Brąz pojechał do Gorzowa

15 kwietnia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Smutek w gdyńskiej drużynie po stracie medalu Smutek w gdyńskiej drużynie po stracie medalu

Gdyńskie koszykarki po raz pierwszy od 15 lat ukończyły rozgrywki ligowe poza podium. W czwartym meczu małego finału Lotos przegrał na własnym parkiecie z KSSSE AZS PWSZ Gorzów 67:71 (17:21, 12:12, 20:14, 18:24) i zakończył rywalizację z porażką 1-3. Miejscowy szkoleniowiec, Georgios Dikaioulakos narzekał na fatalne sędziowanie. Brązowe medale Wiesław Zych, prezes PLKK wręczył w hali przy ul. Górskiego akademiczkom

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.
Wright 25 (1x3), Babkina 10, Misiuk 6, Tomiałowicz 6, Bjelica 4 - Krawczyk 12 (2), Ziętara 4.
Sędziowie: Kudlicki, Maliszewski (obaj Warszawa), Trojanowski (Kraków)
Widzów: 500
Weaver 13, Żurowska 11, Kaczmarczyk 10, Skobel 10, Dźwigalska 8 (1) - Nnamaka 11 (3), Piekarska 8, Trębicka

Lotos mecz numer cztery małego finału rozpocznie w tym samym składzie, co dwa dni temu w wygranym spotkaniu 88:74, czyli Babkina, Wright, Bjelica, Misiuk, Tomiałowicz Kibice doskonale zapewne wiedzą, że zwycięstwo gdynianek to konieczność rozegrania piątego meczu w poniedziałek w Gorzowie
W wyjściowej piątce gorzowianek jedna zmiana w porównaniu z ostatnim spotkaniem. Miejsce Nnamaki zajęła Skobel. Ponadto grę rozpoczną Żurowska, Weaver, Kaczmarczyk i Dźwigalska
1'
Kaczmarczyk wygrała na środku boiska walkę o piłkę z Misiuk, ale pierwszy atak przyjezdnych był nieudany
1'
strata Tomiałowicz
za 2 punkty
1'
[0:2] 2 punkty zdobywa Skobel (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.).
2'
błąd 24 sekund Lotosu
za 3 punkty
2'
[0:5] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dźwigalska (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.).
za 2 punkty
2'
[2:5] 2 punkty zdobywa Misiuk (Lotos Gdynia).
za 2 punkty
2'
[2:7] 2 punkty zdobywa Kaczmarczyk (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.).
za 2 punkty
3'
[4:7] 2 punkty zdobywa Bjelica (Lotos Gdynia).
3'
zbiórka Wright po niecelnym rzucie Kaczmarczyk
3'
drugie przewinienie Żurowskiej
3'
Misiuk sfaulowana przez Kaczmarczyk i będą rzuty wolne dla gdynianki
za 1 punkt
3'
[5:7] Rzut wolny trafia Misiuk (Lotos Gdynia).
za 1 punkt
3'
[6:7] Rzut wolny trafia Misiuk (Lotos Gdynia).
4'
niecelny rzut Dźwigalskiej
za 2 punkty
4'
[8:7] 2 punkty zdobywa Tomiałowicz (Lotos Gdynia) po solowej akcji
4'
To pierwsze prowadzenie gdynianek w tym meczu
za 2 punkty
5'
[10:7] 2 punkty zdobywa Bjelica (Lotos Gdynia).
za 2 punkty
5'
[10:9] 2 punkty zdobywa Weaver (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.).
za 2 punkty
5'
[10:11] 2 punkty zdobywa Kaczmarczyk (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.).
6'
drużyna z Gorzowa ma już cztery przewinienia, każde kolejne będzie oznaczało wolne dla Lotosu
za 2 punkty
6'
[10:13] 2 punkty zdobywa Piekarska (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.).
6'
i jeszcze faulowała przy tej akcji Tomiałowicz, będzie wolny dla gorzowskiej środkowej
6'
Piekarska spudłowała z wolnego
6'
Piekarska fauluje po raz drugi dzisiaj
za 1 punkt
6'
[11:13] Jeden z dwóch wolnych trafia Bjelica (Lotos Gdynia).
za 2 punkty
6'
[13:13] 2 punkty zdobywa Misiuk (Lotos Gdynia).
za 2 punkty
7'
[15:13] 2 punkty zdobywa Babkina (Lotos Gdynia) po przechwycie i solowym rajdzie przez pół boiska
za 2 punkty
7'
[15:15] 2 punkty zdobywa Weaver (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.).
7'
Bjelica próbowała umieścić piłkę w koszu hakiem, ale trafiła tylko w obręcz
8'
strata Waever
8'
kolejny raz Bjelica, znów hakiem i znów tylko w obręcz
8'
niecelny rzut Piekarskiej
8'
Bjelica potrzebuje pomocy masażystów, na razie przy ich pomocy opuściła parkiet, do gry weszła Krawczyk
8'
Wright wyrzuciła piłkę w aut
za 2 punkty
8'
[15:17] 2 punkty zdobywa Piekarska (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.).
9'
Dźwigalska faulowała Babkinę, a potem sama upadła na parkiet, wolne dla Lotosu
za 1 punkt
9'
[16:17] Rzut wolny trafia Babkina (Lotos Gdynia).
za 1 punkt
9'
[17:17] Rzut wolny trafia Babkina (Lotos Gdynia).
9'
nieudany rzut za trzy Żurowskiej, ale piłkę zebrały gorzowianki
10'
