• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Boiska plażowe w Trójmieście. Czego się nie zostawia, bo kradną?

jag.
30 lipca 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 
Aktywny wypoczynek na trójmiejskich boiskach plażowych jest bardzo łatwy. Można wystartować w turnieju lub skorzystać bezpłatnie z ogólnodostępnych placów do gry. Aktywny wypoczynek na trójmiejskich boiskach plażowych jest bardzo łatwy. Można wystartować w turnieju lub skorzystać bezpłatnie z ogólnodostępnych placów do gry.

W sezonie wakacyjnych nie brakuje ogólnodostępnych boisk na trójmiejskich plażach, na których można grać bezpłatnie. Obowiązuje zasada, kto pierwszy ten lepszy. Na większości z nich trzeba mieć jednak własny sprzęt. Na przykład w Sopocie nie zostawia się nawet linii, gdyż w przeszłości zdarzały się ich kradzieże.W jakim zakresie korzystasz z boisk plażowych w Trójmieście?

Gdańsk. Nawet nocne granieGdański Ośrodek Sportu przygotował na ten sezon letni wiele boisk na całej długości zarządzanych przez siebie plaży, czyli od Świbna do Jelitkowa. Są wydzielone place do gry w plażowe odmiany siatkówki oraz piłki ręcznej i nożnej.

- Z roku na rok przybywa chętnych do gry, więc sukcesywnie rozszerzamy swoją letnią ofertę. Na plaży w Brzeźnie nie brakuje chętnych do gry również po zmroku. Dlatego też GOS na boiskach po prawej stronie molo zamontował oświetlenie, które umożliwia grę również w godzinach wieczornych. O siatki i linie grający muszą zadbać we własnym zakresie - informuje Grzegorz Pawelec, główny specjalista ds. komunikacji Gdańskiego Ośrodka Sportu.
Lokalizacja boisk w Gdańsku:
do piłki ręcznej/nożnej

Gdańsk Jelitkowo:
Wejście na plażę nr 75
wejście na plaże nr 64
Gdańsk Brzeźno:
Wejście na plażę nr 55
Wejście na plażę nr 49
Wejście na plażę nr 43
Gdańsk Stogi:
Wejście na plażę nr 26
Gdańsk Sobieszewo:
Wejście na plażę nr 16
Wejście na plażę nr 11

do piłki siatkowej:
Gdańsk Jelitkowo:
Wejście na plażę nr 74 - 1 boisko
Wejście na plażę nr 72 - 2 boiska
Wejście na plażę nr 71 - 1 boisko
Wejście na plażę nr 66 - 3 boiska
Gdańsk Przymorze:
Wejście na plażę nr 58 - 1 boisko
Gdańsk Brzeźno:
Na prawo od molo - 5 boisk
Wejście nr 50 - 1 boisko
Wejście nr 41 - 1 boisko
Gdańsk Stogi:
Wejście nr 26 - 2 boiska
Gdańsk Sobieszewo:
Wejście na plażę nr 16 - 1 boisko
Wejście na plażę nr 13 - 1 boisko
Wejście na plażę nr 11 - 1 boisko
Gdańsk Świbno:
Wejście na plażę nr 7 - 1 boisko

Sopot. Dwa boiska są całoroczneRównież w Sopocie o sprzęt trzeba zadbać we własnym zakresie, choć tutaj na stałe zainstalowane są siatki. 2 z 13 przygotowanych na ten sezon boisk są całorocznymi placami do gry. Funkcjonują nawet w okresie zimowym.

