20 września 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 17:40 (20 września 2015)

Drew Pal 2 Lechia Rugby

Marek Płonka zdobył w Łodzi dwa przyłożenia. Marek Płonka zdobył w Łodzi dwa przyłożenia.

Rugbiści Lechii obronili pozycję lidera ekstraligi. Gdańszczanie wygrali na wyjeździe z Budowlanymi Łódź 30:20 (3:15). Gospodarzy pogrążyły fatalne kopy, z których nie zdobyli żadnego punktu. Natomiast pod dyktando biało-zielonych przebiegały ostatnie minuty, gdyż na pierwsze prowadzenie wyszli dopiero przy wyniku 23:20. Zespół w zastępstwie Pawła Lipkowskiego prowadził drugi szkoleniowiec Paweł Nowak. 0d 29 minuty oba zespoły grały w 14-osobowych składach.

Punkty zdobyli:
Budowlani:
Patryk Reksulak 5, Marek Grabowski 5, Krystian Pogorzelski 5, Witalij Kramarenko 5
Lechia: Miłosz Popławski 10, Marek Płonka 10, Mariusz Wilczuk 5, Radosław Dabkiewicz 5

LECHIA: Kacprzak, Buczek (79 Wenta), Witoszyński - Doroszkiewicz, Wantoch-Rekowski (25 Olszewski) - Pawłowski (65 Dabkiewicz), Płonka, Płoński - Piszczek - M.Popławski - Narwojsz, Wilczuk, Bracik, Kwiatkowski - D.Popławski (41 Mrozewski)

W pierwszej połowie Lechia dała się aż trzykrotnie zaskoczyć rywalom, którzy punktowali po przyłożeniach. W tej odsłonie gdańszczanie na plus zaliczyli jedynie karnego. Przy wyniku 0:10 trafił z niego Miłosz Popławski, dla którego był to debiut w gdańskiej drużynie. W całym spotkaniu łącznik ataku, pozyskany z Orkana Sochaczew, wykopał 10 punktów po dwóch karnych i tyluż podwyższeniach. Co ciekawe na pozycji nr 15 zagrał jego starszy brat - Dawid.

- Całe szczęście, że rywale ani razu nie punktowali z podwyższeń, bo straty mogły być wyższe. Nam brakowało zimnej głowy. Być może odbiła się także podróż. Jechaliśmy w dniu meczu. Część drużyny razem, inni dojeżdżali z domów - ocenia Paweł Nowak, drugi szkoleniowiec Lechii, który w tym spotkaniu prowadził zespół samodzielnie.
Jak informowaliśmy pierwszy szkoleniowiec Lechii, Paweł Lipkowski tego dnia zasiadł na trybunach stadionu Wembley, by oglądać mecz Pucharu Świata Nowa Zelandia - Argentyna.

TRÓJMIEJSCY TRENERZY NA FINAŁACH PUCHARU ŚWIATA

Przed przerwą gdańszczanie nie tylko tracili przyłożenia, ale i zawodników. Uraz żeber odnowił się Dariuszowi Wantochowi-Rekowskiemu, który tym razem ustawiony został w drugiej linii, aby w trzeciej zrobić miejsce kolejnemu debiutantowi, pozyskanemu z Orkana, Mateuszowi Pawłowskiemu. Zastępstwo dla popularnego "Wiosło" było potrzebne już w 25. minucie.

Natomiast od 29. minuty oba zespoły musiały grać w "14". Po bójce, w której wzięło udział kilkunastu zawodników, sędziowie postanowili wyrzucić z boiska po jednym zawodników z każdej ekip. Czerwone kartki zobaczyli: Piotr Karpiński II (Budowlani) i Łukasz Doroszkiewicz (Lechia).

- W przerwie przypomniałem chłopakom o skupieniu i realizacji założeń taktycznych. Przede wszystkim poprawiliśmy grę w obronie, większa była mobilizacja. Przyłożenia zdobywaliśmy tak po maulach jak i grze otwartej. Cała drużyna zasłużyła na pochwałę za chęć zwyciężania i wolę walki - dodaje trener Nowak.
W drugiej połowie Lechia doprowadziła do wyrównania 15:15. Jednak gospodarze odpowiedzieli kolejnym przyłożeniem. Tym samym Budowlani zapewnili sobie punkt bonusowy. Ale gdańszczanie nie dali za wygraną. Ostatni kwadrans toczył się pod ich dyktando.

Na pierwsze prowadzenie gości (23:20) wyprowadził po karnym Popławski. Przed końcem gry Lechii udało się zdobyć jeszcze przyłożenie. Zdobył je wprowadzony z ławki rezerwowych, Radosław Dabkiewicz. Było ono na wagę punktu bonusowego, który pozwolił utrzymać prowadzenie w ekstralidze.

Wyniki 4 kolejki

• ARKA GDYNIA - OGNIWO SOPOT 42:12 (32:12)
  • Budowlani Łódź – LECHIA GDAŃSK 20:30 (15:3)
  • Skra Warszawa – Pogoń Siedlce 17:24 (0:5)
  • Posnania – Orkan Sochaczew 25:26 (13:13)