• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
PATRONAT

Bieg "Prześcignę raka" (3 opinie)

Studenckie Koło Naukowe przy Katedrze i Klinice Chirurgii Onkologicznej, Akademickie Stowarzyszenie Onkologiczne, Fundacja Hospicyjna, Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku oraz Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej zapraszają na wyjątkowy bieg "Bieg Nadziei-Prześcignę raka", sobota 20 kwietnia, od godz. 10:00, Długi Targ (okolice Neptuna).

"Prześcignę raka" finał programu profilaktyki raka piersi prowadzonego przez Studenckie Koło Naukowe przy Katedrze i Klinice Chirurgii Onkologicznej oraz Akademickie Stowarzyszenie Onkologiczne, pod hasłem "Dotknij piersi".

"Bieg Nadziei "- to inicjatywa, w której solidaryzujemy się z podopiecznymi hospicjów w myśl hasła "Hospicjum to też Życie". To również wkład mieszkańców Gdańska w obchody jubileuszu 30-lecia pracy Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza oraz w największą akcję charytatywną na Pomorzu prowadzoną dla hospicjów-Pola Nadziei 2013.

Uczestnictwo w biegu, podobnie jak walka z chorobą nowotworową, czy walka o każdy dzień osoby w stanie paliatywnym, wiąże się z dużym wysiłkiem i silną wolą, aby dotrzeć do mety. Niejednokrotnie nie jest to łatwe, jednak trzeba podjąć wyzwanie i pokonać przeznaczony dystans,
docierając zdrowym do końca trasy.

W biegu na 1 km wezmą udział przedstawiciele władz miasta, zaproszeni goście, a także uczniowie z gdańskich szkół, przyjaciele i pracownicy Fundacji Hospicyjnej oraz Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

Zapraszamy do pokonania wspólnie dystansu jednego kilometra ulicami Starego Miasta.
Oprócz biegu na 1 km odbędą się również biegi na dystansach 5 i 10 km z profesjonalnym pomiarem czasu, internetowa rejestracja na te dwa biegi trwa do 13 kwietnia.

Program imprezy:
10:00- otwarcie imprezy
10:30 wspólna rozgrzewka
11:00 bieg na dystansie ok. 1 km
11:30 bieg na ok. 5 km
12:30 bieg na ok. 10 km
15:00 zakończenie bieguOficjalna strona projektu Dotknij Piersi

Przeczytaj także

Opinie (3)

 • idea szczytna, ale organizacja..... (1)

  Dziękuję organizatorom za: niepoinformowanie mieszkańców o planowanym biegu i utrudnieniach jakie taka impreza niesie za sobą.... kilka kartek za wycieraczkami samochodów na ul. Ogarnej to nie wszystko!!!!! Są jeszcze mieszkańcy podwórek między ul. Długą a Ogarną.
  Osobiście DZIĘKUJĘ za zabezpieczenie skrzyżowań i kierowanie ruchem - dobrze, że skończyło się tylko tym, że cofająca ciężarówka uszkodziła mi przód samochodu, a ja i moje dziecko przepłaciliśmy to nerwami, no i kosztami naprawy uszkodzeń samochodu. PROSZĘ by w przyszłości bardziej przyłożyć się do kwestii organizacji, informacji i zapewnienia bezpieczeństwa WSZYSTKIM - mieszkańcom też!!!!!!

  • 3 2

  • Re: idea szczytna, ale organizacja.....

   byłem i brałem udział w biegu i uważam że było to bardzo profesjonalnie zorganizowane... a jeżeli chodzić o trasę to nie rozumiem kierowców - mieszkańców! jeżeli widzą ze droga jest zamknięta to po co na siłę się tam pchać! każdy myśli, że przejedzie! Tu raczej wina jest po stronie nie roztargnionych kierowców.

   Jeszcze raz powtarzam organizacja biegu była w pełni profesjonalna! Biegam dużo na różnych zawodach, a ten był jednym z najlepiej zorganizowanych.
   Gratuluje organizatorom!

   • 2 1

 • bieg prześcigne raka

  Super zorganizowana impreza!!!! Wspaniałe medale pamiątkowe!!!!
  Tak trzymać i piszę sie w przyszłym roku też !!!!!
  Pozdrowienia dla organizatorów.

  • 3 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

01.10 g.16.00
Juvenia Kraków
01.10 g.18.00
BC Polkowice
01.10 g.19.30
MKS Dąbrowa Górnicza
29.09 g.20.30
POLSKA
Dominikana
28.09 g.20.30
POLSKA
Korea Południowa
27.09 g.20.30
POLSKA
Tajlandia
27.09 g.14.00
POLSKA U-19
Włochy U-19
24.09 g.18.00
POLSKA U-19
Estonia U-19