Blisko mega sensacji w Pucharze Polski piłkarzy ręcznych. Spójnia Gdynia - Orlen Wisła Płock 30:33

7 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Marcin Głębocki "zamurował" gdyńską bramkę i Spójnia była bliska mega sensacji. Marcin Głębocki "zamurował" gdyńską bramkę i Spójnia była bliska mega sensacji.

Spójnia Gdynia przegrała na własnym parkiecie z Orlenem Wisłą Płock 30:33 (13:15) i odpadła z Pucharu Polski piłkarzy ręcznych w 1/8 finału tych rozgrywek. Jednak gospodarze mogli z podniesioną głową opuszczać parkiet. Niech żałują ci, którzy nie widzieli, jak dzielnie walczyła ekipa Dawida NilssonaAdama Lisiewicza, która była kilka minut od sprawienia mega sensacji. Wicemistrzowie Polski wyszli z opresji w samej końcówce i znaleźli receptę na doskonale broniącego Marcina Głębockiego.

SPÓJNIA: Głębocki, Zimakowski - Rychlewski 6, Lisiewicz 1, Ćwikliński 1, K.Pedryc 4, Kirilenko 5, Jamioł 4, Brukwicki, Marszałek 4, Czaja 3, Luberecki 2, Krawczenko

ORLEN WISŁA: Morawski, Wichary, Borbely - Racotea 1, Obradović 5, Ghionea 10, T.Gębala 5, Ivić, Tarabochia 2, M.Gębala 3, Zabić 2, Mihić 5, De Toledo

Spójnia Gdynia z 23 meczów ligowych, w których zaprezentowała się jako beniaminek, wygrała tylko dwa. Orlen Wisła Płock z kolei z 24 gier tylko jedno przegrała. W grudniu 'nafciarze" triumfowali w Gdynia Arena 34:22. Co prawda mówi się, że puchary rządzą się swoimi prawami, ale w na przykład w naszym Typerze tylko 2 procent ze wszystkich obstawiających wynik, stawiała na gospodarzy.

W GRUDNIU PIŁKARZE RĘCZNI ORLEN WISŁY PŁOCK WYSOKO WYGRALI W GDYNI. PRZECZYTAJ RELACJĘ ZE SPOTKANIA LIGOWEGO TYCH DRUŻYN

Tymczasem ekipa Dawida NilssonaAdama Lisiewicza nie zamierzała bez walki oddać awansu do najlepszej "8" rozgrywek. Nie załamała się ona nawet niefortunny początkiem oraz niekorzystnymi wynikami 1:5, a potem 7:12 i 8:13.

Ostatnie dziesięć minut przed przerwą to popis Spójni. Rzuciła 6 bramek, a straciła o połowę mniej. Ale jeszcze ciekawiej zrobiło się po zmianie stron.

W 40. minucie gdynianie dogonili remis 18:18 po akcji Oleksandra Kirilenko,, a na 9 minut przed końcem wyszli nawet na prowadzenie 26:24. Co ciekawe bramki rzucał wówczas Maciej Marszałek, wychowanek..`. Wisły, grający dla Spójni. Natomiast po trafieniu Jacka Lubereckiego było jeszcze 27:26 (53. min.).

Jeszcze na trzy minuty przed końcem wynik był nierozstrzygnięty (30:30). Jednak w końcówce wzięła górę większa dojrzałość i ogranie Wisły. Tylko przyjezdni rzucali już bramki. Z karnego nie udało się trafić Rafałowi Rychlewskiemu przy wyniku 30:32. Ten sam zawodnik rzutu z siedmiu metrów nie wykorzystał też w 32. minucie przy 13:16.

W zwycięskiej drużynie należy podkreślić 8 bramek braci TomaszaMacieja Gębalów, którzy piłki ręcznej uczyli się w Gdyni.

SPÓJNIA MA PROBLEM Z FREKWENCJĄ. SPRAWDŹ, ILU KIBICÓW PRZYCHODZI NA MECZE W GDYNI