Kolejny brązowy medal siatkarzy Trefla Gdańsk. 3. miejsce młodzików w mistrzostwach Polski

14 maja 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Trefl Gdańsk

Młodzicy Trefla Gdańsk z brązowymi medalami mistrzostw Polski. Młodzicy Trefla Gdańsk z brązowymi medalami mistrzostw Polski.

Młodzicy Trefla Gdańsk wrócili z mistrzostw Polski z brązowymi medali. W meczu o najniższy stopień podium pokonali Gwardię Wrocław 2:1 (14:25, 25:20, 15:13). Tytuł najlepszego atakującego turnieju otrzymał Tytus Nowik. To kolejny kruszec tego koloru dla żółto-czarnym. W PlusLidze 3. miejsce zajęli seniorzy.

PRZECZYTAJ - TREFL ZATRUDNI REPREZENTANTÓW POLSKI. ANASTASI MA NOWEGO ASYSTENTA

Skład Trefla Gdańsk
Igor Bogucki, Jakub Jeżewski, Adam Wyrzykowski, Damian Breszka, Bartłomiej Potrykus, Tytus Nowik, Piotr Kuras, Iaroslav Sinitskii, Rafał Butkiewicz, Mateusz Stasiak, Paweł Dolak, Bartłomiej Cieśliński, Maciej Gliniecki, Michał Kulpa

Młodzicy Trefla Gdańsk jechali na finałowy turniej mistrzostw Polski do Dębicy z myślą, aby obronić tytuł zdobyty przed rokiem. Rywale okazali się tym razem bardziej wymagający, ale także na ich tle żółto-czarni poradzili sobie bardzo dobrze.

Młodzicy Trefla, w najlepszej ósemce Polski trafili do grupy A. W niej pokonali najpierw Chełmiec Aqua Zdrój Wałbrzych 2:1, a następnie 2:0 UMKS MOS Wola Warszawa. W meczu o pierwsze miejsc w grupie zmierzyli się z Jastrzębskim Węglem, ale ulegli 0:2. Tym samy awansowali do półfinału z drugiej pozycji i spotkali się z najlepszą drużyną grupy B - SKPS Dunajec Nowy Sącz.

W pierwszym starciu strefy medalowej przegrali po dwóch partiach. Dlatego też przyszło im rywalizować z Gwardią Wrocław o trzecie miejsce - uległa w półfinale Jastrzębskiemu 0:2. I choć słabo zaczęli starcie, to po przegranym secie wygrali w dwóch kolejnych i stanęli na najniższym stopniu podium.

- Początek w naszym wykonaniu był bardzo słaby. Stawka spotkania mocno ciążyła na grze niektórych naszych zawodników, nie mających doświadczenia w uczestnictwie w tak dużych imprezach. Od drugiego seta było już coraz lepiej, a ciężar gry na swoje barki wzięli nasi najbardziej rutynowani gracze Tytus Nowik oraz Igor Bogucki. Oni nakręcali poczynania całego zespołu - powiedział dla pzps.pl trener gdańskiej drużyny, Ariel Fijoł.
W starciu finałowym Jastrzębski wygrał z SKPS 2:0. Po meczu o złoto przyznano nagrody indywidualne. Wyróżnienie spotkało Tytusa Nowika z Trefla, którego uznano najlepszych atakującym turnieju. MVP zmagań przyznano Kajetanowi Kubickiemu (Jastrzębski), najlepszym rozgrywającym został Damian Biliński (Gwardia), przyjmującym Jakub Olszewski (SKPS Dunajec), blokującym Szymon Górowski (SKPS Dunajec), a libero Jakub Hawryluk (Jastrzębski).

PRZYPOMNIJ SOBIE, JAK PRZED ROKIEM MŁODZICY TREFLA GDAŃSK SIĘGNĘLI PO ZŁOTO

Wyniki Trefla Gdańsk
Faza grupowa
Chełmiec Aqua Zdrój Wałbrzych - Trefl Gdańsk 1:2 (14:25, 25:22, 13:15)
UMKS MOS Wola Warszawa - Trefl Gdańsk 0:2 (17:25, 14:25)
Trefl Gdańsk - Jastrzębski Węgiel 0:2 (20:25, 10:25)

Półfinał
Trefl Gdańsk - SKPS Dunajec Nowy Sącz 0:2 (13:25, 25:27)

Mecz o 3. miejsce
Gwardia Wrocław - Trefl Gdańsk 1:2 (25:14, 20:25, 13:15)

Opinie (22)

• brawo

• 11 0

• Trefl

Butkiewicz materiał na dobrego rozgrywajacego! Brawo chłopacy i jazda z (wiadomo z kim).

