Lotos Trefl o miejsca 5-8

20 lutego 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Trefl Gdańsk

Mateusz Mika (nr 15) długimi fragmentami niemal w pojedynkę próbował walczyć z Delectą Bydgoszcz. W końcu i jego opuściły siły. Mateusz Mika (nr 15) długimi fragmentami niemal w pojedynkę próbował walczyć z Delectą Bydgoszcz. W końcu i jego opuściły siły.

Siatkarzom Lotosu Trefla nie udało się zdobyć nawet honorowego seta w rywalizacji w pierwszej rundzie play-off z najlepszą drużyną sezonu zasadniczego PlusLigi. Gdańszczanie także na własnym parkiecie przegrali z Delectą Bydgoszcz 0:3. W Ergo Arenie żółto-czarni oddawali kolejne partie w stosunku: 20:25, 18:25, 22:25. Podopiecznym Dariusza Luksa pozostaje walka o miejsca 5-8 z przegranym w parze mistrza i wicemistrza Polski z poprzedniego sezonu. Rywale już awansowali do półfinałów.

Szczurek 2, Mika 17, Gawryszewski 6, Kamiński 4, Żaliński 3, Kaźmierczak 5, Rusek (libero) oraz Stępień, Pietruczuk, Mikołajczak 3, Hietanen 5, M.Kaczmarek 2
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Hojka (Wrocław), Szmydyński (Góra Śląska)
Widzów: 2300
Masny, Antiga 10, Wrona 10, Konarski 15, Wika 3, Wieczorek 10, Dębiec (libero) oraz Lipiński
set 1 set 2 set 3 set 4 set 5 wynik
LOTOS TREFL 20 18 22 0
DELECTA 25 25 25 3

POMECZOWY DWUGŁOS TRENERÓW
Dariusz Luks Dariusz Luks
DARIUSZ LUKS
(Lotos Trefl): Gratuluję Delekcie. Pod względem siatkarskim jest to zdecydowanie lepszy zespół od nas. W tym meczu byliśmy co prawda nieco lepsi w przyjęciu, atak i blok mieliśmy na zbliżonym poziomie, ale niezmiennie, od kilku spotkań przegrywamy przez statystykę - błędy własne. Nic tutaj nie potrafimy zmienić. Dzisiaj mieliśmy 27 błędów, a rywale tylko 13.

To pokazuje, że rywale są lepsi pod względem taktycznym. Widać co dla tej drużyny znaczą Antiga czy Masny, jak ustawiają pozostałych kolegów. Życzę Bydgoszczy, aby jak najlepiej spisała się w Challenge Cup oraz awansowała do finału PlusLigi.

Moich zawodników mogą pochwalić tylko za to, że nie poddali się tak jak w trzecich setach w Bydgoszczy, że w Ergo Arenie powalczyli do końca o jak najlepszy wynik.

Piotr Makowski Piotr Makowski
PIOTR MAKOWSKI (Delecta): Cieszymy się, że to tak się skończyło, gdyż w ostatnich dniach mieliśmy dużo grania. Te mecze kosztowały nas sporo sił. Także spotkania z Gdańskiem, choć bez przegranego seta, wcale nie były łatwe. Ciężko musieliśmy walczyć o wygrane w czterech partiach u siebie, a i tutaj ostatni set był nerwowy.

Zdawaliśmy sobie sprawę, że Lotos Trefl to taki zespół, iż nie wiadomo, kiedy odpali. Ta świadomość z myślą, że musimy ten mecz wygrać nieco nas spięły. Stąd ta gram, zwłaszcza w trzecim secie nie była najlepsza.

Na pewno wyróżniającym się siatkarzem tej rywalizacji był Mika. W tym meczu przypomniał, że potrafi zrobić użytek ze wzrostu, bije niekonwencjonalnie, dobrze skacze... Może być bardzo dobrym zawodnikiem, jeśli będzie grać jak najwięcej. W Gdańsku dostał taką szansę, choć wiem, że Mateusz ma wobec siebie jeszcze większe wymagania.

