Lechia i Zawisza wiosną nie tracą goli

jag., mad
21 lutego 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Piotr Grzelczak na inaugurację wiosny strzelił gola na wagę zwycięstwa nad Wisłą, a w meczu z Zawiszą Bydgoszcz też był najbliżej gola dla biało-zielonych. Piotr Grzelczak na inaugurację wiosny strzelił gola na wagę zwycięstwa nad Wisłą, a w meczu z Zawiszą Bydgoszcz też był najbliżej gola dla biało-zielonych.

Kibice pozytywnie zdali egzamin. Na mecz Lechii z outsiderem ekstraklasy przyszło jeszcze więcej widzów niż na inaugurację wiosny, a na trybunach wypełnili oni ponad 15 tysięcy mecz. Jednak gdańszczanie nie znaleźli recepty na Zawiszę Bydgoszcz, kończąc mecz wynikiem 0:0. Obie drużyny mogą cieszyć się wyłącznie z postawy defensyw, gdyż drugie kolejne spotkanie zakończyły na zero z tyłu. Natomiast do poprawki jest ofensywa. W drugiej połowie żaden zespół nie oddał celnego strzału! Przed przerwą zaś najbliżej bramki był Piotr Grzelczak, który w 26. minucie posłał piłkę w poprzeczkę. To pierwszy bezbramkowy remis na PGE Arenie od blisko roku.

ZAWISZA ZAWISZA
Bąk - Wojtkowiak, Janicki, Bougaidis, Wawrzyniak - Łukasik, Możdżeń - Makuszewski, Mila, Grzelczak - Colak
Sędziowie: T. Kwiatkowski (Warszawa), Sapela, Wójcik
Widzów: 15 624
Sandomierski - Wójcicki, Micael, Marić, Ziajka - Alvarinho, Majewskij, Drygas, Predescu, Kamiński - Barisić
  • 46' Możdżeń Zmiany Borysiuk
  • 75' Colak Zmiany Nazario
  • 81' Mila Zmiany Wiśniewski
Zmiany Zmiany
  • 59' Predescu Zmiany Alaverdashvili
  • 73' Kamiński Zmiany Smektała
  • 90+1 Alvarinho Zmiany Świerczok
  • 90+2 Bougaidis
Kartki Kartki
  • 59' Kamiński
  • 90+3 Barisić

POPRZEDNIO LECHIA NA 0:0 NA PGE ARENIE ZAGRAŁA Z WISŁĄ 28 LUTEGO 2014 ROKU

TRENERSKI DWUGŁOS PO MECZU
Jerzy Brzęczek Jerzy Brzęczek
JERZY BRZĘCZEK (Lechia Gdańsk):
Na pewno pozostaje niedosyt, gdyż chcieliśmy zdobyć trzy punkty. Potwierdziło się, to co mówiłem po meczu z Wisłą Kraków, że mecz z Zawiszą będzie dla nas trudniejszym spotkaniem. Patrząc przez pryzmat 90 minut to my mieliśmy więcej sytuacji dogodnych do strzelenia bramki.

W drugiej połówce zaczęliśmy składnie grać, praktycznie przez 20 minut byliśmy cały czas na połowie Zawiszy, ale jeden kontratakach rywali spowodował, że przez kolejne 10 minut nie mogliśmy się odnaleźć, w grę wkradło się trochę chaosu.

W końcówce znów zaczęliśmy stwarzać sytuacje i mogliśmy się pokusić o bramkę, która dałaby nam trzy punkty. Trzeba jednak podkreślić, że przeciwnik bardzo mądrze się taktycznie ustawił, zagęszczał środek pola, próbował odbierać piłki i od razu, zwłaszcza przed przerwą kontratakować.

Dlatego niedosyt na pewno pozostaje, ale my musimy brać pod uwagę także to, że dla nas każdy punkt będzie bardzo ważny, a dodatkowym plusem jest to, że w drugim spotkaniu nie straciliśmy bramki. To jest dla nas również bardzo ważna rzecz.

Mariusz Rumak Mariusz Rumak
MARIUSZ RUMAK (Zawisza Bydgoszcz):
Jadąc do Gdańska wiedzieliśmy, że czeka nas mecz z bardzo trudnym przeciwnikiem. Byłem zdania, że kolejkę wcześniej to nie Wisła zagrała słabo, ale Lechia bardzo dobrze. Dziś na pewno nie było to dobre widowisko piłkarskie, bo ciężko się gra na takim boisku. Dlatego życzę Lechii, aby doczekała się lepszej murawy.

