Arka II przegrała z outsiderem III ligi

2 kwietnia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Najnowszy artykuł na ten temat Małe derby Gdyni: Arka II - Bałtyk 1:2
Grzegorz Tomasiewicz (z lewej) z powodu urazu zakończył mecz z Leśnikiem już po 20 minutach. Arka II uległa niżej notowanemu rywalowi, którego ambitną postawę trener gdynian porównał do tej prezentowanej przez Błękitnych Stargard Szczeciński, którzy robią furorę w tegorocznym Pucharze Polski. Grzegorz Tomasiewicz (z lewej) z powodu urazu zakończył mecz z Leśnikiem już po 20 minutach. Arka II uległa niżej notowanemu rywalowi, którego ambitną postawę trener gdynian porównał do tej prezentowanej przez Błękitnych Stargard Szczeciński, którzy robią furorę w tegorocznym Pucharze Polski.

Rezerwy Arki Gdynia uległy na Narodowym Stadionie Rugby Leśnikowi Manowo 0:2 (0:0) przegrywając w III lidze drugie spotkanie z rzędu. Co gorsza, z urazem mecz zakończył jeszcze w pierwszej połowie Grzegorz Tomasiewicz. W piątek o godz. 16 na wyjeździe z Bałtykiem Koszalin zagra Bałtyk Gdynia, a w sobotę o godz. 13 Lechia II Gdańsk zagra w Kartuzach z Cartusią.

SPRAWDŹ, JAKIE PIŁKARSKIE MECZE ODBĘDĄ SIĘ W TRÓJMIEŚCIE W PRZEDŚWIĄTECZNE DNI

Saliwon 58, Wiśniewski 78

ARKA II: Kędra - Nowakowski, Wojcinowicz, Robakowski, Dampc (46 Niciński) - Mosiejko, Gałecki - Bach (69 Kupczyk), Tomczak, Tomasiewicz (19 Koziara) - Węsierski

LEŚNIK: Tkacz - Jaczewski, Czaja (63 Kasperczak), Hrymowicz, Więckowski, Myśliński, Saliwon (86 Gozdal), Popiołek (69 Ejzygman), Fijołek, Feliński, Wiśniewski (90 Marczak)

Zespół z Manowa przyjechał do Gdyni mając na koncie zaledwie 3 zwycięstwa w 18 spotkaniach. Wydawało się, że rezerwy Arki podrażnione porażką, której w poprzedniej kolejce doznały w Drawsku Pomorskim, czeka łatwa przeprawa.

Nic bardziej mylnego. Choć zespół trenera Roberta Wilczyńskiego wsparło 7 zawodników z szerokiej kadry pierwszego zespołu (Dawid Kędra, Tomasz Wojcinowicz, Maciej Dampc, Michał Gałecki, Grzegorz Tomasiewicz, Dawid Tomczak i Maciej Koziara), który w sobotę o godz. 11:45 zagra w Niecieczy z Termaliką, w czwartek druga drużyna nie zdobyła nawet punktu.

Arka II grająca mimo wszystko w młodzieżowo-juniorskim składzie, musiała radzić sobie bez podstawowego stopera Przemysława Szura pauzującego za nadmiar żółtych kartek.

Początek meczu zwiastował pomyślnie dla gospodarzy, którym brakowało jednak skuteczności przy sytuacjach bramkowych. Najpierw zbyt lekko po dośrodkowaniu z prawej strony uderzał Dawid Tomczak, a chwilę później zablokowany został strzał Mateusza Węsierskiego. Dobijać próbował Tomasz Wojcinowicz, ale zrobił to niecelnie.

Leśnik pierwszą groźną sytuację stworzył po kwadransie gry. Po dośrodkowaniu Przemysława Saliwona piłka musnęła poprzeczkę. Chwilę później plac gry opuścić musiał Grzegorz Tomasiewicz. Pomocnik, który wrócił w tym tygodniu ze zgrupowania reprezentacji Polski do lat 19 (w tureckim Belek wystąpił łącznie 55 minut w dwóch meczach towarzyskich przeciwko Gruzji), doznał urazu i za niego wszedł na boisko Maciej Koziara.

- Grzegorz wrócił z kadry mając lekki problem z mięśniem czworogłowym. Wydawało się, że już wszystko jest w porządku, ale niestety uraz odnowił się podczas dzisiejszej gry - mówi trener Wilczyński.

Na blisko 10 minut przed przerwą gospodarze mieli kolejną okazję, by objąć prowadzenie, ale z 6 metra nad poprzeczkę główkował Wojcinowicz.

