży że na większą ilość po prostu trzeba czekać. A może po trochu każda z tych możliwości.

   • 1 1

  • Przyjedzie dobrze grający Śląsk Wrocław i na nowym dywanie rozklepie arkę :)

   • 7 7

  • (1)

   Przyjedzie dobrze grający technicznie Śląsk Wrocław i na nowym dywanie wklepie arce :)

   • 5 7

   • ty chyba już też zażyłeś 2/3 trawy

    śląsk ?? grający technicznie ?? chyba na grzebieniu

    • 13 4

  • Opinia została zablokowana przez moderatora

  • No i git, mecze beda sie odbywaly na 2/3 powierzchni plyty . Bramki sie blizej siebie przysunie i jakos to bedzie, a na brakujacej 1/3 powierzchni posadzi sie kwiatki ukladajace sie w napis "usmiechnij sie jestes w Gdyni"

   • 0 0

 • Opinia została zablokowana przez moderatora

 • (2)

  będzie najlepsza murawa w 1 lidze !

  • 75 34

  • Nasi przy tej wymianie jak zwykle przytulą sporo kaski. (1)

   • 4 13

   • nie pozwolę na to, to nasze miasto!!!

    • 8 2

 • Przy Smolce (2)

  Nawet trawa nie rośnie.

  • 62 11

  • Murawa, murawa ale kiedy nowy trener?

   • 9 5

  • Teraz wymienią murawę to trenerio powie, że trawa za równa a oni już się przyzwyczaili na kartoflisku

   • 9 0

 • 2/3??? (5)

  niezły kabaret

  • 51 10

  • Pasami będą wymieniali czy kwadratami ? (1)

   Te stare fragmenty to takie wilcze doły będą :)

   • 1 1

   • Puzzlami trefla

    • 2 0

  • Miro, Zbycho, Donek i spółka wymieniliby 20/3...

   okrawki rozeszłyby sie po znajomych królika

   • 2 1

  • (1)

   logiczne - 1/3 na środku zostanie stara, Arka i tak gra wykop spod bramki do przodu na aferę i pogoń za piłką, środek nie potrzebny

   • 1 0

   • oglądałeś choć jeden mecz za czasów Smółki ?

    owszem twoja koncepcja ma sens, bo podczas meczów Arka rzeczywiście zużywa tylko 2/3 boiska. Chodzi niestety o to że gra głównie na środku boiska i pod swoją bramką, a rzadko dociera do bramki przeciwnika.

    • 0 0

 • (1)

  nowa trawa a grają piach ...

  • 41 8

  • Ale jaka cena za tą trawę !

   Moja świnka morska dostaje darmową. Muszę jej takiej lepszej kupić.

   • 1 1

 • (5)

  Na 1 ligę starczy wam to klepisko co macie..

  • 42 29

  • (2)

   wam na lechię przy aktualnej frekwencji wystarczyłby z naddatkiem stadion przy Traugutta

   • 14 7

   • i tak frekwencja większa niż w Gdyni na pastwisku ponieważ boiskiem nie można tego nazwać (1)

    • 9 10

    • Opinia została zablokowana przez moderatora

  • (1)

   Starczy to jest uwiad.

   • 5 1

   • Albo wywiad.

    • 0 0

 • masakra. nie dość że szczurek daje ponad 6 milionów złotych to jeszcze sponsoruje trawę za 700 tysięcy. (13)

  • 48 36

  • (5)

   Przecież stadion jest miasta to kto ma niby płacić?

   • 21 9

   • kretynowi nie tłumacz

    • 19 6

   • to niech szczur kasuje za wynajem i nie dokłada 6 000000 zł (3)

    • 11 15

    • Kasuje za wynajem ignorancie (2)

     • 10 4

     • kasuje za wynajem i oddaje w dotacjach za rzekomą promocję poprzez sport (1)

      • 1 0

      • ktoś weźmie prowizję, ktoś dostanie posadę na obsługę tych transakcji itp.

       kręci się karuzela

       • 1 0

  • I znowu skompromitowałeś się trolu. Nie znasz realiów a kłapiesz dziobem.

   • 12 7

  • (2)

   wlasnie tego gdynianie oczekiwali hejterze!

