Piłkarki Vistalu pokonały AZS Łączpol

6 września 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Monika Kobylińska (przy rzucie) była tego dnia nie do zatrzymania dla gdańskich szczypiornistek. Monika Kobylińska (przy rzucie) była tego dnia nie do zatrzymania dla gdańskich szczypiornistek.

Tylko do przerwy zanosiło się na niespodziankę w pierwszych po ponad czterech latach derbach Trójmiasta piłkarek ręcznych w krajowej elicie. W drugiej połowie Vistal Gdynia wzmocnił grę w defensywie, wyłączył z rozegrania Karolinę Siódmiak i pokonał w Gdańsku AZS Łączpol AWFiS 27:24 (12:15). Najmocniej we znaki beniaminkowi PGNiG Superligi dała się Monika Kobylińska. Leworęczna rozgrywająca wicemistrzyń Polski zdobyła dla przyjezdnych aż 13 bramek.

20 Klonowska
Sędziowie: Leszczyński, Piechota (Płock)
7 Dorsz

Jerzy Ciepliński zdobywał ligowe medale jako trener ligowy zarówno w Gdańsku jak i w Gdyni. Teraz zapowiada, że beniaminek sprawi kilka niespodzianek.

AZS ŁĄCZPOL ZBUDOWAŁ KADRĘ 20 PIŁKAREK RĘCZNYCH
Vistal stracił liderkę drugiej linii - Niedźwiedź. Jednak trener Tetelewski nie kapituluje. Z przebudowaną drużyną znów mierzy w czołówkę ligową

PAWEŁ TETELEWSKI: KAŻDY MEDAL TRZEBA WYWALCZYĆ
w derbach powinniśmy zobaczyć aż 11 piłkarek ręcznych, które na najbliższą konsultację reprezentacji powołam Kim Rasmussen

SPRAWDŹ, KTÓRE SZCZYPIORNISTKI SĄ W SZEROKIEJ KADRZE NA FINAŁY MŚ 2015

mecz w Gdańsku kończy inauguracyjną kolejkę, na razie liderem jest Metraco Zagłębie Lubin. Jeden z pięciu spotkań zakończył się wynikiem nierozstrzygniętym. Mistrzynie Polski z Lublina zremisowały ze Startem Elbląg

