Biało-zieloni umocnili się w czubie tabeli

Krzysztof Klinkosz
12 marca 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Co prawda nie główką, tylko mocnym strzałem przy słupku, Traore strzelił w sobotę drugą bramkę dla Lechii. To ósmy gol ligowy tego piłkarza w tym sezonie. Co prawda nie główką, tylko mocnym strzałem przy słupku, Traore strzelił w sobotę drugą bramkę dla Lechii. To ósmy gol ligowy tego piłkarza w tym sezonie.

Mieli być przynajmniej o jedną bramkę skuteczniejsi i byli. Mowa o piłkarzach Lechii Gdańsk, którzy w meczu na szczycie ekstraklasy ograli na wyjeździe Jagiellonię 2:1 (0:0). Gdańszczanie są pierwszą drużyną, która w tym sezonie w Białegostoku zdobyła komplet punktów! Teraz warto byłoby powtórzyć ten wynik w rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski, który odbędzie się w najbliższą środę, również na wyjeździe.

0:1 Sandomierski 55 (samobójcza)
0:2 Traore 57
1:2 Lato 60

JAGIELLONIA: Sandomierski - Norambuena, Pejović, Cionek, Skerla, Pejović - Kupisz, Kascelan (63 Hermes), Grzyb, Lato - Burkhardt (36 Frankowski) - Sotirović (66 Seratić)

LECHIA: Małkowski - Deleu, Bąk, Vućko, Hajrapetjan - Bajić (70 Pietrowski), Surma, Nowak - Lukjanovs (90 Andriuskievicius), Buval, Traore (82 Poźniak).

Sędzia: Trochimiuk (Ciechanów). Żółte Kartki: Kascelan (Jagiellonia), Bajić (Lechia)

90+3' Koniec meczu. Jagiellonia - Lechia 1:2. Gdańszczanie pierwszą drużyną, która pokonała Jagę na jej stadionie w tym sezonie. Jaga strzela pierwszą bramkę gdańszczanom w 2011 roku.

90+2' Strzał Andriuskieviciusa wybity na rzut rożny.

90+1' Daleki wykop Małkowskiego ale piłka jak bumerang wraca pod gdańską bramkę.

90' Sędzia doliczył trzy minuty do czasu gry.

90' Frankowski z rzutu rożnego ale gdańszczanie wybijają.

89' Niemal wszyscy gospodarze na połowie Lechii.

88' Lato z lewej strony zagrał w pole karne do Grzyba, ten strzelił głową ale Małkowski na posterunku.

86' Akcja gospodarzy prawą stroną ale przerywa ją Vućko.

83' Pejović uderza na gdańską bramkę i Lechię ratuje poprzeczka.

82' Zmiana w Lechii schodzi Traore, wchodzi Poźniak.

80' Frankowski zatańczył w polu karnym ale Małkowski z łatwością złapał jego strzał.

79' W odpowiedzi akcja gdańszczan ale Buval na spalonym.

76' Kolejna interwencja Małkowskiegoo, który przecina zagranie gospodarzy.

73' Akcja ofensywna Lechii ale Surma traci piłkę w środku pola.

70' Ponownie w roli głównej Małkowski, tym razem po strzale Kupisza.

70' Zmiana w Lechii za Bajicia wchodzi Pietrowski.

68' Małkowski w wielkich opałach ale ratuje Lechię przed utratą drugiej bramki, swojej szansy próbował m.in. Grzyb, za drugim razem o mały włos nie przelobował go ... Bajić.

66' Zmiana w Jagiellonii za Sotirovicia wchodzi Seratić.

63' Zmiana w Jagiellonii za Kascelana wchodzi Hermes.

60' Worek z bramkami rozwiązał się przy ul. Słonecznej w Białymstoku. Tym razem gol dla "Jagi". Kupisz zagrał w pole karne na 5 metr do niepilnowanego Laty, a ten zdobył kontaktową bramkę dla gospodarzy.

57' Gdańszczanie poszli za ciosem. Tym razem Surma uderzał na bramkę. Piłkę wybił Sandomierski, ale wprost pod nogi Traore, który zwodem minął obrońcę i podwyższył na 2:0 dla biało-zielonych.

