Brazylijska samba przy Olimpijskiej

22 września 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Marcus rozegrał najlepszy mecz w Arce, a kto wie, czy i nie na polskich boiskach. Brazylijczyk miał udział w każdym z trzech goli dla gospodarzy w spotkaniu z Sandecją, a sam miał okazje, aby strzelić więcej niż jedną bramkę. Marcus rozegrał najlepszy mecz w Arce, a kto wie, czy i nie na polskich boiskach. Brazylijczyk miał udział w każdym z trzech goli dla gospodarzy w spotkaniu z Sandecją, a sam miał okazje, aby strzelić więcej niż jedną bramkę.

Zgodnie z zapewnieniami kierownictwa klubu i sztabu trenerskiego, gdy przyszło do meczów ze słabszymi rywalami, Arka pewnie wygrywa. W sobotnie popołudnie gdynianie rozegrali najlepszy mecz w tym sezonie. Żółto-niebiescy pokonali Sandecję Nowy Sącz 3:0 (2:0), a i tak był to najniższy wymiar kary, gdyż goli mogło być co najmniej dwa razy tyle. Z defensorami gości wielokrotnie brazylijską sambę zatańczył Marcus, kończąc mecz z golem i dwoma asystami, a mógł mieć jeszcze bardziej okazalszy dorobek goli.

SANDECJA SANDECJA
Szlaga - Tadrowski, Sobieraj, Jarzębowski, Dettlaff - Krajanowski, Pruchnik, Rzuchowski, Tomasik - Radzewicz - Marcus
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Lizak (Poznań) oraz Śliwiński, Brenk
Widzów: 3851
Cabaj - Makuch, Szymura, Mateusz Kowalski, Wilczyński - Szeliga, Mroziński, Mróz, Burkhardt, Wiśniewski - Aleksander
  • 71' Radzewicz Zmiany Szwoch
  • 86' Krajanowski Zmiany Brzuzy
  • 90+1 Marcus Zmiany Formella
Zmiany Zmiany
  • 35' Wiśniewski Zmiany Świątek
  • 44' Szymura Zmiany Zinjak
  • 70' Mroziński Zmiany Szczepański
  • 19' Marcus
  • 44' Tomasik
  • 81' Szwoch
Bramki Bramki
Kartki Kartki
  • 47' Mróz
  • 79' Mateusz Kowalski

Pomeczowy dwugłos trenerów:
Petr Nemec
(Arka): Chcę podziękować zawodnikom za to, co pokazali w dwóch ostatnich meczach. Atmosfera w zespole jest dobra i piłkarze przenieśli ją na boisku. Każde zwycięstwo buduje. Zespół łapie swój rytm. Nie mogę obiecać, że będziemy teraz wszystko wygrywać. Jeśli obrona jest dobrze poukładana to zespołowi bardzo pomaga. Zawsze chcę grać ofensywnie, ale ważne są wyniki. Należy znaleźć "złoty środek". Czasem krytyka dziennikarzy jest zbyt szybka. Zawodnikom trzeba dać trochę więcej czasu, aby pokazali swoje umiejętności.

To jest nowy zespół, który dopiero się tworzy. Dziś było doskonale widać, ile tej drużynie daje Krzysztof Sobieraj. W obronie zapewnił spokój i pewność w grze. Nie popełnialiśmy błędów. Mogliśmy wygrać wyżej, ale bramkarz gości obronił kilka sytuacji.

Jarosław Araszkiewicz (Sandecja):
Nie będę mówił, że stwarzaliśmy sytuacje, byliśmy groźniejsi itp. Sami Państwo widzieli jak to wyglądało. Myślę, że dla kibiców było to fajne widowisko, z dużo ilością akcji. Arka zagrała dziś jedno ze swoich lepszych spotkań. Pierwsza bramka ustawiła mecz. Myślę, że długo podobna bramka nie padnie. Byłem pod wrażeniem Marcusa. Miał rzeczywiście "dzień konia". Dobrze, że w drugiej połowie Cabaj obronił kilka akcji, bo byłoby jeszcze gorzej.

Przytrafiły się nam dwie kontuzje, a szczególnie pierwsza z nich spowodowała chaos na boisku. W tym sezonie straciliśmy 18 bramek, z czego 15 po stałych fragmentach gry. To dla mnie szok. Dołączyło do nas kilku nowych graczy. Liczyłem, że pomogą, a tymczasem na razie oni odcinają tylko w Sandecji kupony. Nie graliśmy dobrze ani w obronie ani w ataku.