- Od kilku lat ilość boisk jest porównywalna. Na plażach miejskich, po turniejach ściągamy linie, gdyż w przeszłości były kradzieże. Drugi powód to komfort dla przesiewających piasek i sprzątających plażę. Zdarzały się też próby ściągania siatek. Od kilku lat, jak zakładamy siatki na Majówkę, to ściągamy pod koniec września. Ciekawostką jest fakt, że od ubiegłego roku zostawiliśmy 2 boiska z siatkami na okres zimowy. Brać siatkarska prosiła, a ja im ulegam - mówi nam Józef Kamiński, wicedyrektor MOSiR Sopot.
Boiska plażowe w Sopocie
  • plaża miejska wejście nr 23 - 4 boiska z siatkami
  • plaża miejska wejście nr 12 - 4 boiska bez siatek
  • plaża Koliba wejście nr 5 - 2 boiska z siatkami
  • plaża M15 wejście nr 16 - 1 boiska z siatką
  • plaża Małe Molo wejście nr 19 - 2 boiska z siatką.


Gdynia. Boiska oficjalne, a nawet na "dziko"Gdyńskie Centrum Sportu w sezonie wakacyjnym na plaży Gdynia Śródmieście przygotowało 10 ogólnodostępnych boisk. Ponadto miłośnikom sportów plażowych są dobrze znane dwa boiska w Orłowie, którymi nie zajmuje się GCS. Działają na "dziko". Też są ogólnodostępne.

- Na miejskich boiskach obowiązuje zasada "kto pierwszy, ten lepszy", a więc jeśli tylko boisko stoi puste, każdy chętny może z niego skorzystać o dowolnej porze. Boiska wyłączone zostaną jedynie na potrzeby imprez organizowanych przez nas lub partnerów. Nie prowadzimy wypożyczalni sprzętu. Piłki, siatki, linie należy przynieść ze sobą - Marek Urbaniak, kierownik Działu Komunikacji i Marketingu Gdyńskiego Centrum Sportu.

Lokalizacja boisk w Gdyni Lokalizacja boisk w Gdyni


Ogólnodostępne turniejeNa wszystkich trójmiejskich plażach organizowane są ogólnodostępne turnieje i zajęcia. Do wygrania są: medale, nagrody rzeczowe, premie finansowe w gotówce bądź nagrody pieniężne w formie bonów podarunkowych.

- Nasza oferta jest zatytułowana "Aktywne Lato". Składają się na nią bezpłatne zajęć w okresie wakacyjnym oraz turnieje z: siatkówki, beach soccera i rugby - dodaje kierownik Urbaniak.
Na plaży Gdynia Śródmieście będzie można jeszcze zagrać w następujących terminach:

Turniej Siatkówki Plażowej OPEN w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn - 30 lipca, 20, 27 sierpnia od godz. 9:30

Młodzieżowy Turniej Beach Rugby - 30 lipca i 20 sierpnia od godz. 11

Młodzieżowy Turniej Beach Soccera - 31 lipca, 20, 28 sierpnia od godz. 11

Turniej Siatkówki Plażowej MIXT - 31 lipca, 21, 28 sierpnia od godz. 9:30

Młodzieżowy Turniej Siatkówki Plażowej - 21, 28 sierpnia od godz. 11

Open Beach Soccer - 21 sierpnia

W większości przypadków należy mieć własny sprzęt, choć w Sopocie do września będą rozwieszone siatki. W większości przypadków należy mieć własny sprzęt, choć w Sopocie do września będą rozwieszone siatki.
Gdański Ośrodek Sportu wraz ze Stowarzyszeniem Żuraw organizuje turnieje siatkówki plażowej pod hasłem "Zagraj o zdrowie". Na plaży na Brzeźnie będzie można się sprawdzić w te wakacje jeszcze 7 i 21 sierpnia.

Na boiskach usytuowanych po prawej stronie molo (wejście na plażę numer 52) rozgrywane będą jednocześnie turnieje kobiet i mężczyzn. Zapisy prowadzone będą od godziny 9, a pierwsze gry przewidziano na 10.

MOSiR Sopot cykl rozgrywek plażowych Ziaja Cup w te wakacje zaplanował tylko w lipcu. W klasyfikacji młodzieżowej (rocznik 2005 i młodsze) najlepsza okazała się para Marcel KicińskiStanisław Urban. Natomiast w kategorii open najwięcej punktów zgromadził Paweł Huliński, który nieznacznie wyprzedził Michał Ryńskiego.
jag.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (37)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane