Vistal Łączpol krok od gry o brąz

21 kwietnia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Siedem bramek zdobytych przez Katarzynę Koniuszaniec w drugim półfinałowym meczu nie pomogło Vistalowi Łączpolowi pokonać po raz pierwszy w sezonie Zagłębia. Siedem bramek zdobytych przez Katarzynę Koniuszaniec w drugim półfinałowym meczu nie pomogło Vistalowi Łączpolowi pokonać po raz pierwszy w sezonie Zagłębia.

Szczypiornistki Vistalu Łączpolu Gdynia przegrały w drugim półfinałowym starciu z KGHM Metraco Zagłębie Lubin 22:30 (15:15). Po zmianie stron w niedzielnym meczu mistrzynie Polski wyglądały tak, jakby ktoś wyłączył im prąd. Przez to, w serii do trzech zwycięstw przegrywają już 0:2. Optymizmem nie może napawać fakt, że w tym sezonie gdynianki nie wygrały jeszcze z Zagłębiem. Wygląda więc na to, że są one o krok od walki o brąz. Kolejny mecz, już w Lubinie, odbędzie się w sobotę.

Gapska, Kowalczyk - Koniuszaniec 7, Kulwińska 4, Andrzejewska 3, Kalska 3, Krnić 3, Duran 1, Petrinja 1, Białek, Pawłowska, Zych, Królikowska.
Sędziowie: Rajkiewicz, Tarczykowski (obaj Szczecin)
Widzów: 400
Maliczkiewicz 1, Tsvirko 1 - Semeniuk-Olchawa 9, Byzdra 6, Pałgan 5, Jochymek 3, Załęczna 2, Pielesz 2, Bader 1, Paluch, Jelić.

VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia
KGHM Metraco Zagłębie Lubin

75% 268 typowań VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia
1% 3 typowania REMIS
24% 84 typowania KGHM Metraco Zagłębie Lubin

