Błękitni Stargard - Gedania 1922 Gdańsk 1:2. Udany rewanż piłkarzy

mip.
4 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (34)

Gedania 1922 Gdańsk

Gedania 1922 Gdańsk udanie zrewanżowała się Błękitnym Stargard za porażkę 2:5 w 1. kolejce. Wtedy Adam Duda (na zdjęciu), pomimo doskonałych okazji nie trafił do siatki. Natomiast w Stargardzie wynik otworzył już w 4. minucie. Gedania 1922 Gdańsk udanie zrewanżowała się Błękitnym Stargard za porażkę 2:5 w 1. kolejce. Wtedy Adam Duda (na zdjęciu), pomimo doskonałych okazji nie trafił do siatki. Natomiast w Stargardzie wynik otworzył już w 4. minucie.

Gedania 1922 Gdańsk wygrała z Błękitnymi Stargard 2:1 (1:0) w rozpoczynającym rundę wiosenną, meczu 18. kolejki grupy drugiej III ligi. Podopieczni Krystiana Ryczkowskiego udanie zrewanżowali się za porażkę z 1. kolejki, kiedy to u siebie przegrali 2:5. Dzięki tej wygranej, gdańszczanie utrzymali punkt straty do liderujących rezerw Pogoni Szczecin.

Przeczytaj relację z meczu Bałtyku Gdynia

Bramka:
Friska 49 (karny) - Duda 4, Flis 68

GEDANIA: Zieliński - Molga, Zyska, Flis - Kankowski, Sumiński (67 Gorwa), Niewiadomski, Stawikowski - Zalewski - Szymański (63 Bąk) - Duda (87 Apostołowicz)

Pierwszy mecz rundy wiosennej piłkarze Gedanii 1922 Gdańsk rozegrali na wyjeździe z Błękitnymi Stargard. Piłkarze udali się tam już w piątek. Trener Krystian Ryczkowski w wyjściowej "11" dokonał jednej, wymuszonej zmiany. Kontuzjowanego Mateusza Michalewskiego zastąpił Łukasz Molga.

Olimpia Grudziądz - Gedania 1922 1:1. Przeczytaj relacje z poprzedniego meczu Olimpia Grudziądz - Gedania 1922 1:1. Przeczytaj relacje z poprzedniego meczu

Spotkanie dla gdańszczan rozpoczęło się doskonale. Już w 4. minucie do siatki trafił Adam Duda. Napastnik Gedanii wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i pokonał Daniela Latka strzałem głową.

Później częściej przy piłce byli gospodarze, ale to przyjezdni byli konkretniejsi pod bramką. Jeszcze przed przerwą dwie dogodne okazje miał Adam Duda, ale górą wychodził z nich bramkarz Błękitnych. Z kolei Jakub Zieliński trzykrotnie popisał się doskonałymi interwencjami. Młody golkiper najpierw obronił akcję sam na sam z Damianem Niedojadem, a później dobitkę. Zieliński popisał się też przy strzale z pola bramkowego, tuż przed zakończeniem pierwszej połowy.

Przeczytaj o nowym sponsorze strategicznym Gedanii Przeczytaj o nowym sponsorze strategicznym Gedanii

Na początku drugiej części gospodarze wyrównali po rzucie karnym. Trzeba jednak dodać, że sędzia podjął tu kontrowersyjną decyzję. Nie była to jedyna spora decyzja arbitra. Rozjemca z tylko sobie znanych przyczyn, po brutalnym wślizgu w nogi Bartosza Zalewskiego, zawodnikowi Błękitnych pokazał tylko żółtą kartkę.

Prowadzenie i zwycięstwo Gedanii w 68. minucie dał Paweł Flis, strzelając bramkę wślizgiem, po zamieszaniu w polu karnym. Gdańszczanie mieli jeszcze kilka dogodnych okazji, ale albo brakowało im precyzji albo kunsztem popisywał się Latek.

Sprawdź, jakie wzmocnienia przed rundą wiosenną poczynił ligowy rywal - Bałtyk Gdynia Sprawdź, jakie wzmocnienia przed rundą wiosenną poczynił ligowy rywal - Bałtyk Gdynia

Wygrana Gedanii pozwoliła na utrzymanie jednopunktowej straty do liderującej Pogoni II Szczecin, która pewnie (4:0) pokonała Jarotę Jarocin.

18 Unia Janikowo 18 2 4 12 17:37 10
Unia Janikowo po 17. kolejkach wycofała się z rozgrywek. Kolejne spotkania będą rozstrzygnięte jako walkower na korzyść rywala.

Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2023-03-04