• 5 0

• chyba pan trener opisuje inny mecz............. (2)

Młodzicy Trefla wygrali drużyną a nie żadnymi "rutyniarzami". Oglądałem ten mecz w internecie na żywo i dokładnie przeanalizowałem statystki pomeczowe (dostępne są na stronie PZPS ). Wynik w kontakcie utrzymywał się dzięki bardzo dobrej grze środkiem. W pierwszym secie - przegranym zresztą na 14 punktów zdobytych przez Trefl, 7 było z błędów Gwardii a z pozostałych 7 pkt - 4 zdobył środkowy (nr 17). Ci niby rutynowani gracze dołożyli w tym secie po 1 pkt.
    W drugim i trzecim secie już wygranym, ten sam środkowy dołożył kolejne 5 pkt. Wystarczy spojrzeć na statystki : wymienieni przez trenera "rutynowani gracze" mieli skuteczność na poziomie 37 % i 38% - podczas gdy ten środkowy (nr 17) uzyskał 62%. Tak samo w ocenach ogólnych - Nowik uzyskał 5,7 a Bogucki 5,5 podczas gdy środkowy Paweł Dolak (nr 17) uzyskał 6,8.
    Więc reasumując panie trenerze - albo proszę nie pisać głupot albo przeanalizować statystki i obejrzeć jeszcze raz na spokojnie mecz.
    Nie znam chłopaka, ale jak będzie dalej tak się rozwijał i rósł - to będzie z niego Trefl miał pociechę. Z ciekawości przejrzałem statystyki wszystkich meczów trefla na tym turnieju i nigdzie nie zszedł z oceny poniżej 6.0

pozdrowienia dla całej drużyny ( i trenera też....)
    Super sukces, pięknie.

• 6 1

• Ten środkowy to Paweł Dolak

• 0 0

• Ja mecze oglądałem w TV Dębica no i w/g mnie tak:1) przyjęcie niestety słabe (na prawdę mieli z tym problemy i to spore), 2) rozegranie-oj szału nie było (między innymi zdecydowanie za mało grania środkiem-statystyka statystyką i co że skutecznie jak zdecydowanie za małoI!! 3) w najważniejszych momentach cały ciężar gry brał na siebie Kapitan czyli Tytus.To że nie zawsze trafia, albo go blokowali to nić dziwnego-przeciwnicy doskonale wiedzieli do koto idzie 60-70% piłek, zwłaszcza trudnych. Nie zmienia to faktu iż to on napędzał cała grę i drużynę (Igor zdecydowanie mniej i wg mnie jak na swoje warunki za mało) Bardzo dobrze pokazali się najmłodsi Młodzicy (np.J.Jeżdżewski czy M.Gliniecki). Wchodzili tylko zadaniowo ale potrafili zdobyć punkty lub uprzykrzyć życie przeciwnikom. Widać też duże przywiązanie Trenera do swojej pierwszej 6-ki-może to i dobrze bo wszyscy są jeszcze tacy młodzi, a Ci co wchodzili zadaniowo to jeszcze najmłodsi. Generalnie medal jest medal i za walkę i cała postawę należą im się Brawa. Jest też szansa że się jeszcze nieźle rozwiną,poprawią i Trefl będzie miał z nich naprawdę dużo pożytku i radości

• 0 0

• Słabe przyjęcie

Także obejrzałem mecze Naszych Chłopaków... Mieliśmy najgorsze przyjęcie ze wszystkich zespołów pierwszej czwórki mistrzostw, rozgrywający musiał dobiegać praktycznie do każdej piłki, uważam, że skrzydła zawiodły a środek i rozegranie bardzo dobrze. Niestety Nasz libero nie był w najwyższej formie (miał odgwizdanych najwięcej podwójnych piłek). Jest to ogromny sukces drużyny, w której nie ma gwiazd a poziom gry chłopaków jest równy. Dziękujemy i czekamy na kolejne sukcesy!!!

• 8 0

• Młode Lwy (2)

To są bardzo waleczni chłopcy, może nie wytykajmy teraz ich błędów tylko umiejmy cieszyć się z ich drużynowego wspólnego sukcesu ;)

• 2 0

• to nie wytykanie blędów......

