Bez bramek i emocji

Krzysztof Klinkosz
8 października 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Przy niezwykle niskiej frekwencji przyszło grać piłkarzom Lechii Gdański i Żalgirisu Wilno w  sobotni wieczór na PGE Arenie. Ci z kibiców, którzy zostali w domach tym razem mieli rację, emocji w meczu było jak na lekarstwo. Gdańszczanie grali bez błysku, rywale nie potrafili strzelić do pustej bramki z 3 metrów. Nic dziwnego więc, że towarzyski sparing zakończył się bezbramkowym remisem.

ŻALGIRIS ŻALGIRIS
Buchalik - Deleu, Kożans, Jurkowski, Łuczak - Surma, Poźniak, Nowak, Pietrowski - Dawidowski, Sazankow
Sędziowie: Dominik Sulikowski (Gdańsk)
Widzów: 3000
Rapalis - Vaitkunas, Perić, Jankauskas, Jokić - Asrtauskas, Bonometti, Nagumanov, Jersovas, Silenas - Matulevicius
  • 58' Deleu Zmiany Wiśniewski
  • 69' Nowak Zmiany Kostrzewa
  • 69' Sazankow Zmiany Kacprzycki
  • 79' Poźniak Zmiany Pruchnik
  • 61' Jersovas Zmiany Kurnajew
  • 82' Silenas Zmiany Vileniskis
  • 84' Nagumanov Zmiany Mastianica