Vistal Łączpol tak mocno się rozgrzewał, że siły strzałów nie wytrzymała siatka w bramce. Już jednak poradzono sobie z naderwanymi linkami.
Przypomnijmy, że w pierwszym meczu półfinałowym Vistal Łączpol przegrał 15:20
Dzisiaj Vistal Łączpol na niebiesko, Zagłębie na czarno.
1'
Vistal Łączpol już od pierwszej akcji w ataku z taktyką siedmiu szczypiornistek w polu. Petrinja (VISTAL ŁĄCZPOL) zastępuje Gapską (VISTAL ŁĄCZPOL), ale nie przynosi to oczekiwanego skutku.
4'
Żółta kartka dla Duran (VISTAL ŁĄCZPOL). Wciąż bez bramek.
5'
[0:1] Pierwszą bramkę w meczu, z kontrataku zdobywa Jochymek (ZAGŁĘBIE).
6'
Karny dla Vistalu Łączpolu
6'
[1:1] Karnego na bramkę zamienia Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL).
8'
[2:1] Bramkę zdobywa Petrinja (VISTAL ŁĄCZPOL).
8'
[2:2] Bramkę zdobywa Semeniuk (ZAGŁĘBIE).
9'
[2:3] Bramkę zdobywa Jochymek (ZAGŁĘBIE). Zeszła z lewego skrzydła do środka i pokonała Gapską.
10'
[3:3] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL). Pewnie wykonała rzut karny.
11'
[3:4] Bramkę zdobywa Pałgan (ZAGŁĘBIE). Wcześniej Duran wyrzuciła piłkę w aut.
12'
[4:4] Szybkie wyrównanie. Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL).
13'
Byzdra (ZAGŁĘBIE) rzuca mocno, ale Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) popisuje się świetną interwencją.
13'
[4:5] Bramkę zdobywa Pałgan (ZAGŁĘBIE).
13'
[5:5] Gdynianki wyprowadziły kontrę i bramkę zdobywa Kalska (VISTAL ŁĄCZPOL).
wykluczenie
15'
Jelić (ZAGŁĘBIE) otrzymuje dwuminutową karę. To pierwsza kara w tym meczu.
16'
Dwie znakomite interwencje bramkarek. Najpierw Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) zatrzymała Byzdrę (ZAGŁĘBIE), a następnie Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) wygrała starcie jeden na jeden z Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL).
17'
[6:5] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
17'
[6:6] Wyrównującą bramkę zdobywa Jochymek (ZAGŁĘBIE).
czas
17'
Przerwa na żądanie (VISTAL ŁĄCZPOL).
19'
[6:7] Gola zdobywa Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE). Trafiła w pustą bramkę po rzucie przez całe boisko. Gdynianki grały wówczas siódemką w polu.
20'
[6:8] Bramkę z karnego zdobywa Pałgan (ZAGŁĘBIE).
20'
[7:8] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL). Pięknie zmieściła piłkę przy prawym słupsku.
20'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) zatrzymuje Pałgan (ZAGŁĘBIE).
wykluczenie
21'
Pałgan (ZAGŁĘBIE) otrzymuje dwuminutową karę. Nieprzepisowo zatrzymywana Krnić. Rzut karny.
21'
[8:8] Bramkę z karnego, po rzucie przy prawym słupsku zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL).
22'
[9:8] Bramkę zdobywa Krnić (VISTAL ŁĄCZPOL).
czas
23'
Przerwa na żądanie (ZAGŁĘBIE).
23'
[9:9] Bramkę zdobywa Semeniuk (ZAGŁĘBIE). Najpierw piłka trafiła w słupek, potem w plecy Gapskiej i do siatki.
23'
[10:9] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL ŁĄCZPOL).
24'
[10:10] Szybka odpowiedź, bramkę zdobywa Pałgan (ZAGŁĘBIE), która teraz leży na boisku. Udzielana jest jej pomoc medyczna.
24'
Z Pałgan (ZAGŁĘBIE) już wszystko dobrze.
25'
[10:11] Bramkę zdobywa Bader (ZAGŁĘBIE). Trafiła pod nogą Gapskiej.
25'
[11:11] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL). Niepilnowana spokojnie daje gdyniankom remis.
26'
Walczyć, trenować, nasz Łączpol musi panować - niesie się z trybun.
27'
[12:11] Bramkę ponownie zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
27'
[12:12] Bramkę zdobywa Pielesz (ZAGŁĘBIE). I ponownie pod nogą Gapskiej.
28'
[13:12] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL).
28'
Kowalczyk (VISTAL ŁĄCZPOL) zastępuje Gapską (VISTAL ŁĄCZPOL).
28'
[13:13] Bramkę zdobywa Pielesz (ZAGŁĘBIE). Kowalczyk po raz pierwszy wyjmuje piłkę z siatki.
28'
[14:13] Bramkę zdobywa Andrzejewska (VISTAL ŁĄCZPOL).
28'
[14:14] Bramkę zdobywa Pałgan (ZAGŁĘBIE). Ależ szczypiornistki się rozrzucały.
29'
[15:14] Kolejną bramkę zdobywa Andrzejewska (VISTAL ŁĄCZPOL).
30'
[15:15] Bramkę zdobywa Semeniuk (ZAGŁĘBIE). Równo z końcową syreną daje przyjezdnym remis.
30'
Koniec pierwszej połowy. Mamy remis 15:15.
31'
Zaczynamy druga połowę.
31'
Kowalczyk (VISTAL ŁĄCZPOL) pięknie broni strzał Semeniuk, która po kontrataku znalazła się sam na sam z bramkarką gospodarzy.
32'
[15:16] Bramkę zdobywa Jelić (ZAGŁĘBIE).
wykluczenie
32'
Białek (VISTAL ŁĄCZPOL) otrzymuje dwuminutową karę za faul na Jelić.
33'
[15:17] Bramkę zdobywa Załęczna (ZAGŁĘBIE) po rzucie z prawego skrzydła.
35'
Andrzejewska (VISTAL ŁĄCZPOL) próbuje pokonać Tsvirko (ZAGŁĘBIE), ale zostaje zatrzymana przez bramkarkę gości.
35'
[15:18] Bramkę zdobywa Semeniuk (ZAGŁĘBIE). Wykorzystała sytuację sam na sam z Kowalczyk.
czas
35'
Przerwa na żądanie Steffensena (VISTAL ŁĄCZPOL).
36'
[16:18] Bramkę zdobywa Krnić (VISTAL ŁĄCZPOL). Potężny strzał z dystansu.
37'
[17:18] Bramkę zdobywa Andrzejewska (VISTAL ŁĄCZPOL). Pomimo iż była mocno przytrzymywana.
38'
Gra pasywna Zagłębia.
40'
[17:19] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE), która wykończyła kontratak.
wykluczenie
40'
Krnić (VISTAL ŁĄCZPOL) otrzymuje dwuminutową karę po nieprzepisowym zatrzymaniu kontry.
wykluczenie
42'
Semeniuk (ZAGŁĘBIE) otrzymuje dwuminutową karę.
42'
Zych (VISTAL ŁĄCZPOL) prawie złamała słupek bramki Zagłębia.
44'
Zych (VISTAL ŁĄCZPOL) ponownie mocno, tym razem w Tsvirko (ZAGŁĘBIE).
45'
[17:20] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE). Przechwyciła zagranie w poprzek boiska gdynianek i skutecznie wykończyła kontrę.
45'
[18:20] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL).
wykluczenie
45'
A do tego Pałgan (ZAGŁĘBIE) otrzymuje dwuminutową karę.
46'
[18:21] Bramkę zdobywa Semeniuk (ZAGŁĘBIE). Zmieściła piłkę tuż przy lewym słupku.
47'
[18:22] Bramkę zdobywa Załęczna (ZAGŁĘBIE), która z prawego skrzydła zeszła do środka i pokonała Kowalczyk.
49'
[18:23] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE). Kowalczyk siada na ławce, zastępuje ją Gapska.
50'
[19:23] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL ŁĄCZPOL). Ładny rzut z lewego skrzydła.
51'
[19:24] Bramkę zdobywa Semeniuk (ZAGŁĘBIE). Już chyba jest po meczu...
51'
[19:25] Gola zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE) która rzuciła przez całe boisko do pustej bramki.
czas
51'
Przerwa na żądanie (VISTAL ŁĄCZPOL). Czy trener Steffensen jest w stanie coś zmienić?
53'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) broni dwa rzuty szczypiornistek Zagłębia.
54'
[20:25] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL). Wreszcie taktyka z siedmioma w polu przyniosła gola.
55'
[20:26] Bramkę zdobywa Semeniuk (ZAGŁĘBIE). Wcześniej Zych wyrzuciła piłkę w aut, a rywalki wyprowadziły kontrę.
56'
Tsvirko (ZAGŁĘBIE) spudłowała rzut na pustą bramkę. Piłka przeleciała nad poprzeczką. Bramkarka doznała przy tym urazu, ale po otrzymaniu pomocy medycznej zostaje na boisku.
57'
[20:27] Bramkę zdobywa Semeniuk (ZAGŁĘBIE).
58'
[20:28] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE). Kolejna kontra. To już jest pogrom.
59'
[21:28] Bramkę zdobywa Krnić (VISTAL ŁĄCZPOL). Tak na dobre zakończenie.
60'
[21:29] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE). Mocny rzut o poprzeczkę.
60'
[22:29] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL).
60'
[22:30] Bramkę równo z kocową syreną zdobywa Semeniuk (ZAGŁĘBIE).
60'
Koniec meczu. Vistal Łączpol Gdynia przegrał z Zagłębiem Lubin 22:30.
60'
W półfinale play-off gdynianki przegrywają już 0:2.

W drugim półfinałowym meczu SPR Lublin pokonał AZS Politechnikę Koszalińską 33:24.

• 11 8

• Taktyka jest nienajgorsza jeżeli przynosi skutek i tak wczoraj jak i dzisiaj do końca pierwszej połowy działało wszystko dobrze. Tyle, że wykonawczynie sobie nie radzą jak się trochę zagotuje. Niestety. Trener więcej już nic nie zdziała jak jego zawodniczki piłek nie mogą sobie podawać i łapać bez strat.

• 9 2

• Ta taktyka jest dobra

Ta taktyka jest dobra. Po zmianie z bramkarką Petrinja kilka razy miała przewagę 2 na 1 (ze skrzydłową) i duuuużo miejsca ale wtedy rozegrania grały w drugą stronę a Duńczyk za głowę się łapał. Poza tym ten ciągły FUN na twarzach naszych zawodniczek niczego dobrego nie wróżył już od rozgrzewki. Zagłębie skoncentrowane a nasze roześmiane. Efekt widoczny gołym okiem.

• 10 2

• Natychmiast zmienić trenera ! Może się jeszcze coś uda.

• 9 9

• Wygrał zespół lepszy (6)

I w pełni zasłużenie, niestety. Po pierwszej połowie mieliśmy nadzieję, że będzie inaczej, naprawdę dziewczyny grały bardzo dobry mecz, ale o drugiej wszyscy chcieliby chyba zapomnieć. Nawet ambicji nie starczało. jedyny plus to kibice, wspierający drużynę. Choć i Zagłębiu kibicował jeden szczególnie rozentuzjazmowany Pan Misiek;) Eksperyment z Petrinją jako 7-mą w polu zupełnie nie wypalił, ale dzisiaj niewiele taktycznych pomysłów wypaliło. Ale cóż, to nie trener robi głupie straty i podaje piłkę w ręce przeciwniczek. I tak na marginesie. Wiem, że nie powinienem tak pisać to to nieładnie, ale dawno nie widziałem tak brzydkiej zawodniczki jak Jochymek.