na ostatnią minutę kwarty gdyńskich szkoleniowiec wprowadził Ziętarę, dając odpocząć Babkinie
10'
korekta czasu, bo zegar nie zatrzymał się po gwizdku sędziego
10'
po kilkuminutowych konsultacjach przy stoliku sędziowskim ustalono, że do końca kwarty pozostało 57 sekund, wcześniej zegar wskazywał 54.
za 2 punkty
10'
[17:19] 2 punkty zdobywa Piekarska (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.), gdyż gdynianki pozwoliły dwukrotnie zebrać rywalkom piłkę z własnej tablicy
10'
niecelny rzut Wright
za 2 punkty
10'
[17:21] 2 punkty zdobywa Żurowska (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.) na koniec pierwszej kwarty
PO PIERWSZEJ KWARCIE LOTOS PRZEGRYWA 17:21, o ile oczywiście sędziowie znów czegoś nie zmienią, bo na tablicy świetlnej wszyskie cyferki zamieniły się na zera
w przerwie między kwartami tańczą nie cheeleaders jak to jest w koszykarskim zwyczaju, a dwie... maskotki gdyńskiego klubu, tańczą do "Zorby", zapewne bliskiej greckiemu trenerowi Lotosu
znacznie dłuższa niż normalnie między pierwszą a drugą kwartą, gdyż są kłopoty z tablicą świetlną
11'
drugą kwartę rozpoczął Lotos
za 2 punkty
11'
[19:21] 2 punkty zdobywa Wright (Lotos Gdynia).
11'
straty z obu stron
za 2 punkty
12'
[21:21] 2 punkty zdobywa Wright (Lotos Gdynia).
12'
nieudany rzut za trzy Dźwigalskiej, ale gdynianki grają niefrasobliwie do tego stopnia w obronie, że rozgrywająca rywalek dobiegła do piłki
12'
strata Kaczmarczyk
13'
Babkina pudłuje spod kosza, a po chwili fauluje, aby powstrzymać szybki atak gorzowianek
13'
wraca do gry Bjelica
13'
niestety gdynianki znów pozwoliły zebrać piłkę z własnej tablicy, akademiczki mają już 16 zbiórek, w tym 9 na atakowanej tablicy!
13'
fauluje Wright
za 1 punkt
13'
[21:22] Rzut wolny trafia Kaczmarczyk (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.).
za 1 punkt
13'
[21:23] Rzut wolny trafia Kaczmarczyk (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.).
za 2 punkty
14'
[23:23] 2 punkty zdobywa Ziętara (Lotos Gdynia).
za 2 punkty
14'
[23:25] 2 punkty zdobywa Weaver (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.).
14'
strata Babkiny
za 2 punkty
14'
[23:27] 2 punkty zdobywa Nnamaka (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.).
14'
Czas dla Lotosu
14'
Nnamaka niecelnie zza łuku
14'
za 2 punkty
15'
[23:29] 2 punkty zdobywa Weaver (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.).
15'
faul ofensywny Bjelicy, mimo gwizdów kibiców niezadowolonych z tej decyzji
15'
Lotos ma cztery przewinienia w tej kwarcie, każde kolejne to rzuty dla rywalek
16'
niecelny rzut za trzy Tomiałowicz
17'
strata Dźwigalska
17'
czas dla KSSSE AZS PWSZ
17'
nieudany rzut Wright, piłka nie dotknęła nawet obręczy
17'
Tomiałowicz wygrała walkę w... parterze z Nnamaką i to ona przejęła piłkę po niecelnym rzucie Żurowskiej
18'
Bjelica zgubiła piłkę pod koszem, którą dogrywała Babkina
18'
faul Bjelicy
za 1 punkt
18'
[23:30] Rzut wolny trafia Żuriowska (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.).
za 1 punkt
18'
[23:31] Rzut wolny trafia Żurowska (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.).
za 2 punkty
18'
[25:31] 2 punkty zdobywa Krawczyk (Lotos Gdynia).
18'
Żurowska straciła piłkę, a po chwili popełniła trzecie tego dnia przewinienie
19'
19'
przechwyt Wright
19'
Dźwigalska sfaulowała Wright, będą rzuty, bo to piąty faul gości w tej kwarcie
19'
Wright nie trafiła żadnego z dwóch wolnych!
19'
nieudany rzut za trzy Dźwigalskiej
20'
strata Babkina
20'
bardzo słaba gra z obu stron w drugiej kwarcie, dominują straty, niecelne rzuty i faule
20'
trzecie przewinienie Bjelicy
20'
teraz Kaczmarczyk nie wykorzystała żadnego z dwóch wolnych!
za 2 punkty
20'
[27:31] 2 punkty zdobywa Wright (Lotos Gdynia) po szybkiej akcji
20'
faul Nnamaki na Wright, na 20 sekund przed przerwą będą rzuty wolne dla Lotosu
za 1 punkt
20'
[28:31] Rzut wolny trafia Wright (Lotos Gdynia).
za 1 punkt
20'
[29:31] Rzut wolny trafia Wright (Lotos Gdynia).
za 2 punkty
20'
[29:33] 2 punkty zdobywa Kaczmarczyk (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.) równo z końcową syreną
DO PRZERWY LOTOS PRZEGRYWA 29:33
