Piłkarze Lechii na międzynarodowej arenie

12 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Sławomir Peszko do gry w Bukareszcie wszedł w 89. minucie, ale grał przez 7 minut. Sędzia przedłużył mecz, gdyż wcześniej była dłuższa przerwa. Udzielano pomocy Robertowi Lewandowskiego, który został ogłuszony petardą. Sławomir Peszko do gry w Bukareszcie wszedł w 89. minucie, ale grał przez 7 minut. Sędzia przedłużył mecz, gdyż wcześniej była dłuższa przerwa. Udzielano pomocy Robertowi Lewandowskiego, który został ogłuszony petardą.

To były głównie udane mecze dla drużyn narodowych, w których wystąpili piłkarze Lechii Gdańsk. Trzech z nich cieszyło się ze zwycięstw. Sławomir Peszko wszedł na końcówkę spotkania eliminacji mistrzostw świata w Rumunii, wygranego przez Polskę 3:0. Vanja Milinković-Savić z kadrą Serbii zbliżył się do gry w przyszłorocznych finałach mistrzostw Europy. Natomiast Paweł Stolarski z reprezentacją do lat 20 triumfował w pojedynku w ramach Pucharu Czterech Narodów. Nie powiodło się jedynie Stevenowi Vitorii w barwach Kanady, który pojechał aż do Korei Południowej.

AŻ 16 GOLI W MECZU TOWARZYSKIM W MALBORKU. 3 PIŁKARZOM UDAŁO SIĘ USTRZELIĆ HAT-TRICKI

Sławomir Peszko po raz 10. zagrał w reprezentacji Polski odkąd jest piłkarzem Lechii Gdańsk, czyli od ostatniego dnia sierpnia 2015 roku. Łącznie ma już 42. występy i 2 gole w narodowych barwach. W Bukareszcie Adam Nawałka potwierdził, że skrzydłowego traktuje jako piłkarza zadaniowego. Ma wejść w końcówce, zabezpieczyć boczne sektory boiska i pomóc utrzymać korzystny wynik.

Przeciwko Rumunii 31-latek zameldował się na boisku w 89. minucie, zmieniając autora pierwszego gola Kamila Grosickiego. Na boisku mógł cieszyć się z poprawienia wyniku na 3:0. To on jako pierwszy podbiegł z gratulacjami do Roberta Lewandowskiego po golu z karnego. Nie jest tajemnicą, że od czasów wspólnej gry w Lechu Poznań ci zawodnicy przyjaźnią się.

Polscy piłkarze wygrali na boisku, mimo że w ich stronę leciały petardy, a kibice dali radę na trybunach, choć i tam było gorąco.

Po 4. z 10 kolejek w grupie E Polska objęła prowadzenie w tabeli. Pozostałe mecze rozegrane zostaną w przyszłym roku. Bezpośredni awans na mistrzostwa świata 2018 zdobędzie tylko zwycięzca grupy. Natomiast 8 najlepszych drużyn z grona grupowych wiceliderów (wg bilansu meczów tylko z drużynami z miejsc 1-5) zagra w dwumeczach barażach. Pozostali stracą definitywnie szanse na grę w mundialu w Rosji.

Ten rok biało-czerwoni zakończą w poniedziałek. O godzinie 20:45 we Wrocławiu zagrają w towarzyskim meczu ze Słowenią. Do eliminacji wrócą 26 marca.

ZADAJ PYTANIA SŁAWOMIROWI PESZCE, LIGOWCOWI PAŹDZIERNIKA

Eliminacje mistrzostw świata, Bukareszt: Rumunia - Polska 0:3 (0:1)

Lewandowski 82, 90 (karny), Gosicki 11

POLSKA: Fabiański - Piszczek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk - Błaszczykowski, Krychowiak, Linetty (70 Mączyński), Zieliński (80 Teodorczyk), Grosicki (89 Peszko) - Lewandowski

Pozostałe wyniki 4. kolejki i tabela grupy E
Armenia - Czarnogóra 3:2 (0:2), Dania - Kazachstan 4:1 (2:1)

Mecze Polski w 2017 roku
26.03 Czarnogóra (wyjazd), 10.06 Rumunia (dom), 1.09 Dania (w), 4.09 Kazachstan (d), 5.10 Armenia (w), 8.10 Czarnogóra (d)

MŁODZIEŻOWE EURO 2017 W POLSCE. CO JUŻ WIEMY O TYM TURNIEJU?

