Beniaminek lepszy od lidera

Marta
21 października 2008 (artykuł sprzed 15 lat)
Roman Skutchan asystował przy pierwszej bramce strzelonej przez Josefa Vitka. Roman Skutchan asystował przy pierwszej bramce strzelonej przez Josefa Vitka.

Trzeciej porażki w sezonie, w tym drugiej bez zdobyczy punktowej doznali we wtorek hokeiści Energi Stoczniowca Gdańsk. Liderzy PLH ulegli na wyjeździe beniaminkowi - JKH GKS Jastrzębie 2:3 (1:1, 0:0, 1:2). Są też jednak pozytywy, w piątek zagra już najprawdopodobniej Jarosław Rzeszutko a pozwolenie na treningi otrzymał od lekarzy Bartosz Leśniak

0:1 Vitek as. Hurtaj, Skutchan (15.17)
1:1 Jasik as. Bernacki (16.29)
2:1 Pavlacka as. Radwan (42.51)
3:1 Lipina as. Mleko (50.00 w przewadze)
3:2 Łopuski as. Hurtaj (58.48)

Energa Stoczniowiec: Odrobny - Skrzypkowski, Bigos; Vitek, Hurtaj, Skutchan - Benasiewicz, Smeja; Furo, Zachariasz, Urbanowicz - Maj; Jankowski, Ziółkowski, Łopuski - Strużyk, Poziomkowski, Sowiński.

Gdańszczanie borykają się z kontuzjami, ponadto jak ocenił po meczu trener gospodarzy Jastrzębie rozegrało najlepszy mecz w sezonie.

"To ciężki przeciwnik, w Jastrzębiu poległo i Podhale, i Cracovia, jednak mecz nie musiał się dla nas źle skończyć, wszystko przez indolencję strzelecką. Otwarcie meczu mieliśmy świetne, zagraliśmy koncertowo, ale nie potrafiliśmy strzelić więcej niż jednej bramki i jak to w sporcie bywa to się później na nas zemściło" - powiedział po meczu trener Henryk Zabrocki.

Wynik otworzył Josef Vitek ale już nieco ponad minutę później był remis, który, jak ocenił trener Energi Stoczniowca gdańszczanie sami sobie zawdzięczają, gdyż nie potrafili, mimo nadarzających się okazji, wybić krążka z własnej tercji.

W drugiej odsłonie bramki nie zostały zdobyte, jednak już w 43 minucie meczu znany z występów w "Stoczni" kilka sezonów temu Marek Pavlacka zdobył drugą bramkę dla gospodarzy, trzecią dołożył Lipina i sytuacja liderów tabeli zrobiła się nieciekawa.

Trener "Stoczni" zdecydował się na koniec meczu na nietypową zagrywkę. Na lód wysłał pięciu napastników. efektem tego była kontaktowa bramka Mikołaja Łopuskiego po wznowieniu gry do boksu zjechał Przemysław Odrobny jednak odrobić strat już się nie udało.

"Nie można się załamywac takim obrotem sprawy, musimy otrząsnąć się z tego i przystąpić w pełni zmobilizowani do meczu z Naprzodem w piątek. Chcemy dobrze rozpocząć trzecią rundę rywalizacji. Najprawdopodobniej w meczu tym zagra Jarosław Rzeszutko , pozwolenie na treningi otzrymał też od lekarzy Bartosz Leśniak" - podkreślił trener gdańskiej ekipy.

Tabela wprowadzona: 2008-10-21

Pozostałe wyniki osiemnastej kolejki PLH: GKS Tychy - KH Sanok 8:1 (4:0, 2:1, 2:0), Wojas Podhale Nowy Targ - TKH Nesta Toruń
5:2 (3:1, 0:1, 2:0), Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec - Akuna Naprzód Janów 5:1 (1:1, 3:0, 1:0). W środę Bisset Polonia Bytom zagra z Comarch Cracovią Kraków.
Marta

Opinie (17)

• trudno:( jedziemy dalej!

• 0 0

• (1)

nie szkodzi Stocznia! i tak, co pokazalas do tej pory jest PIEKNE! jedna porazka nic jeszcze nie znaczy. W piatek damy rade :D

• 0 0

• Trudnq

Można przegrać raz na jakiś czas z dołami ale wygrywać z górą a wtedy majster tuż tuż.....

• 0 0

• Czasami i tak bywa : ((

Od czasu do czasu można i przegrać... Panowie kurujcie się i grajcie dalej swoje : )... tak jak na LIDERA przystało !!

• 0 0

• (1)

znowu porażka ze słabszym rywalem

• 0 0

• Każdy rywal jest słabszy bo jesteśmy liderem, marudo.

:)

• 0 0

• Damy radę !

Chwilowa dekoncentracja ;)

• 0 0

• to nie to samo co z sanokiem 7:2 z tego co pamietam przegralismy ;x
    kit. Dla mnie mogą być nawet na 6 miejscu, byleby był medal...no a moze nawet i złoto :D