To jeszcze o niczym nie świadczy, gdyż ku pokrzepieniu serc przypomnijmy, że dwa dni temu po 20 minutach gdynianki przegrywały 38:41, by wygrać aż 88:74. Jednak wówczas trafiły po przerwie aż dziesięć "trójek",. Czy zdobędą się na to i dzisiaj? Na razie żaden ich rzut zza linii 6.75 nie osiągnął celu
Lotos sromotnie przegrywa walkę na tablicach (15:22, w tym 11 zbiórek rywalek na atakowanej tablicy). Ponadto gdynianki popełniły aż 10 strat, w tym Babkina 5
Pozostałe statystyki w miarę wyrównane, rzuty za dwa - 55% Lotos, 50% Gorzów, za trzy jedyny celny rzut należał do przyjezdnych, to co gospodynie powinny postarać się wykorzystać to słaba skuteczność rywalek na linii rzutów wolnych (zaledwie 57%)
21'
trzecią kwartę rozpoczęły przyjezdne
21'
po rzucie za trzy Dźwigalskiej piłka nawet nie doleciała do kosza, to już 11 próba przyjezdnych zza łuku, tylko jedna była udana
za 2 punkty
21'
[31:33] 2 punkty zdobywa Krawczyk (Lotos Gdynia).
22'
dwa faule gdynianek w jednej akcji obronnej, najwyraźniej w przerwie szkoleniowiec nakazał wzmocnić obronę
za 2 punkty
22'
[31:35] 2 punkty zdobywa Kaczmarczyk (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.).
23'
niecelny rzut Babkiny za trzy
23'
trzecie przewinienie Krawczyk
23'
czwarte przewinienie Bjelicy
23'
Kaczmarczyk zbiera znów piłkę na tablicy Lotosu
24'
Skobel niecelny rzut za trzy
24'
trzeci faul Kaczmarczyk
24'
Babkina wyrzuciła piłkę w aut
za 3 punkty
24'
[31:38] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Nnamaka (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.), drugi celny rzut z 15 wykonanych przez akademiczki
za 3 punkty
25'
[34:38] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Krawczyk (Lotos Gdynia).
25'
czwarty faul Krawczyk
za 1 punkt
25'
[34:39] Jeden z dwóch wolnych trafia Żurowska (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.).
za 2 punkty
25'
[36:39] 2 punkty zdobywa Wright (Lotos Gdynia).
25'
siódma tego dnia strata Babkiny
25'
faul Wright, to piąty już w tej kwarcie Lotosu, będą wolne dla rywalek
za 1 punkt
25'
[36:40] Jeden z dwóch wolnych trafia Weaver (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.).
za 2 punkty
26'
[38:40] 2 punkty zdobywa Wright (Lotos Gdynia) w dodatku z faulem Weaver
26'
wolny Wright niecelny, ale Amerykanka zdołała zebrać piłkę
za 2 punkty
26'
[40:40] 2 punkty zdobywa Babkina (Lotos Gdynia).
26'
czwarty faul Kaczmarczyk
26'
Czas dla KSSSE AZS PWSZ
27'
trzecie przewinienie Piekarskiej i czwarte w tej kwarcie gorzowianek
za 1 punkt
27'
[41:40] Jeden z dwóch wolnych trafia Babkina (Lotos Gdynia).
27'
Lotos objął prowadzenie pierwszy raz od siódmej minuty
27'
niecelny rzut Żurowskiej, zbiórka Wright
27'
Babkina dała sobie zabrać piłkę Skobel
za 2 punkty
27'
[41:42] 2 punkty zdobywa Skobel (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.).
28'
trzeci faul Misiuk
za 2 punkty
28'
[43:42] 2 punkty zdobywa Tomiałowicz (Lotos Gdynia).
za 2 punkty
28'
[43:44] 2 punkty zdobywa Żurowska (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.).
28'
faul ofensywny Tomiałowicz, to jej trzecie przewinienie
za 1 punkt
29'
[43:45] Rzut wolny trafia Dźwigalska (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.).
za 1 punkt
29'
[43:46] Rzut wolny trafia Dźwigalska (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.).
29'
Bjelica po niecelnym rzucie fauluje, dość nieodpowiedzialne zachowanie przy tak wąskiej kadrze Lotosu
schodzi za faule
29'
Bjelica (Lotos Gdynia) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
za 1 punkt
29'
[43:47] Jeden z dwóch wolnych trafia Dźwigalska (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.).
za 2 punkty
29'
[45:47] 2 punkty zdobywa Wright (Lotos Gdynia).
30'
Piekarska pudłuje spod kosza
za 2 punkty
30'
[47:47] 2 punkty zdobywa Wright (Lotos Gdynia).
30'
za trzy nie trafiła Dźwigalska
za 2 punkty
30'
[49:47] 2 punkty zdobywa Wright (Lotos Gdynia) po szybkiej kontrze
30'
7,5 sekundy do końca trzeciej kwarty
30'
niecelny rzut zza łuku Dźwigalskiej i zbiórka Wright kończą kwartę
PO TRZECH KWARTACH LOTOS PROWADZI 49:47
31'
czwartą kwartę rozpoczynają przyjezdne
31'
niecelny rzut Weaver, ale zbiórka ofensywna Dźwigalskiej, już 17 rywalek na gdyńskiej tablicy!
za 2 punkty
31'
[49:49] 2 punkty zdobywa Weaver (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.).
za 1 punkt
31'
