Arka uległa Panathinaikosowi Ateny

9 lipca 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Zobacz fragmenty meczu Arka Gdynia - Panathinaikos Ateny

Piłkarze Arki, mimo dzielnej postawy zwłaszcza w pierwszej połowie i okazji strzeleckich, nie sprawili niespodzianki w meczu z 20-krotnym mistrzem Grecji. Gdynianie ulegli w spotkaniu towarzyskim przy ul. Olimpijskiej Panathinaikosowi Ateny 0:1 (0:1). Po przerwie goście wymienili całą "11", osiągnęli wyraźną przewagę i mieli jeszcze kolejne szanse na podwyższenie wyniku. Ostatecznie poprzestali na bramce Mladena Petricia z 37. minuty.

PANATHINAIKOS PANATHINAIKOS
Skowron - Kowalski, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Łukasiewicz, Nalepa - Odunka, Lech, Jagiełło - Calderon
Sędziowie: Dreschel (Gdańsk) oraz Wnuk, Kowalik
Widzów: 4940
Kotsolis - Spyropoulos, Risvanis, Triantafullopoulos, Myrthianos - Ymerai, Lagos, Ajagun, Chouchoumis - Petrić, Berg
  • 60' Odunka Zmiany Wojowski
  • 73' Calderon Zmiany Abbott
  • 80' Jagiełło Zmiany Sulewski
  • 86' Lech Zmiany Koziara
  • 88' Nalepa Zmiany Gałecki
  • 46' Risvanis Zmiany Koutroumpis
  • 46' Ajagun Zmiany Ntinas
  • 46' Myrthianos Zmiany Nano
  • 46' Triantafullopoulos Zmiany da Silva
  • 46' Ymerai Zmiany Zeca
  • 46' Lagos Zmiany Donis
  • 46' Berg Zmiany Klonaridis
  • 46' Petrić Zmiany Karelis
  • 46' Chouchoumis Zmiany Neumann
  • 62' Kotsolis Zmiany Kotsaris
  • 62' Spyropoulos Zmiany Bourmpas
  • 37' Petrić
  • 31' Neumann
  • 35' Myrthianos

POMECZOWY KOMENTARZ TRENERÓW:
Dariusz Dźwigała Dariusz Dźwigała
DARIUSZ DŹWIGAŁA (ARKA)
Chciałbym przede wszystkim pochwalić swój zespół za pierwszą połowę, bo na tle dobrego przeciwnika były fragmenty, gdzie to my prowadziliśmy grę. Natomiast nie możemy być zadowoleni, gdyż przegraliśmy mecz. To że zmierzyliśmy się z dobrym przeciwnikiem nie może być jedynym powodem do satysfakcji. Trzeba grać o zwycięstwo, zwłaszcza przed taką publicznością.

W pierwszej połowie wydawało się, że mamy wszystko pod kontrolą. Jednak przytrafił się nam jeden błąd, który drużyna na europejskim poziomie potrafiła bezwzględnie wykorzystać. Jako że niezależnie od tego z kim się potykamy, będę chciał, abyśmy to my prowadzili grę, budowali akcje podaniami od tyłu, zatem będę uczulał podopiecznych, aby takich błędów przytrafiało się nam jak najmniej.

W drugiej połowie Panathinaikos był dłużej w posiadaniu piłki, kontrolował grę. Przede wszystkim przewyższali nad pod względem siły i cech motorycznych. My graliśmy całe 90 minut praktycznie jednym zespołem. Podeszliśmy do tego przeciwnika tak, jakbyśmy grali mecz mistrzowski.

Yannis Anastasiou Yannis Anastasiou
YANNIS ANASTASIOU (PANATHINAIKOS)
Zdecydowaliśmy się na zgrupowanie w Polsce z kilku powodów. Na pewno liczył się też czynnik ekonomiczny czy związany z warunkami atmosferycznymi. Jednak najbardziej zależało nam na skonfrontowaniu się z innym stylem gry, z drużynami, których piłka oparta jest na dynamice i sile, a w mniejszym stopniu na technice.

Mecz z Arką był dla nas pierwszy spotkaniem od dwóch miesięcy, od zakończenia play-off w lidze greckiej. Mamy za sobą 6 dni zgrupowania w Gniewinie.

W pierwszej połowie nie mieliśmy zbyt dużo akcji podbramkowych. W drugiej części przeważyło doświadczenie Panathinaikosu, spokój i  rozgrywanie akcji, które wielokrotnie ćwiczyliśmy na treningach. To było widać, bo mieliśmy o wiele więcej sytuacji.

