Wygrane Bałtyku i Arki II, porażka Lechii II

ras., mad
31 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 15:52 (31 października 2015)
Najnowszy artykuł na ten temat Piłkarze Bałtyku wznowili treningi
Sebastian Żołnowski (z piłką) ustrzelił swój pierwszy ligowy dublet dla Bałtyku, a dodatkowo wywalczył rzut karny. Sebastian Żołnowski (z piłką) ustrzelił swój pierwszy ligowy dublet dla Bałtyku, a dodatkowo wywalczył rzut karny.

Piłkarze Bałtyku Gdynia pokonali na własnym boisku rezerwy Pogoni Szczecin 3:1 (0:1). Dwie bramki i wywalczony rzut karny zapisał na swoim koncie Sebastian Żołnowski. Podopieczni trenera Marcina Martyniuka są już niepokonani w III lidze od dziewięciu spotkań. Drugie zwycięstwo w sezonie zanotowały rezerwy Arki Gdynia, które na wyjeździe pokonały znacznie wyżej notowany Świt Skolwin 3:2 (3:2). Brak skuteczności po raz kolejny zaprezentowały rezerwy Lechii, które uległy Gwardii Koszalin 0:1 (0:0).

Bałtyk Gdynia - Pogoń II Szczecin 3:1 (0:1)
Bramki: Żołnowski 46, 78, Zyska 66 karny - Kotłowski 36

BAŁTYK: Matysiak - Piekarski, Karasiński, Wypij, Gródek - Węgliński (75 Zejglic), Rasmus (90 Klecha), Zyska, Bułka (85 Wieczorek) - Krysiński, Żołnowski.

ZOBACZ GDZIE GRAJĄ W SOBOTĘ TRÓJMIEJSCY PIŁKARZE OD III LIGI DO B KLASY

Do sobotniego meczu na Narodowym Stadionie Rugby Bałtyk podszedł uskrzydlony wyjazdowym zwycięstwem w derbowym pojedynku z Lechią II. Już po kwadransie gry gdynianie mogli prowadzić z rezerwami Pogoni, ale w sytuacji sam na sam z Mariuszem Węglińskim po znakomitym podaniu Krzysztofa Bułki, piłkę nogą odbił bramkarz gości Bartosz Piotrowski.

Jeszcze przed przerwą doskonałą okazję na gola zmarnował Bułka, a sytuacja ta zemściła się na Bałtyku niedługo później. Trzeba przyznać, że w efektowny sposób. Na 30 metrze Andrzeja Kotłowskiego nie upilnował Paweł Rasmus, a pomocnik uderzeniem z woleja kompletnie zaskoczył wysuniętego Marcina Matysiaka.

Co ciekawe, Kotłowski strzał ten przypłacił urazem, po którym opuścił boisko. Tuż przed przerwą mogło być 2:0 dla gości, ale znakomitą kontrę zepsuł Oskar Fijałkowski.

Bałtyk nie mógł rozpocząć gry lepiej po zmianie stron. Niespełna minutę po wznowieniu gry bramkę po rzucie rożnym zdobył Sebastian Żołnowski. Chwilę później mógł dać gospodarzom prowadzenie, ale trafił w poprzeczkę. Zdobyte wyrównanie nadal nakręcało jednak ataki Bałtyku. Po jednym z nich rzut karny wywalczył w indywidualnej akcji Żołnowski.

Z zimną krwią jedenastkę na gola zamienił Wojciech Zyska. Nie minęło 10 minut, gdy rozgrywający znakomite spotkanie Żołnowski podwyższył prowadzenie gdynian na 3:1. Ponownie zdobył gola po stałym fragmencie gry, wyskakując najwyżej przy krótkim słupku po rzucie rożnym Bułki.

Goście ostatnie kilka minut grali w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Patryka Paczuka. W doliczonym czasie gry w polu karnym podcięty został jeszcze Radosław Krysiński i Bałtyk po raz drugi otrzymał rzut karny. Tym razem Zyska uderzył jednak zbyt lekko i czytelnie by pokonać Piotrowskiego.

