Brutalna rzeczywistość

14 września 2008 (artykuł sprzed 15 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot 12:36. Jednostronne derby, dobry mecz młodzieży
Brak Zurabiego Zwiadadze był dla Lechii odczuwalny w tym spotkaniu. Brak Zurabiego Zwiadadze był dla Lechii odczuwalny w tym spotkaniu.

Biało-zieloni zawiedli swych sympatyków, ale chyba najbardziej siebie. Rugbiści Lechii ulegli na własnym boisku Budowlanym Łódź aż 3:23 (3:15). Goście nie ukrywali, że wygrana nad liderem pozwoli zachować posadę trenerowi Mirosławowi Żórawskiemu. - Rzeczywistość okazała się dla nas brutalna - komentował z kolei grający szkoleniowiec miejscowych, Janusz Urbanowicz.

Punkty: Bakuri Czubinidze 3 - Piotr Gomulak 10, Tomasz Stępień 8, Tomasz Kozakiewicz 5.

LECHIA: Witoszyński, Kwiatkowski (50 Urbanowicz), Kaszuba - Wiktorski (48 Sienkiewicz), Kowalewski - Więciorek (65 Zajkowski), Hedesz (72 Laskowski, 78 Zieliński), Brażuk - Lenartowicz - Czubinidze, Rokicki, Aszwetia, Śliwiński, Michalak - Piszczek (79 Kuźmiński).

Gospodarze prowadzili tylko raz. Po karnym dobrze bitym w piątej minucie przez Czubinidze było 3:0. Jednak na dłuższą metę Gruzin, który na ogół gry na środku ataku, nie był w stanie na "10" zastąpić Zurabiego Zwiadadze, który w sprawach rodzinnych musiał wrócić do ojczyzny. Dość powiedzieć, że w pierwszej połowie Lechia tylko raz miała szanse na przyłożenie. Tuż przed odpoczynkiem wywalczyła wrzut piłki z auto około 10 metrów od pola punktowego rywali, ale nie potrafiła tej sytuacji zamienić na "piątkę".

Łodzianie osiągnęli przewagę po kwadransie gry. Jej efektem były dwa przyłożenia oraz pięć punktów wykopanych przez Stępnia. I był to dla gospodarzy najniższy wymiar kary, bo rywale na przykład przestrzelili jeszcze dwa karne.

Po zmianie strony trener Urbanowicz wprowadził na boisko m.in. sam siebie. Biało-zieloni osiągnęli optyczną przewagę, ale nie przyniosło to punktów. Kilkakrotnie gubili piłkę tuż przed celem. Tymczasem kontry łodzian były zabójcze. Niewiele brakowało, aby zdobyli czwarte przyłożenie i wracali do domu z punktem bonusowym.

Już w doliczonym czasie gry miał miejsce nieprzyjemny incydent. Arbiter pokazał czerwone kartki Maciejowi Pabijańczykowi i Krzysztofowi Zielińskiemu, który zaledwie chwilę wcześniej wszedł na boisko. - To kary za wzajemne kopanie się - powiedział po zakończeniu gry sędzia Jarowicz.

- Zawiedliśmy jako drużyna. Jak chce się być mistrzem Polski to trzeba sobie poradzić w takim składzie, jakim się dysponuje. Po przerwie mieliśmy częściej piłkę, osiągnęliśmy przewagę w młynie, ale rzeczywistość okazała się dla nas brutalna. Musimy się jeszcze bardziej zmobilizować, a w żadnym wypadku nie można rozdzierać szat - deklarował trener Urbanowicz. - Przyjechaliśmy do Gdańska z nożem na gardle. To Lechia była faworytem. Graliśmy dziś przede wszystkim dla trenera, bo po ostatnich porażkach zrobiło się u nas nerwowo. Kamień wszystkim spadł teraz z serca. Jeśli tak będziemy bronić we wszystkich meczach, to gra będzie przyjemnością - cieszył się Stępień.

