• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska - Strzyża Brętowo

 • niedziela, 14 września 2014, godz. 10:00
 • Lokalizacja
  Gdańsk, Strzyża Brętowo
 • Bilety
  wstęp wolny

Po emocjonujących edycjach w Brzeźnie, Wrzeszczu Dolnym, Zaspie Młyniec oraz Wrzeszczu Górnym nasze wesołe miasteczko biegowe kieruje się w górną stronę Gdańska.

Już niedługo, bo 14 września, spotkamy się na dzielnicy Brętowo tuż przy przystanku kolejki metropolitalnej (PKM Brętowo). Nasz bieg będzie kontynuacją festynu, który jest organizowany w tym miejscu przez spółkę PKM. Profil trasy, nieco trudniejszy, poprowadzony po odcinkach leśnych i asfaltowych. Jednak każdy będzie w stanie pokonać ten dystans bez problemu. Współorganizatorami tej edycji są Rada Dzielnicy Brętowo oraz Rada Dzielnicy Strzyża
Po niedzielnych zmaganiach długo nie odpoczniemy, ponieważ już w sobotę 20 września spotkamy się w przepięknym Parku Oruńskim, który już w tamtym roku urzekł swoimi urokami wszystkich uczestników biegu. Profil trasy, dość prosty, poprowadzony tylko i wyłącznie po asfaltowych odcinkach. Przy okazji biegu odbędą się występy artystyczne różnych grup związanych z dzielnicą Orunia św. Wojciech Lipce.

Po dwóch edycjach nie odpoczniemy nawet tygodnia i spotkamy się w sobotę 27 września na Siedlcach, a dokładnie w Parku Bema. Tu wraz z współorganizatorami Radą Dzielnicy Siedlce oraz Instytutem Pamięci Narodowej stworzymy z udziałem zawodników i gości przepiękny bieg imienia Antoniego Browarczyka Sympatyk NSZZ "Solidarność "jedna z pierwszych i najmłodsza ofiara stanu wojennego. Przy tej okazji dla każdego uczestnika przygotowaliśmy upominek w postaci kubka lub plecaka. Profil trasy dość trudny ponieważ po pagórkowatym terenie Parku Bema.

Po wyczerpujących 3 tygodniach zmagań w drugą niedziele października (12.10) spotkamy się na dzielnicy Ujeścisko Łostowice. To tu ostatecznie dowiemy się kto jest zwycięzcą klasyfikacji generalnej całego cyklu. Dokładny profil trasy jak i atrakcję podamy w późniejszym terminie, ale już wiadomo, że na pewno wrażeń dla każdego będzie co niemiara.
Na sam koniec- 25.10, razem ze swoimi rodzinami pobiegniemy w kolejnej edycji Gdańsk Biega. Właśnie wtedy udekorujemy wszystkich najlepszych we wszystkich kategoriach wiekowych.

GP Strzyża Brętowo

Termin edycji:
14 września 2014 roku

Miejsce edycji:
Przystanek Polskiej Kolei Metropolitalnej Brętowo, przy ulicy Podkarpackiej

Agenda czasowa:
- 10:00 - 11:45 Otwarcie Biura Zawodów
Zapisy tylko do Biegu Młodzików i Juniorów!
- 10:30 Otwarcie stoisk sponsorskich oraz pomiaru masy ciała z analizą
- 12: 00 Oficjalne otwarcie BGPDz Gdańska - GP Strzyża Brętowo
- 12:05 Rozgrzewka przed Biegami Młodzików
- 12:10 Bieg Młodzików (dzieci młodsze) na dystansie 1,25 m (1 pętla niebieska)
- 12:20 Bieg Młodzików (dzieci starsze) na dystansie 1,25 m (1 pętla niebieska)
- 12:25 - 12:30 - Rozgrzewka przed Biegiem
- 12:30 - Bieg Juniorów na dystansie 1,25 km (1 pętla niebieska)
- 12:53 - 12:58 Rozgrzewka do Biegu Głównego
- 13:00 Bieg Główny na dystansie 5km ( 4 pętle niebieskie po 1,25 km)
- 13:50 Nagradzanie najlepszych zawodników według kategorii dla trzech biegów
- 14:15 Losowanie nagród

Długość pętli dla poszczególnych biegów:
Bieg Młodzików - 1,25 m (1 pętla niebieska)
Bieg Juniorów - 1,25 km (1 pętla niebieska)
Bieg Otwarty - 5km (4 pętli niebieskich po 1,25 km)

Opis trasy biegu:
Start, meta, biuro zawodów znajdować się będzie nieopodal budowanego przystanku PKM Brętowo za zgodą Polskich Kolei Metropolitalnych. (Dzień wcześniej PKM organizuje festyn rodzinny przy w/w przystanku, a bieg będzie kontynuacją)

Następnie zawodnicy udadzą się w kierunku lasu plecami ustawieni do ulicy Słowackiego. Po przebiegnięciu odcinka leśnego wybiegną przy budynku przy ulicy Góralskiej 18. Następnie skręcą w lewo i po chodniku wzdłuż ulicy Góralskiej biegną aż do ulicy Podkarpackiej. Z tego miejsca skręcą również w lewo i po ulicy będą się kierować prosto aż do garaży mieszczących się przy ulicy Podkarpackiej. Tam pokonają ostatni odcinek do mety po piaskowym terenie.