KOMPLET WYNIKÓW PIERWSZEJ KOLEJKI

dobra frekwencja, nie ma kompletu, ale też zdecydowana większa część miejsc w hali zajęta, wstęp na mecz był wolny
na trybunach siedzi piłkarka, która być może zasili Vistal. Dunja Tasić to rozgrywająca, mająca za sobą występy w reprezentacji Serbii i tytuły mistrza tego kraju
od środka rozpoczął Vistal, który gra w żółto-niebieskich strojach, gospodynie na czerwono-czarno
1'
[0:1] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
1'
obroniony rzut Strzałkowskiej (AZS ŁĄCZPOL AWFiS) przez Gapską (VISTAL)
2'
[0:2] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL).
3'
[1:2] Bramkę zdobywa Stachowska (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
4'
zablokowany rzut Kozłowskiej (VISTAL), w odpowiedzi nieskutecznie Siódmiak (AZS ŁĄCZPOL AWFiS)
5'
[2:2] Bramkę zdobywa Strzałkowska (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
5'
[2:3] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL).
5'
[3:3] Bramkę zdobywa Siódmiak (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
6'
Vistal stracił piłkę za grę pasywną
7'
Karwecka (AZS ŁĄCZPOL AWFiS) wypracowała karnego
7'
[4:3] Bramkę zdobywa Stachowska (AZS ŁĄCZPOL AWFiS) z karnego, pierwsze prowadzenie gospodyń
8'
[5:3] Bramkę zdobywa Pasternak (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
czas
9'
Przerwa na żądanie (VISTAL).
9'
[5:4] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL).
wykluczenie
9'
Strzałkowska (AZS ŁĄCZPOL AWFiS) otrzymuje dwuminutową karę, choć raczej Kobylińską faulowała Karwecka
10'
[5:5] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL).
czas
10'
Przerwa na żądanie (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
10'
[6:5] Bramkę zdobywa Karwecka (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
11'
[6:6] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL).
11'
koniec kary w szeregach gospodyń
12'
[6:7] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL), trzecie trafienie leworęcznej rozgrywającej
13'
[7:7] Bramkę zdobywa Karwecka (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
13'
[7:8] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL), ona też ma 3 bramki na koncie
14'
[8:8] Bramkę zdobywa Pasternak (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
14'
tym razem nieskutecznie Galińska (VISTAL)
15'
faul w ataku Stachowskiej (AZS ŁĄCZPOL AWFiS)
15'
[8:9] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL) po kontrze
16'
Gapska (VISTAL) obroniła rzut Skoniecznej (AZS ŁĄCZPOL AWFiS)
16'
[9:9] Bramkę zdobywa Skonieczna (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
17'
[9:10] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL) po kapitalnym rzucie, wkręciła piłkę do siatki prawie jak to robią skrzydłowe
18'
Vistal "spłaszczyk" obronę, gdyż zbyt dużo bramek rzucały gdańskie zawodniczki pierwszej linii
18'
gra pasywna AZS
19'
faul w ataku Kulwińskiej (VISTAL)
19'
po zmianie obrony przez Vistal AZS ma kłopoty w ataku pozycyjnym
20'
straty z obu stron
20'
[10:10] Bramkę zdobywa Pasternak (AZS ŁĄCZPOL AWFiS), to trzecie jej trafienie
20'
pierwsza zmiana w Vistalu, AZS przeprowadził ich do tego czasu już kilka
21'
Mazurek (AZS ŁĄCZPOL AWFiS) wywalczyła karnego
wykluczenie
21'
Zych (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę, która chwilę wcześniej weszła na parkiet
21'
[11:10] Bramkę zdobywa Stachowska (AZS ŁĄCZPOL AWFiS), trzecia bramka obrotowej, druga z karnego
22'
Dobrowolska (AZS ŁĄCZPOL AWFiS) obroniła rzut Kobylińskiej (VISTAL)
22'
[12:10] Bramkę zdobywa Stachowska (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
23'
Sielska (AZS ŁĄCZPOL AWFiS), która weszła do bramki AZS, obroniła rzut Kulwińskiej (VISTAL)
23'
Vistal w komplecie
24'
[12:11] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL).
24'
[13:11] Bramkę zdobywa Ciura (AZS ŁĄCZPOL AWFiS), która chwilę wzceśniej weszła do gry
25'
na środku drugiej linii Vistalu Kobylińska (VISTAL)
25'
[13:12] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL), to jej 6 trafienie!
26'
[14:12] Bramkę zdobywa Siódmiak (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
26'
strata Zych
27'
[15:12] Bramkę zdobywa Pasternak (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
28'
po raz pierwszy w tym meczu 3 bramki różnicy
28'
niecelny rzut Zych
29'
nieudana kontra Vistalu, niecelnie Gapska (VISTAL) do Kulwińskiej (VISTAL)
29'
strata Siódmiak (AZS ŁĄCZPOL AWFiS)
wykluczenie
30'
Skonieczna (AZS ŁĄCZPOL AWFiS) otrzymuje dwuminutową karę po faulu w kontrze Kobylińskiej
30'
niecelne podanie Kulwińskiej (VISTAL)
30'
nieskuteczny rzut Siódmiak (AZS ŁĄCZPOL AWFiS)
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. AZS ŁĄCZPOL PROWADZI Z VISTALEM 15:12
Po pierwszej połowie mamy niespodziankę, gdyż tak trzeba określić prowadzenie beniaminka w meczu z wicemistrzyniami Polski. Jednak z przebiegu gry ten wynik jest w pełni zasłużony. Gdańszczanki grają bardzo mądrze, lepiej rozgrywają spotkanie pod względem taktycznym, a trener Ciepliński wykorzystuje dłuższą ławkę rezerwowych niż ma jego odpowiednik. Głównym atutem ofensywnym Vistalu jest Kobylińska (VISTAL). Ta zawodniczka zdobyła tyle bramek co razem pozostałe jej koleżanki! Widać brak rotacji w gdyńskiej drużynie w linii rozegrania. Przyjezdne też nie mogą grać kontrą. Nie widać zupełnie skrzydłowych. Żadna z nich nie zdobyła jeszcze bramki.
