• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Bieg Tricity Ultra

W najbliższym czasie w Trójmieście będzie miało miejsce kilka biegów o charakterze biegów ultra. Można powiedzieć, że wyścig już się rozpoczął - o miano takiego pierwszego Trójmiejskiego oficjalnego, płatnego biegu. My w tym wyścigu nie startujemy. Chcemy pobiec jako paczka dobrych znajomych. Za darmo. Rok temu biegło nas 4-rech. Jesienią było nas 10-cioro. Tej wiosny biegniemy 28 marca. Jeżeli chcesz pobiec z nami całość trasy, albo jej fragment - serdecznie Cie zapraszamy!

Poniżej garść podstawowych informacji o biegu:

To nie są zawody. Nie ma sponsorów, nagród, balona ma mecie. Ale nie ma też żadnych opłat. To jest bieg koleżeński dla takich jak my miłośników biegania.
Spotykamy się o godzinie 6:45, 28 marca (sobota) pod Neptunem na ulicy Długiej w Gdańsku. Robimy pamiątkowe zdjęcie i punktualnie o 7:00 wyruszamy na Bieg Dookoła Trójmiasta - Trity Ultra.
Trzymamy się razem, tempo jest raczej wycieczkowe. Jak spokojny, ale za to bardzo długi trening. Jeżeli będzie taka potrzeba - podzielimy się na grupki, w każdej z niej będzie ktoś kto zna trasę, która nie będzie oznakowana.
Biegnąc przestrzegamy przepisów ruchu drogowego. 50% trasy to leśne ścieżki TPK, ale druga połowa to także nadmorska promenada na której można spotkać innych pieszych oraz chodniki.
Trasa biegu wynosi 80 kilometrów i wiedzie przez najciekawsze miejsca naszej okolicy. Pierwsza część wiedzie Trójmiejskim Parkim Krajobrazowym i spodziewajcie się namiastki biegu górskiego. Teren prosty nie będzie. Druga część to powrót z Gdyni klifami i promenadą. W trakcie biegu zobaczymy forty, wejdziemy na pachołek, zrobimy tradycyjną fotkę przy ORP Błyskawica, przysiądziemy na minutkę na Sopockim Molo, przebiegniemy dookoła bursztynowego stadionu PGE oraz przy Europejskim Centrum Solidarności.
Koniec biegu to Złota Brama na ulicy Długiej. Kilkaset metrów od miejsca startu. Najprawdopodobniej zameldujemy się przy niej między godziną 19:00 a 20:00

Przed biegiem warto sprawdzić prognozę pogody. Przełom marca i kwietnia jest całkowicie nieprzewidywalny. Może być bardzo zimno i wiać wiatr, ale nikogo też nie zdziwi temperatura w okolicach 16-18 stopni.

Co warto ze sobą zabrać do plecaka, poza normalnym ubraniem biegowym:
plecak biegowy, najlepiej z camelbakiem
kurtkę przeciwdeszczową/wiatrówkę
folię NRC
naładowany telefon
50 PLN na zakupy po drodze

Nie będzie tradycyjnych punktów odżywczych. Jednak niech każdy zabierze ze sobą ulubione batony tudzież żele, kabanosy i kanapki. No i oczywiście coś do picia. Po drodze będą następujące możliwości uzupełnienia (dokupienia) zapasów:
23 km (Żabka w Oliwie)
53 km (GreenWay Gdynia - poprzednim razem jedliśmy tam obiad)
70 km (sklepik w Brzeźnie)

Jeżeli chcesz się zmierzyć z dystansem 80 km w otoczeniu innych miłośników biegania serdecznie Cię zapraszamy

Przeczytaj także

Opinie

03.06 g.16.00
Vineta Wolin
03.06 g.16.30
InvestHousePlus PSŻ Poznań
03.06 g.17.30
Bruk-Bret Termalica Nieciecza
04.06 g.12.00
Cartusia Kartuzy
01.06 g.18.00
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
31.05 g.19.30
Chojniczanka II Chojnice
3:0 walkower, na boisku 0:3
28.05 g.14.00
Juvenia Kraków
28.05 g.14.00
ebebe PSŻ Poznań
27.05 g.17.30
Piast Gliwice
3:0 walkower, przerwany przy 0:1