   • 8 7

   • którzy gdynianie? chyba ci najgłupsi którzy chodzą na arkę, (1)

    • 12 17

    • wiekszosc ktora glsoowala na prezydenta Sz.!

     • 6 3

  • ss (2)

   wyp#####laj z Gdyni jak ci nie pasuje ...

   • 7 9

   • wypowiedź, aż ocieka argumentami (1)

    Szczur ładuje pieniądze rabowane podatnikom na dotowanie prywatnej firmy, która ma w poważaniu kibiców i niezależnie od wyników wyciąga rękę po jałmużną, zamiast prowadzić własną politykę pozyskiwania, trenowania i sprzedaży zawodników.

    Schodząc do poziomu gimbazy:
    czy jak gracie w fifę to też co rundę pojawia się cudowna ręka rynku z workiem pieniędzy za nic?

    • 2 1

    • twój umysł jak widzę nie ogarnia nawet gimbazy skoro życie porónujesz do gry

     przede wszystkim jak byśmy nie chcieli to podatki były, są i będą. I czy nazwiesz je rabunkiem czy nie, to nie będzie miało znaczenia. Arka owszem jest prywatną firmą, ale sam klub rósł niemal równo z Gdynią, stąd identyfikacja miasta z klubem. Arka może nie jest krezusem jeżeli chodzi o wyniki w e-klasie, ale w jakiś jednak sposób promuje Gdynię, a z drugiej strony Gdynia chce też promować sport. Mamy jak na wielkość naszego miasta na prawdę sporo drużyn uprawiających profesjonalnie sport. Piłka nożna, ręczna, rugby, koszykówka, żeglarstwo. Jak wiadomo piłka nożna trafia do największej liczby widzów, a prowadzenie drużyny piłkarskiej pochłania wiele większe nakłady finansowe niż inne sporty. Dlatego też miasto "dotuje" klub, a klub "promuje" miasto.

     • 0 1

 • żegnajcie gdyńskie inwestycje, dla szczurka najważniejsi są kopacze z prywatnego klubu sportowego pana midaka (6)

  • 61 34

  • ile ty masz lat że oczekujesz inwestycji za 700 000 zł (3)

   podkreślam inwestycji czyli wnioskując z liczby mnogiej przynajmniej dwóch. O jakie inwestycje ci chodzi, jeżeli bierzemy pod uwagę te 700 000 zł ? Jest budżet obywatelski. Brałeś w nim udział czy tylko wolisz klepać incognito ?

   • 6 5

   • Remont sali gimnastycznej w SP33 na Oksywiu

    • 1 2

   • remont ul. Harcerskiej; (1)

    remont ul. Hallera;
    remont ul. Bp. Dominika;
    remont.....

    Bogatyś z domu, że 700 k pln to drobne po które nie warto się schylać

    • 2 1

    • Czytaj ze zrozumieniem

     raz że nigdzie nie napisałem że 700 000 zł to mała suma. Napisałem że 700 000 zł to nie jest aż tak duża suma żeby z inwestycjami szaleć. Jeżeli chodzi np. o remonty ulic w obrębie wzgórza Maksymiliana to wierz mi że 700k nie starczy, bo nikt nie podejmie się remontu ulicy jeżeli nie uwzględni choćby przeglądu infrastruktury pod nią. To wiąże się z planem i trzymaniem dodatkowych funduszy na nieprzewidziane wydatki. A na stadionie wszystko jest jasne. Zdejmujesz starą murawę i kładziesz nową. Instalacje są w miarę nowe, teren ograniczony, ryzyko niespodzianek niewielkie.

     • 0 1

  • Opinia została zablokowana przez moderatora

  • lepiej wspierac dresiarnie niż łatac dziury w jezdniach

   • 0 0

 • szczurek zobacz na bosika przy szkołach. (8)

  na jakich klepiskach grają i ćwiczą dzieci. dlaczego tam nie zainwestujesz???

  • 57 27

  • możesz podać choć by ze dwa przykłady o jakich szkołach piszesz ? (4)

   bo ja osobiście nie przypominam sobie szkoły w Gdyni która miała by jakiś poważny problem z boiskiem. Przed wszystkim dlatego że boiska przy szkołach tworzone są z innych materiałów. Szkolne boiska z murawą to rzadkość.

