Bezradność w półfinale Pucharu Ekstraklasy

22 kwietnia 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

200 tysięcy złotych i awans do finału Pucharu Ekstraklasy bardzo oddali się od piłkarzy Arki. Żółto-niebiescy przegrali w pierwszym meczu we Wrocławiu 0:3 (0:2). Rewanż odbędzie się za tydzień w Gdyni. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy ze spotkania ze Śląskiem

.

Celeban 12, Sotirović 44, Biliński 48.

ŚLĄSK: Kaczmarek - Wołczek (70 Cap), Celeban, Fojut, Pawelec - M. Gancarczyk (46 Klofik), Łukasiewicz, Ulatowski (77 Sobociński), J. Gancarczyk - Mila (36 Dudek) - Sotirović (46 Biliński).

ARKA: Bledzewski - Kowalski (46 Telichowski), Anderson, Łabędzki, Płotka - Sokołowski (46 Kojder), Przytuła (71 Ljubenow), Ulanowski (4 Weinar), Moskalewicz (46 Wachowicz), Pietroń (62 Budziński) - Trytko.

Sędzia: Jarzębak (Bytom). Żółta kartka: Płotka, Telichowski (Arka).

0' Na ławce rezerwowych Śląska są: Banaszyński, Łudziński, Klofik, Biliński, Sobociński, Dudek, Cap. Arka zostawiła w obwodzie następujących graczy: Basić, Telichowski, Kojder, Weinar, Łabędzki, Ljubenow, Budziński, Wachowicz.

0' Marek Chojnacki wycofał się z zapowiedzi ustawienia składu z dwoma napastnikami oraz próby z Błażejem Telichowski na stoperze. - Ustawiliśmy drużynę specjalnie pod Śląsk. Ulanowski ma zaopiekować się Milą - wyznał przed kamerami Polsatu Sport szkoleniowiec Arki.

1' ostre wejście Vuka Sotirovicia w Dariusza Ulanowskiego. Pomocnik Arki ma rozbity nos, krwawi, a napastnik Śląska nie dostał nawet kartki.

4' Marek Gancarczyk wpadł w pole karne po doskonałym podaniu Sebastiana Mili, w ostatniej chwili wybił mu piłkę spod nóg Anderson

4' Ulanowskiego zastąpił Paweł Weinar. Jest to pierwszy występ w tym sezonie 32-letniego defensora. Jesienią leczył on kontuzję kolana, a wiosną był w Młodej Ekstraklasie.

5' pierwszy rzut rożny dla Arki po akcji Łukasza Kowalskiego. Jednak bez niebezpieczeństwa dla bramki Śląska.

8' po indywidualnej akcji Krzysztofa Ulatowskiego na róg wybija piłkę Michał Łabędzki.

10' gdyńscy obrońcy mieli kłopot z wybiciem piłki z "16". Akcja zakończona strzałem M.Gancarczyka, ale niecelnym.

12' Śląsk prowadzi 1:0! Po dośrodkowaniu z rogu Mili głową uderzył Piotr Celeban. Piłka uderzyła w słupek, a ofiarna interwencja na linii bramkowej Tomasza Sokołowskiego była już spóźniona.

13' w odpowiedzi szybka akcja Arki. Przemysław Trytko podał do Sokołowskiego, ale Tomasz strzelił niecelnie.

14' Andrzej Bledzewski broni strzał Janusza Gancarczyka.

17' ładna akcja Arki. Olgierd Moskalewicz podał do Trytki, ten znalazł w polu karnym Marcina Pietronia, ale strzał lewoskrzydłowego odbił nogami bramkarz Wojciech Kaczmarek.

24' Mila założył "siatkę" Weinarowi, podał do M.Gancarczyka, a ten wyprowadził do strzału Krzysztofa Ulatowskiego. Na szczęście ten ostatni fatalnie spudłował.

27' po błędzie Łabędzkiego szybka kontra Śląska. Mila dogrywa w pole karne do Sotirovicia, a tego wyprzedza Anderson, w dodatku Brazylijczyk został sfaulowany.

36' z usztywniaczem na kolanie i podejrzeniem uszkodzenia więzadeł zakończył mecz Mila, którego sfaulował Weinar. Za Sebastiana wszedł inny Sebastian - Dudek.

38' żółta kartka dla Michała Płotki po faulu na M.Gancarczyku. Po rozegraniu wolnego tuż przed polem karnym strzelał Antoni Łukasiewicz, zdobywając róg. Po dośrodkowaniu sytuację wyjaśnił Łabędzki.

44' Śląsk prowadzi 2:0. Szybka akcja gospodarzy. M.Gancarczyk po rajdzie prawą stroną wyłożył piłkę przed "16" do Łukasiewicza. Ten oddał strzał, a piłka odbiła się od nóg Sotirovicia i zupełnie zmyliła Bledzewskiego

Koniec pierwszej połowy. Gospodarze prowadzą zasłużenie 2:0. Arka oddała tylko jeden celny strzał

Wypowiedź Piotra Burlikowskiego, wiceprezesa Arki dla Polsatu Sport: "Przecieram oczy ze zdumienia. Niektóre zachowania są niewytłumaczalne. Trzeba obudzić ducha walki i agresję w piłkarzach. Nie tak to ma wyglądać. Niektórzy nie zasługują, aby grać w Arce"

46' Rozpoczęła się druga połowa. W Arce trzy, a w Śląsku dwie zmiany. Te roszady sugerują, że gdynianie zagrają na dwóch napastników, gdyż do Trytki dołączył Marcin Wachowicz.

48' Śląsk prowadzi już 3:0! Przy biernej postawy gdyńskich obrońców ładnym strzałem zza pola karnego wynik podwyższył rezerwowy Śląska, Kamil Biliński.

51' Żółtą kartkę otrzymał Błażej Telichowski po faulu na J.Gancarczyku. Piłkę po strzale z wolnego samego poszkodowanego na raty łapie Bledzewski.

55' kolejny faul Telichowskiego na J.Gancarczyku. Sędzia ostrzegł obrońcę, że jeszcze jedno przewinienie i wyciągnie czerwoną kartkę.

56' J.Gancarczyk jak w masło wszedł w defensywę Arki. Z kilku metrów kopnął jednak wysoko nad poprzeczką.

64' strzał z dystansu Ulatowski. Pewnie broni Bledzewski.

67' kłopoty z oddychanie Trytki. Po pomocy masażysty Marka Latosa oraz... rywali Przemek wrócił do gry.

72' po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Patryka Klofika głową uderzył Celeban. Bledzewski nie dał się pokonać.

76' Kaczmarek dawno nie interweniował. Dopiero teraz wykazał się po dośrodkowaniu Wachowicza, pewnie łapiąc piłkę.

79' po akcji Ljubomira Ljubenowa i Wachowicza rzut rożny dla Arki, ale bez żadnego rezultatu.

80' najlepsza szansa na honorowego gola po przerwie. Wachowicz zabrał piłkę wrocławskiemu obrońcy, strzelił po "długim rogu", ale obok słupka.

81' Arka znów w opresji. Ratują ją główka Andersona na róg, a potem piąstkowanie Bledzewskiego.

87' po indywidualnej akcji niecelny strzał Ljubenowa.

88' z 17 metrów groźny strzał Dudka obok słupka.