Bledzewski uchronił od wyższej porażki

7 listopada 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

To gdyńska passa przerwana została dziś w Bełchatowie. Piłkarze GKS wygrali szósty mecz z rzędu bez straty gola, a Arka po czterech meczach bez porażki w ekstraklasie zaznała goryczy przegranej. Trzeba uczciwie przyznać, że wynik 0:1 (0:0) jest najniższą karą dla żółto-niebieskich. Od wyżej porażki zespół uchronił bardzo dobrze dysponowany bramkarz Andrzej Bledzewski

.

Bramka:
Nowak 61.

GKS: Sapela - Tosik, Pietrasiak, Lacić, Szyndrowski (45 Fonfara) - Wróbel, Rachwał, Gol, Małkowski (57 Nowak) - Ujek, Korzym (89 Cetnarski).

ARKA: Bledzewski - Kowalski, Szmatiuk, Siebert, Płotka - Wilczyński (65 Budziński), Mrowiec, Ława, Ljubenow - Labukas (73 Czoska), Sakaliew (62 Wachowicz).

Sędzia: Szulc (Warszawa). Żółta kartka: Labukas (Arka).

Trener Dariusz Pasieka zdecydował się na trzy zmiany w porównaniu z ostatnim meczem. Jedna była wymuszona, gdyż kontuzjowanego Przemysława Trytkę zastąpił Tadas Labukas. Dwie kolejne mają wzmocnić gdyńską defensywę. Na lewą obronę wszedł Michał Płotka, a Wojciech Wilczyński z tej pozycji został przesunięty na prawą pomoc.

I rzeczywiście początek spotkania należał do gospodarzy. Szczególnie aktywny był przede wszystkim Maciej Małkowski. Po jednym z jego dośrodkowań strzelał głową Mariusz Ujek, ale Andrzej Bledzewski, który przed tym spotkaniem był w lidze niepokonany od 268 minut, nie dał się zaskoczyć.

Arka dopiero w 17. minucie zagroziła poważnie bramce gospodarzy. Z lewej strony dobrze dośrodkował Lubomir Ljubenow, ale Tadas Labukas uderzył głową niecelnie. Pięć minut później odważnie uderzył Wojciech Wilczyński i tylko rykoszet uratował GKS.

Po drugiej stronie boiska coraz groźniejszy był Maciej Korzym. Najpierw zawiodła go taktyka, bo nie opanował otwierającego drogi do bramki podania Janusza Gola, a po chwili na spółkę powstrzymali go obrońcy z Bledzewskim.

W 24. minucie Stojko Sakaliew uderzał z pięciu metrów, ale piłkę wybił Tomasz Wróbel. Na nic zdały się protesty gdynian, którzy reklamowali dotknięcie piłki przez rywala. Sędzia nakazał grać dalej. Ta okazja obok sytuacji z 41. minuty, gdy Ljubenow przegrał pojedynek sam na sam z Łukaszem Sapelą były najlepszymi sytuacjami na gola dla Arki w pierwszej połowie.

Po pół godzinie gry znów musiał wykazać się Bledzewski. Andrzej kapitalnie wybił na róg piłkę po strzale Wróbla.

Największym pechowcem przed przerwą był Marek Szyndrowski. Były obrońca... Arki musiał zakończyć grę tuż przed zejściem drużyn do szatni z powodu kontuzji.

Po zmian jako pierwsi znów zaatakowali miejscowych. Formę Bledzewskiego sprawdził z rzutu wolnego Małkowski, ale "Bledza" znów bardzo dobrze interweniował.

W odpowiedzi dwukrotnie atakował Sakaliew. Jeden ze strzałów bułgarskiego napastnika zatrzymał się na bocznej siatce.

W 57. minucie Rafał Ulatowski popisał się trenerskim nosem. Do gry wprowadził Dawida Nowaka. I to ten piłkarz, który od dawna uchodzi za wielki talent, ale jest często trapiony przez kontuzję, mógł zdemolować Arkę.

Napastnik strzelił gola w 61. minucie po dośrodkowaniu z rogu, ale mógł, a nawet powinien jeszcze trzy! Chwilę wcześniej bełchatowianin przegrał pojedynek sam na sam z Bledzewskim. Bramkarz Arki był w takich starciach górą także w 77. i 82. minucie. Ponadto w innej akcji Nowak uderzył tuż obok słupka.

Trener Pasieka próbował wyciągnąć drużynę z tarapatów, wykorzystując szybko komplet zmian. Na boisku pojawiło się dwóch 19-latków. Dla Pawła Czoski był to debiut w ekstraklasie.

Wreszcie zagroził bramce GKS Bartosz Ława. Dobry strzał z wolnego kapitana gdynian obronił Sapela. W ostatnich dziesięciu minutach na wyrównanie już nie było szans.

Lechia Gdańsk - Korona Kielce 1:1 (1:0),
Odra Wodzisław - Zagłębie Lubin 1:2 (1:1), Wisła Kraków - Legia Warszawa 0:1 (0:1), Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 2:1 (2:0), Polonia Warszawa - Cracovia 0:1 (0:1), Polonia Bytom - Lech Poznań 1:1 (0:0), Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok 5:2 (3:1).

• 3 6

• To więcej niż was śledzie będzie na najbliższym meczu ligowym na stadionie Bałtyku. Co do derbów-piszecie i napinacie się tak już czwarte derby z rzędu. Ja się pytam po co to wam skoro i tak boisko wszystko zweryfikuje i wynik będzie tak jak ostatnio. Po co piszecie że wpierdziel mamy dostać czy coś tam skoro ustawiać się nie chcecie?

• 2 2

• I znowu będą baty!

To taka nowa świecka tradycja!

• 4 1

• Jeżeli Arka wygra z Bełachatowem, to będziemy mieli do bełchatowian tylko 2 punkty straty. Z Arka i tak wygramy, więc będziemy (2)

mieli ich daleko z tyłu. Sledzie do boju

• 27 26

• Jak sami nie potraficie zdobywać punktów t liczycie na Arkę? (1)

• 5 10

• niestety na sledzi niema co liczyc ze komus urwa punkty

• 10 3

• ARKA GDYNIA !!!!

ARKA GDYNIA!!!!

• 25 51

• 14 min już 0-0

• 14 6

• ARKA grać!!!!

te cieniasy z miasta na południu jakimś cudem są wyżej w tabeli - nie może tak być.