Sandecja Nowy Sącz

80% 303 typowania ARKA Gdynia
13% 51 typowań REMIS
7% 26 typowań Sandecja Nowy Sącz

w porównaniu z wygranym meczem w Bytomiu w ostatnią środę trener Nemec dokonał dwóch zmian, obu w ofensywie. Wysuniętym napastnikiem będzie Marcus, a za jego plecami został ustawiony Radzewicz, który wraca do gry po pauzie za czerwoną kartkę
w drużynie Sandecji zagrają trzej byli piłkarze Arki: Wilczyński, Burkhardt i Aleksander. Ci dwaj ostatni mają w tym sezonie na koncie po trzy gole
przy prezentacji składów publiczność szczególnie głośnymi oklaskami nagrodziła Radzewicza (ARKA) i byłego arkowca Burkhardta (SANDECJA)
mecz nie wywołał większego zainteresowania, to może być najniższa frekwencja w tym sezonie, o tym, ilu dokładnie jest kibiców poinformujemy tradycyjnie po przerwie, gdy będą znane dane ze stadionowych kołowrotków
mimo niezbyt licznej widowni na trybunach jest głośno, już przed wyjściem piłkarzy na prezentację doping prowadzą kibice ze sektora "Górka"
Arka dzisiaj na żółto-niebiesko, goście w strojach białych, jedynie na piersiach mają czarne pionowe pasy
1'
mecz od środka rozpoczęła Sandecja
2'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - przypominają kibice
2'
po krótko rozegranym rogu piłka trafiła przed pole karne, Radzewicz (ARKA) zdecydował się na strzał, ale uderzył obok słupka
4'
do piłki w polu karnym doszedł Tomasik (ARKA), ale nie zdołał dograć do Marcusa (ARKA), podanie przeciął Mateusz Kowalski (SANDECJA), używać będziemy pełnego imienia tego zawodnika, gdyż w składzie gości jest również Marcin Kowalski, na razie ten drugi siedzi na ławce
5'
na razie mecz w spokojnym tempie, gra głównie w środku boiska
5'
Cabaj (SANDECJA) ubiegł Marcusa (ARKA) po prostopadłym podaniu Rzuchowskiego (ARKA), jednak po rzucie pod nogi Brazylijczyka bramkarz Sandecji na raty łapał piłkę, jak pamiętamy, gdy grał w Cracovii, temu golkiperowi często zdarzały się błędy
6'
ostre wejście Tadrowskiego (ARKA) w Aleksandra, sędzia był blisko i tylko ustnie napomniał obrońcę Arki
7'
Jarzębowski (ARKA), atakowany przez Aleksandra, zdecydował się na bezpieczne podanie do Szlagi (ARKA), kapitan Arki znów ustawiony jako stoper
8'
drugi róg dla Arki
8'
dośrodkowanie Rzuchowskiego (ARKA) nie przeszło pierwszego obrońcy gości
10'
dobry strzał Marcusa (ARKA) z około 20. metra, Cabaj (SANDECJA) wybił piłkę na róg
10'
po dośrodkowaniu Radzewicza (ARKA) z rogu obrońcy wybili piłkę na 30. metr od bramki Sandecji, z tej odległości na strzał zdecydował się Krajanowski (ARKA), piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką
12'
głośne śpiewy z trybun "Arkowcy gol!"
14'
na linii pola karnego przedzierał się Aleksander (SANDECJA), ale dobrze wrócił Rzuchowski (ARKA) i zabrał piłkę napastnikowi Sandecji
15'
po dośrodkowaniu z wolnego głową z 17. metrów uderzał Wiśniewski (SANDECJA), piłka minęła bramkę Arki
16'
bardzo ładna akcja Dettlaffa (ARKA), obrońca dobiegł wysokości pola karnego i wyłożył piłkę Radzewiczowi (ARKA), ten z około 12 metrów skiksował
16'
szybka odpowiedź Sandecji, Szlaga (ARKA) broni strzał Wiśniewski (SANDECJA)
18'
dośrodkowanie z wolnego Tomasika (ARKA), w polu karnym było chyba z sześć zagrań głową piłkarzy obu drużyn, ale ostatecznie to goście wybili piłkę
19'
[1:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcus. Po meczu będziemy musieli zapytać Brazylijczyka, czy taki miał zamiar, czy piłka zeszła mu z nogi. Napastnik Arki miał piłkę na linii pola karnego, a dograł mu ją wślizgiem Rzuchowski, obrońcy i bramkarz gości przygotowali się do przecięcia dośrodkowania, a tymczasem piłka poleciała bezpośrednio w kierunku bramki i trafiła w tzw. "krótki róg"
19'
wszyscy piłkarze Arki, łącznie z bramkarzem podbiegli do ławki trenerskiej, była kołyska dla Wojciecha Ignatiuka, jednego ze szkoleniowców Arki, który przed tygodniem po raz drugi został ojcem
20'
Radzewicz (ARKA) uderzył z dystansu, piłka po ziemi obok bramki
22'
"Jeszcze jedna bramka musi być" - skandują kibice
22'
