Biało-zielonym zabrakło skuteczności

14 maja 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Lechia drugi raz z rzędu nie wykorzystała atutu własnego boiska i znów nie strzeliła gola. Zawiodła skuteczność, bo w meczu z Polonią Warszawa gdańszczanie byli stroną przeważającą i w obu połowach mieli po jednej doskonałej okazji na gola. Przed przerwą nie wykorzystał jej Kamil Poźniak, po zmianie stron precyzji zabrakło Abdou Razackowi Traore. Przy ul. Traugutta mecz zakończył się wynikiem 0:0.

POLONIA POLONIA
Kapsa - Deleu, Bąk, Vućko, Andriuskievicius - Bajić, Surma, Poźniak - Lukjanovs, Zejglic, Nowak
Sędziowie: Lyczmański (Bydgoszcz) oraz Daszkiewicz i Ignatowski
Widzów: 6012
Przyrowski - Tosik, Jodłowiec, Kokoszka, Sadlok - Piątek, Andreu, Smolarek, Bruno, Mierzejewski - Sobiech
  • 46' Zejglic Zmiany Traore
  • 65' Poźniak Zmiany Pietrowski
  • 76' Bajić Zmiany Buval
  • 38' Sobiech Zmiany Gołębiewski
  • 46' Tosik Zmiany Mynar
  • 74' Sadlok Zmiany Brzyski
  • 27' Sadlok
  • 40' Kokoszka