My mieliśmy określony plan. W pierwszej połowie go realizowaliśmy, choć przeciwnik także stworzył sobie sytuacje. Bardzo trudne było dla nas pierwsze 15 minut po przerwie. Za "nisko" zaczęliśmy grać. Dlatego musiałem wykonać zmianę.

Z punktu się cieszymy. Metoda małych kroków ma nas przybliżyć do naszego celu. Oczywiście potrzeba nam bardzo punktów, bo na razie mamy tylko 11, ale wywiezienie z tak trudnego terenu remisu także zbuduje zespół. Tym bardziej, że za nami drugi mecz, w którym nie straciliśmy bramki. To też jest bardzo ważne.

W składzie gdańszczan rzuca się w oczy brak Kevina Friesenbichlera. Napastnika nie ma nawet na ławce rezerowowych, gdyż z gry wykluczył go uraz.
W rezerwie trener Jerzy Brzęczek pozostawił: Budziłka, Rudinilsona, Nazario, Wiśniewskiego, Buskę, Lekovicia i Borysiuka, który wraca do składu meczowego po pauzie za nadmiar żółtych kartek.
Ławka rezerwowa Zawiszy wygląda tak: Małkowski, Pulhac, Alaverdashvili, Smektała, Strąk, Świerczok, Mica
W składzie gości brakuje wypożyczonego z Lechii Bartłomieja Pawłowskiego. Według nieoficjalnych informacji pomocnik mógł zagrać, gdyby Zawisza wpłacił gdańskiemu klubowi 200 tys. zł.
Dzisiejszy mecz ma być także sprawdzianem frekwencji dla Lechii. Na trybunach PGE Areny spodziewanych jest ok. 16 tys. widzów. Dokładną liczbę podamy tradycyjnie na początku drugiej połowy
Warto dodać, że Zawisza jest jedynym zespołem ekstraklasy, który w tym sezonie nie wygrał na wyjeździe
My, wierzymy - śpiewają tradycyjnie kibice Lechii
Lechia dzisiaj cała na zielono, Zawisza na biało
1'
Lechia zaczyna od środka
1'
Hej Lechia gol - śpiewają gdańscy fani
1'
Barisić (ZAWISZA) starał się dostać w pole karne Lechii, ale piłka opuściła plac gry
2'
Nieskuteczny drybling Makuszewskiego (LECHIA)
3'
Colak (LECHIA) schodzi po piłkę, ale ją traci
3'
Lechia dzisiaj gra... - śpiewają kibice
4'
Dobra interwencja Wawrzyniaka (LECHIA)
5'
Po rzucie wolnym, piłka spada tuż przed narożnikiem pola karnego na lewą nogę Grzelczaka (LECHIA), ten uderza z powietrza, ale ładnie broni Sandomierski (ZAWISZA)
6'
Zawisza stara się odgryźć Lechii, ale robi to nieskutecznie
7'
Nieustanne śpiewy kibiców Lechii. Tym razem: Lechia gol
8'
Mila (LECHIA) drybluje i podaje w pole karne, dobra interwencja Micaela (ZAWISZA)
8'
Z dośrodkowania Makuszewskiego (LECHIA) wychodzi strzał, Sandomierski (ZAWISZA) wybija na róg
9'
Dobre ustawienie Alvarinho (ZAWISZA), który mógł zaliczyć groźny przechwyt, ale powstrzymał go Janicki (LECHIA)
10'
Faul Makuszewskiego (LECHIA) na wysokości pola karnego Lechii, Zawisza dostanie szansę na dośrodkowanie w "16"
11'
Dośrodkowanie Predescu (ZAWISZA) ląduje w rękawicach Bąka
11'
Kamiński (ZAWISZA) przegrywa pojedynek z Wawrzyniakiem (LECHIA)
12'
Gdańsk Lechia - niesie się po PGE Arenie
13'
Colak (LECHIA) traci piłkę na lewym skrzydle
14'
Predescu (ZAWISZA) uprzedza Milę (LECHIA)
15'
Faul na Colaku (LECHIA), szansa dla gdańszczan na dośrodkowanie w ple karne gości
15'
Mila (LECHIA) dośrodkowuje w pole karne, ale piłka wychodzi za linię końcową
16'
Lechia wciąż gra wysoko w obronie, ale nie wychodząc z tego groźne akcje w ofensywie
16'
Makuszewski (LECHIA) podaje w polu karnym do Grzelczaka (LECHIA), ale pomocnik zostaje zablokowany przez obrońcę Zawiszy
17'
Sędzia upomina słownie Janickiego (LECHIA) po faulu
