Piłkarze Lechii bezradni w Łodzi

6 października 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Po golu Marcina Pietrowskiego z karnego Lechia prowadziła w Łodzi 1:0, ale już na przerwę zeszła z niekorzystnym tracąc bramki ze stałych fragmentów gry. Po golu Marcina Pietrowskiego z karnego Lechia prowadziła w Łodzi 1:0, ale już na przerwę zeszła z niekorzystnym tracąc bramki ze stałych fragmentów gry.

Jeśli chodzi o posiadanie piłki - to Lechia... wygrała 55:45. Jednak w futbolu liczą się gole, a pod tym względem zdecydowanie leszy był Widzew. Łodzianie triumfowali u siebie aż 4:1 (2:1), odnosząc pierwsze zwycięstwo od 3 sierpnia, strzelając pierwsze bramki od 13 września i opuszczając ostatnie miejsce w tabeli, które zajmowali przed tym pojedynkiem. Gdańszczanie, zwłaszcza po przerwie, sprawiali wrażenie bezradnych i rozbitych. Nie było mocy w ofensywie, a obrona popełniała katastrofalne błędy. To szósty mecz biało-zielonych bez wygranej w ekstraklasie i drugi z rzędu przegrany na wyjeździe różnicą trzech trafień!

Mielcarz – Bartkowski, Perez, Lafrance, Kaczmarek – Bartović, Leimonas, Nowak, Rybicki, Melunović – E.Visnakovs
Sędziowie: Borski (Warszawa) oraz Mucha, Wójcik
Widzów: 6000
Małkowski - Deleu, Bieniuk, Madera, Janicki - Pietrowski, Dawidowicz - Tuszyński, Wiśniewski, Grzelczak - Duda
  • 61' Bartović Zmiany A. Visnakovs
  • 73' Melunović Zmiany Okachi
  • 89' Rybicki Zmiany Bruno
  • 46' Grzelczak Zmiany Buzała
  • 64' Janicki Zmiany Smuczyński
  • 74' Wiśniewski Zmiany Kostrzewa
  • 45' Leimonas
  • 45+7 Lafrance
  • 49' E.Visnakovs
  • 90+4 Bruno
  • 40' Pietrowski karny
  • 34' Lafrance
  • 41' Perez
  • 66' Bartkowski
  • 45+4 Grzelczak

POMECZOWY KOMENTARZ SEBASTIANA MADERY (LECHIA) przed kamerami Canal Plus:
Słabo się zaprezentowaliśmy. Nie zagraliśmy na swoim poziomie. Co prawda wydawało się, że mecz dobrze się układa, bo prowadziliśmy 1:0, ale jeszcze przed przerwą straciliśmy dwa gole po stałych fragmentach gry, choć trener szczególnie uczula nas na tego typu sytuacje. Po przerwie nie pokazaliśmy charaktery, aby podnieść się z wyniku 1:2.

Widzew pokazał determinację i wygrał. My spuszczamy głowy o pracujemy dalej. Jesteśmy młodą drużyną. Dlatego słabymi meczami przeplatamy te dobre. Zapewne pewnie będą jeszcze wzloty i upadki, ale wykonujemy dobrą prace i w dalszej perspektywie musi ona zaprocentować.

Na pewno wyjdziemy na prostą. Ten sezon fajnie rozpoczęliśmy i chcemy do tego wrócić.