• Delecta Bydgoszcz

Na razie drużyny mierzą się w rytmie co dwa dni, jednak jeśli gdańszczanie dzisiaj wygrają to kolejne spotkanie odbędzie się dopiero w niedzielę, 24 lutego, gdyż Ergo Arena wynajęta jest pod potrzeby gali bokserskiej z udziałem min. Gołoty i Salety
w przypadku zakończenia dzisiaj rywalizacji w tej parze, Lotos Trefl mieć będzie wolne do 9 marca, gdyż na ten dzień zaplanowany jest początek rywalizacji zarówno o miejsca 5-8 jak i półfinałów
Delecta na pewno zrobi wszystko, aby dzisiaj wygrać, gdyż 27 lutego, a następnie 3 marca walczyć będzie w półfinale Challenge Cup z Uralem Ufą (Rosja)
w drużynie gospodarzy nadal nie ma kontuzjowanego rozgrywającego Łomacza, którego wciąż zastępuje Stępień, po raz pierwszy w kadrze meczowej na PlusLigę znalazł się natomiast 20-letni Pietruczuk, który w "12" zmienił B. Kaczmarka
kapitanem Lotosu Trefla w dzisiejszym meczu jest Wojciech Żaliński, który w tej roli zastępuje Łomacza
na trybunach około 2 tysiące widzów
Lotos Trefkl zaczyna tę samą "6", która rozpoczynała spotkania w Bydgoszczy, w Delekcie jedna zmiana na środku bloku, zamiast Jurkiewicza, który nie przyjechał do Gdańska, występuje Wieczorek
2:2
Żaliński (LOTOS TREFL) punktuje w ataku dla gdańszczan, a na zagrywce, którą wyrzucił w aut dla gości
punkt
3:2
punkt
3:3
punkt
4:3
drugie z rzędu prowadzenie gdańszczan po ataku po bloku Miki (LOTOS TREFL)
punkt
4:4
punkt
5:4
na razie skrzydłowi gdańscy bezbłędni w ataku, tym razem przebił się Kamiński (LOTOS TREFL)
punkt
5:5
kiwka Konarskiego (DELECTA), który ratował się przy ataku z drugiej linii, przerzucił piłkę nad potrójnym blokiem miejscowych
7:8
Masny (DELECTA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
przerwa techniczna
7:8
gdańszczanie prowadzili cały czas, ale na przerwę techniczną zeszli ze stratą, a kluczowa była zagrywka, na 7:7 zepsuł ją Kamiński (LOTOS TREFL), następnie gdańszczanie nie poradzili sobie z serwisem Masnego (DELECTA)
10:9
szkoda, bo Delecta miała problem z przyjęciem, oddała piłkę za darmo, ale Żaliński (LOTOS TREFL) atakował w siatkę
10:10
Antiga (DELECTA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
czas
10:10
Przerwa na żądanie (LOTOS TREFL). Trener Luks reaguje dość nieoczekiwanie, najwyraźniej z równowagi wyprowadziły go kłopoty podopiecznych na przyjęciu
11:12
Mika (LOTOS TREFL) wyprowadził gdańszczan z tego niedobrego ustawienia po ataku po skosie
punkt
11:13
brakuje asekuracji gdańskiego bloku, kolejna kiwka Wiki (DELECTA) wpada w boisko
punkt
11:14
brakuje także regularności w ataku, Kamiński (LOTOS TREFL) posłał piłkę za boisko
punkt
11:15
niemal kopia poprzedniej akcji, Kamiński (LOTOS TREFL) wyrzuca piłkę za boisko
11:15
LOTOS TREFL przeprowadza zmianę na rozegraniu. Boisko opuszcza Szczurek, wchodzi Stępień.
punkt
12:15
Stępień (LOTOS TREFL) wystawą zgubił blok, a atak w polu rywali ulokował Mika (LOTOS TREFL)
punkt
12:16
12:16
druga przerwa techniczna po dotknięciu taśmy przez Kamińskiego (LOTOS TREFL), który próbował blokować Wikę (DELECTA)
14:17
DELECTA przeprowadza zmianę, również na rozegraniu jak gdańszczanie nieco wcześniej. Boisko opuszcza Masny, wchodzi Lipiński.
punkt
15:17
punkt
16:17
skuteczny atak Kamińskiego (LOTOS TREFL), a w odpowiedzi Konarski (DELECTA) zbija w siatkę
punkt
16:18
z drugiej linii efektowny atak Wiki (DELECTA)
18:19