Dla wszystkich biegów przewidziana jest taka sama pętla. Zmienia się jedynie ilość pętli w zależności od kategorii wiekowej.

Mapa biegu:Zapisy
Zgłoszenia przyjmowane są: poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.dzielnicebiegaja.pl oraz na www.domtel-sport.pl/zgloszenia/spis_masowe.php

Organizator ustala limit zawodników w każdym biegu:
Bieg Młodzików - 250 uczestników
Bieg Juniorów - 150 uczestników
Bieg Otwarty - 400 uczestników

Odbieranie numerów startowych i chipów (bieg główny) lub numerów startowych (Bieg Młodzików i Juniorów) odbywać się w w dniu zawodów dnia 14.09.2014 r. w Biurze Zawodów w godzinach 10: 00 - 11: 45 na podstawie dokumentu identyfikacyjnego ze zdjęciem (legitymacji szkolnej) lub pełnomocnictwa uczestnika wraz z załączoną kserokopią dokumentu tożsamości zawodnika.

Uwaga!
Nie ma zapisów do Biegu Głównego w dniu zawodów!
Zapisy do innych biegów do wyczerpania limitów zgłoszeń!

Klasyfikacje podczas edycji i do klasyfikacji generalnej:
Bieg Młodzików:
- kategoria rocznik 2010 -2004 (K - M) - Dzieci Młodsze
- kategoria rocznik 2003 -2001 (K - M) - Dzieci Starsze
Bieg Juniorów:
- kategoria rocznik 2000 - 1998 (K - M)
Bieg Główny
- kategoria roczniki 1997-1984 (K - M)
- kategoria roczniki 1983-1970 (K - M)
- kategoria roczniki 1969 - 1910 (K - M)

Nagrody:
-Zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1-3 w swojej kategorii otrzymają pamiątkowe medale
-Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają puchary BGPDzG
-Dodatkowo w puli nagród: biżuteria dla pań GL-Art, bony o wartości 100zł do sklepu BIEGOSFERA, zaproszenia na kręgle i bilard do MK Bowling, książki o tematyce biegowej, skarpetki firmy POLAR oraz bony na zniżkę 250zł przy zakupie pulsometru firmy POLAR, vouchery do sklepów Gildia.

Wyżej wymienione nagrody oraz pamiątkowe koszulki są również przygotowane do loterii. W loterii biorą udział wszyscy zawodnicy, którzy ukończą bieg w danej edycji.

O nagrodzie głównej w loterii poinformujemy w późniejszym terminie.

Dojazd:
Komunikacja miejska
- głównie autobusem

Uwaga!
Jeżeli zawodnik nie wystartuje w biegu na który się zgłosił (bez poinformowania o fakcie nieobecności mailowo na adres kontakt@dzielnicebiegaja.pl) nie może zgłosić swojego udziału na kolejny bieg. Automatycznie dostaje dyskwalifikacje na kolejny bieg i nie zostaje mu wygenerowany numer startowy.

Zgubienie lub nieoddanie chipa do biura zawodów przed zakończeniem imprezy będzie skutkowało nałożeniem kary finansowej w wysokości 10 zł. Kwotę pobierał będzie klub lekkoatletyczny KL Lechia Gdańsk i będzie ona przekazana na ponowny zakup chipa.

Organizatorzy:
Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk, Rada Dzielnicy Strzyża, Rada Dzielnicy Brętowa

Partner:
Dział ds. Promocji Miasta Gdańska

Patronat Honorowy:
Prezydent Gdańsk Pan Paweł Adamowicz

Sponsor edycji:
Maxbud, Sanet, PW PBK, "ALF" Andrzej Żywicki

Zdjęcia:
Słodkowski Fotografia

Sponsorzy:
Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna, MK Bowling, Biegosfera, Polar, CoToTu Kraina Wyobraźni, Sportowe Suple, Gildia, GL - Art., Acel, Primavera, Loopy's World, Lotos Trefl Gdańsk, MasuMasu

Patroni medialni:
Trójmiasto.pl, Gazeta Wyborcza, Radio Gdańsk oraz Pomorska TV

Partnerzy logistyczni:
Zarząd Dróg i Zieleni, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Zarząd Transportu Miejskiego, Regionalne Centrum Wolontariatu Gdańsk, Domtel Sport

Przeczytaj także

Opinie

05.10 g.17.30
Enea Zastal BC Zielona Góra
06.10 g.20.30
Górnik Łęczna
07.10 g.12.00
Pogoń II Szczecin
07.10 g.16.00
OGNIWO Sopot
07.10 g.20.00
Wisła Płock
01.10 g.16.00
Energa Kalisz
01.10 g.15.00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
01.10 g.13.00
Juvenia Kraków
30.09 g.20.00
Orkan Sochaczew
30.09 g.16.00
Budo 2011 Aleksandrów Łódzki