Po prostu trener próbuje kogoś faworyzować bez większej zasadności. Liczby pomeczowe nie kłamią i błędy są błędami. Wygrali bo wszyscy bardo chcieli i stali się wtedy zespołem.
      Jeszcze raz wielkie gratulacje za ten medal.........

• 1 0

• Jasne że się cieszymy ale podzielić się spostrzeżeniami można-może chłopaki sobie poczytają i też i to trochę pomoże.Pozytywna krytyka nie jest niczym złym!!

• 1 0

• Brawo TREFL

to jest sport zespołowy, jak jest porażka - to całej drużyny, jak sukces - również cała drużyna świętuje.
    W 100% zasłużyli na świętowanie . Gratulacje należą się wszystkim - również chłopcom, którzy nie mieli okazji posmakować parkietu, ale dzielnie wspierali drużynę.
    Brawo, brawo, brawo WY. Czekamy na kolejne medale :)
    TREFL górą - wszystkie kategorie wiekowe zasłużyły na wielkie brawa !!!

• 8 0

• Krytyczne przyjęcie....

Bardzo gratuluję chłopakom tak wspaniałego sukcesu. Nie wiem gdzie ten trener miał tych swoich rutyniarzy co ciągneli grę - ta jego wypowiedź to jakaś kpina. Wygrali równością i wielkim zaangażowaniem rozgrywającego i środkowego (tego wyższego). Przy tak krytycznym przyjęciu i fatalnych błędach libero to że przywozimy medal zakrawa na cud. Bo wygrać mecz kiedy skrzydła mają poniżej 40% skuteczności to bardzo duży wyczyn. Albo przeciwnik musi uciec z boiska albo reszta zespołu musi mieć dzień konia..... Tyle panie trenerze i proszę nie kpić sobie z czytelników takimi wypowiedziami bo niektórzy też się trochę na siatkówce znają

• 2 3

• dramatyczny mecz (1)

Widziałam w relacji live małego chłopca (chyba młodszego) który całował piłkę przed serwem. Żeby tylko nie zepsuć zagrywki - a nie były to momenty łatwe w meczu. To świadczy najlepiej jak wielkie było zaangażowanie tych chłopców. Po pierwszym secie powstaliśmy jak nowo narodzeni. Swoją drogą gdyby nie bardzo dobra gra środkowego w 1 secie nie wyszlibyśmy prawdopodobnie nawet z 10 pkt - a to już wstyd na poziomie gry o medale. Na szczęście później wszyscy się pozbierali i zaczęli grać jak z nut. Brawo chłopaki, będzie lepiej - musicie poprawić tylko odbiór piłki i uspokoić poczynania waszego libero - zbyt nerwowy i przez to za dużo błędów.

pozdrawiam i gratulacje

• 4 1

• ten pierwszy set..........

Zgadzam się w 100% z tą opinią. Gdyby nie akcje środkowego w pierwszym secie byłby prawdziwy dramat. Pozostali byli jakby we śnie...... Tak jak pisze moja przedmówczyni gra o medal zobowiązuje już do pewnego poziomu - tak aby nie mówili później że ta czy inna drużyna znalazła się tu przypadkiem. Myślę że chłopak chciał powetować drużynie swą grą, ostatnią akcję meczu półfinałowego, dlatego tak bardzo był zmotywowany. Swoją drogą tamten półfinał zawalił sędzia. Ewidentny jego błąd sprawił że nie uznał Treflowi prawidłowo zdobytego punktu kończącego drugi set. Kto wie jak rozwinąłby się tiebreak. W relacji LIVE było to widać jak na dłoni, szczególnie że piłka spadła pod nogi liniowego. No ale na tym poziomie nie ma powtórek ( nie wiem dlaczego przy dzisiejszej technice - to żaden wielki koszt). Ale wracając do gry o brąz w 2 i 3 secie drużyna powstała "jak feniks z popiołów" i zamiast "dzieci zagubionych we mgle" na boisko wyszli wojownicy przez duże "W". Rozegrali dramatyczne kolejne 2 sety i wygrali wspaniały medal.
      Brawa chłopaki - to wspaniały sukces. Staliście się drużyną i gdy poprawicie trochę przyjęcie będziecie nie do zatrzymania................