Basket rozbity w Gorzowie i ostatni w tabeli

2 listopada 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
aktualizacja: godz. 20:09 (2 listopada 2014)

Julia Adamowicz była najskuteczniejszą gdyńską koszykarską w Gorzowie. W ciągu niespełna 17 minut przebywania na parkiecie zdobyła 10 punktów. Julia Adamowicz była najskuteczniejszą gdyńską koszykarską w Gorzowie. W ciągu niespełna 17 minut przebywania na parkiecie zdobyła 10 punktów.

Gdyńskie koszykarki otrzymują mocne lanie na parkietach, na których jeszcze kilka lat temu ich poprzedniczki walczyły w finałach play-off. Po inauguracyjnej przegranej w Krakowie różnicą aż 59 punktów, w 5. kolejce Tauron Basket Ligi podopieczne Vadima Czeczuro uległy na wyjeździe KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 60:95 (18:23, 11:28, 11:32, 20:12) i spadły na ostatnie miejsce w tabeli. Rywalki miały ponad 57 procent skuteczności w rzutach za dwa i blisko 53 za trzy. Sharnee Zoll popisała się double-double, a Alyssia Brewer zdobyła 29 punktów.

KSSE AZS: Brewer 29 (1x3, 7 zb.), Zoll 20 (2x3, 14 as.), Dźwigalska 10 (2x3, 6 as.), Czarnodolska 9 (3x3), Piekarska 5 (1x3) oraz Szajtauer 9 (8 zb.), Ogorodnikova 6 (1x3), K.Jaworska 6, Stelmach 1, Trebicka, B.Jaworska

BASKET: Dorogobuzowa 10 (9 zb.), Miłoszewska 9 (1x3), Stankiewicz 9, Jakubiuk 7 (1x3), Naczk (5 st.) oraz Adamowicz 10 (2x3), Simon 9, Różyńska 5, Ostrowska 1

Wydawało się, że gruntownie odmłodzona drużyna Basketu z kolejki na kolejki poczyna sobie coraz śmielej w krajowej elicie. Po inauguracyjnym laniu w Krakowie gdynianki w trzech ostatnich meczach do końcowych minut walczyły o zwycięstwo, a jedno z nich oddały dopiero po dogrywce. Gorzów nie jawił się jako jaskinia lwa, gdyż tamtejsze akademiczki czterolecie medalowe (wicemistrzynie Polski 2009 i 2010 oraz trzecia drużyna w kraju 2008 i 2011) mają już także za sobą, a w bieżące rozgrywki weszły jako ekipa środka tabeli (do niedzieli po dwa zwycięstwa i dwie porażki).

Niestety, najwyraźniej gdynianki ogarnia dziwny paraliż w meczach wyjazdowych przeciwko drużynom, z którymi ich poprzedniczki grały w finałach play-off. Z Wisłą pod szyldem Lotosu, PKO BP i Climy gdynianki nieprzerwanie mierzyły się o złoto w latach 2005-08, a  KSSSE AZS PWSZ o tytuł rywalizowały w latach 2009-10.

W niedzielę tylko w inauguracyjnej kwarcie Basket poczynał sobie śmiało. W 3. minucie po akcji Anny Jakubiuk prowadził nawet 6:4. Co prawda od tego wyniku gospodynie odpowiedziały czterema punktami z rzędu, a o dobrą dyspozycję tego dnia zasygnalizowała Alyssia Brewer, ale gdynianki nie odpuszczały.

W ostatnich dwóch minutach pierwszej kwarty, które rozpoczynały od rezultatu 14:23, zniwelowały straty po wolnych Kateryny Dorogobuzowej i trafieniu Kariny Różyńskiej.

Niestety, w dwóch następnych odsłonach gdynianki były w stanie rzucić tylko po 11 punktów, a ich kosz z minuty na minutę dziurawiony był coraz bardziej. Hasło do zdecydowanego ataku miejscowych dała Sharnee Zoll udanym rzutem zza łuku na początku drugiej kwarty.

Na zakończenie kwadransa gry AZS prowadził już 39:22, a Brewer miała na koncie tyle samo punktów co wszystkie gdynianki razem wzięte, gdyż 19.

Co prawda po chwili Julia Adamowicz trafiła "trójką", ale oczekiwanej zmiany obrazu gry nie było. Na przerwę AZS zszedł z przewagą 22 punktów (51:29).

Pierwszy celny rzut trzeciej kwarty należał do Angeliki Stankiewicz, ale nie zapowiadał lepszej serii, a wręcz przeciwnie, gdyż gdynianka wykorzystała tylko jeden z dwóch wolnych.

AZS śrubował wynik aż do 83:38! Taki rezultat pojawił się na 11 sekund przed końcem 30 minuty po wolnym Oleny Ogrodnikovej.

W ostatniej kwarcie gdynianki walczyły głównie o to, by "nie pękła setka". Cel osiągnęły, a nawet jeszcze w tej odsłonie zdobyły więcej punktów od rywalek. W 38. minucie było 91:60. Basket jeszcze podjął ryzyko, aby zmniejszyć rozmiary porażki, ale rzuty już nie wpadały, a faulowane gospodynie wykorzystały cztery wolne z rzędu.

