Rugbiści Lechii wygrali horror z Pogonią

Rafał Sumowski
11 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Drew Pal 2 Lechia Rugby

Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Wraca ekstraliga rugby. Grają: Arka Gdynia i Ogniwo Sopot. Transfer do USA
Przechwyt i przyłożenie Roberta Kwiatkowskiego w końcówce meczu pozwoliły rugbistom Lechii utrzymać pozycję lidera ekstraligi. Przechwyt i przyłożenie Roberta Kwiatkowskiego w końcówce meczu pozwoliły rugbistom Lechii utrzymać pozycję lidera ekstraligi.

Rugbiści Lechii Gdańsk pokonali na wyjeździe Pogoń Siedlce 25:22 (12:7). Zwycięstwo i to z punktem bonusowym w samej końcówce spotkania zapewnił biało-zielonym Robert Kwiatkowski. - To był prawdziwy horror do ostatnich minut, Pogoń zagrała bardzo dobry mecz, ale udało nam się obronić pozycję lidera ekstraligi - mówi trener gdańszczan Paweł Lipkowski.

Punkty dla Lechii: Kacprzak 5, Dabkiewicz 5, M.Popławski 5, Bracik 5, Kwiatkowski 5

LECHIA: Kacprzak, Buczek (78 Wenta), Kaszuba, Lademann (48 Dabkiewicz), T.Nowak, Płonka (57 Wójcik), Olszewski, Pawłowski, Piszczek, M.Popławski, Bracik, Wilczuk, Kwiatkowski, Rokicki, Jurkowski (42 Narwojsz)

11 października 2015, godz. 14:00
Pogoń Siedlce

4% 12 typowań Pogoń Siedlce
0% 1 typowanie REMIS
96% 299 typowań LECHIA Gdańsk

Niedzielny mecz był bez wątpienia hitem kolejki w ekstralidze rugbistów. Gdańszczanie bronili pozycji lidera tabeli przed Arką Gdynią, zaś Pogoni zależało na cennych punktach w walce o czołową czwórkę najwyższej klasy rozgrywkowej.

WYGRANE RUGBISTÓW ARKI I OGNIWA

Lechia na spotkanie z Pogonią pojechała osłabione brakiem kontuzjowanych Rafała Witoszyńskiego, Dariusza Wantocha-RekowskiegoPawła Płońskiego.

Z powodu kartki w ostatnim meczu nie mógł zagrać ponadto Łukasz Doroszkiewicz. Do tego infekcje zgłosili młodzi Szymon MrozewskiRobert Wójtowicz. Do tego należy pamiętać o wyłączonym z gry do końca sezonu Rafale Janeczko, który ma problemy z więzadłem pobocznym w kolanie i może stracić resztę sezonu.

Spotkanie było wyrównane już od pierwszych minut. Wynik meczu otworzyli przyłożeniem gospodarze, ale gdańszczanie zdołali opanować sytuację. Po zmianie stron Pogoń zdołała jednak się podnieść i w 80. minucie po rzucie karnym objęła prowadzenie 22:20.

- Spodziewaliśmy się dziś ciężkiej przeprawy, ale to co nas spotkało to był prawdziwy horror. Pogoń zagrała bardzo dobry mecz i gdy objęła prowadzenie tuż przed końcem spotkania, myśleliśmy, że już niewiele da się zrobić - przyznaje trener Lechii Paweł Lipkowski.
W sukurs szkoleniowcowi i kolegom przyszedł jednak Robert Kwiatkowski. Zaraz po akcji zakończonej prowadzeniem gospodarzy przechwycił piłkę i zaniósł ją w pole punktowe rywali. Tym samym zapewnił gościom zwycięstwo i to od razu z bonusem za cztery przyłożenia (wcześniej w ten sposób punktowali Sebastian Kacprzak, Kevin BracikRadosław Dabkiewicz).

