Arka z czerwoną kartką zamiast wygranej

14 września 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

W meczu z Miedzią Arka niemal przez całą drugą połowę grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Michała Szuberta. W meczu z Miedzią Arka niemal przez całą drugą połowę grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Michała Szuberta.

Piłkarze Arki po raz drugi z rzędu nie potrafili wygrać przed własną publicznością. Gdynianie bezbramkową zremisowali z Miedzią Legnica, która zamyka I-ligową tabelę. Na usprawiedliwienie gospodarzy może być tylko fakt, że od 52. minuty grali w "10". Michał Szubert został wyrzucony z boiska po drugiej żółtej kartce i próbie wymuszenia karnego!

MIEDŹ MIEDŹ
Szromnik - Kubowicz, Jarzębowski, Sobieraj, Tomasik - Budka, Pruchnik, Marcus, Radzewicz - Aleksander, Szubert
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Wajda (Żywiec) oraz Myrmus, Kowalewski
Widzów: 4673
Ptak - Wołczek, Tanżyna, Woźniczka, Zasada - Bartoszewicz, Cierpka - Madejski, Szczepaniak, Łobodziński - Grzegorzewski
  • 78' Radzewicz Zmiany Rzuchowski
  • 81' Aleksander Zmiany Aurelio
  • 90+2 Marcus Zmiany Wojowski
Zmiany Zmiany
  • 65' Bartoszewicz Zmiany Kasperkiewicz
  • 79' Szczepaniak Zmiany Garuch
  • 88' Cierpka Zmiany Fedyna
  • 31' Szubert
  • 38' Sobieraj
  • 43' Aleksander
  • 52' Szubert
  • 57' Budka
Kartki Kartki
  • 21' Bartoszewicz
  • 50' Szczepaniak
  • 78' Cierpka

POMECZOWY DWUGŁOS TRENERÓW:
Paweł Sikora Paweł Sikora
PAWEŁ SIKORA (Arka): Przed meczem ostrzegałem, że Miedź ma bardzo doświadczonych i dobrych piłkarzy. Jej potencjał nie tylko nie jest adekwatny do obecnie zajmowanego miejsca w tabeli, ale nawet w mojej ocenie pod tym względem jest jednym z lepszych w I lidze.

W pierwszej połowie to były piłkarskie szachy. Więcej było taktyki, pressowania i blokowania rozgrywania akcji przez rywali niż własnej gry. Na drugą połowę mieliśmy plan, aby powalczyć o zwycięstwo.

Niestety, fantazja poniosła Szuberta. Nie będę odnosił się do tego czy był na nim fal, czy nie. Jednak na pewno Michał podjął za duże ryzyko. Zamiast się przewracać, powinien jeszcze pójść z piłką, szukać innego zakończenia tej akcji.

Paradoksalnie, gdy graliśmy w "10" to mieliśmy więcej okazji bramkowych niż w pełnym składzie. Dlatego czekałem ze zmianami. Zresztą na ławce miałem głównie piłkarzy zmęczonych po meczach reprezentacji Polski do lat 20.

Widać, w jak wielkim stopniu gra piłkarza zależy od psychiki. W mojej ocenie nawet to 60 procent. Gdy graliśmy w "10", z piłkarzy zeszła presja, zaczęli grać odważniej, konstruowali akcje.

Po tym jak ułożył się ten mecz, ile wysiłku włożyli moi zawodnicy w grę, uważam, że ten remis, zdobyty punkt należy uszanować.

Adam Fedoruk Adam Fedoruk
ADAM FEDORUK (Miedź): Mimo że różnica w tabeli między tymi drużynami była ogromna, to my do Gdyni przyjechaliśmy po... 3 punkty. Mam nadzieje, że było widać, iż nie chcieliśmy się cofać, ale zależało nam na stworzeniu fajnego widowiska. Myślę, że to ostatnie się udało zrobić.

Pokazaliśmy, że ta drużyna ma potencjał. Aby wyjść ze strefy spadkowej do tej gry, jaką zaprezentowaliśmy w Gdyni, musimy dołożyć skuteczność. Dlatego po meczu podziękowałem piłkarzom za podjęcie walki.

Nie wygraliśmy, gdyż bramkarz Arki wyprawiał cuda. Przeciwników należą się również słowa uznania za grę w "10", gdyż nie tylko się bronili, ale potrafili stworzyć 1-2 groźne sytuacje.

