Biało-Zielone Ladies Gdańsk zdobyły Puchar Polski w rugby kobiet

19 lipca 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
Biało-Zielone Ladies Gdańsk - triumfatorki Pucharu Polski 2018. Biało-Zielone Ladies Gdańsk - triumfatorki Pucharu Polski 2018.

Rugbistki Biało-Zielone Ladies Gdańsk zdobyły Puchar Polski. Najlepszą zawodniczką uznana została Halina Maliszewska. Podczas turnieju w Gietrzwałdzie podopieczne Janusza Urbanowicza wygrały komplet pięciu meczów. To kolejny dublet w kolekcji klubu, gdyż wcześniej sięgnął on po mistrzostwo kraju.

BIAŁO-ZIELONE LADIES GDAŃSK: Karolina Jaszczyszyn, Dagna Westfeld, Hanna Maliszewska, Oksana Panasenko, Anna Klichowska, Małgorzata Kłos, Monika Pietrzak, Julita Kołodziej, Julianna Schuster

PRZYPOMNIJ SOBIE, JAK RELACJONOWALIŚMY ZDOBYCIE TYTUŁU MISTRZYŃ POLSKI PRZEZ GDAŃSKIE RUGBISTKI

Do rywalizacji o Puchar Polski stanęły cztery zespoły. Biało-Zielone Ladies Gdańsk były zdecydowanymi faworytkami, gdyż do rywalizacji zgłosiły się jako jedyna drużyna z tych, które w czerwcu stanęły na podium mistrzostw kraju. Do Gietrzwałdu nie przyjechały srebrne i brązowe medalistki, a stawiły się jeszcze: czwarta, piąta i ósma drużyna MP 2018.

Po raz kolejny Biało-Zielone Ladies Gdańsk sięgnęły po dublet, czyli do tytułu mistrzyń Polski dołożyły krajowy puchar. Na zdjęciu z trofeum trener Janusz Urbanowicz. Po raz kolejny Biało-Zielone Ladies Gdańsk sięgnęły po dublet, czyli do tytułu mistrzyń Polski dołożyły krajowy puchar. Na zdjęciu z trofeum trener Janusz Urbanowicz.
Grano każdy z każdym, a następnie odbyły się półfinały oraz finał. Biało-Zielone Ladies w pierwszej fazie pokonały: Juvenia Kraków 36:0, KS Rugby Gietrzwałd 35:0 i AZS AWF Warszawa 49:14.

W półfinale zmierzyły się z najsłabszą drużyną i nie miały litości dla gospodyń. Pokonały je jeszcze wyżej niż w pierwszym pojedynku, gdyż aż 61:0. O wiele bardziej zacięty był drugi półfinał. Juvenia pokonała AZS AWF 24:19.

Także w finale było trochę walki, ale wyższość gdańszczanek nie podlegała dyskusji. Podopieczne Janusza Urbanowicza pokonały rugbistki z Krakowa 28:7. Tytuł najlepszej zawodniczki turnieju otrzymała Hanna Maliszewska ze zwycięskiej ekipy.

PRZECZYTAJ O PIERWSZYM WYSTĘPIE RUGBISTEK W TEGOROCZNYCH MISTRZOSTWACH EUROPY

Tym samy udziałem Biało-Zielonych Ladies stał się kolejny dublet, gdyż w czerwcu zwycięsko zakończyły także cykl mistrzostw Polski 2017/18. Przed rugbistkami teraz krótkie wakacje, a następnie przygotowania do drugiego turnieju Grand Prix Series. Z uwagi na piłkarskie mistrzostwa świata, Rosjanie przełożyli te rozgrywki aż na 1 i 2 września.

Przypomnijmy, że przed rokiem w debiutanckim sezonie w najlepszej "12" kontynentu Polski zajęły w klasyfikacji generalnej 8. miejsce. Natomiast tegoroczną rywalizację rozpoczęły od 10. pozycji we Francji. W Kazaniu będą musiały mieć się na baczności, bo elitę opuszczą dwa najsłabsze zespoły po podsumowaniu wyników dwóch turniejów. Na razie za nimi są: Portugalki i Niemki.