W zeszłym sezonie mieliśmy dużo młodych zawodników, teraz ci którzy zostali są już bardziej doświadczeni. Mamy czterech nowych zawodników i pomimo, że nie grają ze sobą długo to świetnie dali sobie radę. Za to im dziękuję i sądzę, że wejdą szybko do pierwszego zespołu jako podstawowi piłkarze.

Chciałbym pochwalić także przeciwnika. Widać było, że ta drużyna jest na innym etapie przygotowań. Ponadto mieliśmy okazję zagrać na pięknym stadionie, przy dużej liczbie kibiców i świetnej atmosferze.

Kibice Arki podziękowali gdyńskim piłkarzom po meczu

łącznikiem pomiędzy dzisiejszym, a pierwszym spotkaniem na stadionie przy ul. Olimpijskiej w 2011 roku jest... sędzia, ponownie mecz międzypaństwowy na nowym gdyńskim obiekcie poprowadzi Paweł Dreschel
w "11" Arki są tylko dwaj piłkarze, którzy grali w poprzednim sezonie, parę stoperów tworzą Sobieraj (ARKA) i Marcjanik (ARKA)
z piłkarzy, którzy wyszli w podstawowym składzie o angaż w pierwszej drużynie Arki nadal walczą testowany Odunka (ARKA) oraz piłkarz drużyny rezerw - Nalepa (ARKA)
spotkanie jest transmitowane do Grecji i na Cypr
piłkarze wyszli na prezentację przy dźwiękach Roty Arki, gospodarze w tradycyjnych żółto-niebieskich strojach, goście zagrają na zielono
losowanie stron boiska przez kapitanów Sobieraja (ARKA) i Lagosa (PANATHINAIKOS)
o frekwencji oficjalnej poinformujemy w drugiej połowie, spodziewanych było pięć tysięcy widzów, gdyż tyle sprzedano biletów
1'
od środka rozpoczął Panathinaikos
2'
kibice ruszyli z dopingiem po minucie ciszy, którą uczcili śmierć w ostatnim czasie trzech osób z ich środowiska, pojawiły się też okolicznościowe transparenty
2'
"Arka gol" - z trybun
3'
Warcholakowi (ARKA) założono "siatkę", ale akcja gości skończyła się po zbut mocnym dośrodkowaniu Neumanna
5'
pierwszy róg dla Arki
6'
krótko rozegrany róg, dobry strzał zza "16" Calderona (ARKA), bramkarz gości przeniósł piłkę nad poprzeczką
7'
bez zagrożenia dla bramki Panathinaikosu po drugim rogu dla Arki
8'
nieudana próba strzału Warcholaka (ARKA)
8'
okres naporu Arki
9'
wolny dla Arki 23 metry od bramki rywali, faulowany był Jagiełło (ARKA)
9'
strzał z wolnego Warcholaka (ARKA) w mur
11'
od kilku minut cały czas gra toczy się na połowie Panathinaikosu
12'
Ymerai (PANATHINAIKOS) podbiegł do linii bocznej po uwagi od trenera, Grecy wydają się zaskoczeni takim obrazem gry
12'
strzał nad bramką Lecha (ARKA)
14'
"W Arce trzeba biegać i się starać..." - skandują kibice
15'
"Walczyć Arka" - z trybun
16'
po odbiorze piłki Grecy przechodzą do ustawienia 1-3-5-2, boczni obrońcy dublują pozycję skrzydłowych, a do asekuracji środkowych obrońców zostaje Lagos (PANATHINAIKOS)
18'
Skowron (ARKA) dobrze wyszedł do piłki i na 7. metrze od własnej bramki przechwycił podanie Berga (PANATHINAIKOS)
19'
Panathinaikos przesunął grę w środkowe rejony boiska, mecz się wyrównuje
20'
kolejny róg dla Arki
21'
Kowalski (ARKA) nie doszedł do dośrodkowania z rogu Jagiełły (ARKA)
24'
niecelny strzał Calderona (ARKA)
26'
Triantafyllopoulos faulem przerwał kontrę Jagiełło (ARKA), sędzia nie sięgnął po kartkę
27'
Kotsolis (PANATHINAIKOS) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Jagiełły (ARKA) z wolnego
28'
skrzydłowi Arki zmienili się stronami boiska, Jagiełło (ARKA) będzie teraz operować z prawej strony, a mniej widoczny na razie Odunka (ARKA) przeszedł na lewą flankę
29'
Skowron (ARKA) pewnie złapał piłkę wrzucano z okolic linii środkowej z wolnego przez Myrthianosa (PANATHINAIKOS)
31'
Żółtą kartką został ukarany Ymerai (PANATHINAIKOS) po faulu na Nalepie
32'
Sobieraj (ARKA) poradził sobie z wybiciem piłki, mimo że został osadzony przez dwóch rywali
33'
indywidualna akcja Lecha (ARKA) zakończona nieznacznie niecelnym strzałem z 18. metra
