• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Bieg Wirtualny - "Policz się z cukrzycą"

Wielkimi krokami zbliża się 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od wielu lat akcji charytatywnej, wspieranej przez miliony ludzi na całym świecie, towarzyszy Bieg WOŚP "Policz się z cukrzycą". Będzie to już 16. edycja rywalizacji, której celem jest zwrócenie uwagi na problem zachorowań na cukrzycę. Tradycyjnie datki na cel biegu zostaną przekazane na konto WOŚP z przeznaczeniem na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży.

cze 26

niedziela, godz. 10:00

Gdańsk, Strzyża
bilety 25 - 100 zł
przedsprzedaż 20 - 70 zł
wrz 10

sobota, godz. 10:00

Gdańsk, Zbiornik Augustowska
bilety 25 - 100 zł
przedsprzedaż 20 - 70 zł
Za nami już 15 edycji Biegu "Policz się z cukrzycą". W ostatniej, wirtualnej rywalizacji wystartowało 15 887 osób z ponad 3 500 miejscowości. W sumie biegacze pokonali 130 932 km. Najbliższy Bieg "Policz się z cukrzycą" zaplanowano 29 stycznia 2022 roku i odbędzie się w formie tradycyjnej oraz wirtualnej.

- Do tej pory dzięki biegom "Policz się z cukrzycą" zakupiliśmy 195 pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą - powiedział Jurek Owsiak. - Dzięki naszemu Programowi Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą urodziło się już 2 275 zdrowych dzieci. To oznacza, że każda osoba, która bierze udział w naszym biegu - Wirtualnym lub w Warszawie - nie tylko spędza miło i kolorowo czas, ale także dba o swoje zdrowie i zdrowie tych, którzy dopiero przychodzą na świat. Czy może być coś wspanialszego? - cieszy się Jurek Owsiak.

Celem Biegu "Policz się z cukrzycą" jest promocja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz zwrócenie uwagi na problem cywilizacyjny, jakim jest cukrzyca. Bieg jest w pełni charytatywny, co znaczy, że za wszystkie zebrane na biegu środki Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kupuje pompy insulinowe dla kobiet w ciąży. W 16. edycji rywalizacji będzie można ponownie pobiec ulicami Warszawy. Za organizację Biegu "Policz się z cukrzycą" odpowiada Sport Evolution.

- Od samego początku Sport Evolution wspiera i aktywnie uczestniczy w akcjach organizowanych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - podkreśla Michał Drelich, prezes Sport Evolution. - Przed nami 16. edycja Biegu "Policz się z cukrzycą", którą organizujemy razem z WOŚP. Nawet pandemia nie mogła nam przeszkodzić w organizacji poprzedniej edycji. Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału w przyszłorocznej rywalizacji, czy to konwencjonalnej czy wirtualnej, bowiem środki zebrane z biegu, zostaną przekazane na rzecz Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą - mówi Michał Drelich.

Aby wystartować, w Warszawie na dystansie 5 kilometrów, w 16. Biegu WOŚP "Policz się z cukrzycą" należy w pierwszej kolejności zarejestrować się na platformie SlotMarket.pl. Datki na cel biegu wynoszą minimum 50 zł. Zawodnicy startują w charakterystycznych pomarańczowych koszulkach, a od sponsora biegu Dawtony otrzymują buff. Na mecie na biegaczy czeka pamiątkowy medal.

Podobnie jak w ubiegłym roku będzie też można wystartować w biegu wirtualnym, czyli pobiec minimum 5 kilometrów, w dowolnym miejscu na świecie. By wziąć udział w edycji wirtualnej należy również zarejestrować się na portalu SlotMarket.pl. Podobnie jak na warszawskiej edycji biegu datek wynosi minimum 50 zł, a pamiątkowa koszulka, buff, numer startowy i medal zostaną wysłane pod wskazany adres. Po rejestracji każdy z biegaczy otrzyma indywidualny kod, który należy podać w aplikacji JustMove, nowoczesnym rozwiązaniu technologicznym. Narzędzie jest zintegrowane ze wszystkimi popularnymi aplikacjami biegowymi oraz zegarkami z GPS-em.

- Aplikacja JustMove jest bezpłatna i bardzo prosta w obsłudze, wręcz intuicyjna - podkreśla Maciej Pawłowski, New Business Development Manager Sport Evolution. - Po zainstalowaniu aplikacji JustMove na urządzeniu mobilnym i dołączeniu w aplikacji do biegu, należy sparować swoje urządzenie rejestrujące aktywności z aplikacją JustMove. Aplikacja współpracuje z popularnymi urządzeniami, takich firm jak: Garmin, Polar, Suunto, FitBit czy Apple. Możemy też korzystać bezpośrednio z JustMove. Reszta wydarzy się automatycznie. Do naszych zadań należy już tylko przebiec 5 km i dzięki temu będziemy pomagać innym - zaznacza Maciej Pawłowski.

Bieg wirtualny rozpocznie się 24 stycznia i potrwa do 30 stycznia 2022 roku. W tym terminie każdy uczestnik musi pokonać dystans co najmniej 5 kilometrów, w dowolnym miejscu na świecie.

Zapisy na 16. Bieg "Policz się z cukrzycą" wystartowały 14 listopada, w Światowym Dniu Cukrzycy. Odbywają się przez platformę SlotMarket.pl i potrwają do 29 stycznia lub wyczerpania limitu miejsc w przypadku biegu w Warszawie (5000 osób).

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    50 zł
Datek na cel biegu wynosi minimum 50 PLN + koszt wysyłki (Polska – brak opłaty, UE–50 PLN, poza UE–100 PLN)

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

21.05 g.17.30
Raków Częstochowa
22.05 g.12.40
Sandecja Nowy Sącz
22.05 g.14.00
ROW Rybnik
22.05 g.18.00
Świt Skolwin
28.05
Master Pharm Łódź
15.05 g.16.00
Juvenia Kraków
15.05 g.15.00
Zagłębie Lubin
14.05 g.20.00
Pogoń Szczecin
14.05 g.11.00
Stolem Gniewino