[50:49] Rzut wolny trafia Tomiałowicz (Lotos Gdynia).
za 1 punkt
31'
[51:49] Rzut wolny trafia Tomiałowicz (Lotos Gdynia).
32'
niecelny rzut za trzy Nnamaki
32'
czwarte przewinienie Piekarskiej
za 1 punkt
32'
[52:49] Rzut wolny trafia Ziętara (Lotos Gdynia).
za 1 punkt
32'
[53:49] Rzut wolny trafia Ziętara (Lotos Gdynia).
za 2 punkty
32'
[53:51] 2 punkty zdobywa Weaver (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.).
32'
niecelny rzut za trzy Babkiny
33'
faul w ataku Żurowskiej, to jej czwarte przewinienie
33'
nieudany hak Krawczyk
za 1 punkt
33'
[53:52] Rzut wolny trafia Skobel (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.).
za 1 punkt
33'
[53:53] Rzut wolny trafia Skobel (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.).
33'
33'
Czas dla Lotosu na 7 minut i 2 sekund przed końcem meczu, szkoleniowiec musi uspokoić swoje zawodniczki, popełniły one już 16 strat, z których aż 9 należy do Łotyszki
34'
błąd 24 sekund Gorzowa
za 3 punkty
34'
34'
za trzy nie trafiła Żurowska, ale zebrała piłkę Kaczmarczyk
35'
35'
faul ofensywny Ziętary
35'
czwarte przewinienie Misiuk
35'
również cztery faule Lotosu w tej kwarcie, każde kolejne to rzuty dla rywalek
35'
niecelny rzut Skobel
za 2 punkty
36'
[58:53] 2 punkty zdobywa Babkina (Lotos Gdynia).
36'
Kaczmarczyk (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.) fauluje po raz 5, tym razem w ataku i kończy udział w tym spotkaniu.
36'
Babkina spudłowała spod kosza
za 3 punkty
36'
[58:56] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Nnamaka (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.).
36'
Czas dla Lotosu, 4 minuty, 13 sekund do końca meczu
za 3 punkty
37'
[61:56] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Wright (Lotos Gdynia).
za 2 punkty
37'
[61:58] 2 punkty zdobywa Żurowska (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.).
37'
niecelny rzut Babkiny
za 2 punkty
37'
[61:60] 2 punkty zdobywa Żurowska (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.).
38'
strata Misiuk
38'
czwarte przewinienie Dźwigalskiej
za 1 punkt
38'
[62:60] Rzut wolny trafia Krawczyk (Lotos Gdynia).
za 1 punkt
38'
[63:60] Rzut wolny trafia Krawczyk (Lotos Gdynia).
za 1 punkt
37'
[63:61] Jeden z dwóch wolnych trafia Dźwigalska (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.).
38'
Żurowska (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
za 1 punkt
38'
[64:61] Rzut wolny trafia Wright (Lotos Gdynia).
za 1 punkt
38'
[65:61] Rzut wolny trafia Wright (Lotos Gdynia).
za 2 punkty
38'
[65:63] 2 punkty zdobywa Piekarska (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.).
za 3 punkty
39'
39'
czwarte przewinienie Wright
39'
za 1 punkt
39'
[65:67] Rzut wolny trafia Skobel (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.).
za 1 punkt
39'
[65:68] Rzut wolny trafia Skobel (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.).
40'
Piekarska (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
40'
mimo faulu Piekarskiej piłka po akcji Wright trafiła do kosza, sędziowie jednak nie zaliczyli dwóch punktów i nie przyznali dodatkowego rzutu, zamiast akcji 2+1 będą tylko wolne Amerykanki
za 1 punkt
40'
[66:68] Rzut wolny trafia Wright (Lotos Gdynia).
za 1 punkt
40'
[67:68] Rzut wolny trafia Wright (Lotos Gdynia).
40'
25 sekund do końca gry
40'
czwarte przewinienie Ziętary
za 1 punkt
40'
[67:69] Rzut wolny trafia Skobel (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.).
za 1 punkt
40'
[67:70] Rzut wolny trafia Skobel (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.).
40'
24 sekundy do końca
40'
40'
zebrała piłkę Dźwigalska
40'
faul Krawczyk
za 1 punkt
40'
[67:71] Rzut wolny trafia Dźwigalska (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.).
40'
drugiego Dźwigalska nie trafiła
40'
6 sekund do końca
40'
Krawczyk prosto w ręce Dźwigalskiej!
40'
nie ma medalu dla Lotosu w tym sezonie
40'
KONIEC MECZU LOTOS PRZEGRAŁ 67:71
Lotos był bardziej skuteczny w rzutach za dwa (52% do 41% rywalek) oraz za trzy punkty (33% do 18), ale pozwolił oddać akademiczkom zdecydowanie więcej rzutów z gry (73) niż sam wykonał (47). Ten stan rzeczy to efekt tego, że przyjezdne zebrały aż 21 piłek na atakowanej tablicy, a ponadto gdyniankom przydarzyło się 20 strat, w tym Babkinie 9

