16 sierpnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł na ten temat Małe derby Gdyni: Arka II - Bałtyk 1:2
Krzysztof Rusinek Krzysztof Rusinek

Piłkarze Bałtyku pokonali na wyjeździe Drawę Drawsko Pomorskie 2:1 (0:0) w drugiej kolejce III ligi. Sukces tym bardziej cieszy, gdyż dotychczas ten teren nie był przyjazny dla gdynian. Biało-niebiescy przegrali tam dwa ostatnie mecze po 0:1.

Trzebiatowski 79 (karny) - Skierkowski 64, Rusinek 71

BAŁTYK: Szlaga - Piekarski, Proena, Wypij, Cielecki - Milczarek, Skierkowski, Dettlaff, Ziemak (78 Bujnowski) - Rusinek (89 Pettke), Kazubowski (87 Krysiński)

Po inauguracyjnym remisie w derbach Trójmiasto Marcin Martyniuk nie był zadowolony z postawy drużyny. Jednak w Drawsku Pomorskim zbyt mocno nie rotował składem. Doszło do jednej zasadniczej zmiany. Na środek obrony wrócił Arkadiusz Proena. Druga roszady była już wymuszona przez kontuzje Marka Steinborna.

Znów nosem do znajdowania się pod bramką rywali błysnął Marek Milczarek. Skrzydłowy, który zdobył dla Bałtyku pierwszego gola w tym sezonie, już w ciągu niewiele ponad kwadransa miał dwukrotnie okazje strzeleckie.

Przy pierwszej był sama na sam z bramkarze, ale ostry kąt nie pozwolił na precyzyjny strzał. W drugiej kapitalną paradą popisał się bramkarz gospodarzy, Marcin Kaczmarczyk.

W 26. minucie na listę strzelców mógł wpisać się Krzysztof Rusinek. Nie skierował jednak głową piłki do siatki, choć do bramki miał nie więcej niż 10 metrów.

Rywale Bałtyku do przerwy mieli optyczną przewagę, ale dokumentowali ją tylko na ogół niecelnymi strzałami.

Po zmianie stron to biało-niebiescy zaatakowali. Jeszcze w 60. minucie strzał Rolanda Kazubowskiego był nieznacznie niecelny. Po chwili temu napastnikowi w skutecznej dobitce po uderzeniu Łukasza Krzemińskiego przeszkodził sędzia, który dopatrzył się faulu.

Ale w 64. minucie Bałtyk cieszył się z prowadzenia. Gola przyniósł stały fragment gry. Z rzutu wolnego dośrodkował Marcin Dettlaff, a piłkę głową do siatki skierował Adam Skierkowski. To debiutancka bramka 23-latka w gdyńskich barwach. Latem pomocnik został pozyskany z Olimpii Elbląg.

Mecz jeszcze bardziej nabrał rumieńców. Bałtyk poszedł za ciosem. W 71. minucie Rusinek poprawił na 2:0 po pięknej bombie z dystansu. W 77. minucie Krzysiek mógł podwyższyć na 3:0. Jednak na drodze piłki zmierzającej do siatki Drawy stanął Kacper Stukonis, były... piłkarz Bałtyku.

Bardzo szybko potwierdziło się, że niewykorzystane okazje się mszczą. W gdyńskim polu karnym ręką zagrał Michał Cielecki. Karny dla gospodarzy wykorzystał Mateusz Trzebiatowski.

Gospodarze rzucili się do walki o remis, ale nie powtórzyła się historia z derbów, gdy Bałtyk pozwolił strzelić wyrównująca gola Lechii II.

Wyniki 2 kolejki

• Astra Ustronie Morskie - LECHIA II GDAŃSK 1:0 (1:0)
  • Leśnik Manowo - BAŁTYK GDYNIA 0:1 (0:0)
  • ARKA II GDYNIA - Bałtyk Koszalin niedziela, 11:00
  • KS Chwaszczyno - Kaszubia Kościerzyna 1:1
  • Pogoń II Szczecin - Chemik Police 0:1 (0:1)
  • Gryf Wejherowo - Cartusia
  • Rasel Dygowo - Drawa Drawsko Pomorskie
  • GKS Przodkowo - Gwardia Koszalin

Opinie (36) ponad 20 zablokowanych

• Tylko Bałtyk Gdynia! jedyna i najstarsza :) (1)

gratulacje !!!

• 66 25

• co najstarsza ? ha ha !

• 0 1

• TYLKO BAŁTYK GDYNIA (2)

Dziękuje ŚP Tacie że zaprowadził mnie na Bałtyk.Dzięki Marta ,dzięki piłkarze.

• 69 21

• Piekne co piszesz,ale ja bym sie nie jaral po zwyciestwie nad drawä.

• 6 8

• Ja tez piewszy raz poszedlem z ojcem, to bylo pozegnanie Kupcewica, ktory to byl rok???

• 0 0

• TYLKO BAŁTYK GDYNIA!!!! (1)

• 57 17

• Brawo Marta, Brawo Filip, Brawo Bałyk Gdynia!

• 39 8

• Być Kadłubem to brzmi dumnie. Jeszcze kiedyś tu z Olem wrócimy......

• 60 23

• Brawo kadłuby

Tak trzymać! Gramy swoje

• 47 15

• Gratulacje!!W moim sercu Bałtyk Gdynia ukochana ma drużyna!!Tak trzymajcie panowie,a wszyscy zobaczą że w Gdyni jest zapotrzebowanie na Bałtyk,nawet gdy gra w 3 lidze,istotne są wyniki i walka!!