Bez goli z liderem

26 września 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Lechia w obecności Leo Beenhakkera zremisowała z Polonią Warszawa 0:0. Wynik nie może do końca nikogo zadowolić. Gdańszczanie stracili pierwsze punkty u siebie w tym sezonie, a goście przerwali zwycięską passę i zapewne oddadzą pozycję lidera. Powody do satysfakcji może mieć tylko Sebastian Przyrowski. Bramkarz "Czarnych Koszul" w lidze niepokonany jest już od 433 minut

.

LECHIA: Bąk - Starosta (46 Andruszczak), Midzierski, Wołąkiewicz, Kosznik - Kaczmarek, Trałka (73 Manuszewski), K.Piątek, Rogalski - Buzała, Rybski (57 Kowalczyk).

POLONIA: Przyrowski - Mynar, Jodłowiec, Skrzyński, Sokołowski - Piechniak, Kozioł, Majewski, Lato - Mąka (65 Kaźmierowski, 89 Ł.Piątek), Ivanowski.

Sędzia: Żak (Sosnowiec). Żółte kartki: Starosta, Kosznik (Lechia), Mąka (Polonia). Widzów: 10 000.

Dla gości pechowa okazał się rozgrzewka. Krzysztof Gajtkowski, który w dwóch ostatnich meczach strzelił trzy gole, nabawił się kontuzji już na rozgrzewce. Skoro uraz był bez kontaktu z przeciwnikiem, to najwyraźniej sędzia postanowił przerywać każdą akcję, w której jeden z piłkarzy znalazł się na murawie. Tym sposobem podyktował przeciwko Lechii 18 rzutów wolnych i 7 rożnych!

I właśnie po dośrodkowaniu Radosława Majewskiego z narożnika boiska było w pierwszej połowie największe zagrożenie bramki Mateusza Bąka. Strzał głową Igora Kozioła z linii bramkowej wybił Karol Piątek. Po chwili z bliska szczęścia dwukrotnie próbował Jarosław Lato. Za pierwszym razem został zablokowany, a w poprawce strzelił obok słupka. W dobrej sytuacji z rzutu wolnego popularnego "Bączka" nie pokonał też Majewski.

Lechia w podbramkowych sytuacjach przed przerwą wcale nie była gorsza. W 27. minucie Paweł Buzała skierował nawet piłkę do siatki, ale sędzia odgwizdał spalonego. Niebezpiecznie było również po akcji Łukasza Trałki, którego strzał sparował Sebastian Przyrowski. Bramkarz Polonii nie dał się również zaskoczyć Piątkowi, który dobrze przymierzył z wolnego z 17. metra, po którym piłkę nad poprzeczką wybił golkiper.

Tabela wprowadzona: 2008-09-28
Po zmianie stron ofensywne poczynania gości straciły na płynności po z powodu kontuzji kolana w szatni został Majewski. Natomiast Jacek Zieliński wymienił prawego obrońcę. Ben Starosta nie grał najlepiej, a ponadto narzekał na bóle kręgosłupa. Obrońców i bramkarza znów wyręczył Piątek. Tym razem Karol wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Tomasza Jodłowca. Po przeciwnej stronie boiska kapitan Lechii ponownie zatrudniał bramkarza rywali strzałami z dystansu lub z wolnych.

- Liczyłem, że szczęście się do nas uśmiechnie, ale atakowaliśmy zbyt chaotycznie. Po przerwie grało nam się łatwiej, gdyż w drużynie przeciwnika było widać brak Majewskiego. W pierwszej połowie muszę przyznać, że to rywale byli stroną przeważającą. Z przebiegu tego co działo się na boisku remis jest naszym sukcesem - przyznał szkoleniowiec Lechii. - Przyjechaliśmy po trzy punkty, ale i remis trzeba uszanować. Nie zawsze można wygrywać. Przeciwnik też przecież ambitnie walczył, grał z dużym zaangażowaniem i też miał swoje sytuacje na gola - cenił trener Polonii. Obaj panowie noszą to samo imię i nazwisko - Jacek Zieliński.

Pozostałe wyniki 7. kolejki: Wisła Kraków - Arka Gdynia 4:0 (2:0), Legia Warszawa - Piast Gliwice 3:1 (2:0), Odra Wodzisław - GKS Bełchatów 0:2 (0:0), Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok 0:0, Polonia Bytom - Górnik Zabrze 2:0 (1:0), Śląsk Wrocław - Cracovia 1:1 (1:1), ŁKS Łódź - Lech Poznań 0:3 (0:2).