Błąd z początku meczu przesądził o przegranej

Krzysztof Klinkosz
28 sierpnia 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

To był chyba najdłuższy mecz Arki w ekstraklasie. Z powodu awarii oświetlenia pojedynek w Lubinie trwał 2 godzony i 40 minut, gdyż przerwa pomiędzy połowami wydłużyła się do 60 minut. Gdynianie po tym zdarzeniu byli stroną dominującą, ale przegrali z Zagłębiem 0:1 (0:1), gdyż gola stracili na samym początku gry.

1:0 Woźniak (4)

ZAGŁĘBIE: Isailović - Grzegorz Bartczak, Reina, Horvath, Costa - Hanzel, Mateusz Bartczak, Ekwueme - Osmanagić (75 Traore), Woźniak (90 Kocot), Djokić (63 Kędziora).

ARKA: Witkowski - Bruma, Szmatiuk, Płotka, Noll - Budziński - Glavina, Burkhardt (46 Labukas), Zawistowski (63 Ivanovski), Bożok - Mawaye (84 Wilczyński).

Żółte Kartki: Ekwueme, Hanzel, Horvath, Mateusz Bartczak, Grzegorz Bartczak, Isailović (Zagłębie), Budziński, Szmatiuk (Arka).

90+6' Sędzia kończy mecz. Zagłębie - Arka 1:0.

90+5' W ostatniej akcji meczu Arka miała rzut rożny, ale mimo zamieszania w polu karnym nie udało się jej wyrównać.

90+5' Nawet Witkowski w polu karnym gospodarzy.

90+4' Było blisko wyrównania, Szmatiuk głową po rzucie wolnym celnie strzelał pod poprzeczkę, ale Isailović wybił piłkę na róg.

90+3' Zmiana w Zagłębiu za Woźniaka wchodzi Kocot.

90+2' Żółta kartka dla Isailovicia.

90+2' Horvath chcąc wybić piłkę trafił ... w poprzeczkę własnej bramki!

90+1' Żółta kartka dla Grzegorza Bartczaka.

90' Sędzia doliczył 4 minuty.

90' Arka zaatakowała całym zespołem.

89' Budziński nie trafił czysto w piłkę i ta przeleciała obok słupka.

86' Labukas zaatakował prawą stroną, ale powstrzymany na wysokości pola karnego.

84' Zmiana w Arce za Mawaye wchodzi Wilczyński, w ostatniej chwili trener zmienił swój zamiar, bo wcześniej chciał zdjąć Glavinę.

80' Dwójkowa kontra gospodarzy jednak fatalne ich podanie wykorzystują goście.

78' Szczęścia próbował Glavina, ale remisu wciąż nie ma.

75' Zmiana w Zagłębiu za Osmanagicia wszedł Traore.

71' Ivanovski prosto w ręce lubińskiego bramkarza.

69' Żółta kartka dla Szmatiuka.

66' Arka przeważa, brakuje jej jednak koncepcji na wykończenie akcji w polu karnym przeciwnika.

63' Zmiana w Arce za Zawistowskiego wchodzi Ivanovski i żółto-niebiescy zagrają z trzema napastnikami.

63' Zmiana w Zagłębiu za Djokicia wchodzi Kędziora.

62' Gdynianie atakują, brakuje jednak ostatniego, precyzyjnego strzału.

58' Żółta kartka dla Mateusza Bartczaka.

57' Arka zaczęła prowadzić grę , tymczasem gospodarze groźnie skontrowali. Woźniak znalazł się w sytuacji sam na sam z Witkowskim ale tym razem gdyński golkiper okazał się lepszy.

55' Akcja Zagłębia przyniosła jedynie rzut rożny.

53' Gdynianie kolejny raz łapią gospodarzy na spalonym.

49' Arka zaczęła od ataków, ale jak na razie wyrównania nie ma.

47' Żółta kartka dla Horvatha, który przerwał akcję gości.

46' Za Burkhardta wchodzi Labukas. Oznacza to, że Arka zmieni ustawienie z 1-4-1-4-1 na bardziej ofensywne 1-4-4-2

46' Po godzinnej przerwie spotkanie zostaje wznowione.

Wydaje się, że organizatorom udało się wygrać walkę z awarią i mecz ma zostać wznowiony o 21.00.