18'
My jesteśmy z gdańską Lechią - śpiewają kibice
19'
Grzelczak (LECHIA) zablokował podanie gości, ale ma problemy ze złapaniem oddechu
20'
Dośrodkowanie Alvarinho (ZAWISZA), ale nikt z jego kolegów nie zamykał akcji
21'
Makuszewski (LECHIA) wbiega w pole karne, strzela, ale jest zablokowany
22'
Groźna akcji gości, piłkę na 16. metrze otrzymuje Drygas (ZAWISZA), strzela, dobrze broni Bąk
22'
Predescu (ZAWISZA) strzela mocno sprzed pola karnego, ale obok bramki
24'
Dośrodkowanie Ziajki (ZAWISZA) wyłapuje Bąk
24'
Możdżeń (LECHIA) zatrzymuje faulem kontrę Zawiszy
26'
Makuszewski (LECHIA) przedziera się prawą stroną, podaje do Grzelczaka (LECHIA), ten strzela z lewej nogi i trafia... w poprzeczkę, a futbolówka finalnie ląduje w rękach Sandomierskiego (ZAWISZA)
27'
Bougaidis (LECHIA) pewnie w obronie
28'
Colak (LECHIA) dośrodkowuje na głowę Wójcickiego (ZAWISZA)
29'
Kolejne złe podanie Wojtkowiaka (LECHIA), które daje nadzieję gościom na kontrę
31'
Ofiarna pogoń Mili (LECHIA) za piłką, a to daje rzut rożny
31'
Mocny i niecelny strzał Łukasika (LECHIA)
32'
Dośrodkowanie Grzelczaka (LECHIA) trafia w rękę Wójcickiego (ZAWISZA). Rzut wolny na wysokości pola karnego dla Lechii
33'
Dośrodkowanie Łukasika (LECHIA) na drugą stronę pola karnego do Mili (LECHIA), ten strzela z woleja, ale nie trafia czysto w piłkę i Sandomierski (ZAWISZA) broni bez problemu
33'
Lechia Gdańsk - niesie się po PGE Arenie
34'
Lechia stara się konstruować atak pozycyjny
34'
W Gdańsku się urodziłem - śpiewają fani
35'
Makuszewski (LECHIA) dostaje piłkę w polu karnym, złe wyjście Sandomierskiego (ZAWISZA), ale pomocnik zwlekał z podaniem i jest tylko rzut rożny
35'
Podanie do Makuszewskie (LECHIA), strzał, zablokowany, poprawia Mila (LECHIA), także jest zablokowany
kontuzja
36'
Drygas (ZAWISZA) przyjął na ciało dwa strzały i potrzebna jest mu pomoc medyczna
37'
Groźnie uderza z woleja Wojtkowiak (LECHIA), ale bloku go Ziajka (ZAWISZA)
38'
Dośrodkowanie Grzelczaka (LECHIA) ląduje w rękawicach Sandomierskiego (ZAWISZA)
39'
Ofiarna gra w środku pola Drygasa (ZAWISZA), który wywalczył piłkę po faulu Łukasika (LECHIA)
40'
Dośrodkowanie Alvarinho (ZAWISZA) przerywa defensywa Lechii
41'
Lechia Gdańsk - skandują fani
42'
Alvarinho (ZAWISZA) przerywa kontrę Lechii
42'
Podanie Colaka (LECHIA) do Grzelczaka (LECHIA) przerywa Wójcicki (ZAWISZA)
43'
BKS, BKS, każdy kibic wie, co to jest - śpiewają fani
43'
Błąd przyjezdnych, Mila (LECHIA) stara się uruchomić Colaka (LECHIA), ale podaje niedokładnie
44'
Łukasik (LECHIA) do Wawrzyniaka (LECHIA), który jednak jest na spalonym i nie biegnie na piłką
45'
Sędzia dolicza 60 sekund
45+1
Niedokładne dośrodkowanie gości
45+1
Arbiter kończy pierwszą połowę
Lechia przeważała w pierwszej połowie. Dwa groźne strzały oddał Grzelczak (LECHIA). Pierwszy z nich na rzut rożny sparował Sandomierski (ZAWISZA), drugi trafił w poprzeczkę. Biało-zieloni oddali w sumie 9 strzałów, dwa leciały w światło bramki. Gdańszczanie grają dobrze w odbiorze, ale im bliżej pola karnego gości, tym gorzej. Niewidoczny jest Colak (LECHIA), który tuż przed meczem zastąpił kontuzjowanego Friesenbichlera.
Oficjalna frekwencja 15 624 kibiców. To więcej niż podczas inauguracyjnego spotkania z Wisłą. Test zdany zatem pozytywnie.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT FREKWENCJI

