Błękitni Stargard - Bałtyk Gdynia 3:2. Porażka mimo odrobionych strat

dak.
4 września 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Bałtyk Gdynia remisował z Błękitnymi Stargard po golach Michała Marczaka i Mateusza Gułajskiego. Ostatecznie jednak nie wygrał tego spotkania. Bałtyk Gdynia remisował z Błękitnymi Stargard po golach Michała Marczaka i Mateusza Gułajskiego. Ostatecznie jednak nie wygrał tego spotkania.

Bałtyk Gdynia przegrał na wyjeździe z Błękitnymi Stargard 2:3 (0:1) w 6. kolejce grupy drugiej III ligi. Biało-niebiescy zdołali odrobić dwubramkową stratę i za sprawą Michała Marczaka i Mateusza Gułajskiego doprowadzili do remisu. Jednak ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy ostatecznie zdobyli komplet punktów.

Damian Niedojad 27, Adrian Kwiatkowski 39, Marcin Rajch 82 Michał Marczak 59, Mateusz Gułajski 66

BAŁTYK: Leleń - Kapuściński, Garbacik, Lengiewicz, Goerke - Sikorski, Wołowski (Bohm), Wiśniewski - Gołuński (Buławski), Marczak, Gułjaski

Bałtyk Gdynia do Stargardu pojechał bez m.in. Oktawiana Skrzecza, Pawła Brzuzego czy Adriana Liberackiego. Debiut w pierwszym zespole zaliczył za to Dawid Leleń, który między słupkami zastąpił Michała Bartkowiaka.

Jacek Goliński przejął stery Bałtyku Gdynia od Jacka Paszulewicza

Jednak bramkarz biało-niebieskich nie miał za wiele do powiedzenia przy golu otwierającym wynik spotkania w 27. minucie. Damian Niedojad dopadł do piłki przed Fabianem Lengiewiczem po dograniu w pole karne i mocno uderzył z 5 metrów.

W 39. minucie miejscowi prowadzili już 2:0. Błękitni rozgrywali akcję w środku pola, po czym jeden z piłkarzy przerzucił piłkę do Adriana Kwiatkowskiego. Wydawało się, że jest w trudnej pozycji, zwłaszcza że obok siebie miał Dominika Wołowskiego. Mimo to zdecydował się oddać mocny strzał i to się opłaciło, gdyż futbolówka wylądowała pod poprzeczką. Dzięki temu gospodarze schodzili do szatni z 2-bramkową przewagą w przerwie meczu.

Po zmianie stron gra gości się poprawiła. Sygnał do ataku w 59. minucie dał Michał Marczak, który świetnie wykorzystał dośrodkowanie Adama Gołuńskiego i strzałem głową zdobył bramkę kontaktową.

Bałtyk Gdynia - Pogoń II Szczecin 2:1. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Podopieczni Grzegorza Nicińskiego poszli za ciosem. Niedługo potem mieliśmy remis po pięknym golu Mateusza Gułajskiego. Leleń zagrał krótko do Dawida Lisieckiego, a ten podał do "Guły". Skrzydłowy przemierzył z piłką od połowy boiska i pod polem karnym zdecydował się oddać strzał, po którym piłka została umiejscowiona w samym "oknie". Golkiper nawet nie zareagował.

Równie pięknym uderzeniem w 82. minucie popisał się Marcin Rajch, po golu którego Błękitni odzyskali prowadzenie. I mimo, że w drugiej połowie obie drużyny miały okazje do strzelania kolejnych, to po ostatnim gwizdku komplet punktów trafił do zespołu ze Stargardu.

18 Kluczevia Stargard 6 0 1 5 2:17 1
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane. Liczba spadkowiczów może być większa o tyle drużyn z województw: pomorskiego, pomorsko-zachodniego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie ich z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-09-05