Trener Kafarski zaskoczył składem, po raz pierwszy w tym roku na ławkę odesłał Traore, natomiast w "11" pierwszy raz w ekstraklasie zagra Zelglic, miejsce w drugiej linii odzyskał Poźniak, a na środku obrony Bąk
organizacje kibicowskie wystosowały apel, aby nie było zorganizowanego dopingu i oprawy meczowej
spiker apeluje do kibiców, aby nie wisiały żadne transparenty nie związane z meczem
piłkarze wyszli do prezentacji, Lechia dziś na biało, Polonia na czarne, na trybunach m.in. prezes Polonii, Józef Wojciechowski i prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz
drużyny zmieniają się stronami boiska, Lechia będzie w pierwszej połowie atakować na bramkę od ul. Smoluchowskiego
1'
mecz rozpoczęła Lechia
2'
w polu karnym Lechii przedzierał się Smolarek, ale Bąk zdecydowanym wybiciem wyjaśnił sytuacje
2'
rzeczywiście nie ma zorganizowanego dopingu ani flag kibicowskich
4'
Bąk blokuje strzał Mierzejewskiego
5'
z trybun doping... "Robert Kubica"
7'
rzut rożny dla Polonii po akcji Polonii
8'
strata Nowaka przed polem karnym, strzał Piątka niecelny
9'
pojawił się transparent upamiętniający 30. rocznicę zamachu na Jana Pawła II
10'
dopiero pierwszy faul w tym spotkaniu, przepisy przekroczył Bruno
11'
strzelał Poźniak, ale niecelnie
12'
Andriuskievicius z wolnego na głowę Vućko, ten zgrał do Bąka, który uderzył obok bramki
15'
Zejglic, który gra w ekstraklasie pierwszy raz w "11" bez żadnych kompleksów dryblował, rywale musieli ratować się faulem, a konkretnie Sadlok
16'
bardzo dobra akcja Lukjanovsa, dobre dogranie do Poźniaka, ale ten w polu karnym nie trafił w piłkę
17'
już tak wcześnie trener Zieliński nakazał się kilku rezerwowym udać na rozgrzewkę
18'
sędzia przerwał grę, gdyż pomocy masażystów wymaga Nowak
18'
teraz kibice pozdrawiają z trybun Andrzeja Gołote, Kubę Wojewódzkiego, Romana Polańskiego i Ferdynanda Kiepskiego, dopingu dla piłkarzy nadal brak
19'
drugi róg dla Polonii, po dośrodkowaniu piłkę wybił Deleu
20'
akcja Lukjanovs i Nowak, a Poźniak z siedmiu metrów strzelił wprost w Przyrowskiego
22'
Lechia przycisnęła, teraz trybuny krytej doping "Lechia Gdańsk"
23'
po faulu na Deleu Andriuskievicius z wolnego tym razem wprost w ręce Przyrowskiego
24'
wrzutka Mierzejewskiego, ale zbyt głęboka, aby zagrozić Lechii
25'
teraz szczęście przy Lechii, Bruno i Mierzejewski "rozklepali" obronę gdańską, strzał Mierzejewskiego obok słupka
27'
dobry powrót Zejglica, który przejął piłkę
27'
Żółtą kartką został ukarany Sadlok (POLONIA) za faul na Zejglica
29'
sędzia przerwał grę, gdyż pomocy lekarskiej wymaga Mierzejewski
30'
teraz przerwa, aby udzielić pomocy Tosikowi
32'
po akcji Tosika dośrodkowanie prawego obrońcy Polonii do nikogo
33'
brzydki faul Kokoszki na Lukjanovsie, sędzia był blisko, ale kartki nie pokazał
34'
Smolarek dobrze podał do Sobiecha, ale ten miał problem z przyjęciem piłki i będzie tylko róg dla Polonii, bo dobrze blokował go Bąk
35'
dośrodkowanie Mierzejewskiego, ale Jodłowiec nie sięgnął piłki głową
36'
przygotowana zmiana w Polonii, zejdzie Sobiech
38'
POLONIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza kontuzjowany Sobiech, w jego miejsce wchodzi Gołębiewski.
40'
Żółtą kartką został ukarany Kokoszka (POLONIA) po faulu na Lukjanovsie
41'
Przyrowski broni uderzenie Nowaka, choć było to bardziej podanie niż strzał
42'
strzał zza "16" Bruno, Kapsa pewnie obronił to uderzenie
43'
mocno niecelny strzał Deleu
45'
zbyt krótkie wybicie głową Andriuskieviciusa, Piątek od razu zdecydował się na strzał, ale posłał piłkę wysoko nad poprzeczką
45'
sędzia doliczył dwie minuty
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
LECHIA REMISUJE Z POLONIĄ 0:0
Śląsk pokonał GKS Bełchatów 4:2. To oznacza, że bez względu na wynik w Gdańsku Lechia nie będzie to tej kolejce wiceliderem, gdyż tę pozycję przejęli wrocławianie
46'
POLONIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tosik, w jego miejsce wchodzi Mynar.
46'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zejglic, w jego miejsce wchodzi Traore.
46'
drugą połowę rozpoczęła Polonia
47'
Błażej Słowikowski, rzecznik prasowy Lechii podał, że na trybunach zasiadło 6012 kibiców
49'
wolny z około 35 metrów do strzału przygotowany Bajić
49'
celny strzał Bajicia, ale pewnie łapie piłkę Przyrowski
51'
Lukjanovs wypuścił sam na sam z bramkarzem Traore, Przyrowski nie dał się pokonać, a dobitka Traore została zablokowana
53'
kolejna akcja Lukjanovsa, tym razem podawał do Nowaka, ale Paweł nie opanował piłki w polu karnym
53'
po przerwie wreszcie ruszył doping dla Lechii, choć raczej spontaniczny z różnych miejsc trybun, a nie zorganizowany
55'
indywidualna akcja Sadloka zakończona celnym strzałem, pewnie broni Kapsa
55'
Lukjanovs zmienia buty
57'
Vućko zaprezentował serię zwodów i podanie prosto pod nogi rywala
59'
widowiskowa akcja Smolarka i Mierzejewskiego, ale ten pierwszy znalazł się na spalonym
60'
Traore faulował Andreu
61'
Smolarek na linii "16" Lechii stracił piłkę
61'
ręką zagrał Mynar, sędzia uznał, że było to zdarzenie przypadkowe i kartki nie pokazał
62'
Nowak zbyt mocno w pole karne i Traore nie miał szans dojść do tej piłki
63'
zderzenie Bajicia z Bruno, obaj wymagają pomocy masażystów
63'
na wejście na boisko czeka Pietrowski
64'
Mierzejewski z wolnego w pole karne Lechii, ale na spalonym jego partnerzy
65'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Poźniak, w jego miejsce wchodzi Pietrowski.
68'
Nowak wrzucił z wolnego, nikt nie dotknął piłki i wyszła ona obok słupka poza boisko
69'
Andriuskievicius zbyt głębokie dośrodkowanie i piłka musiała paść łupem Przyrowskiego
70'
Lukjanovs znów uciekł polonistów, ale tym razem jego podanie nie doszło do Traore, bo dobrze interweniował Mynar
71'
teraz dośrodkowanie Andriuskieviciusa na głowę do Pietrowskiego, strzał pomocnika Lechii broni Przyrowski
72'
chyba będzie kolejna zmiana w Polonii, bo kontuzję zgłosił Sadlok, a z rogrzewki odwołany został Brzyski
73'
strzał Piątka słaby i niecelny
73'
niecelne podanie Pietrowskiego przerwało niezłą akcję Lechii
74'
Andriuskievicius wywalczył pierwszy róg dla Lechii
74'
POLONIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sadlok, w jego miejsce wchodzi Brzyski.
75'
po dośrodkowaniu z rogu strzelał głową Lukjanovs, ale niecelnie
76'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bajić, w jego miejsce wchodzi Buval.
79'
Bąk zatrzymał atak Mierzejewskiego, który wcześniej zabrał piłkę Surmie
79'
Buval nie doskoczył do dobrego dośrodkowania Lukjanovsa
80'
teraz Buval strzelił z około 20 metrów, obok słupka
81'
Mynar utyka, a Polonia nie ma już zmiany
81'
Andriuskievicius uderzony w głowę podniósł się sam z murawy, mimo że do niesienia pomocy byli już gotowi masażyści Lechii
82'
zablokowany strzał Lukjanovsa, od kilku minut Lechia zamknęła rywali na ich połowie
83'
chwila oddechu dla polonistów, piłka w rękach Kapsy
84'
strzał Nowaka tuż obok słupka
85'
jeden z nielicznych ataków w ostatnim czasie Polonii, Vućko nie pozwolił opanować piłki Mierzejewskiemu
86'
rajd Mierzejewskiego najpierw po faulach lechistów sędzia stosował przywilej korzyści, ale zagwizdał, gdy polonista stracił piłkę i sfaulował Surmę
86'
Lechia preferuje długie podania, na zyskanie czasu i terenu
87'
Lechii się spieszy, teraz Traore podał piłkę Mierzejewskiemu, aby ten jak najszybciej wrzucił ją z autu
90'
Mierzejewski dośrodkował w pole karne, ale dobrze główkował Vućko
90'
dwie minuty doliczone
90+1
znów szansa dla Polonii z wolnego, ale tym razem nie było wrzutki, a wybrali rozgrywanie piłki
90+2
Mierzejewski wywalczył róg, obijając piłkę o nogi Andriuskieviciusa
90+2
dośrodkowanie Mierzejewskiego nie zrobiło krzywdy Lechii
KONIEC MECZU. LECHIA ZREMISOWAŁA 0:0 Z POLONIĄ

