Wiadomości

stat

Bradley Wilson-Dean, żużlowiec Wybrzeża Gdańsk o świętach w Nowej Zelandii

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Bradley Wilson-Dean ze względu na warunki panujące w Nowej Zelandii, zimą wcale nie musi rozstawać się z motocyklem.
Bradley Wilson-Dean ze względu na warunki panujące w Nowej Zelandii, zimą wcale nie musi rozstawać się z motocyklem. fot. facebook

Rodzinny grill, prosię z rożna, jazda na nartach wodnych i motocyklu oraz łowienie ryb - tak zazwyczaj wyglądają święta Bożego Narodzenia u Bradleya Wilsona-Deana. Nowozelandzki żużlowiec Zdunek Wybrzeża Gdańsk w tym roku spędzie je jednak z dziewczyną w znacznie chłodniejszej Wielkiej Brytanii, ale jak przyznaje: - Nie ważne gdzie, ważne z kim.Bradley Wilson-Dean to jeden z najnowszych nabytków Zdunek Wybrzeża. Nowozelandczyk podpisał w Gdańsku 3-letni kontrakt i może zostać dopiero trzecim żużlowcem tej nacji po Tonym BriggsieMitchu Shirra, który zaliczy występ w polskich rozgrywkach. Nie mogliśmy przepuścić takiej szansy i przy okazji planowania artykułów o świątecznej tematyce, skierowaliśmy się do niego, aby opowiedział nam jak wygląda Boże Narodzenie w kraju Kiwi.

- Spędzamy je rodzinnie. Pierwszy dzień świąt rozpoczynamy od rozpakowywania prezentów, a później siadamy razem do obiadu. Z racji panującego klimatu, naszą tradycją jest... wspólne grillowanie. Popularną potrawą jest pieczeń z szynki, ale zdarza się, że na rożen trafia całe prosię - wyjaśnia Bradley.
CZYTAJ WIĘCEJ O ŻUŻLOWCU Z NOWEJ ZELANDII

O ile w naszym klimacie łączenie biesiadowania z zachowaniem choćby minimum aktywności fizycznej jest często wyzwaniem, w Nowej Zelandii jest na porządku dziennym.

- Wykorzystujemy ten czas na wspólne zabawy na świeżym powietrzu, bo zazwyczaj w grudniu jest u nas gorąco. Jeśli chodzi o mnie i moich bliskich, nasze ulubione rozrywki to jazda na motocyklach, rowerach, skuterach i nartach wodnych czy łowienie ryb. Zaleganie przy stole na pewno nam nie grozi - przyznaje 24-latek.
Jazda na skuterze wodnym to jedna z wielu rozrywek jakim można oddać się w święta w Nowej Zelandii.
Jazda na skuterze wodnym to jedna z wielu rozrywek jakim można oddać się w święta w Nowej Zelandii. fot. facebook


W tym roku Bradley po raz drugi w życiu spędza święta nie w ojczyźnie, a w Wielkiej Brytanii, więc będą one wyglądały zupełnie inaczej.

- Tęsknię za pogodą w Nowej Zelandii. Na szczęście jestem razem z dziewczyną, a najważniejsze jest to z kim, a nie gdzie spędzasz ten czas. Wracam do kraju z początkiem roku, bo 6 stycznia wezmę udział w narodowych mistrzostwach - mówi żużlowiec.
Wilson-Dean w przeciwieństwie do zawodników z Europy, będzie już dobrze oswojony z motocyklem na początku roku. O tym czy da mu to przewagę z początkiem sezonu, przekonamy się dopiero na wiosnę. Obecnie zawodnik jest brany pod uwagę co najwyżej jako rezerwowy, ale zamierza powalczyć o swoją szansę.

- Wszystkim związanym z gdańskim klubem chciałbym życzyć zdrowia i szczęścia na nowy rok. Zobaczymy się w marcu. Na pewno pojawię się na pierwszych treningach. Kupiłem dwa motocykla od jednego z braci Pawlickich i zamierzam być dobrze przygotowany do sezonu - podkreśla Bradley.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (27)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2018

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Filippo Xyz 14 26 78.6%
2. Paweł Drzxewiecki 13 25 84.6%
3. Bartosz Borkowski 14 24 71.4%
4. Grzegorz Ja 14 24 71.4%
5. Radosław Kalkowski 14 24 71.4%

Tabela końcowa

Nice 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 Speed Car Motor Lublin
2 ROW Rybnik
3 Car Gwarant Start Gniezno
4 Lokomotiv Daugavpils
5 Orzeł Łódź
6 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
7 Euro Finannce Polonia Piła
8 Arge Speedway Wanda Kraków

Terminarz

29.08 (śr) godz.17:15 Arge Speedway Wanda Kraków 45:43 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
28.08 (wt) godz.17:00 Orzeł Łódź 60:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
19.08 (nd) godz.17:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 63:27 Euro Finannce Polonia Piła LIVE!
12.08 (nd) godz.14:30 Speed Car Motor Lublin 42:48 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
01.07 (nd) godz.14:15 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 50:40 ROW Rybnik LIVE!

Najczęściej czytane