Natomiast AZS najpierw wykorzystał wysuniętą obronę rywalek i dużo piłek adresował do pierwszej linii. To przynosiło zdobycze ze skrzydeł lub koła bądź w najgorszym wypadku karne. Natomiast poczynaniami drugiej linii umiejętnie kierowała Siódmiak (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
31'
drugą połowę rozpoczął, AZS, gospodynie zaczynają w osłabieniu
31'
Gapska (VISTAL) obroniła rzut Pasternak (AZS ŁĄCZPOL AWFiS)
31'
rzut w poprzeczkę Janiszewskiej (VISTAL), która po przerwie zmieniła Łabudę (VISTAL)
32'
AZS w komplecie
32'
strata piłki Skoniecznej (AZS ŁĄCZPOL AWFiS)
32'
na środku rozegrania teraz Gutkowska (VISTAL), na na lew skrzydło weszła Staniulewicz
33'
rzut nad bramką Kozłowskiej (VISTAL)
33'
[16:12] Bramkę zdobywa Skonieczna (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
34'
niecelny rzut Galińskiej (VISTAL)
34'
[16:13] Bramkę zdobywa Stanulewicz (VISTAL).
34'
[17:13] Bramkę zdobywa Stachowska (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
35'
strata Vistalu
36'
niecelny rzut Strzałkowskiej (AZS ŁĄCZPOL AWFiS)
36'
[17:14] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL).
36'
Vistal indywidualnie pilnuje Siódmiak (AZS ŁĄCZPOL AWFiS)
37'
[17:15] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL). Ma już 8 trafień!
czas
37'
38'
[18:15] Bramkę zdobywa Pasternak (AZS ŁĄCZPOL AWFiS), bilardowe trafienie, bo piłka odbiła się od poprzeczki i słupka nim wpadła do siatki
wykluczenie
39'
Siódmiak (AZS ŁĄCZPOL AWFiS) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Kozłowskiej
39'
[18:16] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL) z karnego
wykluczenie
40'
Kozłowska (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Lipskiej, która weszła przed chwilą na boisko
40'
[18:17] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
41'
koniec kary w AZS
41'
kroki Osadczy (AZS ŁĄCZPOL AWFiS), która na parkiet weszła w drugiej połowie
41'
[18:18] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL).
41'
Kobylińska (VISTAL) ma 10 bramek!
42'
42'
[18:19] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL) po kontrze
42'
gra gdańszczanek "siadła", gdy indywidualnie jest kryta Siódmiak (AZS ŁĄCZPOL AWFiS)
43'
Gapska (VISTAL) obroniła rzut Lipskiej (AZS ŁĄCZPOL AWFiS)
44'
Vistal wraca do wariantu z Kobylińską (VISTAL) na środku rozegrania
44'
44'
Strzałkowska (AZS ŁĄCZPOL AWFiS) wywalczyła karnego
44'
Kordowiecka (VISTAL) weszła do bramki na karnego
45'
[19:19] Bramkę zdobywa Pasternak (AZS ŁĄCZPOL AWFiS) z karnego
45'
[19:20] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL) po rzucie z biodra
46'
[20:20] Bramkę zdobywa Karwecka (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
47'
[21:20] Bramkę zdobywa Ciura (AZS ŁĄCZPOL AWFiS) po kontrze
47'
[21:21] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL).
48'
Kordowiecka (VISTAL) już na stałe w bramce
czas
49'
50'
[21:22] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL).
50'
[21:23] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL) po kontrze
51'
AZS przestawił Stachowską (AZS ŁĄCZPOL AWFiS) do drugiej linii, na koło weszła Klonowska (AZS ŁĄCZPOL AWFiS)
wykluczenie
51'
Janiszewska (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Siódmiak
51'
[22:23] Bramkę zdobywa Stachowska (AZS ŁĄCZPOL AWFiS) z karnego
51'
indywidualnie pilnowana Kobylińska (VISTAL)
52'
[22:24] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL), która uwolniła się spod opieki Mazurek
wykluczenie
52'
Mazurek (AZS ŁĄCZPOL AWFiS) otrzymuje jeszcze dwuminutową karę, gdyż próbowała faulować Kobylińską
53'
[22:25] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL) znów rzut z biodra
53'
54'
54'
56'
nawet kontry nie są teraz kończone, dużo za to walki w parterze o uciekającą piłkę
56'
[23:25] Bramkę zdobywa Skonieczna (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
56'
[23:26] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL).
57'
Kordowiecka (VISTAL) obroniła rzut Skoniecznej (AZS ŁĄCZPOL AWFiS)
58'
znów straty z obu stron w kontrach
wykluczenie
59'
Kobylińska (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę, juz tego dnia nie zagra, a będzie jeszcze karny
59'
Kordowiecka (VISTAL) obroniła rzut z karnego Pasternak (AZS ŁĄCZPOL AWFiS)
59'
[23:27] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL).
wykluczenie
59'
Dąbrowska (AZS ŁĄCZPOL AWFiS) otrzymuje dwuminutową karę. Ona też już nie wróci do gry, gdyż do końca meczu 61 sekund
60'
"Gdyński Vistal" - od kilku minut rozlega się głośne skandowanie sympatyków przyjezdnych
60'
[24:27] Bramkę zdobywa Karwecka (AZS ŁĄCZPOL AWFiS).
60'
KONIEC MECZU. NIESPODZIANKI W GDAŃSKU NIE MA. VISTAL WYGRAŁ 27:24
Poprawa gry w defensywie, ograniczenie poczynań Siódmiak (AZS ŁĄCZPOL AWFiS) oraz doskonała skuteczność Kobylińskiej (VISTAL) to były największe atuty Vistalu w drugiej połowie, które poprowadziły wicemistrzynie Polski. Kobylińska (VISTAL) zakończyła derby Trójmiasta z dorobkiem 13 bramek. Bez różnicy było dla niej, czy grała na swojej nominalnej pozycji - prawym rozegraniu, czy też ustawiana była na środku drugiej linii. Z każdej pozycji potrafiła rzucić skutecznie. Robiła to nawet, gdy dostała indywidualną opiekunkę