Trudno mi odpowiedzieć na pytanie, co z naszą przyszłością jako trenerów? Tylko na krótko spotkaliśmy się z prezesem. Był zadowolony z tego meczu. Na kolejne spotkanie umówiliśmy się w tygodniu.

Na pewno tak ja, jak i Piotr Tworek chcielibyśmy nadal pracować z Miedzią. Uważam, że mamy sposób, aby wyprowadzić szybko drużynę ze strefy spadkowej, a potem spróbować piąć się w tabeli.

na trybunach wiele znanych osobistości, jednak nie dlatego, że stawili się kandydaci do objęcia... Miedzi, ale są ważne osoby z PZPN, gdyż w Gdyni trwają nieoficjalne mistrzostwa Polski do lat 10, na trybunach m.in. dyrektor związku - Stefan Majewski oraz selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Polski - Marcin Dorna.
również na mecz zaproszeni zostali uczestników rozgrywek 10-latków, łącznie to około pół tysiąca młodych piłkarzy, gdyż do Gdyni przyjechało po 16 zespołów dziewcząt i chłopców
liczbę widzów tradycyjnie podamy w drugiej połowie, gdyż wtedy oficjalne dane dostarczają organizatorzy spotkania
Arka w bardzo ofensywnym ustawieniu, w drugiej linii jest tylko jeden piłkarz, który grywał jako defensywny pomocnik - Pruchnik, debiutuje Budka, aż trzech nominalnych napastników: Aleksander, Marcus i Szubert
Miedź prowadzi dotychczasowy asystent trener Ulatowskiego - Piotr Tworek, choć do protokołu wpisany jest - Adam Fedoruk, który posiada stosowną licencję PZPN, aby występować w tej roli
wiceprezes Arki pamiątkową koszulką honoruje Krzysztofa Sobieraja (ARKA) , dla którego jest to mecz numer 150 w barwach gdyńskiego klubu
1'
od środka rozpoczęła Miedź
2'
w ataku Arki Aleksander (ARKA) i Szubert (ARKA), a Marcus (ARKA) ustawiony na środku drugiej linii obok Pruchnika (ARKA), tak gdynianie w tym sezonie jeszcze nie grali
3'
dośrodkowanie z wolnego Pruchnika (ARKA), ale w polu karnym do piłki nie doszedł Jarzębowski (ARKA)
3'
kibice słowami pieśni przypominają piłkarzom, że przyszli tutaj po 3 punkty
4'
w wyjściowej "11" Miedzi dwóch byłych piłkarzy Arki: Madejski (MIEDŹ) i Bartoszewicz (MIEDŹ), na ławce dwóch kolejnych - Bledzewski i Kasperkiewicz
5'
niecelny strzał z dystansu Cierpki (MIEDŹ)
6'
zamieszanie w polu karnym Miedzi, ale sędzia uznał, że faulował Aleksander (ARKA)
7'
ładny rajd Szuberta (ARKA), który zaatakował prawym skrzydłem, ale niedokładne dogranie w "16"
8'
dobra interwencja Zasady (MIEDŹ), który wślizgiem, na wysokości pola karnego wybił piłkę spod nóg Budki (ARKA)
10'
z trenerów, którzy byli wymieniani wśród kandydatów do objęcia Miedzi na trybunach widzimy Bartoszka, są też m.in. Rzepka i Kudyba
11'
od początku spotkania gra toczy się pod dyktando Arki
11'
od początku też głośny doping dla Arki, sektor gości jest pusty
12'
pierwszy róg dla Arki
12'
zablokowane dośrodkowanie Pruchnika (ARKA), który tak jak przy golu w meczu z Okocimskim próbował wrzucić piłkę w "16" po krótko rozegranym rogu, tym razem podawał do niego Budka
13'
Szromnik (ARKA) z kłopotami wybił piłkę na róg po strzale z dystansu Cierpki (MIEDŹ)
13'
bez zagrożenia dla bramki Arki po dośrodkowaniu z rogu Madejskiego (MIEDŹ)
14'
zbyt mocne podanie Aleksandra do Budki (ARKA), piłka wyszła poza boisko, od bramki rozpoczyna Miedź
15'
na razie dobre, szybkie tempo tego meczu, brakuje tylko dokładności w podaniach, aby były sytuacje podbramkowe, nadal przeważa Arka, goście nastawieni na kontry
16'
"Areczko tylko zwycięstwo" - skandują kibice