Świt Skolwin - Arka II Gdynia 2:3 (2:3)
Bramki: Szczepanik 24, Jóźwiak 42 - Tomczak 14, Hebel 16, Bach 25

ARKA II: Kotkowski - Wańczuk (57 Izdebski), Skrzypczak, Wojcinowicz, Wawszczyk - Wolak, Koziara (43 Regulski) - Bach, Hebel (72 Kłosowski), Tomczak (65 Kupczyk) - Wardziński

Rezerwy Arki Gdynia na zwycięstwo w III lidze czekały od 30 sierpnia kiedy to spektakularnie rozbiły Bałtyk Koszalin 8:0. Mało kto spodziewał się, że po kolejny komplet punktów podopieczni Roberta Wilczyńskiego sięgną na wyjeździe w starciu z zespołem ze ścisłej czołówki Grupy Bałtyckiej.

Jeszcze zanim minął kwadrans gry, prowadzenie dla Arki zdobył Dawid Tomczak. Pomocnik skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu Jakuba Bacha z lewej strony. Nie minęły 2 minuty, gdy rezultat podwyższył Maksymilian Hebel. Ponownie asystę zaliczył znakomicie dysponowany Bach.

Bramkę kontaktową gospodarze zdobyli po strzale z dystansu Oskara Szczepanika, ale po raz kolejny dał znać o sobie Bach. 18-letni pomocnikowi dług wdzięczności spłacił Tomczak, który tym razem został asystentem. Jakub skutecznie zamknął dośrodkowanie kolegi i było już 3:1 dla żółto-niebieskich, choć była dopiero 25. minuta. Zawrotne tempo.

- Od początku ustawiliśmy się na średnim pressingu i po przechwytach konstruowaliśmy szybkie akcje. Pierwsza połowa wyglądała w naszym wykonaniu naprawdę dobrze. Szkoda tylko, że przedwcześnie plac gry opuścić musiał Maciej Koziara, który stłukł biodro - mówi trener Wilczyński.
Jeszcze przed przerwą kolejną bramkę kontaktową dla Świtu zdobył Jarosław Jóźwiak, który uderzeniem głową pokonał Kamila Kotkowskiego. Po zmianie stron gospodarze próbowali odrobić starty, ale gdynianie mądrze bronili korzystnego wyniki. Co więcej, przed szansą podwyższenia rezultatu stanął jeszcze Bach, ale jego uderzenie obronił bramkarz gospodarzy.

Gwardia Koszalin - Lechia II Gdańsk 1:0 (0:0)
Bramka: Stańczyk 80

LECHIA: Zalewski - Górski, Valente, Rudinilson, Marković - Gołuński (61 Goerke), Toporek, Paprzycki, Wolski, Letniowski (71 Michalski) - Żebrakowski

Trzeci mecz z rzędu bez zwycięstwa zaliczyli piłkarze rezerw Lechii. W drugim nie zdołali trafić chociaż raz do bramki rywala i przegrali różnicą jednego gola. W sobotę w Koszalinie, z zawodników pierwszej drużyny pojawił się w rezerwach jedynie Neven Marković. Reszta piłkarzy Thomasa von Hessena przygotowywała się w tym czasie do sobotniego starcia z Legią Warszawa.

- Ponownie mieliśmy więcej sytuacji do strzelenia gola, ale byliśmy nieskuteczni. A rywale liczyli na kontry i stałe fragmenty gry. To przyniosło im komplet punktów - mówi o starciu z Gwardią Robert Rybakowski, kierownik rezerw Lechii.
Na listę strzelców po stronie biało-zielonych powinni wpisać się Michał Żebrakowski, Maciej Wolski - dwukrotnie oraz Adam Gołuński. Niestety żaden z nich nie potrafił skierować piłki do siatki w dogodnej do tego sytuacji.

Udało się to, ale rywalom. W 80 min. wywalczyli oni stały fragment gry. Został on na tyle dobrze wykonany, że piłka spadła na głowę Macieja Stańczyka, a ten pokonał golkipera Lechii II.

Wyniki 12 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - Pogoń II Szczecin 3:1 (0:1)
  • Świt Skolwin - ARKA II GDYNIA 2:3 (2:3)
  • Gwardia Koszalin - LECHIA II GDAŃSK 1:0 (0:0)
  • Drawa Drawsko Pomorskie - Kaszubia Kościerzyna 1:0 (0:0)
  • Cartusia - Wierzyca Pelplin 1:1 (1:0)
  • GKS Przodkowo - KS Chwaszczyno 3:3 (1:2)
  • Vineta Wolin - Bałtyk Koszalin 1:0 (1:0)

• (2)

Oby to były prorocze słowa-w gdyni Bałtyk pany!