• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Emocje podczas ważenia Polsat Boxing Night

jag., mad
16 września 2016 (artykuł sprzed 6 lat) 
Krzysztof Głowacki (z prawej) - Oleksandr Usyk podczas oficjalnego ważenia. Krzysztof Głowacki (z prawej) - Oleksandr Usyk podczas oficjalnego ważenia.

Niespodziewane emocje mieliśmy podczas oficjalnego ważenia przed galą bokserską Polsat Boxing Night. Dwóch pięściarzy nie zmieściło się w limicie kategorii, a przy najważniejszym pojedynku pomylił się supervisor, który sugerował, iż także broniący tytułu mistrza świata - Krzysztof Głowacki miał wnieść na wagę za dużo kilogramów. Ostatecznie do sobotniej imprezy dopuszczeni zostali wszyscy wcześniej awizowani uczestnicy. Drzwi do Ergo Areny otwarte zostaną o 18, godzinę później rozpocznie się pierwszy pojedynek, a najważniejsze starcie ma rozpocząć się po 23. Do nabycia pozostały ostatnie bilety. W telewizji będzie transmisja, za dostęp do której trzeba zapłacić 40 zł.Jeśli podczas sobotniej gali bokserskiej będą takie nieoczekiwane sytuacje, a potem zwroty akcje i zakończenia z happy endem, nikt kto pofatyguje się do Ergo Areny nie będzie żałował wydanych pieniędzy. Bilety kosztowały od 70 do 700 zł. Ostatnie sztuki są jeszcze do nabycia na stronach ebilet.pl oraz eventim.pl.

Istav "Koko" Kovacs był doskonałym bokserem, mistrzem świata, Europy i igrzysk olimpijskich. Na zakończenie kariery Węgier zapisał nawet gdański wątek, gdyż tutaj stoczył ostatnią zawodową walkę (2002). Jednak w Ergo Arenie doprowadził do sporego zamieszanie. Może dlatego, że sam walczył w niższych wagach (od muszej do piórkowej), niezbyt dobrze przygotował się do limitu kategorii junior ciężkiej.

Gdy na wadze stanął pretendent do tytułu mistrza świata - Oleksandr Usyk było wszystko w porządku, gdyż wskazówka zatrzymała się na 90 kg i 150 gramów. Natomiast konsternacja nastała, gdy w przypadku Krzysztofa Głowackiego waga wskazała 90,400.

Polski mistrz stał na wadze dość długo zdezorientowany, a za jego plecami trwały utarczki słowne. Supervisor, wsparty przez trenera Ukraińca sugerował, że limit wagi został przekroczony. Ale oczywiście nie miał racji. Wreszcie redaktor Mateusz Borek otrzymał pozwolenie, by ogłosić: "w limicie!"

- Wesoło było. Trener Usyka krzyczał "no", ale myślę sobie, jakie "no" skoro mam 300 gram w zapasie - komentował potem Głowacki przez telewizyjną kamerą to zamieszanie, gdyż limit tej wagi to jednak 90,7 kg.
O taktyce na sobotni wieczór ani on, ani jego rywal nie chcieli mówić.

- Trzeba po prostu przyjść i zobaczyć, co będzie działo się w Ergo Arenie. Za mną jeden z najlepszych obozów przygotowawczych w karierze. Wszystko przebiegało tak, jak założyliśmy. Teraz tylko czekamy na walkę - dodawał popularny "Główka"
PRZECZYTAJ RELACJĘ Z TRENINGU POLSKIEGO MISTRZA ŚWIATA

Zobacz trening Krzysztofa Głowackiego i Andrzeja WawrzykaAle Usyk też wydaje się być pewny siebie. Nie przejął się gwiazdami, które powitały go w Ergo Arenie.

- To nie moja sprawa. Ja na gwizdy mogę się tylko uśmiechnąć, a to co mam zrobić, pokażę w ringu - odgrażał się mistrz olimpijski z Londynu, który już w 10. zawodowej walce może sięgnąć po pas zawodowego mistrza świata.
Z trybun będą go wspierać inni utytułowani ukraińscy bokserzy: Witalij KliczkoWasyl Łomaczenko.

- Dla mnie to ogromy zaszczyt. Cieszę się bardzo, że będą mnie dopingować, gdyż to na Ukrainie ikony boksu. Ponadto Witalij jest merem Kijowa - dodał Oleksandr.

Ci bokserzy do walki wieczoru w obiekcie na granicy Gdańska i Sopotu mają wyjść po godzinie 23. Przed nimi również o pas mistrza świata walczyć będą panie. Ewa Piątkowska w piątek odchodziła urodziny, ale świętowanie odkłada do sobotniego wieczora. Chce to połączyć z radością po zwycięstwie nad Aleksandrą Magdziak Lopes.

Aby tak się stało, musi znaleźć receptę na Polkę mieszkającą i walczącą w barwach USA, której największymi atutami są: lewy prosty, praca nóg i dobra obrona.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O PANIACH, KTÓRE W ERGO ARENIE BOKSOWAĆ BĘDĄ O MISTRZOWSKI PAS

Przed tymi starciami poznamy mistrza Polski zawodowców wagi ciężkiej. To właśnie Andrzej Wawrzyk w piątek wniósł najwięcej na wagę, gdyż aż 109 kg. Jego rywal - Albert Sosnowski jest o blisko 10 kg lżejszy.