LOTOS TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żaliński, wchodzi Pietruczuk, dla którego to debiut w PlusLidze, od razu udaje się na zagrywkę
18:21
Przerwa na żądanie (LOTOS TREFL), drugi i ostatni w tym secie czas dla trenera Luksa
punkt
19:21
po wznowieniu gry Mika (LOTOS TREFL) obił blok
19:22
LOTOS TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gawryszewski, wchodzi Mikołajczak i udaje się na zagrywkę
20:24
Wieczorek (DELECTA) skutecznie w ataku oraz błąd przekroczenia linii środkowej gdańszczan i jest piłka setowa
  • 25
między setami konkurs dla kibiców, należy z serwisu trafić w maskotkę gdańskiego klubu, która ustawiona jest z drugiej strony siatki
w pierwszym secie dla gdańszczan siedem punktów zdobył Mika (LOTOS TREFL), w ekipie gości najlepiej punktuje Konarski (DELECTA) (6 punktów), gospodarze są lepsi w bloku (4:1), ale nasi częściej się mylą, aż 11 niewymuszonych błędów przy pięciu rywali
2:1
Kamiński (LOTOS TREFL) wyprowadził gdańszczan na prowadzenie po skutecznym zbiciu
punkt
2:2
punkt
2:3
2:3
teraz cieszy się kilkuosobowa grupa bydgoszczan, gdyż atakował Wrona (DELECTA) z piłki przechodzącej
4:4
skutecznie Mika (LOTOS TREFL), a w odpowiedzi w aut "strzelił" Wrona (DELECTA)
5:6
efektowna wystawa jedną ręką Masnego (DELECTA), zupełnie zmyleni gdańszczanie, Konarski (DELECTA) atakował bez żadnego bloku
punkt
5:7
w aut zbicie Żalińskiego (LOTOS TREFL)
punkt
5:8
5:8
przerwa techniczna po ataku z drugiej linii Antigi (DELECTA)
6:11
skuteczny znów Konarski (DELECTA), a Gawryszewski (LOTOS TREFL) w ataku wyrzucił piłkę w aut
8:12
Mika (LOTOS TREFL) obił blok, to najrówniej grający siatkarz dzisiaj w drużynie gospodarzy
punkt
8:13
blok
8:14
Blok na Kamińskim (LOTOS TREFL), a wcześniej skutecznie Wrona (DELECTA), rośnie przewaga gości
punkt
9:14
blok
10:14
Blok Kamińskiego (LOTOS TREFL), a chwilę wcześniej atak Miki (LOTOS TREFL)
12:17
LOTOS TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żaliński, wchodzi Hietanen.
13:19
DELECTA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Masny, wchodzi Lipiński.
punkt
13:20
Wieczorek (DELECTA) z krótkiej, Hietatnen próbował podbić piłkę nogą, ale w nią nie trafił
czas
13:20
punkt
14:20
po wznowieniu gry skutecznie ze środka Gawryszewski (LOTOS TREFL)
14:20
podwójna zmiana w Lotosie Treflu, na rozegraniu i ataku, w grze Stępień i Mikołajczak
punkt
14:21
mimo ambitnych obron gdańszczan Wieczorek (DELECTA) za trzecim podejściem zmieścił piłkę w miejscowym boisku
18:25
Koniec drugiego seta. Lotos Trefl przegrywa 0-2. Delecta o seta od awansu do półfinałów
  • 25
tym razem konkurs dla par, należy wykonać jak największą liczbę odbić nad siatką
Mika (LOTOS TREFL) ma na koncie 14 punktów i ponad 60-procentową skuteczność w ataku, w drużynie gości nie do zatrzymania Wieczorek (DELECTA), 6/6 skuteczność środkowego Delecty, najlepiej punktujący w ekipie gości Konarski (DELECTA) - 11 punktów
Rozpoczynamy trzeciego seta. W drużynie gdańskiej trzy zmiany, na boisko weszli Mikołajczak (LOTOS TREFL), Hietanen (LOTOS TREFL) i M.Kaczmarek
punkt
1:0
punkt
2:0
Mikołjaczak (LOTOS TREFL) skuteczny atak, a Wrona (DELECTA) wyrzucił piłkę w aut
2:3
Blok na Mice, wcześniej skutecznie w kontrze Wrona (DELECTA) i pierwsze prowadzenie Delecty w tej partii
punkt
3:3
punkt
4:3
Masny (DELECTA) zepsuł zagrywkę, a Kaczmarek wygrał walkę na siatce, prowadzenie wraca do gdańszczan
punkt
4:4
punkt
4:5
skutecznie Antiga (DELECTA), błąd w ataku Miki (LOTOS TREFL)