55' Bramka dla Lechii. Nieco kuriozalna. Buval zagrał w pole karne do Lukjanovsa. Łotysz, atakowany przez obrońcę już leżąc na murawie kopnął piłką w kierunku bramki. Futbolówka uderzyła w słupek, wyszła w pole i ... odbiła się od pleców Sandomierskiego, po czym wpadła do bramki!
Przypomniała się sytuacja sprzed lat z meczu Portugalia - Polska i bramka Jacka Krzynówka zdobyta również po odbiciu się piłki od pleców golkipera Portugalii.

51' Grzyb w pole karne po kornerze ale piłkę wybija Vućko.

50' Ofensywna akcja Jagiellonii po rzucie wolnym ale sytuację wyjaśnia Małkowski.

48'Obydwie ekipy czekają na błąd rywala.

46' Rozpoczyna się druga połowa meczu.

45+1' Sędzia kończy pierwszą połowę. Jagiellonia - Lechia 0:0.

45+1' Nowak zdecydował się na indywidualną akcję ale został zatrzymany tuż przed polem karnym.

45' Sędzia dolicza jedną minutę do czasu gry w pierwszej połowie.

45' Po rogu Nowaka piłkę przechwytuje Sandomierski.

44' Nowak z dystansu ale prosto w Cionka.

43' Kascelan ukarany żółtą kartką

40' Grzyb postraszył w polu karnym Lechii, ale bez efektu bramkowego.

36' Zmiana w Jagiellonii, w miejsce kontuzjowanego Burkhardta wchodzi Frankowski witany przez fanów okrzykiem "Franek, Franek, łowca bramek".

31' Burkhardt po jednym ze starć długo leżał na murawie i wyraźnie utykając zszedł z boiska, potrzebna będzie zmiana w szeregach gospodarzy.

28' Kontra gospodarzy i w roli stopera "zadebiutował" Małkowski.

27' Po kolejnym kornerze znów zabrakło gdańszczanom koncepcji wykończenia akcji.

26' Z rzutu rożnego Nowak, dośrodkował niemal idealnie jednak nikt z gdańszczan nie zamykał akcji przy długim słupku i gospodarze wybili na kolejny róg.

24' Deleu wszedł z piłką w pole karne ale gospodarze skutecznie uniemożliwili mu oddanie celnego strzału, umiejętnie blokowali też pozostałych gdańszczan przebywających w polu karnym.

20' Buval powalony przez pomocnika Jagiellonii, przy próbie zainicjowania akcji ofensywnej.

17' Bajić stracił piłkę w środku pola i musiał powstrzymać Grzyba pociągnięciem za koszulkę. Ujrzał za to żółtą kartkę. Serb nie zagra w kolejnym meczu ligowym, bo ma już cztery kartki w tym sezonie

15' Sotirović pociągnął lewą stroną, zszedł w pole karne, tam "zakręcił" Bąkiem i oddał z bliska strzał na bramkę, na szczęście dla gdańszczan zablokowany.

12' Traore próbował zainicjować akcję, ale Buval nie doszedł do zbyt silnie bitej piłki.

8' Buval po szybkiej kontrze zagrał w pole karne do Lukjanovsa, a ten dobrze strzelił, zmusił do najwyższego wysiłku Sandomierskiego, ale nadal w Białymstoku remis.

5' Szczęścia próbował Traore, jednak jego strzał z dystansu zablokował Cionek.

3' Lechia w pierwszych chwilach spotkania częściej utrzymywała się przy piłce.

2' Już po kilkudziesięciu sekundach na strzał zdecydował się Ivans Lukjanovs, jednak uderzenie Łotysza zablokowali gospodarze.

Górnik Zabrze - Arka Gdynia 2:2 (1:1)
, Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 1:2 (1:1), Ruch Chorzów - PGE GKS Bełchatów 2:1 (1:0), Wisła Kraków - Widzew Łódź 2:0 (1:0), Korona Kielce - Polonia Bytom 3:3 (0:2), Zagłębie Lubin - Polonia Warszawa 1:0 (1:0), Cracovia - Lech Poznań 1:0 (1:0).