do podstawowego składu Lechii wpisany został Duda, są też Tuszyński, Grzelczak i Wiśniewski, ci wszyscy piłkarze w przeszłości grali w ataku, czy to oznacza, że biało-zieloni zagrają ofensywnie? W składzie nie ma ponownie kontuzjowanego Matsui oraz pauzującego po czerwonej kartce Frankowskiego
piłkarze wychodzą na prezentację, Widzew na czerwoną, Lechia na zielono
w drużynie Widzewa gra były piłkarz Lechii - Kaczmarek (WIDZEW), więcej piłkarzy, którzy przenieśli się z Łodzi do Gdańska, to: Bieniuk (LECHIA), Madera (LECHIA), Grzelczak (LECHIA) i... trener Probierz, który był i szkoleniowcem, i piłkarzem Widzewa
1'
mecz rozpoczął Widzew
3'
pierwsze minuty gra od pola karnego do pola karnego, dużo strat z obu stron
5'
Perez (WIDZEW) dobrym wślizgiem tuż przed polem karnym zabrał piłkę Dudzie (LECHIA)
6'
niecelny strzał z dystansu Melunovicia (WIDZEW)
6'
kolejna niezła akcja Lechii, ale zakończona po złym przyjęciu Deleu (LECHIA) na linii "16" rywali
7'
Lechia stara się przejąć inicjatywę
8'
dobre podanie Pietrowskiego (LECHIA) w pole karne do Dudy (LECHIA), ale Adam pociągnął za koszulkę Kaczmarka, wolny dla rywali
9'
potężny strzał Grzelczaka (LECHIA), Mielcarz (WIDZEW) piękną paradą wybił piłkę na róg
9'
Mielcarz (WIDZEW) złapał piłkę po rzucie rożnym Lechii, ostatnim który zagrywał był ponownie Grzelczak (LECHIA), przypomnijmy, że Piotr jest wychowankiem... Widzewa
10'
Mielcarz (WIDZEW) przejął dośrodkowanie Deleu (LECHIA)
11'
Bieniuk (LECHIA) wybił piłkę z "16" Lechii po wrzutce Kaczmarka
12'
nieudane dośrodkowanie z wolnego Bartovicia (WIDZEW), piłka wyszła bezpośrednio za bramkę Lechii, a była dogrywana z wysokości pola karnego
14'
od kilku minut z obu stron przekopy, których nie powstydziliby się... rugbiści
15'
róg dla Lechii
15'
pomocy masażystów potrzebuje Tuszyński (LECHIA), który zderzył się z Lafrance (WIDZEW)
16'
kibice Widzewa wulgarnie pod adresem trenera Lechii
16'
Lafrance (WIDZEW) wybił piłkę z "16" gospodarzy po dośrodkowaniu z rogu Grzelczaka (LECHIA)
17'
Duda (LECHIA) spudłował głową z 5. metra! Mimo gry w "10", bo nadal nie ma Tuszyńskiego, bardzo ładną akcję przeprowadzili Deleu i Wiśniewski
18'
Tuszyński (LECHIA) wraca do gry, rozbitą głowę lechisty chroni czarny czepek
19'
Pietrowski (LECHIA) wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu Nowaka (WIDZEW) z wolnego
19'
po rozegraniu rogu przez Widzew z 6. metra strzelał Lafrance (WIDZEW), na szczęście dla Lechii obońca gospodarzy posłał piłkę wysoko nad bramką
20'
Tuszyński (LECHIA) zgubił ochraniacz, próbuje grać bez żadnej ochrony
22'
po kilku spięciach podbramkowych gra znów przeniosła się do środka boiska
23'
kolejna długa i wysoka piłka zagrywana na Dudę (LECHIA), ale ten w walce o piłkę sfaulował Pereza (WIDZEW)
24'
sędzia ponownie odsyła Tuszyńskiego (LECHIA) poza boisko, bo z rany na głowie piłkarza Lechii leje się krew
25'
grają w liczebnej przewadze Widzew próbuje zaatakować
26'
Tuszyński (LECHIA) wraca na boisko, znów czarny czepek na jego głowie
27'
na spalonym Duda (LECHIA)
28'
przerwa w grze, odpalone race dymne, nic nie widać od strony bramki, którą zajmuje Małkowski (LECHIA)
28'
słychać wystrzały kolejnych rac, dym już na połowie boiska
a miało być święto na trybunach, na stadionie trwa Dzień Widzewiaka, zaproszono m.in. byłych piłkarzy Widzewa, którzy z tą drużyną zdobywali mistrzowskie tytuły i grali w Lidze Mistrzów
30'
przerwa nadal trwa, piłkarze nie schodzą z boiska, niektórych z nich obaj trenerzy wzięli na indywidualne rozmowy
32'
gra wznowiona, ten czas oczywiście zostanie doliczony do pierwszej połowy
34'
Grzelczak (LECHIA) zamienił się stronami z Tuszyński (LECHIA), Piotr teraz na prawym, Patryk na lewym skrzydle
34'
Żółtą kartką został ukarany Lafrance (WIDZEW) po faulu na Dawidowiczu
36'
niecelny strzał głową Dudy (LECHIA) w dobrej sytuacji po dośrodkowaniu Tuszyńskiego (LECHIA)
38'
obraz gry się nie zmienia, nadal brakuje płynnej gry, dużo niecelnych podań
39'
karny dla Lechii, w polu karny faulowany Tuszyński (LECHIA), przewinienie Bartkowskiego, któremu uciekał gdański skrzydłowy
