• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat

Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska: Ujeścisko - Łostowice

 • niedziela, 29 września 2013, godz. 9:00
 • Lokalizacja
  Ujeścisko - Łostowice, Gdańsk
 • Bilety
  wstęp wolny

Mając na uwadze dynamiczny wzrost zainteresowania amatorskim bieganiem wśród mieszkańców Gdańska, osiem dzielnic przystąpiło do wspólnej organizacji cyklu imprez biegowych skierowanych do rodzin, dzieci i młodzieży oraz osób starszych.

Ujeścisko - Łostowice

Więcej informacji wkrótce!

ZAPISZ SIĘ

W ramach porozumienia między Radami Osiedli/Dzielnic: Zaspa Młyniec, Wrzeszcz Górny i Wrzeszcz Dolny, Brętowo, Strzyża, Siedlce, Ujeścisko - Łostowice oraz Orunia - św. Wojciech - Lipce, ustalone zostały założenia i zasady całego projektu, który nosi nazwę "Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska". Do projektu przystąpił również Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk, który wspomoże organizację biegów swoim wieloletnim doświadczeniem.
Oprócz promocji aktywnego stylu życia, projekt ma na celu integrację oraz budowanie pozytywnych relacji pomiędzy mieszkańcami Dzielnic Gdańska. Podczas wspólnej rywalizacji mieszkańcy będą mieli również okazję poznać ciekawe zakątki naszego miasta.

Z propozycją stworzenia wspólnego cyklu imprez biegowych wyszła Rada Osiedla Zaspa Młyniec oraz KL Lechia.

Cykl Grand Prix składa się z 7 edycji:
• 26 maja 2013r. - GP Wrzeszcz Dolny
• 8czerwca 2013r. - GP Zaspa Młyniec
• 23 czerwca 2013r. - GP Wrzeszcz Górny
• 15 września 2013r.- GP Orunia - Św. Wojciech - Lipce
• 22 września 2013r. -GP Brętowo-Strzyża
• 29 września 2013r.- GP Ujeścisko - Łostowice
• 12 października 2013r. -GP Siedlce

Oferta firmowana przez poszczególne Rady Dzielnic zostanie skierowana do młodzieży szkolnej oraz rodziców w danej Dzielnicy. Poszczególne Grand Prix odbywać się będą w formie integracyjnych zawodów biegowych w czterech konkurencjach:
1. Bieg dla szkół podstawowych (około 1- 1,3 km)
2. Bieg dla gimnazjów (około 1- 1,3 km))
3. Bieg Otwarty dla dorosłych (5km)

Każdej imprezie towarzyszyć będzie "Piknik Rekreacyjny - Sport Bawi i Łączy" dla mieszkańców. W każdym biegu będzie prowadzona oddzielna klasyfikacja dla kobiet i mężczyzn z pomiarem czasu. Dla osób, które zajmą 3 pierwsze miejsca w poszczególnych konkurencjach, przygotowane będą medale.

Dla najlepszych w każdej kategorii przygotowane są Puchary Prezydenta Miasta Gdańska realizowana będzie także klasyfikacja Zespołowa. Zaliczane będą do niej punkty przyznane w każdym biegu czterem najlepszym osobom z danej rodziny bez względu na płeć. Zwycięzcą podczas każdych zawodów zostanie rodzina z największą ilością punktów. Zespoły na podium otrzymają medale.

W każdej edycji Grand Prix uczestnicy Biegu Otwartego będą zdobywać punkty do klasyfikacji ogólnej. Punktowanych będzie 30 pierwszych miejsc od 30 do 1 punktu. Zwycięzcami (3 kobiety oraz 3 mężczyzn) całego Grand Prix zostaną osoby z największą ilością punktów. Uhonorowani zostaną statuetkami Prezydenta Miasta Gdańska.
Ponadto wśród wszystkich uczestników losowane będą liczne nagrody niespodzianki.

Zapraszamy do śledzenia oficjalnej strony projektu:
http://dzielnicebiegaja.pl
https://www.facebook.com/DzielniceBiegaja

UWAGA!
W związku z organizacją Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska - GP Wrzeszcza Dolnego w dniu 26 maja 2013 r. w godz. 11.00 - 12.45 ulica Franciszka Kubacza od wjazdu z ulicy Hallera do ulicy Saperów, części ulicy Saperów oraz ulica Mierosławskiego od Kubacza do Saperów zostanie całkowicie ZAMKNIĘTA DLA RUCHU SAMOCHODOWEGO.

Organizatorzy biegu zwracają się z prośbą aby mieszkańcy w/w ulic w tym dniu parkowali swoje samochody jak najbliżej krawędzi jezdni po jednej stronie.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

25.06 g.20.00
Up Fitness Skra Warszawa
26.06 g.14.00
Stelmet Falubaz Zielona Góra
26.06 g.18.00
Orkan Sochaczew
04.07 g.18.00
Aforti Start Gniezno
07.07 g.20.15
Akademija Pandev
22.06 g.19.00
JAGUAR Gdańsk
3:4 po dogrywce
19.06 g.14.00
Landshut Devils
18.06 g.17.00
Jarota Jarocin
11.06 g.17.00
Zawisza Bydgoszcz