Trenerski dwugłos po meczu:
TOMASZ KAFARSKI: Patrząc na statystyki meczu to my powinniśmy strzelić zwycięską bramkę. Żadna z drużyn nie chciała się odkryć. My mamy za sobą najbardziej wyczerpujący układ gier. Musieliśmy grać niedziela-środa-sobota. Dlatego dzisiaj nie mogliśmy zaprezentować
wszystkie co potrafimy. W pierwszej połowie oszczędzałem Traore, gdyż miał wejść na zmęczonego przeciwnika. To było dobre posunięcie, bo po przerwie udało mu się pohasać. Nie namawiam kibiców do łamania strajku, ale warto pamiętać, że przed Lechią być może najważniejszy tydzień w jej historii, a zatem doping publiczności w Gdańsku jest nam bardzo potrzebny

JACEK ZIELIŃSKi: Lechia jest drużyną, która ma do europejskich pucharów bliżej niż my, ale mimo to chcieliśmy tutaj powalczyć
o pełną pulę. Mecz pokazał, że nie będzie to możliwe, gdyż za krótko utrzymywaliśmy się przy piłce oraz nie mogliśmy wyprowadzić kontry, z której słyniemy. Dlatego ten punkt jest też dla nas cenny, gdyż został zdobyty zgodnie z regułą, jeśli nie możesz wygrać, to przynajmniej nie przegraj.