Wyniki 1 kolejki

• AZS ŁACZPOL AWFIS GDAŃSK - VISTAL GDYNIA 24:27 (15:12)
  • Metraco Zagłębie Lubin - KPR Jelenia Góra 40:21 (16:9)
  • Pogoń Baltica Szczecin - UKS PCM Kościerzyna 29:19 (18:8)
  • Energa AZS Koszalin - Ruch Chorzów 26:18 (14:9)
  • Piotrcovia - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 25:23 (13:14)
  • Selgros Lublin - Start Elbląg 26:26 (15:11)

Opinie (61)

• Zasłużony sukces Vistalu (1)

Mimo gorszej pierwszej połowy. Niesamowita Kobylińska + dobrze grające koleżanki (Galińska!) oraz indywidualne krycie Siódmak to jest to!

• 28 3

• brawo dla Vistalu!

Pierwsza połowa słabsza, w drugiej o wiele lepiej. Tylko gdyby nie fenomenalna Monika Kobylińska, to punkty raczej zostałyby w Gdansku. Zaskoczyła mnie Emilia Galinska - naprawdę niezły mecz. Weronika Kordowiecka - świetna zmiana w odpowiednim momencie. Trochę martwi gra Patrycji Kulwinskiej, Monika Stachowska była lepsza. Nadal uważam, że jak dziewczyny z Gdańska sie zgrają, będą jeszcze groźniejsze - czego zresztą im życzę.

• 13 1

• Porównując długość ławek obu druzyn, (1)

to wynik należy nazwać ogromna porażką Laczpolu. Największym rozczarowaniem transferowym klubu z Gdańska - Monika Stachowska. Podobno od przybytku glowa nie boli, ale łatwiej ułożyć mniejszą grupę zawodniczek. Powodzenia Laczpol, ale cienko to widzę.

• 15 17

• Jeśli Stachowska najbardziej zawiodła, to chyba oglądaliśmy inne mecze.

• 13 0

• 1200 osób? (3)

Max 600 kibiców.

• 9 15

• (2)

Ile by nie bylo - większość kibiców reprezentowała Gdynię.

• 11 2

• Statystyki!!! (1)

Widzów było dokładnie 1089,natomiast nie sprawdzaliśmy z jakiego miasta przyjechali.Pisanie,że większość była z Gdyni jest oczywistą bzdurą.

• Brawo (3)

Koleżanki Kobylińskiej powinny zastanowić się nad sensem uprawiania profesjonalnej piłki ręcznej. Jedna zawodniczka rzuca połowę bramek zespołu, gratulacje.

• 17 9

• Ty tak poważnie (2)

Czy jakieś kłopoty z brakiem mocarza lub czego innego?

• 8 5

• a ty w każdym temacie trollujesz witominianie? (1)

poza tym jakiś deficyt inteligencji u ciebie wyczuwam...

• 3 7

• Nie w każdym i nie trolluje, ale wypowiadam się i komentuję - taka jest w końcu idea opcji komentowania pod informacjami. Czasami, jak widzę komentarze "znawców" jak ty nie mogę się opanować z czymś złośliwym, sorry.
          Nie musiałeś się podpisywać żeś z Gdańska i nie kibicujesz Vistalowi bo to widać po komentarzu, ale lepiej nie pomagaj swoimi radami dziewczynom z Laczpolu, proszę.