0'
Frekwencja na trybunach jest przerażająco wręcz niska, głos spikera odbija się wielokrotnym echem od konstrukcji stadionu. Nieliczni kibice gwizdami powitali trenera gdańszczan Tomasza Kafarskiego.
0'
Na boisku spotkały się dwa zespoły o barwach biało-zielonych. Goście wybrali stroje podstawowe gdańszczanie zagrają na czarno.
1'
Rozpoczęli goście
1'
Pierwszą akcję ofensywną gości szczupakiem przeciął Jurkowski
2'
Kolejna akcja ofensywna gości ale piłkę pewnie łapie Buchalik asekurowany przez swojego obrońcę
4'
Litwini bardzo wysoko atakują gdańszczan nie pozwalając im przedostać się pod ich pole bramkowe w efekcie w okolicach linii srodkowej operuje Dawidowski.
5'
Poźniak faulem przerwał akcję gości
5'
Dawidowski na pozycji spalonej
8'
Nieporozumienie między Poźniakiem a Dawidowskim, szkoda, bo Dawidowski mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam
9'
Od własnej bramki wznawia grę Buchalik
11'
Dawidowski odegrał na środek pola karnego ale jego koledzy nie zdołali zrobić z tego użytku
12'
Meteusz Łuczak uderzył z dystansu ale obok bramki
13'
Frekwencja z każda chwilą się poprawia, przybyli nawet kibice gości ale i tak trybuny PGE Areny świecą pustkami
13'
Pietrowski zamiast pokierować akcję na bramkę Żalgirisu zagrał w poprzek boiska i stracił piłkę
16'
Błąd Jurczaka na lewym skrzydle, Buchalik z trudem odbił piłkę, ta spadła na trzeci metr przed bramkę, był Astrauskas ale z sobie tylko znanych przyczyn mając przed sobę pustą bramkę strzelił w słupek
18'
Łuczak ofiarnie przeciął akcję Zalgirisu
20'
Mecz nie jest porywającym widowiskiem, piłkarze jak na razie nie forsują tempa
22'
Litwini wywalczyli rzut rożny
23'
Gdańszczanie wybili piłkę po rzucie roznym ale faulowali przed polem karnym
24'
Wolny bity z około 20 metrów, piłka po nogach zawodników z muru przeleciała obok bramki
25'
Szczęścia w ofensywie próbował Sazankow jednak bez efektu bramkowego
27'
Dośrodkowanie Łuczaka przeciął bramkarz Żalgirisu
28'
Dawidowski popędził z piłka do przodu w polu karnym chciał odegrać do kolegów ale zagrał ... do nikogo
29'
Sazankow w polu karnym dryblował, dryblował aż rywale wybili na róg
29'
Po rożnym piłka po strzale Kożansa przeszła nad poprzeczką
29'
Kolejny róg dla Lechii, Łuczak zagrał krótko do Pietrowskiego ale goście oddalili niebezpieczeństwo od własnej bramki
30'
Dawodowski z dystansu, jednak prosto w bramkarza Żalgirisu, na błąd Rapalisa czyhał Sazankow ale się nie doczekał
31'
Gdańszczanie doagają się karnego po zamieszaniu w polu karnym Zalgirisu ale sędzia nakazuje grać dalej
32'
Gdańszczanie złapani na spalonym
35'
Po okresie ciekawszej gry znów główne wydarzenia na boisku dzieją się w jego środkowej części
39'
Kolejny róg dla Lechii ale bramkarz gości łapie piłkę
40'
Poźniak strzelał ale bardzo niecelnie
42'
Kolejny piłkarz Żalgirisu wymagał pomocy lekarskiej
43'
43'
Rzut rożny dla gości
44'
Litwini strzelali z daleka ale piłkę wybił Buchalik, trafiła znów pod nogi Astrauskasa, a ten znów chybił nawet jednak gdyby trafił do bramki nie byłaby ona uznana gdyż Litwin był na spalonym
45'
Sędzia doliczył 1 minutę do czasu gry w pierwszej połowie
45+1
Koniec pierwszej połowy: Lechia - Zalgiris 0:0
46'
Rozpoczyna się druga połowa, obydwie druzyny bez zmian w składach
47'
W pierwszych sekundach drugiej połowy nieco lepiej spisują się goście
48'
Akcja Łuczaka zablokowana przez gości
48'
Nieporozumienie pomiędzy Nowakiem a Surmą
51'
Dawidowski chciał zainicjować rajd na bramkę gości ale został zatrzymany faulem
52'
Strzał Surmy złapał bramkarz gości
53'
Gra znów przeniosła się na środek pola i z boiska wieje nudą
54'
Dawidowski wszedł w pole karne ale rywale wybili mu piłkę
56'
Surma uderzał z daleka ale bardzo niecelnie
58'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Deleu, w jego miejsce wchodzi Wiśniewski.
58'
Gdańszczanie wywalczyli rzut rożny ale nie stworzyli żadnego zagrożenia
60'
Matulevicius potężnie uderzył z około 25 metrów, piłka uderzyła w słupek i wyszła na aut
61'
Żalgiris Wilno przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jersovas, w jego miejsce wchodzi Kurnajew.
62'
Rapalis dalekim wybiegiem zażegnał niebezpieczeństwo, ubiegł w ostatniej chwili Dawidowskiego
63'
Jurkowski głową obok bramki
66'
Dawidowski szarpnął prawym skrzydłem oddał piłkę do Sazankowa ale tej stracił ją,
68'
Kurnajew groźnie strzelał ale Buchalik obronił
69'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nowak, w jego miejsce wchodzi Kostrzewa.
69'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sazankow, w jego miejsce wchodzi Kacprzycki.
71'
Gdańszczanie mieli sporo szczęścia, ustawienii w linii obrońcy po kolei przepuszczali piłkę ale na szczęście Litwin w nia też nie trafił
74'
Najlepsza okazja dla gdańszczan ale nie wykorzystał jej Kacprzycki. Wyszedł sam na sam ale w polu karnym zamiast strzelać zwlekal z oddaniem strzału, bramkarz zdążył się ustawić i wybił na róg
77'
Akcja Litwinów przerwana faulem
79'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Poźniak, w jego miejsce wchodzi Pruchnik. Poźniak pożegnany został gwizdami
80'
Gdańszczanie chcąc przerwać akcję rywali sami podali im piłkę
82'
Żalgiris Wilno przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Silenas, w jego miejsce wchodzi Vileniskis.
84'
Żalgiris Wilno przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nagumanov, w jego miejsce wchodzi Mastianica.
84'
Wiśniewski oddał strzał ale był on niecelny
86'
Pruchnik strzelał z kilkunastu metrów, bramkarz gości z trudem opanował piłkę
87'
Znów Pruchnik, tym razem zza pola karneg ale prosto w bramkarza
89'
Akcje Litwinów rozbijane przed polem karnym Lechii
90'
Sędzia doliczył 3 minuty do czasu gry
90+1
Łuczak przecina dośrodkowanie gości
90+2
Litwini przyspieszyli w doliczonym czasie gry
90+3
Kontra Lechii strzelał Surma ale prosto w bramkarza gości.
90+3
Koniec meczu: Lechia - Żalgiris Wilno 0:0 Kibice gwizdami pożegnali piłkarzy.

Opinie (196) ponad 20 zablokowanych

• Brawo nasz wodzu!! (4)

brawo Kafarski nasz kaszubski WODZU......Ty i ta twoja koncepcja....... :/

• 178 10

• GRAC A NIE CUDOWAC !!!!! (1)

"Będę starał się tłumić w szatni głosy, że sytuacja jest tragiczna. To nam nie pomoże. Spętane nogi puściłyby gdybyśmy strzelili gola z Bełchatowem, a tak teraz każdy czuje się przyparty do ściany i boi się wziąć odpowiedzialność - powiedział kapitan Surma." NO LUDZIE, ZEBY ZAWODOWCY ZARABIAJACY TAK DUZA KASE TAK SIE TLUMACZYLI. KIELBASY DO GORY I GRAC, A NIE CUDOWAC I OPWOADAC BZDURY !!!!!!!!!

• co to za amatorka z

tymi kibicami. 3000 to tak jakby w ogóle ich tam nie było. :)))))))

• 0 0

• Twierdza Gdańsk - niezdobyta (1)

• 81 14

• Niech Lech przyjedzie...po meczu mogę wstawić dopiero kciuka w górę. Na razie nazwałbym to fartem.