18'
na spalonym Aleksander (ARKA), trochę dziwna decyzja, bo mógł skorzystać na podaniu obrońcy Miedzi do bramkarza
20'
teraz spalony przerwał akcję Miedzi, za linię obrony Arki zapędził się Szczepaniak (MIEDŹ)
21'
Żółtą kartką został ukarany Bartoszewicz (MIEDŹ), który faulował Budkę
23'
Arka stara się w ataku grać z dużą wymiennością pozycji, ale ciągle nie ma podania otwierającego drogę do bramki, teraz przecięte prostopadłe zagranie od Pruchnika (ARKA)
25'
Marcus (ARKA) pokazał, że wyciągnął wnioski z poprzedniego meczu, gdy przy drugim golu dla Okocimskiego nie wrócił za rywalem, teraz do powrót Brazylijczyka przerwał groźnie wyglądającą kontrę Grzegorzewskiego (MIEDŹ)
26'
Madejski (MIEDŹ) spod linii środkowej zagrał między dwóch obrońców Arki, Szczepaniak (MIEDŹ) zawahał się, nie zaryzykował zbyt wysokiego podniesienia nogi i do piłki pewnie wyskoczył Szromnik (ARKA)
27'
strzał z około 25. metra Madejskiego (MIEDŹ), piłka minęła o 2 metry słupek bramki Arki
28'
z trybun było pozdrawianie kibiców z klubów zaprzyjaźnionych z Arką, a teraz wulgarnie o tych, z którymi gdynianie nie żyją w zgodzie
28'
spiker prosi o kulturalny doping
kontuzja
29'
przerwa w grze, aby udzielić pomocy medycznej Bartoszewiczowi (MIEDŹ)
30'
"Grać na całego i walczyć do upadłego" - skandują kibice
kontuzja
31'
Miedź w "10", Bartoszewicz (MIEDŹ) opatrywany poza boiskiem
31'
po dośrodkowaniu Marcusa (ARKA) Budka (ARKA) zgrał piłkę głową w polu karnym, ale nie doszedł do niej Szubert (ARKA)
31'
Żółtą kartką został ukarany Szubert (ARKA), gdyż jeszcze odepchnął rywala ze złości, że nie doszedł do piłki
32'
Bartoszewicz (MIEDŹ) wrócił do gry
33'
strzał z dystansu Bartoszewicza (MIEDŹ), piłka w środek bramki została skierowana i pewnie złapał ją Szromnik
34'
"Ekstraklasę za rok będziemy mieli, Puchar Polski powróci do nas też" - śpiewają kibice
35'
Aleksander (ARKA) poślizgnął się przed polem karnym i nie doszedł do podania Szuberta (ARKA)
36'
Sobieraj (ARKA) dobrym wślizgiem przerwał atak Grzegorzewskiego (MIEDŹ)
36'
szybka kontra Arki, sędzia zastosował przywilej korzyści, gdy faulowany był Aleksander (ARKA), ale Budka (ARKA) nie zdołał dograć w "16"
38'
Żółtą kartką został ukarany Sobieraj (ARKA), który faulem przerwał kontrę gości
39'
Marcus (ARKA) zdecydował się na indywidualną akcję, ale w starciu aż z trzema obrońcami nie miał szans
kontuzja
40'
Marcus (ARKA) po zderzeniu z jednym z rywali potrzebuje pomocy masażystów
kontuzja
40'
do linii bocznej udał się Wołczek (MIEDŹ), to na jego bark nadział się Brazylijczyk, obrońcą Miedzi też zajęli się masażyści
41'
obaj piłkarze wracają do gry
42'
skandowanie z trybun: "Arka Gdynia", może to pomoże, bo na razie gospodarze grają bez celnego strzału
43'
Żółtą kartką został ukarany Aleksander (ARKA), który już na połowie Miedzi faulował Woźniczkę
44'
Kubowicz (ARKA) wybrał się pod bramkę rywali, gdzie długo składał się do strzału, a zamiast niego wyszła kontra rywali, dobrze, że pogubił się Zasada (MIEDŹ), który pobiegł pod bramkę Arki niepilnowaną stroną przez Kubowicza (ARKA), obrońcy Miedzi zupełnie nie udało się dośrodkowanie, od bramki rozpocznie Szromnik (ARKA)
45'
3 minuty doliczone do pierwszej połowy
kontuzja
45+1
poza boiskiem opatrywany Tanżyna (MIEDŹ), który ma rozbitą głowę
45+2
niepewnie Ptak (MIEDŹ) przy dośrodkowaniu Radzewicza (ARKA), bramkarz nie złapał piłki, będzie róg dla Arki
