Bjelica poprawiła rekord Babkiny

Marta
10 marca 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Milka Bjelica zdobyła przeciwko INEI 37 punktów, o dwa "oczka" poprawiając niedawne osiągnięcie Eliny Babkiny ze spotkania z Energą Toruń. Nz. mecz z Fenerbahce Stambuł. Milka Bjelica zdobyła przeciwko INEI 37 punktów, o dwa "oczka" poprawiając niedawne osiągnięcie Eliny Babkiny ze spotkania z Energą Toruń. Nz. mecz z Fenerbahce Stambuł.

Pewne i zasłużone zwycięstwo w przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego odniosły koszykarki Lotosu. Mistrzynie Polski już w pierwszej połowie "ustawiły" mecz i ostatecznie pokonały na wyjeździe zespół INEI AZS Poznań 101:80 (29:24, 26:12, 24:24, 22:20). Kapitalnie zagrała Milka Bjelica, która zdobywając 37 punktów o dwa "oczka" poprawiła osiągnięcie Eliny Babkiny z niedawnego spotkania z Energą Toruń. Serbska środkowa ponadto dołożyła aż 16 zbiórek, tylko 5 mniej niż cały zespół poznański!

INEA: Makowska 14, Kotnis 10, Mowlik 10, Idczak 7, Kędzia 6 - Durak 10, Gilliam 9, Marciniak 6, Adamowicz 4, Wiśniewska 2, Ukoh 2, Mazurczak 0.

LOTOS: Bjelica 37, Tomiałowicz 14, Jujka 13, Wright 11, Babkina 8 - Swanier 9, Krawczyk 5, Sosnowska 2, Mieloszyńska 2.

Mistrzynie Polski przegrywały jedynie na początku spotkania. Mecz otworzyła "trójką" Elżbieta Mowlik a kolejne dwa punkty dołożyła Weronika Idczak. Było 5:0 dla akademiczek, ale później, z biegiem czasu gdynianki wchodziły we właściwy sobie rytm gry.

Za chwilę był remis (7:7) a później zespół gości wyszedł na nieznaczne prowadzenie (22:18, 24:20) by pierwsza kwartę zakończyć wygraną 29:24. Już od początku spotkania bardzo dobrą formę zasygnalizowała Bjelica, która przez 10 minut zdobyła 9 punktów. Serbka w całym meczu trafiła 13 na 17 rzutów z gry i 9 na 10 prób z linii rzutów wolnych.

Kolejna odsłona, jak się okazało, w dużej mierze zaważyła na losach całego spotkania. Jeszcze na początku drugiej kwarty gospodynie zmniejszyły dystans do 3 punktów (26:29) ale później nastąpił koncert gry Lotosu. Koszykarki George Dikaioulakosa wygrały tą część gry 14 punktami uzyskując do przerwy prowadzenie 55:36.

Chwilowe rozluźnienie w szeregach zespołu z Gdyni spowodowało, że w trzeciej kwarcie gospodynie odrobiły 8 punktów z przewagi Lotosu. Wówczas jednak gdynianki szybko skontrowały i po 30 minutach znów prowadziły 19 punktami. Do podobnej sytuacji doszło w ostatniej odsłonie. INEA zredukowała straty do 10 punktów (71:81) ale końcówka spotkania bezapelacyjnie należała do gdynianek, które wygrały ostatecznie 101:80. Bariera stu punktów "pękła" po ostatnim w meczu rzucie, a był on autorstwa Moniki Wright.

Dzięki zwycięstwu w Poznaniu gdynianki zapewniły sobie czwarte miejsce przed fazą play-off. W najbliższą sobotę, ostatniej kolejce sezonu zasadniczego gdynianki zagrają w Gorzowie z wicemistrzyniami Polski. Początek gry o godzinie 18.15. Wynik spotkania można obstawiać w naszym typerze.

Tabela wprowadzona: 2011-03-10

Pozostałe wyniki 25 kolejki FGE: CCC Polkowice - ŁKS Siemens AGD Łódź 73:31 (22:13, 20:6, 13:2, 18:10), Super Pol Tęcza Leszno - UTEX ROW Rybnik 68:57 (19:22, 13:16, 20:10, 16:9), KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski - Enrega Toruń 78:52 (24:12, 22:14, 21:11, 11:15), Widzew Łódź - Odra Brzeg 79:49 (29:16, 20:9, 12:16, 18:8), Matizol Lider Pruszków - Wisła Can-Pack 47:65 (21:13, 9:18, 9:19, 8:15