34'
niecelny strzał Calderona (ARKA), ale tym razem już słabszej marki niż ten Lecha (ARKA)
34'
"Areczko, my chcemy gola" - z trybun
35'
Żółtą kartką został ukarany Myrthianos (PANATHINAIKOS) po faulu na Jagielle
37'
Marcjanik (ARKA) "skasował" akcję Berga (PANATHINAIKOS)
37'
[0:1] PANATHINAIKOS STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Petrić. Bośniacki napastnik zdążył z dobitką strzału, po którym piłka odbiła się od słupka, choć wydawało się, że Sobieraj ma bliżej do futbolówki i zdąży ją wybić, niestety...
39'
Kowalski (ARKA) próbował wyręczyć ofensywnych graczy Arki, ale i strzał prawego obrońcy obronił Kotsolis (PANATHINAIKOS)
41'
na spalonym Lech (ARKA)
42'
tym razem dośrodkowanie Lecha (ARKA), ale prosto w ręce Kotsolisa (PANATHINAIKOS)
43'
szybka kontra gości, Skowron (ARKA) na raty, ale ostatecznie złapał piłkę po strzale Berga (PANATHINAIKOS)
43'
Jagiełło (ARKA) wrócił się na własną połowę, odzyskał piłkę, a potem przy jej wyprowadzeniu założył jeszcze "siatkę" Neumannowi (PANATHINAIKOS)
44'
niecelny strzał Nalepy (ARKA)
45'
Sobieraj (ARKA) faulem przerwał kontrę Petricia (PANATHINAIKOS)
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
Kowalski (ARKA) wybił piłkę głową na róg
45+1
Petrić (PANATHINAIKOS) zablokował strzał... Berga (PANATHINAIKOS), w dodatku był na spalonym
45+1
Koniec pierwszej połowy, Arka przegrywa 0:1
W pierwszej połowie piłka częściej była pod nogami piłkarzy Arki, odważnie starali się strzelać Lech (ARKA) i Calderon (ARKA), a sporo ochoty do gry na skrzydle przejawiał Jagiełło (ARKA). Jednak jak to bywało w poprzednich sezonach z optycznej przewagi gdynianie nie wynikały gole. Natomiast Panathinaikos, czym bliżej przerwy, atakował coraz groźniej. Jedną z takich akcji na gola zamienił Petrić (PANATHINAIKOS), choć po jego strzale w słupek, gdyński obrońcy nie powinni pozwolić na dobitkę.
w przerwie trwa kwesta kibiców, z zebranych pieniędzy ufundowana zostanie tablica, która 20 lipca ustawiona zostanie podczas trzeciego spotkania pokoleń kibiców Arki na byłym stadionie piłkarskim przy ul. Ejsmonda
w przerwie Panathinaikos dokonał aż 9 zmian, w składzie zostali tylko Kotsolis i Spyropoulos
46'
PANATHINAIKOS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Risvanis, w jego miejsce wchodzi Koutroumpis.
46'
PANATHINAIKOS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ajagun, w jego miejsce wchodzi Ntinas.
46'
PANATHINAIKOS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Myrthianos, w jego miejsce wchodzi Nano.
46'
PANATHINAIKOS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Triantafullopoulos, w jego miejsce wchodzi da Silva.
46'
PANATHINAIKOS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ymerai, w jego miejsce wchodzi Zeca.
46'
PANATHINAIKOS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lagos, w jego miejsce wchodzi Donis.
46'
PANATHINAIKOS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Berg, w jego miejsce wchodzi Klonaridis.
46'
PANATHINAIKOS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Petrić, w jego miejsce wchodzi Karelis.
46'
PANATHINAIKOS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Chouchoumis, w jego miejsce wchodzi Neumann.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka, gdynianie bez zmian w składzie
46'
47'
48'
Skowron (ARKA) miał kłopoty ze złapaniem prostej piłki, ale nie skorzystał z tego prezentu Neumann
48'
Sobieraj (ARKA) wybił piłkę na róg, którą chwilę wcześniej zbyt krótko wypiąstkował Skowron (ARKA)
49'
bez zagrożenia dla bramki Arki po rogu Panathinaikosu, piłkę głową wybił Sobieraj (ARKA) z "16" gospodarzy
51'
Arka próbuje pressingu, atakuje 20 metrów od bramki gości, wychodzą oni jednak z piłką
52'