Finiszują eliminacje do młodzieżowych mistrzostw Europy, które w przyszłym roku rozegrane zostaną na 6 stadionach w Polsce, w tym w Gdyni. O 2 ostatnie miejsca walczą 4 drużyny. W pierwszym meczu barażowym czyste konto zachował Vanja Milinković-Savić. Bramkarz Lechii cieszył się z wygranej Serbii w Belgradzie nad Norwegią 2:0 (1:0). Mecz rewanżowy rozegrany zostanie 15 listopada w Drammen.

Awans zdobędzie lepsza drużyna w przekroju dwumeczu. Podobne reguły obowiązują w drugim barażu. Austria u siebie zremisowała z Hiszpanią 1:1 (0:1).

Sławomir Peszko (nr 17) jako pierwszy pobiegł z gratulacjami do Roberta Lewandowskiego po golu na 3:0

W tym turnieju chciałby zagrać także Paweł Stolarski. Jednak na razie obrońca Lechii musi wykazać się w ekipie do lat 20. W Polkowicach rozegrał pełne 90 minut, a Polska pokonała Szwajcarię 2:0 (1:0) i objęła prowadzenie w Turnieju Czterech Narodów. W niedzielę biało-czerwoni zagrają na wyjeździe w Niemczech.

ZNAMY 10 FINALISTÓW MŁODZIEŻOWEGO EURO 2017

Turnieju Czterech Narodów U-20, Polkowice: Polska - Szwajcaria 2:0 (1:0)
Bochniewicz 25, Wieteska 59

POLSKA: Węglarz - Stolarski, Wieteska, Bochniewicz, Dankowski - Świderski (68 Skrzecz), Rasak (88 Makowski), Jagiełło (69 Piotrowski), Janicki (88 Bartczak), Wdowiak (54 Michalak) - Zawada (69 Angielski)

1. POLSKA 4 7 7:5
2. Włochy 4 6 6:5
3. Szwajcaria 3 4 6:6
4. Niemcy 3 3 1:4

Z piłkarzy Lechii powodów do zadowolenia nie miał tylko ten, który pojechał najdalej. Rezerwowy obrońca biało-zielonych zagrał w Cheonan w Korei Południowej. Do defensywy Kanady wszedł na 2 połowę. Gdy był na boisku jego drużyna nie straciła bramki. Przegrała jednak mecz towarzyszki z Koreą Południową 0:2, gdyż w bramki straciła w pierwszy 25 minutach spotkania.

Dla Vitorii to był 5. mecz w narodowych barwach. Przed miesiącem strzelił debiutanckiego gola w spotkaniu z Mauretanią.

NAJBLIŻSZE MECZE PIŁKARZY LECHII GDAŃSK W DRUŻYNACH NARODOWYCH
12 listopada

Lukas Haraslin - mecz towarzyski drużyn U-20, La Mandze (Hiszpania): SŁOWACJA - Norwegia

13 listopad
Simeon Sławczew - eliminacje mistrzostw świata, Sofia: BUŁGARIA - Białoruś

14 listopada
Sławomir Peszko - mecz towarzyski pierwszych reprezentacji, Wrocław: POLSKA - Słowenia
Paweł Stolarski - Puchar Czterech Narodów U-20, Zwickau: Niemcy - POLSKA

15 listopada
Vanja Milinković-Savić - baraże młodzieżowych mistrzostw Europy, Drammen: Norwegia - SERBIA
Damian Podleśny - mecz towarzyski młodzieżowych reprezentacji, Tychy: POLSKA - Niemcy
Lukas Haraslin - mecz towarzyski drużyn U-20, La Mandze (Hiszpania): SŁOWACJA - Irlandia

Opinie (48) 6 zablokowanych

• SLAWEK JESTES WIELKI ! (5)

zagrales koncertowo z Rumunia,dziekujemy.

• 28 16

• (2)

Cale 2min + co sędzia doliczyl. To właśnie pokazuje jaka dysponuje forma i zaufaniem trenera.
      Ogólnie brawo Polska b.ladny i szybki mecz.