• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Biało-Zielone Ladies Gdańsk. Rugbistki grały w Paryżu, zagrają w Dubaju

Rafał Sumowski
16 listopada 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Najnowszy artykuł o klubie Biało-Zielone Ladies Gdańsk Mają zagrać na Igrzyskach Olimpijskich Paryż 2024. Ministerstwo liczy na rugbistki
Karolina Jaszczyszyn, Anna Klichowska i Natalia Pamięta zagrały w Paryżu dla 60 tys. kibiców. Rugbistki Biało-Zielonych w tym roku czeka jeszcze wyjazd z reprezentacją Polski do Dubaju. Niemal cała kadra złożona jest z gdańszczanek. Karolina Jaszczyszyn, Anna Klichowska i Natalia Pamięta zagrały w Paryżu dla 60 tys. kibiców. Rugbistki Biało-Zielonych w tym roku czeka jeszcze wyjazd z reprezentacją Polski do Dubaju. Niemal cała kadra złożona jest z gdańszczanek.

Rugbistki Biało-Zielonych Ladies Gdańsk skończyły tegoroczne występy w rozgrywkach klubowych. Do jedenastego z rzędu mistrzostwa Polski i wicemistrzostwa Ligi Mistrzyń nie dołożyły Pucharu Polski, bo organizator odwołał turniej. Trzy gdańskie rugbistki zagrały za to we Francji dla zespołu Barbarians przed 60 tys. kibiców. Zawodniczki trenera Janusza Urbanowicza czeka jeszcze wylot z reprezentacją Polski na turniej w Dubaju.Biało-Zielone Ladies Gdańsk po sukcesy w rugby w Polsce i za granicąJedenaste mistrzostwo Polski z rzędu, prowadzenie na półmetku rywalizacji o dwunasty tytuł, wicemistrzostwo w Lidze Mistrzyń i udział zawodniczek w sukcesie reprezentacji Polski jakim było zdobycie wicemistrzostwa Europy. To sukcesy z jakimi kończą sezon Biało-Zielone Gdańsk.

Podopieczne Janusza Urbanowicza zamierzały dorzucić do tego zwycięstwo w turnieju o Puchar Polski. Niestety, zaplanowane na 11 listopada zostały odwołane przez organizatora, klub AZS AWF Warszawa. Nieoficjalnie, z powodu braku wystarczającej liczby chętnych.

- Po prostu dostaliśmy od organizatora komunikat, że turniej się nie odbędzie. To oznacza dla nas koniec klubowego grania w tym roku. Był on wybitnie udany. Żeby go przebić, trzeba będzie chyba wygrać Ligę Mistrzyń. Z drugiej strony z reprezentacją mamy szansę na wylot na Puchar Świata w RPA - mówi trener Urbanowicz.

Rugby. Polki na podium mistrzostw Europy. 2. miejsce w MoskwieTrzy jego podopieczne: Karolina Jaszczyszyn, Natalia PamiętaAnna Klichowska poleciały za to do Paryża. Powołane do międzynarodowej drużyny Barbarians miały okazję dwukrotnie zagrać przeciwko reprezentacji Francji, wicemistrzyniom olimpijskim. Spotkania odbyły się przy 60 tys. widzów. Barbarians przegrały 5:22 i 5:28. W drugim meczu 5 pkt zdobyła Pamięta.

- Mamy już doświadczenie jak wygląda gra na najwyższym światowym poziomie. Szybkość oraz intensywność meczu była niesamowita. Nie da się w żaden sposób porównać ich do naszych warunków. Począwszy od dwóch treningów, które razem odbyłyśmy. Podania, tempo oraz szybkość zgrane razem ze sobą pokazały mi nad czym musimy pracować po powrocie do Polski. Rozegranie dwóch meczy przy prawie pełnych trybunach również wywarło na mnie wielkie wrażenie. Wspaniałe i niezapomniane uczucie, które chciałabym by się systematycznie powtarzało. Mamy ogromny potencjał w Polsce, który trzeba rozwijać i wierzę, że ciężką pracą zajdziemy razem jeszcze dalej - podsumowała Jaszczyszyn.

Biało-Zielone Ladies Gdańsk ze srebrem klubowych mistrzostw Europy rugby 7Urbanowicz, który oprócz ligowego zespołu trenuje także reprezentację Polski, przygotowuje obecnie szeroką kadrę do ostatnich zmagań międzynarodowych. W weekend odbędzie się zgrupowanie w Gdańsku, po którym szkoleniowiec poda ostateczny skład na turniej w Dubaju, na który biało-czerwone wylecą 28 listopada.

W szerokiej kadrze pod nieobecność kontuzjowanych Marty NowoszAleksandry Lachowskiej z Legii Warszawa, aż 16 z powołanych 17 zawodniczek to rugbistki Biało-Zielonych Ladies.

Szeroka reprezentacja Polski na zgrupowanie w Gdańsku:
Julia Druzgała, Karolina Jaszczyszyn, Anna Klichowska, Sandra Kłak, Małgorzata Kołdej, Aleksandra Leśniak, Marta Morus, Natalia Pamięta, Oksana Panasenko, Klaudia Respondek, Susanna Schuetzmann, Paula Solarska, Martyna Wardaszka, Sylwia Witkowska, Nela Wójcik, Patrycja Zawadzka (Biało-Zielone Ladies Gdańsk), Tamara Czumer (Legia Warszawa)

Opinie (6) 1 zablokowana

 • Brawo dziewczyny!

  • 16 3

 • Brawo dziewczyny

  • 6 0

 • Tak trzymać !!!!!!!!!!!!

  Trzymajcię się dziewczyny !!!!!!!!!!!!!!!! Trójmiasto rugby stoi !!!!!!!!!!

  • 8 0

 • brawoo!!!!!

  • 4 1

 • Rugby jest kobietą

  Fantastycznie dziewczyny! Przyspieszamy i robimy swoje :)

  • 2 2

 • Szok

  Szok i niedowierzanie :) Ogromne gratulacje, coś pięknego! Ale osiągnęłyście już sukces

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Typuj wyniki Mistrzostw Świata w Katarze!

Relacje LIVE

Najczęściej czytane