- To nie były dobre zawody w naszym wykonaniu. Przebieg spotkania był bardzo otwarty, prowadzenie się zmieniało. Obie drużyny zasłużyły jednak na zwycięstwo. Myślę, że kibice obejrzeli bardzo ciekawy, pełen dramaturgii mecz. Pogoń zagrała świetne spotkanie i to nie jest żadna kurtuazja. Zwycięstwo nad nimi to była dziś prawdziwa sztuka - kończy Lipkowski.

Wyniki 6 kolejki

• Skra Warszawa - ARKA GDYNIA 12:75 (0:61)
  • OGNIWO SOPOT - Posnania 35:18 (21:6)
  • Pogoń Siedlce – LECHIA GDAŃSK 22:25 (7:12)
  • Orkan Sochaczew - Budowlani Łódź 9:24 (6:7)

Opinie (17) 2 zablokowane

• Lechia!Lechia!Lechia!
    Brawo!

• 24 9

• Lechia Gdansk !!!!!!!!!!!!! (2)

Gratulacje za walkę do ostatniej sekundy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Kwiatek jesteś Wielki !!!!!!!!!!!! 7-0 7-5 7-12 12-12 12-17 12-20 19-20 22-20 22-25 .

• 26 3

• coś nie teges z punktacją (1)

Jakim cudem wszyscy nasi mają po 5 punktów, skoro do przerwy było 12-7, czyli było podwyższenie. A po przerwie Lechia zdobyła 13 punktów, czyli dwa przyłożenia i karny.
      Czegoś nie kumam?

• 1 1

• W relacji z meczu lechii

Redaktor podaje wynik meczu tak jakby Lechia była gospodarzem a było odwrotnie .Pierwszy jest wynik Pogoni a drugi Lechii. Punktację pisałem oglądając mecz mam nadzieję ,że jest rzetelna.

• 0 0

• popraw tabele zobacz mecze Arki do redakcji !!!!!!!!! (1)

• 6 2

• a my swoje ARKA GDYNIA !!!!

• 8 12

• śmiechu warte, co to za rybi łeb to pisze te artykuły (2)

jak arka wygrywa 15 vs 10 to normalnie typ * w gacie i tytuły daje jak to arka wraca na pozycje lidera (szkoda, że nie dodał że tylko dlatego że Lechia nie grała jeszcze swojego meczu), żenada. weźcie kogoś nie stronniczego bo ten jag to żenada

• 11 6

• (1)

Przecież te paparuchy z Dziennika, nawet nie znają zasad rugby a co dopiero siłę składów. Szkoda palców na komentowanie takich artykułów. Jestem ciekaw tylko, gdzie są teraz zawistni "kibice" z Samoa?

• 8 2

• na pucharze swiata

• 3 3

• Brawo (1)

wielki mecz,wielka druzyna,pokazaliscie jaja,wole walki,determinacje.Ogromne brawa dla calej druzyny,oby tak dalek a odzyskamy tytul w tym sezonie.jedno pytanie czemu nie gra Zajkowski?

• 6 3

• Gratulacje

Lechia jest w tym sezonie wielka!!! Gramy coraz lepsze rugby,widac ze chlopakom sie chce!wielkie brawa dla druzyny

• 4 2

• kwiatek jest przestojna męczizna ;)

on mie sie podobac ;)

• 3 5

• Kwiatkowski to klasa !!! (2)

Jak Kwiatek przestanie grać to ja przestane chodzić na rugby :)

• 6 4

• ojojoj

Marta a czy Ty grzechu warta?

• 1 1

• Klasa

szkoda ze Kwiatek nie pokazuje swojej klasy poza boiskiem no i wibec kibiców!!!

• 0 0

• to ma byc dobry wynik ? to jest ta wielka lechia? (1)

22-25 i mokre majtki . Slabo

• 3 11

• Lechia Gdańsk

Najsłabszy mecz Lechii praktycznie przegrany 82 minuta .Rozpoczęcie Kwiatek robi przechwyt i mknie na pole punktowe.Kibice Pogoni świętujący zwycięstwo zamierają i zachodzą w głowę jak to było możliwe .Taki to wyczyn . Mokre majtki są zarezerwowane tylko dla zawistnych ludzi.