- Byłem codziennie w sali ze świetnym sztabem szkoleniowym. Wskazówki, które dostałem na pewno pomogą w walce i mam zamiar je wszystkie wcielić w życie. Przygotowałem się rewelacyjnie na 10 rund bardzo dobrego i ciężkiego boksowania. Świadomość faworyta dodaje mi siły. Dlatego nie będzie to spokojne 10 rund typowych dla wagi ciężkiej tylko od pierwszej rzucimy się do przodu - zapewniał Wawrzyk.
"Dragon", który po blisko dwuletniej przerwie wrócił na ring w marcu, na przygotowaniem miał tylko 4 tygodnie. Ponadto podkreśla, że z Andrzejem jest kolegą i nic w tym względzie nie zmieni sobotnie starcie.

- Wysyłamy sobie życzenia na różne okazje. Szanujemy się, na pewno nie ma między nami wrogości. Ta walka to tylko sport. Ja chcę pokazać, że jest jeszcze we mnie ogień. Pewnie będę obijał "doły" przeciwnika, z racji mniejszej masy ciała muszę być lotny na nogach. A Wawrzyk mocno bije, jest dynamiczny. Ale jak wchodzę na ring, to zawsze, by wygrać - podkreślał Sosnowski.
Na wadze kłopoty miało jeszcze dwóch bokserów, których zobaczymy w sobotę w walkach numer 2 i 3. Obaj tłumaczyli się, że to nieporozumienie.

- Umawialiśmy się na limit 93 kg i na tyle się przygotowaliśmy. Okazało się, że trzeba było mieć kilogram mniej - wyjaśniał Michał Cieślak, który ważył aż 800 gram ponad normę.
Jury dało mu 2 godziny na dostosowanie wagi do limitu. Bokser wykorzystał z tego tylko 40 minut i ponownie stanął na wadze. Już wszystko było w porządku.

Natomiast dodatkowego czasu nie potrzebował Patryk Szymański, gdyż w tym przypadku chodziło o kilkadziesiąt gram.

- Zaszła jakaś pomyłka w przeliczaniu funtów na kilogramy i stąd przygotowaliśmy nieco większą wagę. Jednak ta nadwaga była tak mała, że wystarczyło zdjąć bieliznę, aby zmieścić się w limicie - mówił bokser.
Uczestnicy Polsat Boxing Night podczas oficjalnego ważenia:
8 rund, o pas mistrza Polski wagi półciężkiej

Paweł Stępień (78,6 kg) - Norbert Dąbrowski (79,3 kg)

8 rund, waga junior ciężka
Michał Cieślak (92,8 kg) - Giulian Ilie (Rumunia, 90,5 kg)

10 rund, o pas młodzieżowy WBC wagi super półśredniej
Patryk Szymański (69,8 kg) - Jose Antonio Villalobos (Argentyna, 69,35 kg)

10 rund, o pas mistrza Polski wagi ciężkiej
Andrzej Wawrzyk (109 kg) - Albert Sosnowski (99,6)

10 rund, o pas mistrzyni świata WBC wagi super półśredniej
Ewa Piątkowska (67 kg) - Aleksandra Magdziak Lopes (USA, 67,2 kg)

12 rund, o pas mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej
Krzysztof Głowacki (90,4 kg) - Oleksandr Usyk (90,15 kg)
jag., mad

Wydarzenia

Opinie (16) 6 zablokowanych

 • (1)

  Gdzie Ci bokserzy jak Roy Jones,Tyson,Lewis czy...Gołota!
  To były grzmoty! To były emocje! Kurde szkoda mi naszego Endriu bo jakby nie było dwa razy wymiksowali go z tytułu mistrza świata.

  • 33 2

  • Raz...z Ruizem

   Ale piękna walka to nie była.
   Główka boksuje widowiskowo, Usyk też.
   Będą grzmoty!!!

   • 1 2

 • I kto to bedzie ogladał?? Tylko ci co chodza po galeriach handlowych i oglądają głupawe seriale

  • 31 11

 • O jakie emocje!!!

  • 10 1

 • 700 zeta bilet ???

  To z Biedry żyje cały miesiąc !

  • 22 1

 • Prawdziwy kibic będzie dzisiaj w ergo.

  ... chodzi w obcisłej koszulce na KSW.

  • 5 6

 • taa (1)

  Faktycznie emocje... porównywalne z łowieniem ryb.

  • 9 4

  • Od razu widać, że nie byłeś nigdy na spławikowych zawodach wędkarskich.

   Raz było i boksowanie i łowienie!

   • 1 0

 • towarzystwo wzajemnej adoracji.....

  Dno.

  • 4 2

 • Głowacki poplynie

  To jest pewne

  • 2 4

 • TWA

  Towarzystwo Wzajemnej Adoracji. Wałki przy wazeniu, wałki przy sędzowaniu. Pare osób robi naprawde dobrą kasę.

  • 5 1

 • (1)

  Co się stało z dawnym pięknym sportem bokserskim?

  • 6 1

  • jest dzisiaj w ergo ten sport...chłopie

   Mamy mistrza świata a Ty narzekasz...20 lat temu moglismy marzyc o tym....stop hejterom

   • 2 1

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Typuj wyniki Mistrzostw Świata w Katarze!

Relacje LIVE

Najczęściej czytane