40'
[0:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Pietrowski z karnego. Efektowna podcinka Marcina!
41'
Żółtą kartką został ukarany Perez (WIDZEW), który kopnął Dudę , mogła być nawet czerwona kartka, bo zdarzenie miało miejsce, gdy piłkarze byli bez piłki
42'
była dobra pozycja do strzału, wolny około 20 metrów od bramki, ale Pietrowski (LECHIA) strzelił wysoko nad poprzeczką
45'
[1:1] WIDZEW STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Leimonas. Gdańska defensywa zaspała przy stałym fragmencie gry. Leimonas uciekł Bieniukowi i głową wpakował piłkę do siatki po dośrodkowaniu z wolnego Bartovicia
45'
6 minut doliczonych do pierwszej połowy
45+1
niecelny strzał z dystansu Grzelczaka (LECHIA)
45+3
po dośrodkowanie z wolnego Grzelczaka (LECHIA) Duda (LECHIA) próbował walczyć w polu bramkowym Widzewa, zagrał nawet piętą, ale podanie nie doszło do żadnego z jego kolegów
45+4
Żółtą kartką został ukarany Grzelczak (LECHIA) po faulu na Rybickim
45+6
Widzew w doliczonym czasie stara się zaatakować, Lechia czeka na koniec gry
45+6
E.Visnakovs (WIDZEW) poszedł na strzał szczupakiem, ale nie sięgnął piłki podawanej przez Kaczmarka, będzie jeszcze róg dla Widzewa
45+7
[2:1] WIDZEW STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Lafrance. Znów stały fragment gry dał gola gospodarzom. Dośrodkowanie z rogu Rybickiego i niepilnowany Lafrance celnie główkuje
45+7
Sędzia już nie wznawia gry
45+7
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA NIESPODZIEWANIE PRZEGRYWA Z WIDZEWEM 1:2
Widzew przez 348 minut grał bez gola w ekstraklasie. Natomiast Lechii strzelił dwie bramki w ciągu 7 minut! Wszystkie trafienia tej połowy padły po stałych fragmentach. Z gry nie oddano żadnego celnego strzału. Mecz stoi na przeciętnym poziomie. Zbyt dużo jest gry górną piłką, bo takie podania na ogół padają łupem rywali. Na palcach jednej ręki można policzyć składne akcje z obu stron, w którym drużynie udało się wymienić kilka celnych podań bez straty piłki
ostatnią bramkę dla Widzewa przed meczem z Lechią strzelił... Leimonas (WIDZEW) w zremisowanym spotkaniu w Łodzi przez Widzew z Podbeskidziem (1:1), a działo się to 13 września, w 3 ostatnich kolejkach Widzew żadnego gola nie strzelił
w przerwie intensywnie rozgrzewa się Buzała
46'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Grzelczak, w jego miejsce wchodzi Buzała .
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia
48'
Mielcarz (WIDZEW) pewnie łapie piłkę po strzale sprzed pola karnego Wiśniewskiego (LECHIA), który stracił impet ocierając się o nogi obrońców
49'
[3:1] WIDZEW STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki E.Visnakovs, asysta Melunović. Szybka kontra gospodarzy. Buzała stracił piłkę przed polem karnym Widzewa. Gospodarze trzema podaniami przenieśli się pod bramkę Lechii. Małkowski też nie najlepiej zachował się przy tym uderzeniu
49'
to szósty gol E.Visnakovsa (WIDZEW), jest współliderem tabeli najlepszych snajperów, taki sam dorobek mają Brożek (Wisła), Paixao (Śląsk), Radović (Legia)
54'
niecelny strzał Dudy (LECHIA) z pola karnego, dobrze podawał Tuszyński (LECHIA)
55'
od straty trzeciego gola Lechia stara się atakować
56'
Małkowski (LECHIA) tym razem bardzo dobrze, bramkarz Lechii wybił na róg piłkę po mocnym strzale E.Visnakovsa (WIDZEW)
57'
po dośrodkowaniu z rogu Rybickiego (WIDZEW) do strzału głową doszedł Lafrance (WIDZEW), ale tym razem strzelił niecelnie
59'
kolejna kontra Widzewa, zbyt mocno zagrywana piłka do Rybickiego (WIDZEW), Małkowski (LECHIA) wyszedł na skraj pola karnego i przejął futbolówkę
61'
WIDZEW przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bartović, w jego miejsce wchodzi A. Visnakovs, brat strzelca trzeciego gola dla gospodarzy
63'
po chwilowym ataku po stracie trzeciego gola Lechii, gra znów wróciła w okolicę środkowej linii
63'
Janicki (LECHIA) wygrał pojedynek biegowy z A.Visnakovsem, gdyby nie to, Łotysz byłby sam na sam z bramkarzem Lechii
64'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Janicki, w jego miejsce wchodzi Smuczyński, dla którego jest to debiut w ekstraklasie