Trenerski dwugłos po meczu
Georgios Dikaioulakos
: Sędzia Kudlicki powinien się z tego meczu wytłumaczyć. Albo był nieprzygotowany do niego albo przemotywowany. Gwizdał nam też w drugim meczu w Gorzowie, a jak to najlepiej wie Paulina Krawczyk, która chyba w pięć minut otrzymała pięć fauli. W tej sytuacji o dzisiejszym meczu już nie chce się więcej wypowiadać.
Zajęliśmy czwarte miejsce. Może to sukces może nie... Ja dziękuję drużynie, bo dała z siebie wszystko. Dziękuję zawodniczkom, bo ja wierzę w nie, a one w moje metody pracy. Wreszcie słowa uznania dla prezesa Krawczyka i mojego sztabu szkoleniowego, gdyż byli do mojej dyspozycji przez 24 godziny na dobę

Dariusz Maciejewski: Mecz był wyjątkowo dramatyczny, momentami brutalny. Obie drużyny walczyły ze wszystkich sił o zwycięstwo, walczyli też trenerzy, a wynik mógł być w obie strony. Szczęście, że przy takim sędziowaniu nie było żadnej kontuzji.
Przed rokiem zdobyłem w Gdyni srebro i miałem łzy w oczach. Dzisiaj wyjeżdżam z brązem, a cieszę się tak jakby to było... złoto. Na początku sezonu zbudowaliśmy team na tytuł mistrzowski, ale na przełomie roku nie dostaliśmy pieniędzy z miasta i było bardzo ciężko. Medal dedykuje działaczom i kibicom, że się nie poddali, że nas wspierali. Teraz marzę już tylko o tym, aby odpocząć