Odunka (ARKA) nie doszedł po piłki w polu karnym rywali po podaniu Lecha (ARKA), piłka wybita poza boisko
53'
po dośrodkowaniu z rogu, w walce o górną piłkę Łukasiewicz (ARKA) sfaulował Kotsolisa (PANATHINAIKOS)
53'
zbyt mocne podanie Ntinasa, Skowron (ARKA) zdołał przejąć piłkę przed napastnikami Panathinaikosu
54'
Skowron (ARKA) interweniuje teraz poza polem karnym
55'
niecelny strzał Klonaridisa
56'
Oficjalna frekwencja na meczu 4940 kibiców.
57'
strzał Ntinasa w boczną siatkę bramki Arki
58'
ryzykownie Sobieraj (ARKA), mógł być z powodzeniem gol samobójczy, piłka tuż nad poprzeczką bramki Arki po zagraniu kapitana gospodarzy
58'
bez zagrożenia dla bramki Arki po rogu rywali
59'
próba szybkiej kontry Arki, ale na spalonym Calderon (ARKA)
60'
pierwszy kwadrans drugiej połowy zdecydowanie z przewagą Panathinaikosu
60'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Odunka, w jego miejsce wchodzi Wojowski.
61'
Kowalski (ARKA) wywalczył róg dla Arki
61'
kolejny róg, gdyż poza boisko wybita też piłka po dośrodkowaniu Nalepy (ARKA)
61'
obrońcy gości wybili piłkę po dośrodkowaniu z rogu Calderona (ARKA)
62'
dwie kolejne zmiany w Panthinaikosie, wymieniona została zatem cała "11"
62'
PANATHINAIKOS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kotsolis, w jego miejsce wchodzi Kotsaris.
62'
PANATHINAIKOS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Spyropoulos, w jego miejsce wchodzi Bourmpas.
65'
róg dla Panathinaikosu
66'
Skowron (ARKA) kapitalnie broni po doskonałym strzale nożycami Karelisa
69'
kolejny róg dla gości, którzy w drugiej połowie nadal przeważają
70'
niezbyt pewne zagrania defensywy Arki, ale udało się wybić piłkę z własnej "16" po rogu rywali
72'
trener Dźwigała, tak jak zapowiadał, stara się grać takim składem jak w oficjalnych meczach, powstrzymując się od licznych zmian, jednak widać, że rywale wymienili "11" i to oni żwawiej poruszają się po boisku
73'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Calderon, w jego miejsce wchodzi Abbott, który wczoraj dopiero podpisał kontrakt w Gdyni
74'
Warcholak (ARKA) dalekim wrzutem z autu próbował posłał piłkę na głowę właśnie do Abbotta (ARKA), ale napastnik Arki nie doszedł do strzału
75'
odpalone dymne race, czarny dym zza bramki, którą zajmuje obecnie Kotsaris (PANATHINAIKOS)
78'
Skowron (ARKA) w pojedynku sam na sam z Klonaridisem odbił piłkę
80'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jagiełło, w jego miejsce wchodzi Sulewski.
82'
"Arka to jest potęga" - skandują kibice
84'
po zablokowanym strzale Warcholaka (ARKA) piłka spadła na górną siatkę bramki Panathinaikosu, będzie róg dla gospodarzy
84'
zbyt mocne dośrodkowanie z rogu Nalepy (ARKA)
86'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lech, w jego miejsce wchodzi Koziara.
87'
głośny doping z sektora "Górka", ale atakują goście
87'
niecelny strzał z dystansu Ntinasa (PANATHINAIKOS)
87'
niecelny strzał głową Donisa (PANATHINAIKOS)
88'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nalepa, w jego miejsce wchodzi Gałecki.
89'
groźnie wyglądający kontratak zepsuty przez niecelne podanie Klonaridisa (PANATHINAIKOS)
90'
2 minuty doliczone do drugiej połowy
90+2
indywidualna akcja Sobieraja (ARKA), ale stoper "wyjechał" z piłką, którą rozegrał z Abbottem (ARKA) poza boisko

• 6 3

• Nie wymagaj by strzelali Panatinaikosoqi nawet jak gral trzcim skladem. Troche realizmu. Mecz moze treningowy ale taka porazka wstydu nie przynosi.

• 15 3

• a co tam bezdomni smiecie palili ze taki czarny dym byl? (3)

• 3 5

• tak, szale i koszulki LG. Ze słabych materiałów je robią - strasznie dymią (1)

• 7 2

• haha

Przecież sami je zamówiliście,bo boicie się już jeździć do GD aby kupować a następnie wciskać że zdobyczne