64'
Smuczyński (LECHIA) w sierpniu skończył dopiero 18 lat, do kadry pierwszej drużyny został włączony jeszcze za kadencji trenera Kaczmarka, piłkarz jest pomocnikiem
66'
Żółtą kartką został ukarany Bartkowski (WIDZEW), który faulował Wiśniewskiego
67'
mimo niekorzystnego wyniku Lechia nie potrafi narzucić swoich warunków gry, wolny dla Widzewa z wysokości pola karnego Lechii
68'
z wolnego dośrodkował Kaczmarek (WIDZEW), nie przejął jej żaden z obrońców Lechii, na szczęście dla gdańszczan piłki nie opanował Lafrance (WIDZEW)
69'
kolejne zamieszanie w "16" Lechii, z piłką minęło się dwóch piłkarzy Widzewa, wrzucał z prawego skrzydła A.Visnakovs, po zejściu Janickiego (LECHIA) z tej strony obrony zrobiła się wyrwa w biało-zielonych szeregach
71'
Lechia już próbuje grać z pominięciem drugiej linii, ale przerzut Madery (LECHIA) też nie doszedł do Buzały (LECHIA)
72'
na ławce Lechii nie ma już żadnego ofensywnego piłkarza, na zmianę mogą wejść defensywnie pomocnicy Kostrzewa bądź Zyska, obrońca Oualembo, który z konieczności grywał też na skrzydle, obrońca Pazio oraz rezerwowy bramkarz Bąk
73'
WIDZEW przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Melunović, w jego miejsce wchodzi Okachi.
74'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wiśniewski, w jego miejsce wchodzi Kostrzewa. To świadczy o słabości kadry Lechii, trzeba gonić wynik, a tutaj za ofensywnego gracza wchodzi defensywny pomocnik!
77'
w polu karnym Widzewa próbował walczyć Buzała (LECHIA), ale skoro miał przeciw sobie trzech rywali, nie mógł wygrać tych pojedynków
78'
Małkowski (LECHIA) złapał piłkę po dośrodkowaniu A.Visnakovsa, znów atak tym skrzydłem, na którym nie ma już Janickiego (LECHIA)
79'
strzał Buzały (LECHIA) zablokowany, a dobitka Deleu (LECHIA) niecelna
79'
E.Visnakovsowi (WIDZEW) odskoczyła piłka w polu karnym Lechii, Małkowski (LECHIA) zdołał złapać futbolówkę
80'
Widzew po przejęciu piłki umiejętnie stara się rozrzucać piłkę na skrzydła
81'
akcje Lechii załamują się na połowie, a najdalej 30-40 metrów od bramki rywali
83'
wydaje się, że Widzew kontroluje ten mecz i żadna krzywda mu się nie stanie, Lechia w drugim wyjazdowym meczu z rzędu traci trzy gole, poprzednio przegrała z Wisłą 0:3, wówczas nieco była usprawiedliwiona, bo gole traciła po czerwonej kartce Frankowskiego
85'
Buzała (LECHIA) skierował piłkę do siatki, ale wcześniej rozległ się gwizdek sędziego, bramkarz Widzewa pokazywał, że napastnik Lechii zagrał ręką
87'
Mielcarz (WIDZEW) pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z wolnego Deleu (LECHIA)
88'
Pietrowski (LECHIA) dobrze się wrócił i wybił piłkę na róg, bo znów Lechii zagrażał A.Visnakovs
88'
po dośrodkowaniu z rogu Rybickiego (WIDZEW) dobry strzał głową Nowaka (WIDZEW), Małkowski (LECHIA) z trudem odbił piłkę, jednak gola i tak by nie było, gdyż sędzia odgwizdał faul przy strzale widzewiaka
89'
WIDZEW przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rybicki, w jego miejsce wchodzi Bruno.
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
Małkowski (LECHIA) uratował Lechię przed stratą kolejnego gola, po akcji rezerwowych Widzewa Bruno (WIDZEW) i Okachiego (WIDZEW) strzał tego ostatniego, Sebastian wybił piłkę nad poprzeczką
90+2
sędzia przerwał grę, aby udzielić pomocy medycznej Nowakowi (WIDZEW)
90+4
[4:1] WIDZEW STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bruno. Zbyt krótkie wybicie piłki przez Małkowskiego, gospodarze szybko rozegrali piłkę i Bruno wyszedł do pojedynku sam na sam z bramkarzem, a po chwili popisał się celnym strzałem
90+4
KONIEC MECZU. LECHIA ROZBITA W ŁODZI. WIDZEW WYGRAŁ AŻ 4:1 I JEST TO ZASŁUŻONA WYGRANA

• Widzew Łódź - LECHIA GDAŃSK 4:1 (2:1)
  • Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)
  • Zawisza Bydgoszcz - Korona Kielce 0:1 (0:0)
  • Jagiellonia Białystok - Cracovia 1:2 (0:1)
  • Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 1:4 (0:1)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lech Poznań 0:0
  • Wisła Kraków - Legia Warszawa 1:0 (0:0)
  • Piast Gliwice - Ruch Chorzów 0:2 (0:1)