Delegat PZPN poinformował, że jeżeli sytuacja z oświetleniem nie zostanie opanowana, mecz zostanie dokończony w niedzielę o 15.00. Organizatorom w dalszym ciągu nie udaje się uruchomić pełnego oświetlenia murawy.

Poirytowani kibice po kolejnej nieudanej próbie włączenia jupiterów zdecydowali się oświetlić Dialog Arenę ... ognikami zapalniczek. Atmosfera niczym na koncercie.

W Lubinie nastąpiła awaria oświetlenia Dialog Areny. Nie wiadomo kiedy zostanie usunięta. Światło pojawia się na krótkie chwile, jednak główne jupitery nie działają z pełną mocą.

46+1' Koniec pierwszej połowy. Zagłębie prowadzi z Arką 1:0

45' Sędzia przedłuża grę o 1 minutę

44' Żółta kartka dla Hanzela.

43' Żółta kartka dla Budzińskiego.

42' Wreszcie groźna akcja zespołowa Arki. Mawaye nie doszedł jednak do piłki w polu bramkowym a mógł być remis...

40' Udana interwencja Witkowskiego.

36' Kolejna szansa Woźniaka po centrze Bartczaka, zawodnik Zagłębia dostał piłkę na głowę, jednak tym razem Witkowski był górą.

31' Glavina zagrywał w pole karne gospodarzy ale nikogo z kolegów tam nie było.

29' Ekwueme zdecydował się na strzał, jednak niecelny.

23' Kolejny błąd defensywy Arki i Osmanagić przegrywa sytuację sam na sam z Witkowskim.

22' Djokić na spalonym, wychodził sam na sam

20' Żółta kartka dla Ekwueme, który przerwał kontrę Arki.

18' Znów błąd defensywy Arki i Woźniaka niewiele dzieliło od strzelenia drugiej bramki.

17' Gdynianie szukają swojej szansy w rozciągnięciu gry jednak na razie nic z tego nie wychodzi.

11'Zagłębie w ofensywie.

7' Szansa na szybką odpowiedź Arki, Mawaye pociągnął prawym skrzydłem, odegrał na środek w kierunku Zawistowskiego ale gdynianinowi piłkę zdjął obrońca Zagłębia.

4' Gol dla Zagłębia, po wrzutce z głębi pola, piłki nie opanował ani Płotka, ani Szmatiuk, trafiła ona do Arkadiusza Woźniaka, a ten nie miał problemów z pokonaniem Witkowskiego.

3' Arka natrafiła na zacięty opór gospodarzy, którzy atakują już na jej połowie

1' Sędzia rozpoczął spotkanie w Lubinie. Niespodzianką jest, że trener Pasieka przywrócił do "11" Mawaye w miejsce Ivanovskiego. Ponadto grają ci, którzy rozpoczynali ostatni mecz z Górnikiem

Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)
, Korona Kielce - Cracovia 1:0 (1:0), Legia Warszawa - GKS Bełchatów 0:2 (0:2), Wisła Kraków - Polonia Bytom 2:1 (2:0), Widzew Łódź - Polonia Warszawa 0:0, Górnik Zabrze - Ruch Chorzów 1:0 (0:0), Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 2:0 (0:0).

Opinie (99) ponad 100 zablokowanych

• Arka powinna bez trudu rozwalić Zagłębie, w tym roku to inna drużyna. (3)

• 28 50

• Niestety,Areczka zagrała padakę... (1)

... coś trzeba zrobić z Ivanowskim i Glaviną,bo nie ma z nich pożytku.Czyżyk rzeczywiście się nie postarał jesli chodzi o napastników. Będzie ciężko,jak szybko jakiegoś dobrego napadziora nie upolują... :(

• 11 2

• nie, nie zagrała padaki

• 4 4

• Siemaszko wpuścić moze on zacznie gole strzelać a z mawaye juz nic nie bedzie...

• 5 3

• hahahahaha juz 1-0

• 47 19

• 1:0!!! JEST!!!!

buhahhahaha

• 44 25

• GOL! 1:0 dla Zagłębia!!!!! GOL! 1:0 dla Zagłębia!!!!! GOL! 1:0 dla Zagłębia!!!!! (1)

Woźniak będąc w dogodnej sytuacji nie zmarnował jej i strzałem w długi róg pokonał bramkarza rywali!