2 listopada 2014, godz. 18:00
1 pkt.
KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.
BASKET Gdynia

94% 350 typowań KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.

Wyniki 5 kolejki

• KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - BASKET Gdynia 95:60 (23:18, 28:11, 32:11, 12:20)
  • Ślęza Wrocław - MKK Siedlce 72:65 (21:14, 17:21, 22:19, 12:11)
  • Pszczółka AZS UMCS Lublin - Widzew Łódź 70:53 (22:19, 18:13, 15:13, 15:8)
  • Basket Konin - CCC Polkowice 62:65 (20:19, 14:17, 15:12, 13:17)
  • Energa Toruń - Artego Bydgoszcz 92:71 (21:23, 27:14, 21:12, 23:22)
  • Glucose ROW Rybnik - Wisła Can-Pack Kraków 61:84 (12:22, 14:20, 12:20, 23:22)

Opinie (19) 3 zablokowane

• Ciąg dalszy promocji Gdyni. (3)

Szkoda słów, wysiłku dziewczyn, nerwów garstki kibiców... Promocja nie Miasta, ale DZIADOSTWA. Skład na miarę niższych klas rozgrywkowych, tylko wspomnień szkoda....

• 20 4

• jaka kasa taka promocja (1)

"zniechecony" - to żyj wspomnieniami.
      Przecież każdy mistrz musi kiedyś ze sceny zejść.
      A spadki nawet do drugiej ligi też się w sporcie zdarzają.
      Zniechecony - poszukaj sobie innego klubu na mistrza i tam kibicyj. Tylko po roku będziesz musiał znowu zmieniać idola.

• 11 4

• do obserwatora

Nie mam kilkunastu lat, nie szukam IDOLI. Jasne, sa lata gorsze i lepsze, tyle ze nie podoba mi sie stan obecny wlasnie dlatego, ze od lat,tj. Jeszcze gry graly w Gdansku, kibicowalem im. A w tym roku mam z tym problem i nie chodzi o same wyniki. I tyle.

• 8 1

• smutny ale kibic

Przykro czytać te żenujące i tylko krytyczne wypowiedzi. Wszyscy się znają na baskecie jak na przyszłej zimie.
      Też mi smutno, że nie ma zwycięstw ale kibicuję dalej. Wierzę że plan trzyletni zadziała. Jestem cierpliwy a młodym koszykarkom życzę spokoju i wytrwałości w trudnym zawodzie.
      A pseudo fanom dodam:
      - w Rybniku jak grały dwie najsłabsze drużyny to przyszło kilkaset fanów, była strefa kibica, a dziewczyny dostały przed meczem róże od miejscowych działaczy.

• 2 4

• Mecz się odbył czyli fakturę może Krawczyk do miasta wysłać. (2)

• 14 4

• Na budowie jak spier.... robote też wystawiają fakture i biorą kasę skoro maja tak podpisaną umowę.
      To akurat nie powinno nikogo dziwić.

• 8 1

• jaka wyslac???

Zaplacic!!!
      hala wola za kazdy mecz kilka tysi za mecz!!!

rozwiązac ten twór co zadluza miasto!!!

• 2 1

• Zgasić światło.

• 13 3

• Co tam, Krawczyk spuści zespół z ligi i dalej nie da się odspawać od stołka! (2)

• 16 4

• Wydaje mi się, że Mietek to firma prywatna i może robić co chce.

• 7 3

• odejdzie na emeryture wkrotce a kosza juz nikt nie podniesie przynajmniej w Gdyni

• 1 3

• Zmiany

Zmiany powinny nastąpić.Teraz trener do zmiany, obecny jest bardzo cienki.

• 5 2

• Dzięki Maciejewski! (1)

Dobrze, że odpuścił IV kw.! Inaczej byłoby -60 pkt!

• 3 1

• prorok jaki czy co ...

• 1 1

• Sponsor Lotos. (1)

Ciekawe czym kierował się Lotos zmianą sponsoringu z żeńskiej mistrzowskiej koszykówki na męską w Sopocie?

• 0 1

• Lotos wycofał się z koszykówki żeńskiej tak samo jak z żużla

Jak dowiedzieli się o długach jakie narobił Krawczyk to szybko się ewakuowali do spokojnego Sopotu, gdzie Kazio Wierzbicki może nie fika koziołków i nie skacze na stoliki, ale swoją pensję bierze w firmie a nie z pieniędzy sponsora dla koszykarek przeznaczonych.

• 1 0

• przynajmniej (1)

Jedno będzie stałe w tym sezonie, do końca będą jeździć po pierwsze zwycięstwo :)

• 3 0

• przynajmniej - ty z takim podejściem nie bierz się za sport ani żadną robotę. Lepiej puszczaj Totolotka.
      A jeśli masz dzieci to nie namawiaj je do uprawiania sportu nawet amatorskiego, bo po co - zawsze będą jacyś lepsi.

• 1 0

• Ale o co chodzi?

Drużyna ma jasno określony cel? Ma! (wyjazd po pierwsze zwycięstwo), więc i ma motywację, nie rozumiem skąd te nerwy?