Korona Kielce - Arka Gdynia 1:0
, Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0:0, Lech Poznań - Ruch Chorzów 1:0 (0:0), Polonia Bytom - Górnik Zabrze 1:2 (0:0), Śląsk Wrocław - PGE GKS Bełchatów 4:2 (1:2), Wisła Kraków - Cracovia 1:0 (1:0), Widzew Łódź - Zagłębie Lubin 2:1 (1:0).

• 3 10

• Ale ja z GD jestem ,za LG , napisałem szczerą prawdę...

I nadal twierdzę ,że słabizna ,pucharów nie będzie.

• 3 1

• spadaj odchodzie !

• 0 2

• Niespelnione rzadu obietnice-temat zastepczy kibice! (6)

• 2 5

• dzis pokazaliscie jakie .... jestescie (1)

a najlepsze jest to ze taki Lotos i inne firmy weszly do LG dzieki Tuskowi ktorego tak ladnie op....scie ;]

• 20 17

• żeby to zrozumieć, trzeba mieć tzw mózg.

• 62 28

• hahaha 6tys kibiców na meczu o puchary?

• 14 9

• w 3-miescie bez zmiany Lechia to dalej b..!

• 13 8

• Co za kijowy dzień w Trójmieście...

Arka przegrała,Prokom przegrał,Lechia zremisowała (ale remis z Polonią u siebie to w obliczu walki o miejsce w LE jak porażka)...

• 18 1

• 6012 ? (2)

Widzę, że poniżej pewnego poziomu Lechia nie schodzi !

• 44 8

• i nie zejdzie !

Myślę, że gdyby grali o mistrza 7 tys. by było !!!

• 18 9

• poniżej twego napewno nie zejdzie....

• 11 11

• 6012 :) (6)

Potęga na europejskie puchary :D

• 32 28

• Nie wierzę, walczymy o puchary a widzów jak na lekarswto. (3)

• Puchary!!! (8)

Lechia koniecznie nie chce grać w pucharach. Ich celem jest szóste miejsce w tabeli lub wyżej (najwyżej czwarte). Dobrze, że nie poszedłem na mecz, przynajmniej zostało na browara.

• 55 24

• też mi to wygląda na realizowanie planu minimum postawionego przed drużyną czyli pierwsza szóstka

• 9 6

• i nie przychodz lepiej,nie potrzebni tu tacy jak ty (6)

• 14 11

• (5)

Tacy jak ja chodzili i chodzą na Lechię od niepamiętnych czasów. Gdybyś mnie spotkał na pewno mówiłbyś mi na PAN. Nie muszę być na każdym meczu, a taki g*wniarz jak TY nie będzie mi mówił czy jestem potrzebny czy nie. Na Lechię chodzę od 1978 roku i jak mniemam w tym czasie nawet TWOJEGO ojca jeszcze nie było na świecie.

• 17 11

• (4)

... z ciebie a nie kibic jak zamieniasz mecz ukochanej druzyny na browar ,wstydz sie i nie wracaj na Lechie,nie potrzebujemy taki jak ty,materialistow

• 10 14

• (3)

A co TY sobą reprezentujesz? Ch....m to może TY jesteś. Nawrócony przez po....ne karki. W 80-tych latach przychodziło nas 25-30 tysięcy na każdy mecz. Jak nie wierzysz, zapytaj swojego Dziadka.

• 12 6

• idz sie napij browara i po wspominaj swoje czasy,bo teraz nie dajesz zadnego przykladu dla mlodych Lechistow,tylko narzekasz takich jak ty nie potrzebujemy, :dhehe

• 6 14

• tu sie mylisz

idz chlac dalej,kolega napisal jaki z ciebie kibic i powinno ci wystaryczc ale co mozna piwozlopowi wytlumaczyc jak on mecze Lechii przelicza na browary.