• 4 0

• Nie ma już drużyny, może jakieś zmiany w zarządzie, może to już koniec Pana Krawczyka??

• GRATULACJE!! (1)

Kasa to nie wszystko, liczą się ambicje i wola walki (tak wiem o problemach zdrowotnych)

• 12 11

• jaka kasa?

• 6 5

• gdynski dramat!!!! (4)

Koszykarki bez medalu,pilkarki reczne bez finalu mimo najwiekszych nakladow finansowych w lidze,arka leci do pierwszej ligi,paceccco nie pewne gry o zloto!!! PANIE PREZYDENCIE MOZE WARTO ZASTANOWIC SIE KOMU POWIERZA SIE WYDAWANIE PIENIEDZY GDYNSKICH PODATNIKOW?!?!?

• 22 6

• (1)

może warto dać wiecej na BAŁTYK w tym roku raczej awansy nie bedzie ale....

• 5 2

• a miał być

• 0 3

• jeszcze

prokomiaki odpadna z Czarnymi i plotki spadna do 1 ligi, i bedzie swiety spokoj bo wszystko wroci do normy

• 2 2

• piłkarki graja o braz i PP

wiec spoko

• 2 1

• (2)

Wróciłem z meczu.Nigdy nie piszę o sędziach,ale dziś wtracę parę słow.Jeśli mecz jest na styku,to każda pomyłka sędziowska nie dośc że wypacza wynik to jeszcze podcina skrzydła pokrzywdzonym.Myśle o sytuacji 2+1 Moniki minutę przed końcem. To tyle na ten temat.
    Gratulacje dziewczyny za ambicję,wolę i chęć wygrania. Nie zawsze jest niedziela-czasem trzeba przełknąć gorycz porażki , i nie poddawać się.Nie wiem jaki bedzie sklad w przyszłym sezonie , ale jaki nie będzie Lotos zawsze może liczyć na nasz doping.Pozdrawiam wszystkich wiernych ,zagorzałych kibiców kobiecej koszykówki.Uszy do gory!!!

• 16 10

• (1)

Też byłam na meczu i niestety ale sędziowie sobie ustawili mecz. Niby po obu stronach dużo fauli było odgwizdanych ale właśnie akcja Moniki, która powinna być na 2+1 a sędzia ślepy, albo jednak ustawiony odpowiednio, kosza nie zaliczył. To był szczyt hamstwa!!! Poza tym sama widziałam jak w ostatnim czasie, który wziął trener Lotosu, panowie niby sędziowie stanęli pod koszem i sobie rozmawiali i gestami cos pokazywali, a na koniec jeden to pozostałych tekst "OK. Dobra". Tylko niech nikt mnie nie próbuje przekonać, że akurat o pogodzie rozmawiali. I to akurat wlaśnie przed akcją Moniki. Nie mówie że wiedzieli że akurat będzie taka sytuacja, bo oni wogóle mało wiedzą i słabo się znają na sędziowaniu, ale ewidentnie było to sędziowanie na korzyść Gorzowa. Dzięki dziewczyny za walkę. Zrobiłyście wszystko co tylko mogłyście zrobić. Niestety tepych i ślepych sędziów nie dacie rady przeskoczyć.

