Bez goli i nudno z wiceliderem

Krzysztof Klinkosz
29 kwietnia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Z jednej strony piłkarze i kibice Bałtyku powinni się cieszyć z punktu wywalczonego na wiceliderze drugoligowej tabeli. Z drugiej jednak, Miedź Legnica niczego ciekawego w Gdyni nie pokazała i gdyby do jej poziomu nie dostosowali się również gospodarze, to mogliby pokusić się o zwycięstwo. Mecz, na który wstęp był bezpłatny m.in., dla tych którzy nie weszli na ostatnie spotkanie, nie zachwycił, rozgrywany przy lodowatym, chwilami, wietrze zakończył się bezbramkowym remisem, który nie krzywdzi nikogo.

Miedź Legnica Miedź Legnica
Matysiak - Musuła, Król, Martyniuk, Benkowski - Król, Dettlaff, Lemanek, Michałek - Malicki, Kudyba

Sędziowie: Artur Mital oraz Maciej Mostek, Mariusz Głowacki (wszyscy Mazowiecki ZPN)
Widzów: 1500
Siamin - Pilarski, Cisse, Paszliński, Bulatović- Garuch, Gawlik, Jarzębowski, Kajca - Orłowski, Grzegorzewski
  • 54' Malicki Zmiany Łuczak
  • 69' Michałek Zmiany Kaszuba
  • 85' Lemanek Zmiany Drzymała
  • 88' Łuczak Zmiany Pruchnik
  • 42' Jarzebowski Zmiany Spaczyński
  • 56' Kajca Zmiany Kowal
  • 77' Cisse Zmiany Zieliński
  • 42' Musuła
  • 90+2 Pruchnik
  • 25' Jarzębowski
  • 27' Orłowski

1'
Obydwa zespoły rozpoczynają z pewnym respektem dla siebie.
2'
Michałek próbował zainicjowac akcję lewą stroną, jednak został powalony na murawe ok 40 m. od bramki Miedzi.
4'
Pierwsza akcja ofensywna gości, kończy się jednak bardzo niecelnym uderzeniem.
6'
Detlaff przerzucił akcję na prawą stronę tam, z około 25 metrów, strzelał Lemanek ale prosto w ręce bramkarza Miedzi.
8'
Michałek nie doszedł do podania z głębi pola a mógł wyjść sam na sam.
9'
W przeciwieństwie do meczu sprzed tygodnia tym razem na trybunach panuje przyjazna atmosfera. Obecna jest również grupa gości z Legnicy ale jak na razie obydwa obozy kibiców prowadzą kulturalny doping.
10'
Bałtyk posiada inicjatywę i częściej przebywa na połowie gości.
12'
Groźny strzał Detlaffa obronił bramkarz Miedzi.
14'
Tempo gry opadło, piłkarze starają się opanować środek pola.
16'
Kajca nie doszedł do długiego podania z głębi pola a rozpędzał się na prawym skrzydle.
16'
Strzał Jarzębowskiego bez trudu broni Matysiak
17'
Gdynianie wywalczyli rzut rożny
18'
Do piłki w polu bramkowym wyskoczyli m.in. Król i Kudyba ale sędzia dopatrzył się faulu gdynian i przerwał akcję
19'
Kajca skutecznie blokowany i Bałtyk rozpoczyna od bramki.
20'
Akcja Miedzi środkiem boiska zakończona strzałem Grzegorzewskiego jednak piłka odbija się od obrońców Bałtyku
22'
Uraz Martyniuka, który upadł w swoim polu karnym.
22'
Kapitan gdynian kulejąc schodzi ze sztucznej murawy
23'
Matysiak gromkimi okrzykami zachęca kolegów z pola do walki
24'
Michałek pociągnął akcję lewą stroną odegrał na środek do Malickiego, ten przyjął piłkę, strzelił na bramkę. piłka uderzyła w rękę jednego z graczy Miedzi w polu karnym, sędzia jednak nie przerwał gry.
25'
Żółtą kartką został ukarany Jarzębowski (Miedź Legnica).
25'
Kolejna akcja Kajcy prawą stroną, na róg wybija Król
25'
Po rogu Bulatovicia gdynianie wybili na kolejny róg.
27'
Żółtą kartką został ukarany Orłowski (Miedź Legnica). Za zagranie reką w polu karnym Bałtyku.
29'
Miedź coraz częściej w posiadaniu piłki
30'
Kolejny faul Jarzębowskiego przerywa akcję gospodarzy
32'
Michałek traci piłkę na środku pola na rzecz Cisse
34'
Strzał Garucha bardzo niecelny
35'
Faul Orłowskiego na Benkowskim
36'
Po niegroźnym strzale gdynian piłkę łapie bez trudu Siamin
36'
Król wdał się w drybling na lewym skrzydle ale obrońcy gości wybili na aut
38'
Kudyba wyłuskał piłkę na środku pola pociągnął 25 metrów odegrał do Detlaffa ale ten został sfaulowany.
39'
Lemanek z wolnego wysoko nad poprzeczką
41'
Nieporozumienie defensorów Bałtyku, o mały włos piłka wyszła by na aut przy wyprowadzaniu akcji
42'
Żółtą kartką został ukarany Musuła (Bałtyk Gdynia).
42'
Miedź Legnica przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jarzebowski, w jego miejsce wchodzi Spaczyński.
43'
Kudyba nie doszedł do piłki ale Miedź wybija na róg
44'
Detlaff zagrał zbyt głęboko z kornera i od bramki goście
45'
Sędzia dolicza 1 minutę do czasu gry
45+1
Koniec pierwszej połowy: Bałtyk - Miedź 0:0.
46'
Druga połowa rozpoczyna się bez zmian w składach
47'
Bulatović próbował przerzucić grę pod pole karne Bałtyku ale piłkę przejęli gospodarze
49'
Grzegorzewski pozostawiony sam w polu karnym na szczęście dla gdynian miał problemy z opanowaniem piłki i defensorzy gospodarzy zdążyli mu ją wybić
50'
Początek drugiej połowy jeszcze bardziej nudny niż pierwsza połowa
53'
Akcja Miedzi zatrzymana tuż przed poem bramkowym Bałtyku, wcześniej m.in. Garuch z łatwością ograł defensorów gospodarzy
54'
Bałtyk Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Malicki, w jego miejsce wchodzi Łuczak.
56'
Miedź Legnica przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kajca, w jego miejsce wchodzi Kowal.
57'
Kudyba z 16 metrów ale prosto w nogi obrońcy Miedzi
58'
Granosik faulowany na środku boiska
59'
Grzegorzewski faulowany 25 m. przed bramką Bałtyku i będzie rzut wolny
60'
Bulatović z wolnego obok lewego słupka bramki Matysiaka.
62'
Król daleko z autu ale prosto w ręce Siamina
64'
Orłowski strzelał na bramkę Bałtyku ale niecelnie
65'
Kolejny rzut wolny dla Miedzi z około 25 metrów
66'
Garuch znalazł lukę w murze, strzelił płasko po ziemi ale Matysiak był dobrze ustawiony
67'
Kolejny daleki wyrzut z autu gdynian ale Lemanek faulował w polu karnym gości
69'
Bałtyk Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Michałek, w jego miejsce wchodzi Kaszuba.
70'
Musuła uderzył zbyt lekko by zaskoczyć Siamina
71'
Tym razem na środku murawy leży sfaulowany Król
73'
Gdynianie chcieli zainicjować akcję prawą strona ale nic z tego nie wyszło, Lemanek nie doszedł do piłki
75'
Lemanek dośrodkował z wolnego ale w polu karnym nikt z jego kolegów nie przejął piłki
77'
Miedź Legnica przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Cisse, w jego miejsce wchodzi Zieliński.
78'
Gdynianie zgubili piłkę przed polem karnym gości. Miedż skontrowała jednak słaby strzał padł łupem Matysiaka.
80'
Siamin wyjaśnia sytuację wykopem w trybuny
82'
Szarżującemu Garuchowi piłkę odbiera Lemanek
83'
Gdynianie nie wykorzystali jednak doskonałej sytuacji do kontry
85'
Bałtyk Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lemanek, w jego miejsce wchodzi Drzymała.
86'
Obydwa zespoły przyspieszyły w końcówce ale ich akcje są nieskładne
87'
Matysiak miał ogromne problemy z opanowaniem piłki po akcji Miedzi w ostatniej chwili wyręczyli go obrońcy. Kontra Bałtyku zakończyła sie w okolicach środka boiska
88'
Zieliński wysoko nad poprzeczką
88'
Bałtyk Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łuczak, w jego miejsce wchodzi Pruchnik.
90'
Sędzia dolicza trzy minuty do czasu gry
90+1
Kaszuba z dystansu ale bardzo niecelnie
90+2
Żółtą kartką został ukarany Pruchnik (Bałtyk Gdynia).

