Błękitny Stargard - Bałtyk Gdynia 1:1. Punkt po rzucie karnym

12 sierpnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Energa Bałtyk Gdynia

Igor Jankowski po strzale z rzutu karnego zapewnił Bałtykowi Gdynia pierwszy punkt w rozgrywkach III ligi sezonu 2022/23. Igor Jankowski po strzale z rzutu karnego zapewnił Bałtykowi Gdynia pierwszy punkt w rozgrywkach III ligi sezonu 2022/23.

Bałtyk Gdynia zremisował na wyjeździe z Błękitnymi Stargard 1:1 (0:0) w 2. kolejce grupy drugiej III ligi. Pierwszy punkt w sezonie 2022/23 zapewnił biało-niebieskim Igor Jankowski, skutecznie egzekwując rzut karny w 85. minucie. Trener Robert Reiwer zaprezentował trzech kolejnych debiutantów. W bramce postawił na Pawła Rabina, a na zmiany wprowadził: Filipa Łukasika i Jana Klimka.

Pierwsze zwycięstw w III lidze Gedanii 1922. Przeczytaj relację z meczu w Gdańsku

Niedojad 57 - Jankowski 85 (karny)

BAŁTYK: Rabin - Korpalski, Lengiewicz, Bohm - Waszczuk, Fietz, Skrzecz, Bożym, Gołuński (40 Łukasik) - Sluga (73 Kośnik), Jankowski (90 Klimek)

Bałtyk Gdynia grał w Stargardzie po raz siódmy. Poprzednio zanotował 2 remisy i 4 porażki. Tym razem też nie wygrał, ale nikt nie narzekał, skoro podział punktów udało się zdobyć po rzucie karnym w końcówce spotkania. Ponadto pamiętajmy, że Błękitni sezon otworzyli od zwycięstwa w Gdańsku nad Gedanią 1922 5:2.

Błękitni Stargard - Bałtyk Gdynia 1:1 - transmisja video

W porównaniu z inauguracją i przegraną w Swarzędzu 1:3 trener Robert Reiwer dokonał trzech zmian w gdyńskiej "11'. W biało-niebieskich barwach zadebiutował bramkarz Paweł Rabin, który na ten sezon został wypożyczony z Piasta Gliwice.

Po raz pierwszy w wyjściowym składzie pojawił się Miłosz Waszczuk. Był piłkarz GKS Przodkowo w 1. kolejce wchodził z ławki. Podobnie jak Igor Jankowski. Kapitanem był Fabian Lengiewicz.

Przeczytaj, na co w 2. kolejce liczyli piłkarze trójmiejskich drużyn

Inauguracyjny kwadrans należał do Bałtyku, ale brakowało skuteczności przy wykończeniu akcji. Natomiast na zakończenie tego okresu musiał wykazać się Rabin, który nie dał się pokonać po szybkiej akcji rywali i strzale Adriana Kwiatkowskiego.

w 21. minucie golkiper po raz kolejny popisał się udaną interwencją, ale okazało się, że nie musiał się trudzić, gdyż piłkarz Błękitnych główkował ze spalonego.

W związku z tym, że mecz toczył się w upale, po pół godzinie gry piłkarze otrzymali przerwę, aby uzupełnić płyny.

Gdy trzeba było zawodnicy nie wahali się przed faulami. Przed przerwą sędzią trzykrotnie sięgał po żółte kartki. W Bałtyku ukarany został tylko Oktawnian Skrzecz. Arbiter nie ostudził tymi decyzjami zapędów zawodników.

W 40. minucie, po kolejnym faulu, kontuzji nabawił się Adam Gołuński. To otworzyło drogę do debiutu w biało-niebieskich barwach Filipowi Łukasikowi, który przed tygodniem został pozyskany z GKS Jastrzębie, ale jednocześnie szkoleniowiec musiał zmienić ustawienie.

Przypomnij sobie, jak zagrał Bałtyk Gdynia na inaugurację

Bałtyk dwukrotnie przed przerwą miał możliwość uderzenia z rzutów wolnych z około 25 metrów od bramki rywali. W obu przypadkach gdynianie posyłali piłkę w mur rywali.

Natomiast w 57. minucie gospodarze właśnie po rozegraniu rzutu wolnego zdobyli gola. Najwyżej do dośrodkowania w polu karny wyskoczył Damian Niedojad i głową pokonał Rabina.

Przypomnij sobie, jakie cele postawiono przed Bałtykiem Gdynia w sezonie 2022/23

Przed ostatnim kwadransem gry sędzia ponownie zarządził przerwę dla piłkarzy na uzupełnienie płynów. W 81. minucie bramkarz Błękitnych - Konrad Skuza zaczął grać na czas, opóźniając wybicie sprzed własnej bramki. Zobaczył za to żółtą kartkę.

Bałtyk starał się atakować, ale nadal był na bakier z celnością uderzeń. Żaden z 7 oddanych przez gdynian strzałów nie trafił w światło bramki. Dla porównania rywale strzelali tyle samo, ale trzykrotnie celnie.

Dopiero w 83. minucie szczęście uśmiechnęło się do gdynian. Jan Bożym chciał w polu karnym dośrodkować, ale trafił piłką w rękę Jakub Sawczuka. Sędzia podyktował rzut karny. Z jedenastki precyzyjnie i mocno strzelił Jankowski. Co prawda bramkarz rzucił się w prawy róg i tak skierowana została futbolówka, ale jej już nie sięgnął.

Broniąc w końcówce punktu, żółta kartką ukarany został Mikołaja Kośnik z Bałtyku, który kwadrans wcześniej zameldował się na boisku. W 90. minucie szansę na debiut otrzymał Jan Klimek. To niespełna 22-letni wychowanek Cracovii, który został pozyskany z Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, a ostatni sezon spędził w Sokole Ostróda.

18 Stolem Gniewino 2 0 0 2 0:7 0
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-08-15