45+2
Tanżyna (MIEDŹ) wraca do gry z obandażowaną głową
45+2
rykoszet po strzale Marcusa (ARKA), do którego trafiła piłka z rogu, będzie kolejny korner
45+3
znów piłkarze Miedzi bronią się wybiciem piłki na róg, tym razem po dośrodkowaniu Budki (ARKA)
45+3
po wrzutce z rogu obrońcy Miedzi wybili piłkę na 25. metr od własnej bramki, Budka (ARKA) natychmiast uderzył z woleja, ale wysoko nad poprzeczką
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W GDYNI NIE MA GOLI
w przerwie prezes okręgu pomorskiego, Radosław Michalski nagradza 14-latków Arki za zdobycie tytułu mistrza Pomorza w poprzednim sezonie
w przerwie tradycyjny konkurs dla kibiców w strzelaniu karnych, na bramce klubowa maskotka - Śledź
"Areczko, wygraj to dla nas" - taki okrzyk wita piłkarzy gdyńskich
46'
od środka drugą połowę rozpoczęła Arka, obie drużyny bez zmian w składach
47'
róg dla Arki
47'
znów krótkie rozegranie rogu przez Budkę (ARKA) i Pruchnika (ARKA), ale na to już nie dają się nabrać rywale, dośrodkowanie zablokowane
48'
zamieszanie w polu karnym Miedzi, słaby strzał Aleksandra, Ptak (MIEDŹ) nie miał kłopotu ze złapaniem piłki
49'
"My czekamy na zdobycie pierwszej bramy" - skandują kibice
49'
nieudane dośrodkowanie Kubowicza (ARKA), piłka opuściła boisko
50'
Żółtą kartką został ukarany Szczepaniak (MIEDŹ) po faulu na Jarzębowskim
51'
strzał z dystansu Kubowicza (ARKA), Ptak (MIEDŹ) wypuścił piłkę z rąk, ale nie było nikogo na dobitkę, na razie to najlepsza sytuacji dla Arki na gola
52'
dośrodkowanie z wolnego z okolic linii środkowej Łobodzińskiego (MIEDŹ), Grzegorzewski (MIEDŹ) doszedł do zagrania głową, ale bardziej podał do Szromnika (ARKA) niż strzelał
żółta i czerwona
52'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Szubert (ARKA). Gdyński napastnik przewrócił się w polu karnym po starciu z Tanżyną, sędzia uznał, że jest to próba wymuszenia karnego
53'
kibice wulgarnie pod adresem sędziego
53'
spiker apeluje, aby powstrzymać się od wulgaryzmów, bo na trybunach są uczestnicy mistrzostw Polski do lat 10
54'
nie pomaga apel spikera, teraz wulgarnie także pod adresem Miedzi
55'
dopiero teraz wraca pozytywny doping, "Arka gol" z trybun
57'
Żółtą kartką został ukarany Budka (ARKA) po faulu na Zasadzie
58'
ostre dośrodkowanie w pole karne Arki, piłka zagra przez Łobodzińskiego (MIEDŹ) z wolnego wyszła poza bramkę, gdyż nie zdołał do niej dojść w polu bramkowym gdynian
58'
oficjalna frekwencja, jak podał klub na dzisiejszym meczu jest 4673 kibiców
60'
niecelny strzał z dystansu Pruchnika (ARKA)
61'
"Arka gol!" - głośne skandowanie z trybun
62'
dobre dośrodkowanie Budki (ARKA), ale w polu bramkowym Miedzi z piłką minęli się Aleksander (ARKA) i zamykający akcję Tomasik (ARKA)
63'
nie widać, że Arka gra w "10", to gdynianie są nadal częściej przy piłce
64'
ładna akcja Pruchnika (ARKA) i Budki (ARKA), ale skończyło się tylko na rogu, bo piłka wybita spod nóg Aleksandra
65'
na trybunie "Tory" i "Górka" chyba wszyscy kibice śpiewają teraz "Arka gol"
65'
nieudane dośrodkowanie z rogu Pruchnika (ARKA)
65'
MIEDŹ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bartoszewicz, w jego miejsce wchodzi Kasperkiewicz. Nieco dziwna zmiana, bo legniczanie zamiast zaatakować i spróbować wygrać, wymienili defensywnego pomocnika na defensywnego pomocnika
66'
