Bałtyk stracił wygraną w ostatnich minutach

7 czerwca 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł na ten temat Polonia Gdańsk czeka na Argentyńczyka
Po golu Krzysztofa Bułki (na zdjęciu z prawej) Bałtyk prowadził w piątkowym spotkaniu. Błękitni zdołali jednak wyrównać, czym zapewnili sobie awans do II ligi. Po golu Krzysztofa Bułki (na zdjęciu z prawej) Bałtyk prowadził w piątkowym spotkaniu. Błękitni zdołali jednak wyrównać, czym zapewnili sobie awans do II ligi.

Bałtyk Gdynia zremisował z Błękitnymi Stargard Szczeciński 1:1 (1:0). Biało-niebiescy dowodzeni przez tymczasowego trenera Marcina Martyniuka niemal do końca spotkania byli na prowadzeniu. Gola na wagę remisu dla gości zdobył w 90 minucie Robert Gajda, a tym samym zapewnił swojej drużynie awans do II ligi.

Bramki: Bułka 22 - Gajda 90

BAŁTYK: Yehia - Barnik, Kokosiński, Prusaczyk, Adamus - Drzymała, Klawikowski, Bodzak, Bułka (76 Piekarski) - Kudyba (11 Szostek, 85 Kiełdanowicz), Wojciechowski.

Gdynianie obserwowani już przez swojego przyszłego szkoleniowca Pawła Budziwojskiego na początku pierwszej połowie omal nie stracili gola, gdy w słupek uderzył Robert Gajda. Pierwsze minuty upłynęły pod znakiem stałych fragmentów gry, obie drużyny miały łącznie blisko 20 rzutów rożnych.

BUDZIWOJSKI TRENEREM BAŁTYKU OD SEZONU 2013/14

W 11. minucie spotkania boisko opuściła Dariusz Kudyba. Napastnik Bałtyku narzekał na uraz pachwiny.

Biało-niebiescy prowadzeni do końca sezonu przez Marcina Martyniuka objęli prowadzenie po strzale Krzysztofa Bułki. Skrzydłowy zszedł do środka boiska przy kontrze i w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości precyzyjnie uderzył w długi róg, koło nogi interweniującego golkipera.

REZERWY LECHII BEZ GOLA I BEZ PUNKTÓW

Przyjezdni, którym do awansu do II ligi wystarczył remis, zepchnęli Bałtyk do defensywy, choć biało-niebiescy mieli okazję do podwyższenia prowadzenia. Świetną okazję zmarnował Daniel Kokosiński, który po dośrodkowania Bułki z rzutu rożnego, z trzech metrów uderzył wprost w bramkarza.

Błękitni w ostatnich minutach postawili wszystko na jedną kartę. Oblężenie bramki gospodarzy trwało przez całą końcówkę spotkania. Świetnie w bramce spisywał się Mohamed Yehia, ale skapitulował, gdy po dobitce i zamieszaniu w polu karnym z najbliższej odległości wyrównującego gola zdobył Gajda.

POLONIA NA REMIS Z CHEMIKIEM POLICE

W sobotę ważny mecz w kontekście utrzymania rozegra na własnym boisku Polonia Gdańsk, która zagra z Chemikiem Police, zaś w niedzielę na Narodowym Stadionie Rugby rezerwy Arki Gdynia podejmą Dąb Dębno.

Wyniki 28 kolejki

• LECHIA II GDAŃSK - Koral Dębnica 0:2 (0:2)
  • BAŁTYK GDYNIA - Błękitni Stargard Szczeciński 1:1 (1:0)
  • POLONIA GDAŃSK - Chemik Police 3:3 (2:1)
  • ARKA II GDYNIA - Dąb Dębno 1:1 (1:1)
  • Pogoń II Szczecin - Kotwica Kołobrzeg 0:0
  • Gryf Słupsk - Cartusia 0:2 (0:1)
  • Pogoń Barlinek - Energetyk Gryfino 1:0 (1:0)
  • Drawa Drawsko Pomorskie - Gwardia Koszalin 3:3 (1:0)

Opinie (18) 6 zablokowanych

• (1)

Brawo Bałtyk za walkę. Taki Bałtyk chce sie oglądać.