• 3 4

• Zajefajny doping Kibiców dodał dziewczynom skrzydeł w II połowie :D (2)

W/g mnie:
    Kobylińska-MEGA(jak zwykle ostatnio)
    Ryba-OK, ale szkoda, że Trener tak późno wystawił Kordowiecką kiedy Rybie nie szło na początku :/
    Qwen-co się z nią dzieje? Maleńkie przebłyski, ale poza tym porażka :(
    Łabuda-dzisiaj gorszy dzień :/
    Galińska-próbuje raz z lepszym skutkiem, raz z gorszym, ale PRÓBUJE!
    Janiszewska-poprawnie(???)
    Stanulewicz-za krótko ;)
    Zych-no nie wiem...
    Kozłowska-za wysoko :/
    Dorsz-fajna zmienniczka Owena *_*

Ale to takie moje obserwacje ;)

Ogólnie mecz fajny do obejrzenia, a Vistal jak zwykle funduje kibicom ekscytującą końcówkę :)

• 20 5

• Moim zdaniem : (1)

Galińska dzisiaj rozegrała bardzo dobre zawody i stara się zastąpić Iwonę z powodzeniem . Jak uwierzy w swoje umiejętności będzie godną zastępczynią Niedźwiedź .Patrycja jak zwykle na swoim dobrym poziomie - b.dobra współpraca z Kobylińską . No i jeden kompletny negatyw - Zych . Dziewczyno obudź się , sezon się zaczął i jesteś temu zespołowi potrzebna w formie z przed dwóch lat . Ty potrafisz grać, tylko poukładaj sobie w głowie ,coś się w Tobie zacięło! Reszta zespołu , jak na początek sezonu, poprawnie . Jeżeli chodzi o Łączpol - z tej mąki będzie dobry chleb !

• 10 5

• W AZS-ie na plus Stachowska, Pasternak, Karwecka i Siódmiak (skuteczność taka sobie, ale dobrze kierowała grą, przynajmniej do momentu otrzymania plastra). Niestety nie pomogły bramkarki - Sielska wybroniła tylko kilka pierwszych piłek, a potem dostroiła się do poziomu koleżanki i bramkarek testowanych na turnieju w Elblągu.

• 0 1

• M.Kobylińska WeltKlasse!

Jak utrzyma formę przez cały sezon, to wg. mnie będzie nr 1 w kadrze, a kolejny sezon to już pewnie Dania albo Norwegia i to tylko z klubie grającym w LM!!!

• 16 0

• doping zerowy (2)

Speaker Gdanska w ogole nie ogarnia tematu. Pojedz czlowieku na mecz AZSu Olsztyn i zobacz jak tam jest prowadzony doping druzyny akademika ;)
    Do tego brak klubu kibica zespolu z Gdanska, jedyne co bylo to doping Gdyni. W sumie wiekszosc osob na trybunach bila brawo dla Gdyni.
    Mecz fajny, kazdemu polecam takie widowisko.
    Druzyna Gdanska moze mloda, ale niektore zawodniczki nadwaga i strach przed rzutem do bramki.
    Trener na pewno jest dobry wiec nie pisac tu, ze trener juz do zmiany.

• 20 2

• Mario (1)

Wnioskuję Mario,że jesteś bardzo młodym kibicem lub starszym złośliwym,Przypomnę,Łączpol,a później Łączpol-Vistal "dorobił" się Klubu Kibica dopiero po 8 latach.To samo dotyczy Spikera,a jesli uważasz,że zrobisz to lepiej to zgłoś się do AZS.

• 6 4

• Ale mylić zawodniczki z przeciwnej drużyny to trochę przesada. Rzuca bramkę Stachowiak z nr.6 a spider czyta ze to Galiński rzuciła bramkę z nr.6. Skandal jak można drużyny pomylić. Wystarczy zapoznać się z tematem a nie 5 minut przrd

• 0 0

• Brak zawodniczki w składzie podanym Vistalu . (3)

Aleksandra Dorsz grała w tym meczu i była na parkiecie w drugiej połowie za Patrycję Kulwińską . Kulwińska opuściła na krótką chwilę halę w trakcie przerwy wziętej przez któregoś z trenerów .

• 7 4

• Myślałam, że tylko ja to zauważyłam ;)

• 1 1

• (1)

Co w zwiazku z tym, ze opuscila hale?

• 0 0

• W związku z tym zastąpiła ją Dorsz.

A tej zawodniczki nie można ocenić, ponieważ zekomo nie brała udziału w tym meczu...