46'
LECHIA przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Możdżeń, w jego miejsce wchodzi Borysiuk.
46'
drugą połowę rozpoczął Zawisza
47'
Grzelczak (LECHIA) zablokowany przez Wójcickiego (ZAWISZA), będzie róg
48'
po dośrodkowaniu z rogu Mili (LECHIA) piłkę głową wybił Drygas (ZAWISZA)
48'
Colak (LECHIA) faulowany przed polem karnym przez Drygasa (ZAWISZA)
49'
z wolnego z niespełna 25 metrów strzelał Mila (LECHIA), piłka odbiła się od muru i wyszła na róg
50'
Mila (LECHIA) jeszcze raz z rogu, bo znów piłka wybita poza boisko
51'
zamieszanie w "16" gości, Sandomierski (ZAWISZA) wybija piłkę na kolejny róg, po próbie wstrzelenia piłki przez Borysiuka (LECHIA),
51'
tym razem z rogu dośrodkowywał nie Mila (LECHIA), a Łukasik (LECHIA), ale bez zagrożenia dla bramki gości
52'
Lechia od początku drugiej połowy cały czas atakuje, Zawisza całą drużyną nie dalej niż 30 metrów od własnej bramki
52'
non-stop tym atakom biało-zielonych towarzyszy także doping z trybun
54'
kolejny róg dla Lechii, dobrze do ofensywy włączył się Wawrzyniak (LECHIA)
55'
niecelny strzał Colaka (LECHIA) po dośrodkowaniu z rogu Mili (LECHIA)
57'
szybsza gra Lechii po przerwie niż w pierwszej połowie i stąd Zawisza ma problemy by wydostać się z własnej połowy
58'
Makuszewski (LECHIA) wywalczył róg
58'
bez zagrożenia dla bramki gości po dośrodkowaniu z narożnika boiska Mili (LECHIA)
59'
Żółtą kartką został ukarany Kamiński (ZAWISZA) po faulu na Makuszewskim
59'
ZAWISZA przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Predescu, w jego miejsce wchodzi Alaverdashvili .
61'
Sandomierski (ZAWISZA) przechwycił piłkę zagrywaną w "16" przez Łukasika (LECHIA)
62'
Barisić (ZAWISZA) faulowany tuż przed polem karnym przez Bougaidisa (LECHIA)
62'
po strzale z wolnego Alvarinho (ZAWISZA) piłka odbiła się od muru i wyszła poza bramkę Lechii
63'
bez zagrożenia dla Lechii po rogu rywali
65'
Wojtkowiak (LECHIA) wybił piłkę na róg spod nóg Alvarinho (ZAWISZA)
66'
po dośrodkowaniu z rogu Barisicia (ZAWISZA) Lechia wyszła z... kontrą, szkoda, że zbyt mocno podawał Borysiuk (LECHIA), bo Sandomierski (ZAWISZA) bez problemu przechwycił piłkę
67'
w ostatnich minutach Zawiszy udało się otrząsnąć z przewagi Lechii
68'
Borysiuk (LECHIA) tym razem dobrze w obronie, wybił piłkę na róg po akcji Alaverdashviliego (ZAWISZA)
68'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z rogu Alaverdashviliego (ZAWISZA)
70'
teraz to Lechia ma problemy z wyjściem z własnej połowy
71'
niecelny strzał Alvarinho (ZAWISZA)
73'
groźnie pod bramką Lechii, ostre zagranie w pole bramkowe Kamińskiego (ZAWISZA), na szczęście dla gospodarzy Alvarinho (ZAWISZA) nie sięgnął piłki
73'
ZAWISZA przeprowadza zmianę na prawym skrzydle. Boisko opuszcza Kamiński, w jego miejsce wchodzi Smektała.
74'
mimo że remis nie jest wynikiem, na który czekają kibice, na trybunach cały czas doskonała atmosfera i doping
75'
LECHIA przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Colak, w jego miejsce wchodzi Nazario.
75'
Grzelczak (LECHIA) może przypomnieć sobie jak gra się w ataku, jako napastnik przychodził przecież do Lechii z Widzewa, on zajął miejsce Colaka (LECHIA), a na lewym skrzydle ustawiony teraz Nazario (LECHIA)
79'
Makuszewski (LECHIA) protestuje, domagając się faulu Ziajki (ZAWISZA), ale sędzia nakazuje, aby grę wznowić od bramki, gdyż piłka opuściła boisko
80'
po kilku energiczniejszych minutach ze strony Zawiszy ponownie zarysowuje się przewaga Lechii
81'
LECHIA przeprowadza trzecią zmianę. Boisko opuszcza Mila, który grał dzisiaj przeciętnie, w jego miejsce wchodzi Wiśniewski.
81'
przypomnijmy, że przed tygodniem Piotr Wiśniewski (LECHIA) odebrał puchar dla Najlepszego Ligowca Roku 2014 w Trójmieście, wygrał plebiscyt dzięki Waszym głosom