szybka kontra Miedzi, po dośrodkowaniu Madejskiego (MIEDŹ) niecelnie główkował Grzegorzewski (MIEDŹ)
67'
Sobieraj (ARKA) wybił piłkę na róg po zagraniu Cierpki (MIEDŹ)
67'
Szromnik (ARKA) uratował Arkę! Po dośrodkowaniu z rogu do strzału doszedł Madejski, jego uderzenie bramkarz Arki sparował na róg
68'
Szromnik (ARKA) faulowany przy wyjściu do dośrodkowaniu po tym razem dośrodkowaniu z rogu Madejskiego (MIEDŹ)
69'
"Areczko jesteśmy z wami" - skandują kibice
69'
indywidualna akcja Marcusa (ARKA) zakończona celnym strzałem z około 25. metra, ale w środek bramki, broni Ptak (MIEDŹ)
70'
jeszcze raz kapitalnie Szromnik (ARKA), który na róg wybił piłkę po groźnym strzale Szczepaniaka (MIEDŹ)
70'
nieudane dośrodkowanie z rogu Madejskiego (MIEDŹ), piłka poza boiskiem
71'
Szromnik (ARKA) pewnie złapał piłkę po uderzeniu z 18. metra Madejskiego (MIEDŹ)
72'
od kilku minut bardziej zdecydowana gra Miedzi, goście osiągają przewagę, Arka broni się głównie na własnej połowie
73'
kontra Arki, Kubowicz (ARKA) wrzucił piłkę w pole bramkowe, Aleksander (ARKA), mimo asysty dwóch rywali trącił butem futbolówkę, ale wyszła ona poza bramkę
74'
znów kapitalnie broni Szromnik (ARKA), tym razem wybił na róg piłkę po "bombie" z dystansu Kasperkiewicza (MIEDŹ)
75'
My jesteśmy tu, by dziś wygrać mecz" - skandują kibice
76'
Szromnik (ARKA) po raz kolejny ratuje Arkę, nikt z obrońców nie doskoczył do Łobodzińskiego (MIEDŹ), który podciągnął piłkę na 16. metr i celnie strzelił po ziemi, Michał odbił piłkę do boku, a próbujący dobijać Grzegorzewski (MIEDŹ) był na spalonym
77'
nieudane dośrodkowanie z wolnego z okolic linii środkowej Pruchnika (ARKA), piłka wyszła bezpośrednią poza bramkę Miedzi
78'
Żółtą kartką został ukarany Cierpka (MIEDŹ) za faul na Budce
78'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Radzewicz, w jego miejsce wchodzi Rzuchowski.
79'
MIEDŹ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szczepaniak, w jego miejsce wchodzi Garuch.
81'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Aleksander, w jego miejsce wchodzi Aurelio. To debiut Brazylijczyka w I lidze
83'
Arka zdołała oddalić grę od własnej bramki, teraz piła utrzymywana jest głównie w środku pola
kontuzja
85'
Arka gra teraz w "9", bo za linią boczną opatrywany jest Rzuchowski (ARKA)
86'
Rzuchowski (ARKA) wrócił do gry z opatrunkiem na czole
87'
"Arka gol" - skandowanie z trybun
88'
MIEDŹ przeprowadza trzecią zmianę. Boisko opuszcza Cierpka, w jego miejsce wchodzi Fedyna.
88'
trener Sikora ciągle czeka z ostatnią zmianą
89'
Kubowicz (ARKA) miał problemy z dryblingiem na własnej połowie, ale na jego szczęście Fedyna (MIEDŹ) sfaulował
89'
Budka (ARKA) faulowany około 15 metrów od narożnika pola karnego Miedzi
89'
piłkę do dośrodkowaniu Pruchnika (ARKA) wybił Zasada (MIEDŹ), spadła ona pod nogi Aurelio (ARKA), ale Brazylijczyk był tym prezentem zaskoczony i stracił futbolówkę
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
Szromnik (ARKA) "ukradł" kilkanaście sekund, poczekał ze złapaniem piłki do czasu aż w jego kierunku ruszył Grzegorzewski (MIEDŹ)
90+1
z 35 metrów strzelał Aurelio (ARKA), piłka wysoko nad bramką
90+2
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Marcus, w jego miejsce wchodzi Wojowski. Zmiana na "urwanie" kilkudziesięciu sekund
90+2
kontra Arki, Ptak (MIEDŹ) poza własnym polem karnym wybija piłkę, do której próbował dobiec Rzuchowski (ARKA)