wziął to skandowanie do siebie... Burkhardt (SANDECJA), potężne uderzenie Filipa z 30 metrów sprawiła duże kłopoty Szladze, wypuścił piłkę z rąk, ale na szczęście dla gospodarzy nikogo nie było na dobitkę
25'
strzelony gol za bardzo uspokoił Arkę, kolejny atak Sandecji, Szeliga (SANDECJA) zagrał ostrą piłkę w "16", nie trafił w nią Sobieraj (ARKA), ale dobrze tym razem interweniował Szlaga (ARKA)
26'
Tomasik (ARKA) wybija piłkę na róg po kolejnym ataku gości
27'
po dośrodkowaniu Wiśniewskiego (SANDECJA) obrońcy Arki wybili piłkę 25 metrów od własnej bramki, od razu uderzył Burkhardt (SANDECJA), piłka wysoko nad poprzeczką
28'
po indywidualnej akcji Tadrowski (ARKA) ściął z prawego skrzydła do środka i uderzył z 17. metra, Szymura (SANDECJA) zdołał zablokować ten strzał, będzie róg
28'
trwa oblężenie bramki Sandecji, będzie kolejny róg, bo Cabaj (SANDECJA) na korner sparował uderzenie z dystansu Sobieraja (ARKA)
29'
z rogu Radzewicz (ARKA) do Tomasika (ARKA) w pole karne, strzał Piotra Cabaj (SANDECJA) odbił przed siebie, ale nikt nie zdążył z dobitką
30'
kolejny atak Arki, piłki w polu karnym nie opanował Radzewicz (ARKA)
31'
sprzed pol karnego zdołał uderzyć Szeliga (SANDECJA), ale piłka nie sprawiła żadnych kłopotów Szladze
33'
Teraz gol" - skandują kibice, ale akurat próbują atakować goście
35'
SANDECJA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza kulejący Wiśniewski, w jego miejsce wchodzi Świątek.
36'
Arka gra falami, teraz okres spokojnej gry, próba utrzymania się jak najdłużej przy piłce w środku boiska i na własnej połowie
37'
przyspieszył Krajanowski (ARKA) i został sfaulowany 5 metrów od narożnika pola karnego
38'
Radzewicz (ARKA) dośrodkował w pole karne, Sandecja z kłopotami, ale jednak wybiła piłkę z "16"
40'
kolejny wolny dla Arki, ale tym razem piłka była dalej ustawiona od bramki, Radzewicz (ARKA) ponownie zdecydował się na dośrodkowanie, jednak posłał piłkę za wysoko i nikt nie doskoczył do główki
43'
kolejny piłkarz Sandecji potrzebuje pomocy medycznej, na noszach znoszony jest z boiska Szymura (SANDECJA), który ma kłopoty z mięśniem dwugłowym
44'
[2:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Tomasik. Cóż za akcja! Gospodarze bezwzględnie wykorzystali grę w "10" rywali. Marcus w narożniku boiska minął jednym zwodem dwóch obrońców i zagrał w pole karne, tam Radzewicz przeskoczył nad piłką, a akcję wykończył Tomasik, którego już nikt nie pilnował siedem metrów od bramki. Piotr uderzył precyzyjnie między nogami bramkarza!
44'
SANDECJA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szymura, w jego miejsce wchodzi Zinjak.
45'
sędzia doliczył dwie minuty
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PROWADZI 2:0. TAK DOBREGO WYNIKU DO PRZERWY GDYNIANIE JESZCZE NIE MIELI W TYM SEZONIE. OBY TAK DALEJ
wychodzących z szatni piłkarzy Arki witają oklaski, gdynianie grać będą bez zmian w składzie
46'
od środka rozpoczęła Arka
46'
"Obiecałaś mi na pewno, że trzy punkty dzisiaj będą" - skandują kibice pod adresem Arki
47'
Żółtą kartką został ukarany Mróz (SANDECJA) po faulu na Rzuchowskim
47'
Pruchnik (ARKA) uderzył z około 28 metrów prosto w mur
48'
przypomniał o sobie Wilczyński (SANDECJA), były arkowiec pobiegł lewym skrzydłem i uderzył nieznacznie obok słupka
48'
z dystansu strzelał Burkhardt (SANDECJA), piłka wysoko nad poprzeczką bramki Arki
49'
kolejny strzał z dystansu Burkhardta (SANDECJA), tym razem obok słupka
49'
dośrodkowanie Tomasika (ARKA) na głowę Radzewicza (ARKA), Marcin przeniósł piłkę nad poprzeczką
50'
na trybunach dawno niewidziany w Gdyni Wojciech Wąsikiewicz, były trener i dyrektor sportowy Arki, który był uwikłany w aferę korupcyjną
51'
od początku drugiej połowy nieustający doping
53'
ładna akcja Aleksandra, przed polem karnym zwodem przełożył sobie piłkę z lewej na prawą nogę, ale uderzył obok słupka
54'
ładna wymiana pozycji po stronie Arki, Marcus (ARKA) zbiegł do środka, a Krajanowski (ARKA) wchodził w pole karne, jednak podanie Brazylijczyka nie doszło do Damiana
55'