PRZECZYTAJ WYWIAD. ZOBACZ CEREMONIĘ DEKORACJI
82'
niedokładne dośrodkowanie Nazario (LECHIA)
83'
w drugiej połowie nie oglądaliśmy jeszcze żadnego celnego strzału z obu stron!
85'
Grzelczak (LECHIA) przelobował Sandomierskiego (ZAWISZA), ale piłka spadła tylko na górną siatkę, bardzo dobre podanie z okolic linii środkowej od Nazario (LECHIA)
85'
Wiśniewski (LECHIA) wywalczył róg
86'
Sandomierski (ZAWISZA) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z rogu Nazario (LECHIA), sędzia jeszcze przerywa grę, bo zobaczył, że piłka zagrywana przez Brazylijczyka opuściła boisko nim dotknął jej bramkarz
87'
niecelny strzał Wiśniewskiego (LECHIA), ale nawet, jeśli piłka wpadłaby do siatki gola by nie było, gdyż chwilę wcześniej Marić (ZAWISZA) nastrzelił piłką rękę Piotra, od wolnego zaczną goście
89'
nieudane dośrodkowanie Makuszewskiego (LECHIA), piłka zamiast w pole karne, poszybowała nad bramką
90'
trzy minuty doliczone
90+1
pojedynek słowny Grzelczaka (LECHIA) i Wójcickiego (ZAWISZA)
90+1
ZAWISZA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Alvarinho, w jego miejsce wchodzi Świerczok.
90+2
Żółtą kartką został ukarany Bougaidis (LECHIA).
90+3
Żółtą kartką został ukarany Barisić (ZAWISZA).

• LECHIA GDAŃSK - Zawisza Bydgoszcz 0:0
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 1:1 (0:0)
  • Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 1:1 (1:1)
  • Górnik Łęczna - Górnik Zabrze 0:1 (0:0)
  • Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:1)
  • Korona Kielce - Legia Warszawa 0:0
  • Lech Poznań - Ruch Chorzów 2:1 (2:0)
  • Piast Gliwice - GKS Bełchatów 3:1 (0:1)
jag., mad

Opinie (218) ponad 20 zablokowanych

• słaby mecz dwóch słabych drużyn z grupy spadkowej na kiepskiej jakości murawie (17)

po co wydawać 800 mln na krzesełka w większości puste, gdy piłkarze grają na klepisku, a nie na murawie piłkarskiej

• 185 14

• ??? (7)

Podazajac Twoja logika to trzeba by bylo zlikwidowac 90 proc stadionow na swiecie.

• 21 18

• 90% stadionów ma taką murawę? może i tak, ale jeśli chodzi o A-klasę (3)

• 29 6

• Ale w A klasie nie mają deficytu 10 mln co roku

I nie muszą spłacać co roku 43 mln zł kredytu. A za dwa lata zapewne remoncik za 20 mln zl

• 11 8

• ??? (1)

Chodzi mi o frekwencje na stadionach ,kluby co w 100 proc zapelniaja sa glownie w Anglii i Niemczech(i to tez nie wszystkie) ,w innych krajach np Hiszpani nawet Barcelona czy Real Madrid nie zapelniaja w 100 proc stadionow.

• 6 3

• ale w 35% też się nie zapełniają, Danielu

• 5 0

• A lechijaa to tacy super technicy ,że murawa im w grze przeszkadza ? (1)

Zawisza grał na innym stadionie ?

• 22 5

• Baranie, super technik poradzi sobie na każdej murawie...

...bo zawsze opanuje piłkę!

• 4 8

• Aby ograniczyć straty trzeba likwidować to co jest co roku deficytowe

10 mln co roku deficytu, to przez dekadę jest 100 mln zl

• 5 3

• w zasadzie bilety powinny być za 1 zł (2)

może wtedy zastanowiłbym się czy marnować ponad dwie godziny z życiorysu. Polska piłka to dno a piłkarze za coś takiego powinni zarabiać najniższą krajową.

• 37 10

• (1)

Jak byś poszedł na Wisłę (mecz z Wisłą był naprawdę niezły) to teraz miałbyś za darmo.