• 6 4

• "OK. Dobra" ?

Byłem na meczu i kibicowałem Lotosowi jak zawsze, ale nie doszukiwałbym się teorii spiskowych (wystarczy, że sporo tego mamy w polityce). Te słowa mogły stanowić np. odpowiedź na sugestię typu "Zwróć uwagę na to ..."
        Owszem sędziowie byli słabi, nawet bardzo, a już sygnalizacja wołała o pomstę do nieba, (np. bodaj czwarte przewinienie Bjelicy, kiedy sędzia klepał się po nadgarstkach albo przewinienie, gdy jedna zawodniczka spadła na drugą na środku boiska i sędzia sygnalizował jakby skakał "panterką"), ale błędy popełniali w obie strony (w końcówce nieco więcej na niekorzyść Lotosu, ale za faule spadły 3 zawodniczki z Gorzowa a 1 z Lotosu - to miałyby być te tajemne uzgodnienia?).
        Trzeba się uderzyć w pierś - po naszej stronie było sporo niepotrzebnych strat i zbyt dużo nerwowości pod koszem w 100% akcjach. Dziewczyny dały z siebie wszystko, była walka, ale tego dnia to po prostu nie wystarczyło. I tak uważam, patrząc na przebieg sezonu, że czwarte miejsce udało się zdobyć - GRATULUJĘ!
        Przy okazji - Misiuk grająca z przymusu na pozycji quasi-centra to dla mnie jakieś odkrycie półfinałów (chyba należy to zapisać jako kolejną zasługę trenera) - zabrakło jej jedynie nieco doświadczenia, które wykorzystywała bezwzględnie np. Żurowska. Ale ogólnie pozytyw.
        Mam nadzieję, że trener zostanie i sam dobierze dziewczęta, z którymi będzie pracował.
        A Pan Prezes powinien chyba powoli zacząć myśleć o zmianie zajęcia. Bez komentarza pozostawiam jego zachowanie na poziomie pseudokibica - podbieganie i wygrażanie pod adresem trenerów drużyny gorzowskiej - w całym meczu tylko za to było mi wstyd.

• 10 3

• Mietek to potrafi ! (2)

Przy tej pladze kontuzji to Puchar Polski i 4-miejsce po walce to szczyt możliwości.
    Nadzieja na Euro..... to dzika karta za P.P..Ale nad wszystkim ciąży KASA a z tym
    jak gminna wieść niesie krucho.A dziewczynom szacun za WALKĘ do końca.
    No i uznanie talentu Babkiny.Wright,Marty no i młodych Misiuk i Ziętary.Zawiodła
    Oliwia.I obyśmy mieli komu kibicować już na jesieni.

• 6 6

• Olivia ma juz co innego w glowie:))

• 3 3

• Czas pożegnać Mietka!

I co La.k,tak źle typowałem po poprzednim meczu? Nie sprawdziło się tylko z Darią (z oczywistych względów).Czas Mietka się skończył i pan Gryzoń powinien wyciągnąć wnioski. Fakt,wiele osiągnął,ale... żadnej firmie nie służy jak ktoś za długo trwa na jednym stanowisku,bo traci świeżość spojrzenia.Mietek jako prezes się wypalił i czas na kogoś nowego; tak jak (mimo wielkich zasług,o których nie zapomnimy) pożegnano się z Koziorowiczem kiedy przyszła pora,tak trzeba się pożegnać z Mietkiem.I zrobić to nim skala jego błedów zamaże dawniejsze (niemałe) zasługi.A klub nie może żyć wspomnieniami...

A co do kasy,to przecież Mietek cały czas mówił że wszystko jest OK (a jak w oficjalnym oświadczeniu zjechał dziennikarza,gdy ten opisał Twoją "gminną wieść").