Tomasik (ARKA) zagrał na piąty metr do Marcusa (ARKA), ale ten nie zdołał uderzyć, mając obrońcę przed sobą
56'
Tomasik (ARKA) wrzucił piłkę przed pole karne, Marcus (ARKA) dobrze ją przyjął, miał dużo miejsca do strzału, ale uderzył lekko i niecelnie
56'
na trybunach dzisiaj zasiadło 3851 kibiców, oczywiście bez tych gości, bo sektor dla sympatyków przyjezdnych do końca roku jest zamknięty
62'
Marcus (ARKA) uderzył z 20 metrów, Cabaj (SANDECJA) z kłopotami wybił piłkę na róg
63'
po rogu na strzał zdecydował się Radzewicz (ARKA), ale piłka odbiła się od nóg obrońców
64'
po dośrodkowaniu Radzewicza (ARKA) ryzykowanie zagrał Mateusz Kowalski (SANDECJA), który klatką piersiową odbił piłkę w kierunku Cabaja (SANDECJA), niewiele brakowało, aby to podanie przeciął Marcus (ARKA)
66'
brawa dla Radzewicza (ARKA), ale jeszcze większe dla Cabaja (SANDECJA), który ładnie wybił strzał pomocnika Arki, piłka była dobrze uderzana po ziemi, zmierzała w lewy dolny róg bramki Sandecji
67'
doskonały rajd Tomasika (ARKA), Piotr idealnie dograł do Marcusa (ARKA), który miał przed sobą tylko Cabaja (SANDECJA), bramkarz Sandecji kapitalnie obronił, jeszcze próbował dobijać Brazylijczyk, ale trafił w Makucha (SANDECJA)
68'
potężna "bomba" z dystansu Pruchnika (ARKA) i znów broni Cabaj (SANDECJA), tym razem piękna robinsonada bramkarza gości i dobre piąstkowanie
70'
SANDECJA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mroziński, w jego miejsce wchodzi Szczepański.
71'
ARKA przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Radzewicz, którego żegnają oklaski, w jego miejsce wchodzi Szwoch.
72'
indywidualna akcja Marcusa (ARKA) zakończona strzałem, jednak ta piłka nie miała prawa wpaść do siatki, gdyż była uderzana niemal z zerowego kąta
75'
"Arka to jest potęga" - od kilku minut skandują kibice z "Górki"
77'
atak Szczepańskiego (SANDECJA), najpierw jego strzał zablokował Dettlaff (ARKA), a po chwili dośrodkowanie tego piłkarza głową wybił Jarzebowski
77'
szybka odpowiedź Arki, Marcus (ARKA) sam na sam z bramkarzem, gdyński napastnik strzelił w boczną siatkę
78'
Tomasik (ARKA) uderzył z dystansu, piłka po nodze obrońcy trafiła w rękawice Cabaja (SANDECJA)
79'
znów dobrze w obronie Jarzębowski (ARKA), po kolejnej wrzutce Szczepańskiego (SANDECJA)
79'
Żółtą kartką został ukarany Mateusz Kowalski (SANDECJA) po faulu na Rzuchowskim
81'
[3:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Szwoch. Z wolnego Tomasik dośrodkował na 3. metr od bramki rywali do Marcusa. Brazylijczyk źle trafił w piłkę i zamiast do bramki poleciała ona w drugą stronę, dopadł do niej Szwoch i precyzyjnym strzałem z około 11. metra poprawił wynik. Piłka wpadła do siatki tuż przy słupku, gdyż jeszcze otarła się od próbującego interweniować Zinjaka. To pierwszy gol gdyńskiego 19-latka w I lidze
84'
"Gdyńska Arka" - śpiewają zgodnie kibice z sektorów "Górka" i "Tory"
85'
Jarzębowski (ARKA) zagrał w pole karne do Tomasika (ARKA), ale piłka zbyt mocno uderzona i doszedł do niej Cabaj (SANDECJA)
86'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Krajanowski, w jego miejsce wchodzi Brzuzy. Dla 19-latka to debiut w I lidze!
86'
teraz w "11" Arki jest aż czterech 19-latków: Tadrowski (ARKA), Rzuchowski (ARKA), Szwoch (ARKA) i Brzuzy (ARKA)
87'
"Raz, dwa, trzy... Mało!" - skandują kibice
88'
jest też skandowanie pod adresem piłkarza... Sandecji - Burkhardta (SANDECJA)
89'
Sobieraj (ARKA) dobrym wślizgiem wygarnął piłkę właśnie spod nóg Burkhardta (SANDECJA)
90'
uderzenie z dystansu, wysoko nad poprzeczką Wilczyńskiego (SANDECJA)
90'
jest też skandowanie pod adresem Wilczyńskiego (SANDECJA)
90'
"Areczka trzy punkty ma" - śpiewają kibice
90'
mecz trwać będzie o trzy minuty dłużej
90+1
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Marcus, w jego miejsce wchodzi 17-letni Formella.
KONIEC MECZU. ARKA WYGRAŁA 3:0. TO NAJWYŻSZE ZWYCIĘSTWO GDYNIAN W TYM SEZONIE
piłkarze Arki w tańcu zwycięzców na środku boiska, z trybun oklaski dla gospodarzy i gromkie "Dziękujemy"