• 7 8

• coś tam wiesz ale nie do końca

25 tys to przychodziło nawet w III lidze oraz w drugiej lidze w latach 70tych. Rekord padł na meczu z Widzewem decydującym o wejściu prawie 40 tys widzów - niestety rudy - młody Boniek strzelił nam gola a wyrównanie na 1:1 nie dało nam awansu.Potem tak dużo kibiców było oczywiscie na Juve i znów ten rudy Boniek załatwił sprawę na 2-3
              Reasumując najwięcej kibiców przychodziło w latach 70 w 80 już zdecydowanie mniej (wyjątek Juve)

• 8 2

• Szkoda, ale gramy dalej i bynajmniej nie o utrzymanie, jak ta nieszczęsna Arka.

• 47 5

• Poźniak to drewno na miarę Rasiaka (5)

• 47 14

• (4)

daj mu szansę, na Bajicia też wszyscy pluli

• 18 2

• (3)

Przypomni sobie kto w gdyni piłki przy golach dogrywał.

Mała podpowiedź POŹNIAK

• 15 1

• w obecnej Lechii (2)

nie potrzeba drewien rozgrywających "mecz życia" tylko piłkarzy co ogarniają piłkę z meczu na mecz ( np. Vućko) a nie drewien typu poźniak, buval bajić.

• 6 4

• Bajic jest jednym z lepszych piłkarzy tej drużyny, Pożniak być może będzie, Buval - zgoda - na śmietnik

• 12 2

• co ty ..lisz chłopie!

• 2 1

• stracone 2 punkty na wlasne zyczenie

Takie mecze nalezy wygrywac jesli chce sie na koniec sezonu osiagnac wysokie miejsce w tabeli.Wystarczylo troche wiecej inicjatywy i Polonia by przegrala.Lechie nie stac jeszcze wygrac 2-3 mecze z rzedu i zrobic sobie przewage w czolowce.Ale jest jak jest i patrzymy do przodu.Moze za tydzien wygramy?

• 47 6

• Jedno jest pewne: (9)

Czy to mecz drużyn walczących o puchary, czy ze środka tabeli, czy też walczących o utrzymanie, to poziom jest MIZERNY. To wyjaśnia frekwencję, choć z podziwu wyjść nie mogę, dlaczego na Arkę chodzi więcej ludzi niż na Lechię.

• 50 31

• (2)

sam zachodze w glowe o co tu chodzi. moze w Gdyni sa wierniejsi kibice?

• 19 21

• Arka to my ! FANATYCY !! MZKS po życia kres !!!

• 13 26

• Odpowiedź jest inna porównaj ceny biletów i stadiony.

• 23 5

• gdański kibic bardziej wymagający i mizerii nie chce oglądać, a w gdyni już do mizerii są przyzwyczajeni

• 32 8

• (1)

bo czują, że ekstraklasa odchodzi, niestety

• 17 2

• taaa....klasa.....ekstra klasa. Co za nzawa. Ta liga powina sie nazywac ekstra mizeria i nuda.

• 9 2

• Drogi Zenku. (2)

A czy pamiętasz kolego ile osób przychodziło na Arkę na poprzednim stadionie? Przypominam że max 3.500 osób niezależnie od wagi spotkania.
      Zobaczysz Zenku ile będzie chodziło na stadion przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk.

Dlatego zapraszamy Ciebie bo gdzie będziesz chodził w przyszłym sezonie?

• 11 8

• (1)

czy jestes głupi, czy tylko udajesz ? Sprawdź lepiej, jaką stadion rugby miał pojemność i jaka była frekwencja i porównaj to sobie z waszym stadionem.

• 7 7

• Pewno tu chodziło o stary stadion na którego miejscu wybudowano nowy. Tam faktycznie frekwencja była jeśli nie mniejsza to równa tej na T29.
          Kibic jest bardziej wymagający. Pewno na PGE Arena frekwencja będzie wyższa. Oczywiście im Lechia będzie gorzej grała tym mniej ludzi będzie przychodzić mimo super warunków na stadionie.