Pozostałe wyniki 26. kolejki:
Zawisza Bydgoszcz - Olimpia Grudziądz 2:1 (1:0), Chojniczanka - Lechia Zielona Góra 1:0 (1:0), Ruch Zdzieszowice - Elana Toruń 3:0 (1:0), Polonia Nowy Tomyśl - Tur Turek 3:2 (1:1), Zagłębie Sosnowiec - Czarni Żagań 1:1 (1:0), Nielba Wągrowiec - Raków Częstochowa 1:0 (1:0), Jarota Jarocin - Górnik Wałbrzych 0:1 (0:0), Polonia Słubice - GKS Tychy 0:3 (walkower).

• Można

Można zrobić 3 zmiany w polu + bramkarz lub 4 zmiany w polu bez możliwości wymiany bramkarza

• 0 1

• Bałtyk Vitava (2)

Narcyzowa z Bałtykiem

• 21 18

• (1)

tak u was same narcyzy zwlaszcza po ostatnim meczu z Gornikiem chyba wszyscy zostali przed lustrem...

To co w tym złego??
        Jedni chodzą tez na Arkę i na Bałtyk, poprostu ktos kto nie jest idiotą a lubi sport, lubi oglądać mecze piłkarskie to sobie na nie chodzi.
        Jestem kibicem Arki ale nie przeszkadza mi że na mecz Bałtyku pójdzie nawet 3 tysiące ludzi, Taka liczna świadczy o tym że sport i piłka w Gdyni są popularne.

Ale niedorozwinięci kibice Arki chodzą tez na mecze dzieci 9, 10 letnich i ich wyzywaja, a to jest już dziwnym zabiegiem. Bo co te dzieci wam zrobiły??
        Mamy rożne szkółki w Gdyni i bardzo dobrze że do tych szkółek chodza dzieciaki, bardzo dobrze że jest zainteresowanie, bo inaczej za 10 lat to będziemy mogli sobie w bierki pograć.

Opanujcie się.

• 5 2

• chodzi o to ze trojmiasto.pl na sile chce wypromowac Baltyk jak to robi zreszta tez z Lechia i podaja mocno zawyzone liczby kibicow 1500. Nikt nie broni chodzic sobie na mecze, gdzie to wyczytales?