Pozostałe wyniki 9. kolejki:
Miedź Legnica - Olimpia Grudziądz 2:1 (0:1), Okocimski Brzesko - GKS Tychy 1:3 (1:2), ŁKS Łódź - Zawisza Bydgoszcz 1:1 (1:0), Warta Poznań - Kolejarz Stróże 4:0 (1:0), Stomil Olsztyn - Flota Świnoujście 1:1 (1:1), Dolcan Ząbki - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:1 (0:0), GKS Katowice - Polonia Bytom 4:2 (1:2), Cracovia - Bogdanka Łęczna 2:0 (1:0).

• (4)

ARKA TO JEST POTĘGA !!!!!!!!!!!!!!!!!

• 67 27

• Też tak myślę ale do kopania węgla z tą frekfencją:) (2)

To na Lechii aby nieco mniej gości z Ruchu było buhahahah

• 10 14

• Meczyk wygrany , 3 punkty są!!!!

• 11 3

• a kiedy Lechia pojechala w 1500 osob na "wrogi teren" ? Brawo dla Ruchu za tak oddanych kibicow !

mamy 3 punkty i to się liczy , będą wyniki na boisku to i na trybunach zrobi się tłoczniej !

• 4 2

• fajne macie ceny biletów a kibiców i tam mało chodzi

• 1 0

• GRATULACJE!!! Z GDANSKA (3)

• 75 22

• Dziękujemy!I życzymy Lechii poprawienia formy,bo derby w przyszłym sezonie muszą być! (2)

• 6 0

• a atmosfera na trybunach jak na wczorajszym meczu RUGBY !!! (1)

ehhh marzenia

• 2 0

• gratulacje z gdańska

odszczekuję tym razem gdynia górą... gratulacje dla kumpli z chyloni i pogórza... a napinaczom z obu stron palec wiecie który...