Po zmianie stron gola zdobyli przyjezdni. Po podaniu Radosława Felińskiego głową Dawida Kędrę pokonał z najbliższej odległości Saliwon.

Gdynianie szukali wyrównania, ale w 73 minucie, gdy w polu karnym po dograniu Konrada Kupczyka znalazł się Koziara, zdołał powstrzymać go jeden z obrońców. Z rzutu wolnego bezpośrednio uderzał Damian Mosiejko, ale nieznacznie się pomylił.

Zamiast doprowadzić do remisu, gdynianie stracili kolejną bramkę. Pojedynek sam na sam z Kędrą przegrał wprawdzie Mateusz Wiśniewski, ale przy dobitce z ostrego kąta już się nie pomylił.

- W pierwszej połowie dyktowaliśmy warunki gry, wydawało się kwestią czasu, że zdobędziemy gola. Goście wykazali się jednak ogromną determinacją. Miejsce, które zajmują obecnie w tabeli z pewnością nie jest miarodajne dla tego, co potrafią zagrać. W dzisiejszej piłce wola walki i determinacja ma ogromne znaczenie o czym przekonują choćby Błękitni Stargard Szczeciński w Pucharze Polski pokonując w środę Lecha Poznań. Nam dzisiaj tego zabrakło - podsumował trener Wilczyński.

• Stomil Olsztyn - Bytovia 2:0 (2:0)
  • Wisła Płock - Zagłębie Lubin 0:1 (0:0)
  • Chojniczanka - Chrobry Głogów 1:1 (0:0)
  • Flota Świnoujście - Olimpia Grudziądz 1:0 (0:0)
  • Miedź Legnica - Dolcan Ząbki 0:3 (0:1)
  • Termalica Bruk-Bet Nieciecza - GKS Katowice 1:0 (1:0)
  • Wigry Suwałki - Pogoń Siedlce 2:0 (1:0)
  • Widzew Łódź - Sandecja Nowy Sącz (odwołany przez PZPN w związku z zawieszeniem licencji gospodarzy)

Opinie (25) 8 zablokowanych

• I bardzo dobrze. Hehehehe. (2)

• 38 19

• białoniebieskie się skompromitowały

• 10 3

• Obłuże jest TYLKO ! żółto-niebieskie !!!!!

• 7 9

• Jak nam przykro gdynianie.

• 20 11

• Ostatnio baty od Rasela Dygowo teraz porażka z Leśnikiem Manowo. (3)

Może już czas podziękować mało perspektywicznym graczom.

• 28 6

• jak widać na Lechię wystarczają :) (1)

• 7 5

• jedna jaskółka wiosny nie czyni......................

• 2 4

• Dobry kurs

Arka II przegrywa jak jest dobry kurs na porażkę.
      Nic w tym dziwnego, taki klimat w tym klubie.

• 0 0

• Uuu, ha, ha...

Super juniorzy Arki.

• 21 7

• Bylem, zmarzłem.

I się wkurzyłem. Bez pomysłu, mało skutecznie, II połowa beznadziejna. Szkoda, choć przynajmniej goście będą mieli wesołe święta...

• 21 5

• (4)

Każdy lachę w to wbija (okręgówka i rezerwy czy to LG czy AG). Oprócz kadłubów, bo dla nich to szczyt marzeń.

• 15 15

• Panow Kadłubow konfidencie z arki. (2)

• 15 13

• Chodzicie kanałami po Gdyni więc chyba kadłubowy kloszard

• 11 10

• pokaż się w Gdyni ty......kałdłubie !

• 6 6

• Po wynikach Lechii widać ile warta jest powyższa hipoteza...

• 6 1

• (1)

Oj kibice, znawcy piłki nożnej. Rezerwy są po to, żeby ogrywać młodych piłkarzy, nauczyć grać, po to żeby przygotować piłkarzy do gry w pierwszym zespole, każdy mecz ma być treningiem. Fajnie jak wygrywają ale w gruncie rzeczy nie o to chodzi.

• 15 6

• zgadza sie

Mlode chlopaki maja sie ogrywac, dobrze jesli sa wzmocnieni tymi z I druzyny, zeby mili sie od kogo uczyc. Tyle ze na boisku trzeba tez zaangazowania i determinacji. Milo bylo popatrzec i posluchac chlopakow z Lesnika-oni naprawde chcieli te punkty w Gdyni wyrwac!

• 4 2

• Wszystko opada. (3)

I to jest cała Arka. Chłopaki z pierwszej i drugiej drużyny lubią się kompromitować. Tak są skonstruowani.

• sks baltyku nie ma !!

tylko została porażka i kompromitacja ! taka konstrukcja ! do kupienia w złomowisku !!