stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Bieg Europejski (13 opinii)

Już w najbliższą sobotę druga z czterech tegorocznych odsłon największego cyklu biegów ulicznych w Polsce. Na listy startowe Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim zapisało się ponad 7000 osób! Bieg główny na dystansie 10 kilometrów zaplanowano na godzinę 15:00. Rywalizacja w pozostałych kategoriach rozpocznie się już o 9:00. Jak zwykle nie zabraknie atrakcji - zarówno dla biegaczy, jak i dla kibiców.

Frekwencja rośnie!

Świętowanie Dnia Europy w sportowym stylu to już gdyńska tradycja. W tym roku gotowość startu w Biegu Europejskim z PKO Bankiem Polskim zgłosiły 7094 osoby, z czego około 5000 wystartuje w Biegu Głównym na 10 km. Zapowiada się więc jeszcze większa frekwencja niż podczas inaugurującego tegoroczną edycję PKO Grand Prix Gdyni Biegu Urodzinowego. 13 lutego, we wszystkich kategoriach, wystartowało w sumie 5483 uczestników.

- Stale wysoka frekwencja potwierdza, że mieszkańcy i przyjaciele Gdyni uwielbiają spędzać czas w sposób aktywny. Dzień Europy jest ku temu doskonałym pretekstem - zauważa Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Każdy znajdzie coś dla siebie

10 km to nie jedyny dystans, z którym będzie można zmierzyć się podczas Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim. Dla dzieci i młodzieży przygotowano kategorie starszaków (1,3 km), młodzików (1,8 km) i juniorów (1,8 km). Najmłodsi, w Biegu Malucha, będą mieli do pokonania 200 metrów. Odbędą się również dwa marsze nordic walking: marsz młodzieżowy (1,7 km) i marsz główny (4,2 km).

Rywalizacja rozpocznie się już o godzinie 9:00, natomiast Bieg Główny wystartuje o 15:00. Pakiety startowe można odbierać w Biurze Zawodów 6 maja (piątek) w godzinach od 14:00 do 20:00 oraz w dniu biegu w godzinach od 10:00 do 14:30 (dla zawodników młodzieżowych i nordic walking od 8:00). Szczegółowe informacje znajdują się na stronie gpx.gdyniasport.pl.

Biegniemy razem dla Leosia

Podczas Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim będzie można połączyć sportową pasję z ideą dobroczynności i pomóc 5-letniemu Leosiowi. Chłopiec choruje na padaczkę, nie siedzi, ani nie mówi. Do jego funkcjonowania niezbędne są rehabilitacja oraz specjalistyczne łóżko i wózek, na które zbierane są środki. Leoś jest podopiecznym Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko". Zaangażowanie zawodników, którzy odbiorą kartkę "biegnę dla Leosia", przypną ją do koszulki i przebiegną z nią linię mety, zostanie przeliczone na konkretne wsparcie finansowe - Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę dla Leosia.

Miasteczko lekkoatletyczne, strefa kibicowania i inne atrakcje

Jak zwykle sporo będzie się dziać wokół tras biegowych. W pobliżu mety powstanie miasteczko lekkoatletyczne pod patronatem programu "Lekkoatletyka dla każdego". Pod okiem byłych gwiazd polskiego sportu, m.in. Sebastiana Chmary i Pawła Januszewskiego, będzie można sprawdzić się w konkurencjach rzutowych, skoku wzwyż, czy biegach sprinterskich.

Na najtrudniejszym fragmencie trasy, na końcu owianego legendą podbiegu ulicą Świętojańską, biegacze usłyszą doping, który z pewnością doda im skrzydeł. Będzie to punkt kibicowania Okręgowego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. W rolę wodzirejów wcielą się: zakładowy chór, gitarzysta oraz freestyle'owi raperzy. Do kibicowskiej ekipy OPEC dołączyć będzie mógł każdy chętny.

Atrakcje dla biegaczy i kibiców przygotowali również inni sponsorzy, m.in. BIOWAY, dystrybutor marki bobble oraz sklep Bergson w C.H. Riviera. Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim jest wyjątkowy z jeszcze jednego względu: dla uczestników cyklu to ostatnia szansa, aby dołączyć do konkursu, w którym do wygrania jest nowa Honda Civic.

Pokonaj siebie i kompletuj urodzinową układankę

W tym roku cyklowi PKO Grand Prix Gdyni towarzyszy hasło: "Pokonaj siebie", zachęcające do przełamywania własnych barier. Dla jednych jest to wyjście na trening przy brzydkiej pogodzie, dla drugich pobicie rekordu życiowego - powody są różne, ale każdy z biegaczy, aby stać się silniejszym, musi pokonać swoje słabości.

Po przekroczeniu linii mety, uczestnicy Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim otrzymają wyjątkowy medal. Będzie to drugi element czteroczęściowej układanki, która finalnie przedstawi ulicę Świętojańską w dwóch obliczach: tuż po powstaniu oraz współcześnie. - Nasz cykl słynie z nietuzinkowych medali. Tegoroczne nawiązują do 90. urodzin miasta z morza i marzeń, dzięki czemu świętujemy nie tylko w lutym, ale przez cały rok - zauważa Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.


Program planowanych biegów i marszów europejskich 7 maja 2016 r.

9:00 Start Młodzieżowych Marszy Europejskich - Nordic Walking
9:45 Start Marszu Europejskiego - Nordic Walking w kategoriach Open,
10:15 Ceremonia dekoracji Młodzieżowych Marszy Europejskich - Nordic Walking
11:00 Start Młodzieżowego Biegu Europejskiego w kategoriach, STARSZAKÓW
11:15 Ceremonia dekoracji Marszu Europejskiego - Nordic Walking w kategorii Open
11:30 Start Młodzieżowego Biegu Europejskiego w kategoriach, MŁODZIKÓW
12:00 Start Młodzieżowego Biegu Europejskiego w kategoriach JUNIORÓW,
12:30 Ceremonia dekoracji Biegów Młodzieżowych
13:30 Start Biegu Malucha,
15:00 Start Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim
17:00 Ceremonia dekoracji Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim


Przeczytaj także

Aktualna edycja

Opinie (13) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

08.04
King Szczecin
0:0 mecz odwołany
11.04
0:0 mecz odwołany
Anwil Włocławek
11.04
HydroTruck Radom
0:0 mecz odwołany
15.04
0:0 mecz odwołany
Stelmet Enea BC Zielona Góra
19.04
0:0 mecz odwołany
MKS Dąbrowa Górnicza
05.04
MKS Dąbrowa Górnicza
0:0 mecz odwołany
04.04
Enea Astoria Bydgoszcz
0:0 mecz odwołany
30.03 g.17.30
HydroTruck Radom
29.03 g.15.00
Legia Warszawa
24.03 g.20.30
Polski Cukier Toruń