   • 10 9

   • SP 17 (1)

    • 2 2

    • z tego co wiem to GCS zajmuje się sprawą boiska, to po pierwsze

     po drugie dlatego prosiłem o podanie przynajmniej dwóch szkół bo przy kilkudziesięciu szkołach w Gdyni jedna, ani nawet dwie nie są potwierdzeniem że miasto nie dba o szkolne obiekty sportowe.

     • 3 2

   • Zespół Szkół przy Staffa (1)

    na Karwinach; wystarczy ? była dyrektorka obiecała i na tym się skończyło

    • 0 0

    • Obiekt na Karwinach był zgłaszany do budżetu bywatelskiego w 2016 roku

     Niestety kwoty wyssane w zgłoszeniu z palca zablokowały ten projekt. Ale nie znaczy to że nie można go zgłosić jeszcze raz, ale tak z rzetelnym przygotowaniem. Pytanie tylko czy był rzeczywiście zgłaszany do miasta, kuratorium itp. organizacji. Poza tym obiecała była dyrektorka. Czy to oznacza że teraz szkoła nie ma dyrektora, który mógłby się tym zająć ? Czasami potrzebna jest tylko informacja żeby zaczęły ruszać się tryby w maszynie. I ciągle to nie oznacza że miasto nie dba o obiekty szkolne. Ktoś już wcześniej napisał o SP17 i jak się okazało, będzie tam robione boisko. Być może i tu podjęte już są decyzje o których jeszcze nic nie wiemy.

     • 0 0

  • (1)

   burak jesteś kiedyś mieszkałem w niemieckim gdansku syf i beton

   • 2 1

   • a teraz co masz - syf i wali śledziem

    • 0 1

  • Jo jusz ni mom piniendzy kurka!

   • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Arki

GKS Katowice
2 grudnia 2023, godz. 15:00
25% GKS Katowice
19% REMIS
56% ARKA Gdynia

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Sławek Surkont 18 36 66.7%
2 Janrohde1950.02.06@gmail.com Rohde 15 35 73.3%
3 Artur Wielkopolski 16 33 68.8%
4 Mirosław Radka 17 33 64.7%
5 Michał Sędzielewski 18 33 61.1%

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Arka Gdynia 16 10 2 4 26:17 32
2 Odra Opole 16 9 3 4 21:14 30
3 GKS Tychy 16 9 1 6 22:20 28
4 Miedź Legnica 16 7 6 3 26:15 27
5 Lechia Gdańsk 16 7 5 4 23:16 26
6 Górnik Łęczna 16 6 8 2 18:14 26
7 Motor Lublin 16 8 2 6 21:22 26
8 Wisła Kraków 16 6 7 3 31:19 25
9 Wisła Płock 16 6 5 5 21:21 23
10 Stal Rzeszów 17 6 4 7 25:26 22
11 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 16 5 5 6 27:22 20
12 GKS Katowice 16 5 5 6 21:20 20
13 Polonia Warszawa 17 5 4 8 23:25 19
14 Chrobry Głogów 16 5 3 8 16:26 18
15 Znicz Pruszków 16 5 2 9 12:20 17
16 Resovia 16 4 2 10 15:30 14
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała 16 2 7 7 11:23 13
18 Zagłębie Sosnowiec 16 2 5 9 13:22 11
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 17 kolejki

 • GKS Katowice - ARKA GDYNIA (sobota, godz. 15)
 • LECHIA GDAŃSK - Miedź Legnica (niedziela, godz. 12:40)
 • Polonia Warszawa - Stal Rzeszów 2:2 (2:1)
 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków
 • sobota
 • Górnik Łęczna - GKS Tychy
 • Resovia - Wisła Płock
 • niedziela
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Motor Lublin
 • Znicz Pruszków - Odra Opole
 • Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów (przełożony na 19.12)

Ostatnie wyniki Arki

Zagłębie Sosnowiec
12 listopada 2023, godz. 18:00
12% Zagłębie Sosnowiec
16% REMIS
72% ARKA Gdynia

Relacje LIVE

Najczęściej czytane