Basket przegrał po dogrywce w Lublinie

17 stycznia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Tiffany Brown w Lublinie zdobyła 23 punkty, ale zawiodła przy wolnym, który zapewne dałby Basketowi zwycięstwo i uruchoniłby przed dogrywką, którą gdynianki przegrały, gdyż punktowała w niej w drużynie gości tylko... Brown. Tiffany Brown w Lublinie zdobyła 23 punkty, ale zawiodła przy wolnym, który zapewne dałby Basketowi zwycięstwo i uruchoniłby przed dogrywką, którą gdynianki przegrały, gdyż punktowała w niej w drużynie gości tylko... Brown.

Gdyby na 6 sekund przed końcem czwartej kwarty Tiffany Brown wykorzystała oba rzuty wolne, Basket zapewne wróciły z Lublina ze zwycięstwem. Niestety, Amerykanka, która tego dnia była najskuteczniejsza w gdyńskiej drużynie, a nawet zaliczyła double-double, zdobyła tylko jeden punkt, a to oznaczało, że trzeba rozegrać dogrywkę. W niej nieznacznie lepsza była miejscowa drużyna Pszczółka AZS UMCS, która tym samym zwyciężyła 74:73 (21:19, 15:19, 15:15, 17:15, d. 6:5). Dla podopiecznych Vadima Czeczuro to druga porażka w dodatkowym czasie gry w tym sezonie.

SPRAWDŹ, GDZIE W TEN WEEKEND MOŻESZ PÓJŚĆ W TRÓJMIEŚCIE NA MECZE KOSZYKÓWKI

PSZCZÓŁKA AZS UMCS: Robinson 20 (1x3, 8 zb., 6 st.), Taylor 11 (6 zb.), Kotnis 10 (6 zb.), Morawiec 9 (8 zb.), Bussie 8 oraz Żandarska 11 (6 zb.), Bejtić 3, Tomiałowicz 2

BASKET: Brown 23 (2x3, 10 zb., 4 as.), Dorogobuzowa 17 (13 zb., 4 bl.), Miłoszewska 11 (1x3, 7 zb.), Stankiewicz 9 (2x3, 6 zb.), Jakubiuk 3 (5 zb.) oraz Naczk 7 (1x3), Różyńska 3 (1x3), Adamowicz, Kuras

Gdynianki zagrały w Lublinie bez kontuzjowanej Eweliny Gali. Mimo to dobrze weszły w mecz. Po rzutach Kateryny DorogobuzowejAngeliki Stankiewicz w 5. minucie prowadziły 12:8.

Jednak na tym skończyło to, co dobre dla gdynianek w inauguracyjnej kwarcie. Gospodynie zdobyły 6 punktów z rzędu, a na 13 sekund przed końcem prowadziły już 21:16. Dopiero akcja 2+1 Tiffany Brown z faulem Dary Taylor pozwoliła zmniejszyć straty po 10 minutach.

Lublinianki utrzymywały przewagę przez połowę drugiej kwarty. Zmiana obrazu gry zarysowała się od wyniku 27:24 na korzyść Pszczółek. Brown i Dorogobuzowa w 15. minucie zmieniły rezultat na 30:27 dla przyjezdnych.

Tuż przed przerwą po "trójce" Kariny Różyńskiej Basket odskoczył na 38:33. W odpowiedzi zza łuku trafiła także Angel Robinson i po 20 minutach gry gdynianki prowadziły dwoma punktami.

Jak się okazało rzut Robinson był jedyną "trójką", którą tego dnia zapisano na konto Pszczółki. Pozostałe 13 prób było niecelnych. Szkoda, że gdynianki nie wykorzystały tego mankamentu rywalek, choć same z dystansu trafiły 7 razy, ale rzucały aż 28.

Niewiele lepiej było w próbach za dwa. Z gry obie drużyny miały skuteczność poniżej 40 procent. Można było wykazać się zatem na deskach. Zebrano blisko 90 piłek, a dwie gdynianki w tym elemencie miały dwucyfrowy wynik. Jako że Brown i Dorogobuzowa zbiórki wsparły punktami, kończyły mecz z double-double.

W trzeciej kwarcie Basket tylko raz wypuściły z rąk prowadzenie. Po wolnych eksgdynianki, Olivii Tomiałowicz było 47:49. Stankiewicz i Brown szybko "odbiły" wynik na 53:49 w 30. minucie.

Dobrze dla gości rozpoczęła się także czwarta kwarta. Trzypunktowy rzut Dominiki Miłoszewskiej zmienił rezultat na 56:51. W połowie tej odsłony było jeszcze 63:59 dla Basketu po akcji Anny Jakubiuk, a korzystny wynik był jeszcze na 132 sekund przed upływem 40 minuty. Po rzucie Brown gdynianki prowadziły 67:65.

Już do końca z obu stron nie było celnego rzutu z gry, a punkty zdobywano tylko po wolnych. Oba wykorzystała Taylor, a tylko jeden na 10 sekund przed końcem Morawiec.

Piłkę zebrała Brown, który z kolei sfaulowała Taylor. Niestety, Tiffany przy wyniku 67:68 wykorzystała tylko jeden z dwóch wolnych. Tym samym doszło do dogrywki, gdyż ostatnią akcję gospodynie rozegrały na rzut za trzy Robinson, który nie trafił do celu.

W dogrywce punkty dla Basketu zdobywała tylko Brown. Tym samym gdynianki prowadziły 70:68 i 73:70. Przez prawie trzy ostatnie minuty przyjezdne nie wzbogaciły już swojego dorobku, a końcowy rezultat ustaliły kolejno: Aneta Kotnis i z wolnych Taylor.

Rezultat 74:73 nie zmienił się przez 83 sekundy. W tym czasie niecelnie rzucały: Stankiewicz (dwukrotnie) oraz Dorogobuzowa.

Wyniki 15 kolejki

• Pszczółka AZS UMCS Lublin - BASKET GDYNIA po dogrywce 74:73 (21:19, 15:19, 15:15, 17:15, d. 6:5)
  • KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - CCC Polkowice po dogrywce 81:79 (24:17, 15:19, 20:20, 8:11, d. 14:12)
  • Widzew Łódź - Glucose ROW Rybnik 64:66 (18:9, 14:20, 17:15, 15:22)
  • Ślęza Wrocław - Wisła Can-Pack Kraków 51:83 (10:16, 17:25, 8:14, 16:28)
  • Energa Toruń - MKK Siedlce 91:71 (15:20, 31:12, 21:22, 24:17)
  • Chemat Basket Konin - Artego Bydgoszcz 74:88 (16:21, 13:16, 25:28, 20:23)