• Ten misiek to ja.. (3)

wysoce niekulturalna wypowiedź...o Jochymek , czy Jelić...pomysl jakby ktoś tak napisał o jakiejś kobiecie z Twojej rodziny...co do meczu no cóż...wygrały tego dnia lepsze i konsekwentne w działaniu, jak zwykle wyjazd na Waszą halę uważam za mega udaną...pozdrowienia z Lubina

• 7 3

• zgadzam sie (1)

Faktycznie nie powinienem tak pisac, mea culpa! A tak na marginesie to obserwujac Ciebie, drogi kolego z Lubina, balismy sie ze cos Ci sie stanie, strasznie przezywales ten mecz! Pozdrawiam z Gdyni

• 3 0

• bo ja mam tak zawsze...

nie umiem siedzieć i obserwować:)

• 1 0

• A tak na marginesie to o Jelić nie było ode mnie:)

• 0 0

• Pierwsze połowy dają nadzieje , o drugich lepiej nie wspominać . Nie wiem czemu, ale po przerwie wychodzą inne, może mniej skoncentrowane ,dają się klka razy zaskoczyć ,mylą i po meczu . Niestety chyba trzeba będzie walczyć o brąz ...

ps. Szkoda że nie gramy przeciw SPRowi ,byłoby lepiej

• 6 1

• proszę

Aktualizacja typera

• 2 0

• Jeśli Duńczyk tu zostaje to sezon w plecy. Nie wiem dlaczego i skąd biorą tych trenerów trzeba było zostawić do końca sezonu Struzika na pewno nie byłoby gorzej a myślę, że lepiej. Na temat Duńczyka nie będę się wypowiadać bo szkoda chłopa i czy on na pewno ma papiery trenerskie. A klub jak nie chce się ośmieszać to niech w końcu sprowadzą trenera który już ma za sobą sukcesy i doświadczenie w prowadzeniu żeńskiej drużyny

• 9 6

• (2)

Brakuje motywacji, nie wydaje mi się, że drużyna miała w ogóle przekonanie, że może wygrać z Zagłębiem. Wystarczy, że Lubin prowadzi 4 bramkami i już siada koncentracja i wola walki. Było całkiem sporo sytuacji w których Kulwińska miała miejsce na rzut, pokazywała, że jest wolna a i tak piłki nie dostawała :/ Krnić i Andrzejewska całkiem dobrze dzisiaj grały, podobnie Koniuszaniec. Szkoda, że powtórka z wczoraj, niezła pierwsza połowa, równia pochyła w drugiej :/

• 7 0

• Krnić dobrze? Gdzieś ty miał oczy? Dobrze to jej wychodzi na dyskotece

• 2 2

• Nie do końca sie z Tobą zgodzę

Andrzejewska, podobnie jak Koniuszaniec czy Gapska, grały dobrze tylko momentami. Generalnie raczej żadnej mecz - jako całość - nie wyszedł, zwłaszcza Petrinji (tradycyjnie), Zych, Duran czy Kowalczyk. Trudno, oby nie było sromoty i porażki w meczach o 3 miejsce...

• 0 1

• Mecz

Trener KICHA !!!
    Panie rozgrywające chyba zamykają oczka i nie widzą wolnych koleżanek i następnie nie wiedzą co począć z piłką.Jak skrzydłowe są wolne ( Kalska,Koniuszaniec ) oraz Kulwińska to piłka się kręci nie powiem gdzie.Bramek nie rzuca się tylko z wyskoku,ale i pod rękami .

• 5 0

• Jeszcze słabiej niż wczoraj. Strateg chciał grać znów to samo. Wybaczcie, ale tylko trener idiota dałby się na to nabrać. Po wprowadzeniu siódmej zawodniczki do ataku robi się tylko zamieszanie. W ciągu dwóch meczów w takim wariancie zdobyliśmy trzy bramki, a straciliśmy cztery rzutami z połowy Zagłębia. I komuś takiemu przedłuża się kontrakt, od Gumisia to najsłabszy trener Vistalu.
    Rozgrywanie akcji na 20 metrze to u facetów wychodzi, a nie u babek i podawanie w poprzek do niczego nie prowadziło, a jak tylko podeszły bliżej to od razu podawały do przeciwniczek. To co wyprawia Koniuszaniec w obronie woła o pomstę do nieba. Jochymek z kadrowiczki robiła takie wiatraki, że przykro było to oglądać. Lewe pół nie istnieje. Koło ma duży problem ze spłaszczeniem obrony, bo i tak wiadomo, że nie ma komu dograć na szóstkę.
    Więc czas pomyśleć o walce z Koszalinem, bo to rywal w zasięgu, a o złoto dajcie grać najlepszym w kraju. Mam nadzieję, że panowie Matyka i pan Hinz są zadowoleni z kabaretu jaki zaprezentował nam VŁ. Fakt było się z czego pośmiać. Jak Steffensen nadal będzie próbował grać w siedem w ataku to dostanie jeszcze więcej za kołnierz, bo Zagłębie potrenuje przerzuty :)

• 8 4

• Niestety było do przewidzenia

W sezonie regularnym wszyskie mecze z Zagłębiem wyrażnie przegrane a więc można się było tego spodziewać.Na mecz nie poszedłem bo za bardzo się w to angażuje i denerwuje.