Nie było emocji w derby Pomorza. Arka Gdynia rozgromiła u siebie Mach Czarnych Pruszcz Gdański 53:9 (29:6).

Punkty: Kazimierz Raszpunda 10, Marcin Macoń 8, Jacek Wojaczek 5, Łukasz Szostek 5, Wojciech Ruszkiewicz 5, Sławomir Jeliński 5, Mariusz Motyl 5, Maciej Samujło 5, Krzysztof Korbolewski 5 - Patryk Narwojsz 9.

ARKA: Ruszkiewicz (20 Samujło), Wojaczek, Bartkowiak (60 Madajewski) - Walczuk (50 Skindel), Rogowski - Nowak, Jeliński, Raszpunda (70 Zdunek) - Szostek - Wójcik, Motyl, Chromiński (41 Korbolewski), Głuszek (70 Zdunek), Simionkowski - Macoń (65 Cygan).

CZARNI: Klusek (41 Górniewicz), Wenta, Skonieczny (41 Ciesiołkiewicz) - Dębski, Sielski (75 Toruński) - Ślęzak (41 Bedynek), Chlebicz, Krakowski - Luboszczyk (70 Rybka) - Bistram, Ronowicz, Kasperek, Gendek, Kiereński (55 Bałachowski) - Narwojsz.

Beniaminek z Pruszcza Gdańskiego stosuje zrozumiałą kalkulację. W meczach z silniejszymi drużynami na ich terenie nawet nie próbuje się "wykrwawiać". Po pogromie w Gdańsku, w sobotę Czarni sromotnie przegrali w Gdyni. Już po 20 minutach gospodarze mieli na koncie cztery przyłożenia i dokonali tego, czego nie udało im się w poprzednich kolejkach - zdobyli bonusowy punkt. Goście tego dnia potrafili odpowiedzieć tylko po karnych, które udało im się wykorzystać trzykrotnie. A Arka nadal szuka kopacza. Dziś sprawdził się w tej roli Marcin Macoń, który był skutecznym egzekutorem ponad rok temu, przed kontuzją. Tym razem popularny "Szczur" trafiał co drugie podwyższenie.

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniosło Ogniwo. Sopocianie pokonali u siebie drużynę z Olsztyna 11:5 (11:0). Arbiter pokazał aż pięć żółtych i jedną czerwoną kartkę (Streckis WMPD). Nawet gdy goście grali w "trzynastkę" zepchnęli do obrony słabnących z minuty na minutę gospodarzy. - Mamy zbyt mało dobrych zawodników, aby wytrzymać cały mecz - przyznał Aleksiej Bekow, szkoleniowiec gospodarzy.

Punkty: Marcin Malochwy 5, Robert Rogowski 3, Marcin Pogorzelski 3 - Donatas Streckis 5.

OGNIWO: M. Plich, Janiec, D. Plich (60 Koper) - Anuszkiewicz, Wantoch-Rekowski (55-62 Graban) - Kamil Węgierski, Lademann (41 Iwańczuk), Rogowski - Kurdelski - Pogorzelski, Elend, Malochwy, Podolski, Pietryk - Olszewski.

Pozostałe wyniki 4. kolejki: Salwator Juvena Kraków - Folc AZS-AWF Warszawa 30:22 (13:17), Posnania Poznań - Pogoń Siedlce 71:0 (31:0).

• ?

a co sie dzieje z Mackiem Wojtkunskim ...kiedy wraca po kontuzji?

• 0 0

• (1)

Na Arce moze max 100 widzów, smutne.

• 0 0

• małooooooo...

a u nas w Łodzi na każdy mecz średnio jest ok tysiąca widzów, zapraszam.

• 0 0

• (1)

bedzie ciekawa liga, myslalem ze lechia bedzie zdecydowanym faworytem a tu nici final bedzie juve-posnania

• 0 0

• jaki finał???

budowlani-posnania to będzie finał "mały grzybku"... ot co...