Białe Lwy Gdańsk w finale ligi futbolu amerykańskiego

16 września 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
Białe Lwy Gdańsk meldują się w finale ligi "dziewiątek" futbolu amerykańskiego. Białe Lwy Gdańsk meldują się w finale ligi "dziewiątek" futbolu amerykańskiego.

Futboliści Białych Lwów Gdańsk pokonali na własnym boisku Jaguars Kąty Wrocławskie 34:15 (8:7, 14:0, 12:0, 0:8) i awansowali do finału LFA9, czyli ligi w odmianie 9-osobowej. Odbędzie się on w ostatni weekend września. Wystąpi w nim także zespół Kraków Kings B. Niewykluczone, że mecz wieńczący sezon odbędzie się w Gdańsku.

Punkty dla Białych Lwów:
Krzysztof Szlagowski 14, Jakub Osowicki 14, Jakub Kłosowski 6

Skład Białych Lwów Gdańsk
Zamoyski-Grothe, Góra, Mikuła, Lutomski, Wiszniewski, Sarnecki, Kulig, Juchniewicz, Grala, Szlagowski, Peciak Lis, Karol, Wojtyna, Osowicki, Klamrowski, Żak, Całujek, Kłosowski, Zmijewski, Ozimek, Pierzgalski, Ciski, Piworowicz, Skalski, Tarasiuk, Klimkiewicz, Ściubeł, Przyborowicz, Marzewski, Kaczmarek, Zauer, Adamczewski, Streng, Dziekoński, Markiewicz, Czerniatowicz, Luźny, Kabat, Stępień

Białe Lwy Gdańsk w drodze do półfinału nie przegrali ani jednego meczu. Dlatego też grali na własnym boisku o wejście do finału i byli faworytem starcia z Jaguars Kąty Wrocławskie. To jednak rywale zaczęli mecz od prowadzenia po przyłożeniu i podwyższeniu za punkt. Gdańszczanie szybko odpowiedzieli przyłożeniem Krzysztofa Szlagowskiego i podwyższeniem Jakuba Osowickiego, ale za 2 pkt.

PRZECZYTAJ KOMU CHCĄ ZADEDYKOWAĆ EWENTUALNY TRIUM W ROZGRYWKACH FUTBOLIŚCI BIAŁYCH LWÓW GDAŃSK

Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 8:7. Druga i trzecia okazały się decydujące dla losów meczu. Wymieniona para zdobyła w kolejnej odsłonie starcia 14 punktów - po przyłożeniu Szlagowskiego nie udało się podwyższyć, a kiedy Osowicki znalazł się w polu punktowym rywali, jego kolega wziął się na podwyższenia i dał wynik 22:7.

W trzeciej kwarcie przyłożenie zaliczył także Jakub Kłosowski, a ostatnie punkty dla Białych Lwów zdobył Osowicki (37:7). Pokaźne prowadzenie sprawiło, że gospodarze mogli być względnie spokojni o zwycięstwo. W zamykającej mecz kwarcie goście dołożyli tylko 8 pkt, czym nie byli w stanie dogonić gdańszczan.

Drugi półfinał zakończył się zwycięstwem Kraków King B nad Świętymi Częstochowa 46:6. Dlatego to zespół ze stolicy Małopolski będzie finałowym rywalem Białych Lwów. Niewykluczone, że mecz o pierwsze miejsce odbędzie się w ostatni weekend września w gdańsku.

Przypomnijmy, że LFA9 to tak zwana liga rozwojowa, w której młode drużyny lub rezerwy czołowych klubów LFA sprawdzają się przed dołączeniem do rywalizacji na wyższych szczeblach.